Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Sorki, bzdury. Dużo ludzi je sprzedaje dlatego, że lubi kupować nowe rzeczy i żonglować sprzętem, a nie dlatego, że są słabe. Ja mam swoje S12 od wielu miesięcy i korzystam często, nie mam zamiaru się pozbywać. Kolega spoza forum, któremu je pożyczyłem kupił je na drugi dzień i również ma do dzisiaj. Duża ich ilość na giełdzie świadczy też o sporej ilości sprzedanych sztuk, a nie o tym, że są złe.

Chyba muszę sam kupić by się przekonać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LeonidK napisał(a):

S12 to chyba najczęściej sprzedawane słuchawki ever na tym forum, to trochę powinno dać do myślenia.

 Zdanie prawdziwe i wyważone.

 

4 godziny temu, Najner napisał(a):

Sorki, bzdury. Dużo ludzi je sprzedaje dlatego, że lubi kupować nowe rzeczy i żonglować sprzętem, a nie dlatego, że są słabe.

Potwierdzenie zdania kolegi (dużo ludzi sprzedaje) i osobista teoria.

 

Słowo "bzdury" mocno przesadzone.

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał(a):

Potwierdzenie zdania kolegi (dużo ludzi sprzedaje)

Czyli Twoje Ifi Zeny (i pokrewne) to też są kiepskie produkty? Tak samo Hifimany Edition XS, Nighthawki i inne sprzęty, które w zasadzie co chwilę lądują na giełdzie? Nie, rzeczy wrzucane często w giełdę nie są kiepskie, jak zasugerował @LeonidK. Po prostu oznacza to, że posiada je wiele osób, szczególnie w takim hobby, jak nasze, gdzie mało kto wytrzymuje z danym sprzętem dłuższy czas i one na giełdzie rotują. A już kompletnie osobną kwestią jest fakt, że S12 mogą nie podejść, bo jak każdy inny sprzęt audio, to bardzo subiektywna sprawa - z tym się zgadzam i być może Koledze po prostu nie podeszły, spoko. Ale pisanie od razu, że to zły produkt z powodu częstego lądowania na giełdzie to zwyczajne spłycanie tematu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał(a):

Ale pisanie od razu, że to zły produkt z powodu częstego lądowania na giełdzie to zwyczajne spłycanie tematu.

 

Nikt tak nie napisał, a mimo to Ty napisałeś "bzdura".

 

Wystarczyło napisać "jestem innego zdania" i to uzasadnić.

 

A tak na marginesie, ja swoje ZEN'y i Edition XS uważam za dobre sprzęty, ale wiem, że nie wszyscy tak sądzą i to jest Ok.

 

Każdy ma prawo do własnej opinii 👍

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM MEST II za 860 EUR

https://www.head-fi.org/classifieds/unique-melody-mest-mk2.40048/

Sprzedający poza tym, że mogę go szczerze polecić z własnego doświadczenia to podpowiem, że można z nim dobrze ponegocjować ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moje S12, które kupiłem u producenta i sprzedałem po kilku dniach, w ciągu miesiąca znalazły trzech nowych właścicieli. To są efekciarskie słuchawki, które grają ostrą V-ką, bo mają wessaną średnicę i wokale brzmią jak ze studni a np. smyczki nosowo, ale mają dobry bas i rozdzielczość, więc robią pierwsze dobre wrażenie. Nie wiem, jak one się mają do innych słuchawek w okolicach 600zl, na szczęście ja nie musiałem się nad tym zastanawiać i po prostu dopłaciłem do Blessing 2. Nie jest w moim interesie zniechęcanie kogokolwiek do Shuoerów, napisałem komentarz tylko dlatego, że autor pytania wspomniał, że posiada M1570, a te słuchawki zdecydowanie nie grają w tej samej lidze i mają się do siebie tak, jak tanie Bajery do Focal Clear. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Najner napisał(a):

Luzik, każdy ma inny gust i słucha innej muzyki. Ja uwielbiam Blessing2, ale bas mają na poziomie chińskich doków za 25 dolarów, więc poszły dalej.

 

Godzinę temu, LeonidK napisał(a):

Akurat moje S12, które kupiłem u producenta i sprzedałem po kilku dniach, w ciągu miesiąca znalazły trzech nowych właścicieli. To są efekciarskie słuchawki, które grają ostrą V-ką, bo mają wessaną średnicę i wokale brzmią jak ze studni a np. smyczki nosowo, ale mają dobry bas i rozdzielczość, więc robią pierwsze dobre wrażenie. Nie wiem, jak one się mają do innych słuchawek w okolicach 600zl, na szczęście ja nie musiałem się nad tym zastanawiać i po prostu dopłaciłem do Blessing 2. Nie jest w moim interesie zniechęcanie kogokolwiek do Shuoerów, napisałem komentarz tylko dlatego, że autor pytania wspomniał, że posiada M1570, a te słuchawki zdecydowanie nie grają w tej samej lidze i mają się do siebie tak, jak tanie Bajery do Focal Clear. 

No dobra to co w zamian S12? Zakładając że znów zaczynamy gonić króliczka w budżecie 1.5k

DAC/AMP - BTR7, najlepiej po balansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hubercik12311 napisał(a):

 

No dobra to co w zamian S12? Zakładając że znów zaczynamy gonić króliczka w budżecie 1.5k

DAC/AMP - BTR7, najlepiej po balansie.

To jest źle zadane pytanie :) zarówno B2 jak i S12 zagrają lepiej inną muzę (pierwsze akustykę, drugie elektronikę). W okolicach 1500 PLN da się kupić Yinyoo ST7 (aka Shuoer EJ07), które moim zdaniem deklasują pod każdym względem obie wyżej wymienione pary.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner nie da się ukryć, że bas to nie jest najmocniejsza strona B2, ale też bym tak bardzo nie przesadzał, on jest pełny, precyzyjny i nisko schodzący, jedynie brakuje mu faktury i trochę mocniejszego uderzenia - ten jeden element S12 rzeczywiście realizowały dużo lepiej. Rozumiem, dlaczego dla niektórych B2 mogą być nudne (ja je bardzo lubię, ale w pewnych gatunkach są naprawdę nieciekawe), ale moim zdaniem Moondrop opanował sztukę kompromisów do perfekcji w tym modelu, biorąc pod uwagę balans tonalny/technikalia/cenę. 

@hubercik12311 Co do alternatyw, szkoda, że te Yinyoo można dostać tylko na rynku wtórnym, a też nie są bardzo popularne, chętnie bym sprawdził. Poczytaj o Tansio Mirai Sands, wszyscy, którzy mieli, pisali, że dzieli je przepaść względem Blessing 2 czy Kinera Nanna, a to osiągnięcie w tej cenie. Ja je prędzej czy później zamówię, bo od dłuższego czasu spędzają mi sen z powiek, ale teraz mam wydatki na stereo, a Penon nie chciał mi dać nawet 10% rabatu. 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy miło mi poinformować że w ramach licytacji na 31. WOŚP wystawiliśmy na aukcje nasze FIBAE 4 i 6 w wersji uniwersalnej.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sceniczne-custom-art-fibae-4-uniwersalne-13218515325

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sceniczne-custom-art-fibae-6-uniwersalne-13218708277

 

Licytujemy od 1zł bez minimalnej.

Aukcja ma w 100% charakter charytatywny - tzn. cała kwota (a nie tylko zysk) będzie przekazana na WOŚP!

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hubercik12311 napisał(a):

No dobra to co w zamian S12? Zakładając że znów zaczynamy gonić króliczka w budżecie 1.5k

DAC/AMP - BTR7, najlepiej po balansie.

Kinera Hodur lub Norn na dobrej promocji. Obydwa modele dla mnie rewelacyjne z lekką przewagą dla Norn😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifi micro iDSD black label za 1150 zł :

xxxxxxxxxxx

 

EDIT : Sprzedający od ifi podniósł cenę do 1300 zł więc kasuję link.

EDIT2. Wstawione linki były do kabli które są w naszym komisie 😊

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2023 o 01:17, LeonidK napisał(a):

@Najner nie da się ukryć, że bas to nie jest najmocniejsza strona B2, ale też bym tak bardzo nie przesadzał, on jest pełny, precyzyjny i nisko schodzący, jedynie brakuje mu faktury i trochę mocniejszego uderzenia - ten jeden element S12 rzeczywiście realizowały dużo lepiej. Rozumiem, dlaczego dla niektórych B2 mogą być nudne (ja je bardzo lubię, ale w pewnych gatunkach są naprawdę nieciekawe), ale moim zdaniem Moondrop opanował sztukę kompromisów do perfekcji w tym modelu, biorąc pod uwagę balans tonalny/technikalia/cenę. 

@hubercik12311 Co do alternatyw, szkoda, że te Yinyoo można dostać tylko na rynku wtórnym, a też nie są bardzo popularne, chętnie bym sprawdził. 

YinYoo ST7 są dostępne nówki na AliExpress.

 

Do tego to jest potwierdzony OEM Shuoer EJ07, recenzje tych jest pod dostatkiem.

 

Do reszty - B2 w oryginale oemraz w wersji Dusk wytrzymały u mnie tydzień. S12 mam do dziś. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności