Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy rozebrać hifimany i popatrzeć na sam przetwornik już w takstarze jest dużo schludniej to zrobione. Hifimany strach rozebrać bo nie wiadomo czy będzie ci składać. Ja rozebrałem he5le to musiałem żyjąc 3 nowych śrubek bo się orginalne rozleciały... W focalach clear od samego patrzenia się lakier na myślach przeciera... Coraz gorszej badziewie zaczynają robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qaz12 napisał:

Takie Erzetich Phobos 2021 grają lepiej od obydwu - oczywiście  moim skromnym zdaniem, można się nie zgadzać 😋, ale biorąc je do ręki, to ma się wrażenie, że zaraz się rozpadną, ceny audio rosną, ale jakość to kpina z klienta, może poza ZMF

 

Oki tylko jeszcze zapomniałeś spojrzeć na wagę i wygodę użytkowania. Nie będę polemizował odnośnie tego, które grają lepiej bo tu zawsze można pójść w stronę gustu.

Odnośnie wagi natomiast, gdybyś sobie wyciął odpowiednie profile w amelinium na laserze i wzmocnił nimi wszystkie elementy Hifimana to też byś osiągnął pancerne Hifimany w wadze może nawet mniejszej niż 700g. Nie jestem żadnym wyznawcą jakości Hifimana, ale wygody użytkowania już owszem. Poza tym z moimi Hekami nic się złego nie dzieje. Fakt, po 4 latach użytkowania pady w Hek v2 wykończyłem, ale poza tym nic im się nigdy nie stało. Hek Se mam półtora roku. Wyglądają jak nowe mimo tego, że zabrałem je na kilka meetow, gdzie wiele ludzi brało je z ręki do ręki testując na różnych torach i porównując z innymi słuchawkami.

 

Edit. Zapomniałem dodać ważnej kwestii. Wiele zależy od podejścia do użytkowania sprzętu. Mój ma zawsze swoje miejsce na odpowiednim wieszaku/stojaku. Na meetach mam materiałowy pokrowiec na który proszę by odkładano słuchawki po zdjęciu z głowy. Szanuję to ile czasu musiałem pracować by zarobić na ten sprzęt. Dla mnie słuchawki za takie pieniądze to nie jest sprzęt który wala się na biurku pomiędzy innymi rzeczami. Nie zdejmuje słuchawek jedną ręką i nie rzucam ich na kanapę jak ide do wc w przerwie słuchania. Nie wożę ich na tylnej kanapie auta bez pokrowca jak jade na meet. Ja bym nawet nie pomyślał żeby mogły tam leżeć w pudełku (gdybym musiał hamować). Z drugiej strony też żeby mnie ktoś żle nie zrozumiał, nie traktuję sprzętu jak eksponaty muzealne, zamknięte pod kloszem. Używam ich po prostu z głową.

Edytowane przez lsd
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qaz12 napisał:

Słuchałem demo he1000se, jakość wykonania na poziomie Edition X v2, jak nie gorszym, bo moje starsze X miały pady w lepszym stanie niż demo.

Takie Erzetich Phobos 2021 grają lepiej od obydwu - oczywiście  moim skromnym zdaniem, można się nie zgadzać 😋, ale biorąc je do ręki, to ma się wrażenie, że zaraz się rozpadną, ceny audio rosną, ale jakość to kpina z klienta, może poza ZMF

Wolisz Phobosy od D8000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qaz12 napisał:

Słuchałem demo he1000se, jakość wykonania na poziomie Edition X v2, jak nie gorszym, bo moje starsze X miały pady w lepszym stanie niż demo.

Takie Erzetich Phobos 2021 grają lepiej od obydwu - oczywiście  moim skromnym zdaniem, można się nie zgadzać 😋, ale biorąc je do ręki, to ma się wrażenie, że zaraz się rozpadną, ceny audio rosną, ale jakość to kpina z klienta, może poza ZMF

I dlatego tak bardzo sobie cenię ZMFy. Ma się wrażenie, że są tak solidne, że nawet jakby po nich auto przejechało, to by się nic im nie stało ;) Przy tych słuchawkach można mówić, że cena idzie w parze razem z jakością. 

 

W każdym razie bardzo jestem ciekaw tej jakości konstrukcji Hifimanów co to ludzie tak narzekają, że są bardzo średnio wykonane (nawet topowe modele). Niedługo będę miał taką okazję. Oby tylko mi się dźwiękowo nie spodobały, bo słuchawek mi chyba już wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Qaz12 napisał:

jakość wykonania na poziomie Edition X v2

Nie miałem w rękach HE1000se ale chyba konstrukcja pałąka jest dużo trwalsza bo plastikowe elementy zastąpione metalem ? Te plasticzki w HEXach to ich pięta achillesowa ale można dodrukować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego tak bardzo sobie cenię ZMFy. Ma się wrażenie, że są tak solidne, że nawet jakby po nich auto przejechało, to by się nic im nie stało Przy tych słuchawkach można mówić, że cena idzie w parze razem z jakością. 
 
W każdym razie bardzo jestem ciekaw tej jakości konstrukcji Hifimanów co to ludzie tak narzekają, że są bardzo średnio wykonane (nawet topowe modele). Niedługo będę miał taką okazję. Oby tylko mi się dźwiękowo nie spodobały, bo słuchawek mi chyba już wystarczy
W ostatnich VC, jakich używałem wypadał przetwornik, jedna śruba była źle spasowana, a z opaski wychodziły nitki i się powoli pruła, więc też bym tych ZMF tak nie gloryfikował ;)
Jak dla mnie prawdziwą jakość, to miały na razie tylko Sony z7m2 i z1r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że nie ma i nie będzie rzeczy (słuchawek), które się nigdy nie zepsują :) Chodzi mi o to, że bierzesz ZMFy do ręki i czujesz odrazu, że jest to bardzo dobry produkt, robiony z pasją. Porządnie wykonany. Osobiście uważam, że są sprawiedliwie wycenione, w sensie, że ich cena nie jest wygórowana. 

 

A o Z1R też się już swoje naczytałem, kiedy się nimi interesowałem. Tak więc tak jak mówię, nie ma i nie będzie producenta, który wypuści jakąś tam ilość słuchawek, które żaden z egzemplarzy się nigdy nie zepsuje.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem osobą szanującą słuchawki. Niestety one i tak się psują. Przykładem są pady i pałąki Oppo PM-3 i PM-2 oraz AKG K550 MK II. Mimo szanowania, i tak oblazły. Zastanawiam się jak szybko szlag trafia na przykład Focale. 

Osoby szybko przerzucające sprzęt, nie zauważą tego ale mnie nie stać na częste wymiany sprzętu. Więc widzę jak to pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cpu1 napisał:

Nie miałem w rękach HE1000se ale chyba konstrukcja pałąka jest dużo trwalsza bo plastikowe elementy zastąpione metalem ? Te plasticzki w HEXach to ich pięta achillesowa ale można dodrukować ;) 

 

Nie wiem, jak to wygląda w przypadku innych producentów (ewentualna konieczność "dodrukowania" sobie elementów), ale od Hifiman'a można bezpośrednio kupić nawet najmniejszą ******łę (śrubki, plastiki, etc.), przynajmniej jeśli chodzi o aktualne "sprzedażowe" modele nauszników.

 

 

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

W każdym razie bardzo jestem ciekaw tej jakości konstrukcji Hifimanów co to ludzie tak narzekają, że są bardzo średnio wykonane (nawet topowe modele). Niedługo będę miał taką okazję. Oby tylko mi się dźwiękowo nie spodobały, bo słuchawek mi chyba już wystarczy :)

 

Myślę, że sporo prawdy jest w tym, co napisał @lsd - kto, jak traktuje sprzęt - nie licząc oczywiście wad produkcyjnych, które zdarzają się każdemu (zarówno w słuchawkach za 300 zł, jak i 30 tys. zł).

 

Ja swoje Sundary użytkuję od okolic czerwca 2018 r. (jedna z pierwszych serii) i na ten moment nie narzekam ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 12:02, vonBaron napisał:

Wolisz Phobosy od D8000?

Zdecydowanie tak, jedynie pod względem basu są gorsze, jest on gorszy ilościowo i jakościowo. Przede wszystkim nie grają tak blisko, mają lepszą scenę na szerokość i głębokość, może D8000 są bardziej spójne, ale nie miałem okazji porównać bezpośrednio. Bardzo dobrze oddają męskie wokale, kobiece są troszkę sykkiwe, ale to może być wina Bursona 3xp, góra na początku wydawała mi się ciut za ostra, ale nie męcząca - po przesiadce z łagodnych ZMF Verite Open. Porównując do he1000se z pamięci, są podobnie szczegółowe, ale nie tak ostre i bardziej muzykalne, jedynie wolę bas w he1000se, schodzi niżej i jest bardziej zróżnicowany.

Mimo kiepskiego wykonania - praktycznie wiszą na głowie, są wygodne.

Do rocka i metalu są świetne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, fero415 said:

na ali jade audio official store rozdaje kupony $5 na zakup jh3 u nich co redukuje cenę do ok. 210 zł. kupon jest ważny do 16 stycznia, można poczekać i sprawdzić czy nie wpadną jakieś dodatkowe tym razem od ali.

 

taki updejt, nie wybierać wysyłki do paczkomatu z tego sklepu. moiprzyjacie nie znają różnicy pomiędzy dostawą do punktu odbioru a na adres domowy (czyli wyślą z adresem paczkomatu jako adresem mieszkania i dostawą pp).

...nic, liczę że nie będzie problemu ze zwrotem środków jak w końcu paczka wróci do chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fero415 napisał:

taki updejt, nie wybierać wysyłki do paczkomatu z tego sklepu. moiprzyjacie nie znają różnicy pomiędzy dostawą do punktu odbioru a na adres domowy (czyli wyślą z adresem paczkomatu jako adresem mieszkania i dostawą pp).

...nic, liczę że nie będzie problemu ze zwrotem środków jak w końcu paczka wróci do chin.

Ogarnięty listonosz zadzwoni. Miałem już tak kilka razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności