Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

A co Wam odpisali, że po sprawie? Ciekaw jestem jak w podobnych sytuacjach ogólnie sprawa na allegro wygląda. Ustosunkowali się jakoś do punktu 7.2 lub 7.3 regulaminu? http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php#rule7

 

jeśli nie odwołali ofert to są związani prawnie, można iść do sądu po wydanie towaru

 

jeśli odwołali oferty to po ptachach i można zgłosić sklep do "odwoływacze.pl" :)

 

[dopisek]

 

http://allegro.pl/i1554405329.html <- nie odwołali

 

[dopisek2]

 

aaa... nie mogli odwołać bo to przecież "kup teraz" a nie licytacja wieloprzedmiotowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustosunkowali się do zadnego punktu, bo sam tego nie oczekiwalem. Teoretycznie powinni mi wysłać te słuchawki, ale to była zwyczajna pomyłka i nie chciałem być świnią, bo to dla mnie nieetyczne. Wiem, że tutaj pełno ludzi chciało by mieć sprzęt za pół darmo i wykorzystaliby tą sytuację bez skrupułów. No ale nie ja i dlatego napisałem od razu do nich maila, żeby zdjeli aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tym sklepem i podziękowali mi [widzę że nie tylko ja zadziałałem.Brawo dla usera wyzej]

pan b.podziękował bo jak mówi byłby dość mocno w plecy.

Chciał sprzedać mi towar w podzięce bez kosztów wysyłki ale podziękowałem.

Dogadał się ze wszystkimi odnośnie odwołania.Miał farta że trafił na ludzi a nie na świnie jako

że gdyby ktoś zażyczył sobie wysyłki to niestety ale sprzedawca MUSI zrealizować transakcję i wysłać

rzecz za jaką się ją sprzedało.Pomysłka nie ma tu NIC do rzeczy.czasem ludzie specjalnie szukają takich "okazji"

aby coś mieć.To częste zjawisko na allegro i tutaj chodziło tylko o słuchawki a znowu czasem

ludzie się mylą i sprzedają np samochód....swoją drogą allegro to sklep gdzie klikając kup teraz zawiera się

czynność prawną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, miał szczęście, że trafił na ludzi. Była kiedyś sprawa z jakimś Mercedesem, gdzie sprzedająca postawiła kropkę w cenie 280.000. Allegro uznało ją za przecinek i samochód został sprzedany za 280 zł. Nie pamiętam jak to się skończyło, ale daje do myślenia.

 

Żeby nie było OT, dwa iRiverki, wprawdzie jeszcze kilka dni do końca, ale nieczęsto się pojawiają :)

http://allegro.pl/okazja-iriver-ihp-120-b-c-m-i1552230466.html

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-mp3-iriver-slimx-imp-550-i1539420021.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tej samej aukcji z samochodem, ale rzeczywiście było coś takiego, nawet chyba w jakiejś gazecie o tym pisali - facet podał sprzedającego do sądu i... wygrał sprawę, a sprzedający pozbył się samochodu wartego xxx.xxx zł za xxx zł. Smutne, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tej samej aukcji z samochodem, ale rzeczywiście było coś takiego, nawet chyba w jakiejś gazecie o tym pisali - facet podał sprzedającego do sądu i... wygrał sprawę, a sprzedający pozbył się samochodu wartego xxx.xxx zł za xxx zł. Smutne, ale prawdziwe.

 

nie chciał bym się wypowiadać w konkretnej sprawie, ale często było (i wciąż jest) tak że aukcje na allegro są reklamami albo próbami obejścia mechanizmu związanego z ceną minimalną... stąd w ogóle istnieje zjawisko "odwoływaczy" i "pies zjadł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, miał szczęście, że trafił na ludzi. Była kiedyś sprawa z jakimś Mercedesem, gdzie sprzedająca postawiła kropkę w cenie 280.000. Allegro uznało ją za przecinek i samochód został sprzedany za 280 zł. Nie pamiętam jak to się skończyło, ale daje do myślenia.

 

ciagnac dalej OT ;)

Nie wiem jak jest teraz ale kiedys bylo tak, ze jesli jest to 'kup teraz' to sprzedajacy nie musial wyslac przedmiotu (mogla zdarzyc sie pomylka).

Jesli jednak byla to licytacja i sprzedalo sie cos tanio albo sprzedajacy skonczyl aukcje nie wycofujac oferty to aukcja (jako umowa) byla wiazaca... i tak chyba bylo z tym autem.

 

ale tak bylo kiedys, nie wiem jak jest teraz :)

trzeba by konkretnie przeczytac regulamin allegro :)

 

zreszta chyba istenieje cos takkiego jak oswiadczenie woli o bledzie czy cos w ten desen - bylo wiele razy na forum prawnym (glownie samochody i blad intepretacji , czy tam . w cenie przez system allegro)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że istnieją wady oświadczeń woli i jest w nich błąd:

"Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny)."

 

Problem polega na tym, że to na Tobie (jako chcącym wywodzić z tego skutki prawne) spoczywa ciężar dowodu :) Niby nic trudnego, ale koleś sprzedał jeepa za 23k... Tyle, że wtedy sytuacja była inna, ponieważ wystawił go bez ceny minimalnej nie przez błąd (albo nie zdołał udowodnić, że to był błąd). Co do słuchawek - faktycznie można by było "iść z tym do sądu", ale sprawa na pewno przegrana chociażby ze względu na posty w tym temacie (zauważyliście i hipotetycznie wykorzystaliście błąd). Było już kilka takich spraw gdzie "łowcy okazji" korzystali ze skryptów do wyszukiwania okazji na allegro (jakiś koleś sprzedał samochód za 2,8zł zamiast za 2,8k)...

 

Zawsze było tak (niezależnie od tego czy sprzedaż następowała przez "kup teraz", czy przez licytację), że sprzedający musiał wywiązać się z umowy. I nic nie miał do tego regulamin allegro. Tylko, że do 2006 roku (sprzedaży jeepa) nikt nie starał się dochodzić swoich praw przed sądem.

Edytowane przez letallec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

są to słuchawki bez pudełka, bez akcesoriów, no i używane oczywiście więc cena średnio opłacalna. Za ok. 350zł można kupić pełen komplet czasami nawet taniej. Na potiwerdzenie jest oferta w komisie za 340 z wysyłką.

Edytowane przez Jini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

są to słuchawki bez pudełka, bez akcesoriów, no i używane oczywiście więc cena średnio opłacalna. Za ok. 350zł można kupić pełen komplet czasami nawet taniej. Na potiwerdzenie jest oferta w komisie za 340 z wysyłką.

Zgadza się. W dodatku na pierwszym zdjęciu na napisie Sennheiser widać pęknięcie o którym nic sprzedający nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. W dodatku na pierwszym zdjęciu na napisie Sennheiser widać pęknięcie o którym nic sprzedający nie wspomina.

 

 

Jasne ale napisał przecież: noszą widoczne na zdjęciach ślady użytkowania

Coś za coś - ale to normalna wada sennków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności