Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.08.2021 o 11:57, cpu1 napisał:

Hifiman Sundara. Cena wyjściowa bez kabla mało atrakcyjna ale z własnego doświadczenia powiem, że można próbować ponegocjować z tą firmą, najlepiej "poza" ;)  :
https://allegro.pl/oferta/sluchawki-nauszne-planarne-hifiman-sundara-10996294324

 

 

Odebrałem dzisiaj i już odesłałem. Są trafione- podłączyłem pod kabel zbalansowany od T1 v2 i grają bardzo cicho, bez dynamiki, wokalu prawie nie słychać. Pewnie coś z przetwornikami. Nie mam innego kabla przy sobie żeby sprawdzić.

 

Dobrze, że już ich nie mam. Wyglądają bardzo mizernie, tandetnie i sam nie wiem co mnie podkusiło (okazja cenowa) bo tak sobie je właśnie wyobrażałem.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. To były Sundary tylko walnięte.
Kabel zbalansowany od T1 v2, na którym je testowałem działa poprawnie z innymi słuchawkami.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mogłeś zwrócić. Dlatego ja brałem nowe, by móc zwrocić lub mieć gwarancje. To nie są słuchawki z super dynamiką, ale bas mają konkretnie schodzący i wokale pełne całkiem przyjemne. :) Tylko teraz pytanie czy po prostu nie podeszły czy walnięta sztuka czy może coś jeszcze. 

 

W każdym razie za tysiaka to wydawało się zbyt dobre, aby było prawdziwe. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1Napisałem w skrócie, że po Twoim opisie brzmienia to nie mogły być Sundary :) To że walnięte przetworniki albo jakieś drugiego sortu/uszkodzone się trafiły tego nie wykluczam. Miałeś po prostu pecha. Oby oddali Ci szybko kasę. Ja z zakupu od tej firmy jestem BARDZO zadowolony i zakończyłem na długi czas poszukiwania słuchawek. Teraz tylko redukcja zbiorów. 

@MrBrainwash Po 900 kompletne w pudle się widziało no ale tak celowałem by za 800 je warto wyrwać. Powyżej tej ceny golasów w mojej opinii nie warto.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cpu1 napisał:


@MrBrainwash Po 900 kompletne w pudle się widziało no ale tak celowałem by za 800 je warto wyrwać. Powyżej golasów w mojej opinii nie warto.

 

😮 Nice. Ja widziałem tylko jedną sztukę za 900zł ale wydawało mi się że starsza rewizja tak to powyżej tysiaka też za starsze rewizje. Tak, zależy w jakim stanie i czy gołe czy jakiś komplet. Tylko kupić nową rewizę na gwarancji za 900 to byłby naprawdzę niezły deal. Ja kupując nowe przepłaciłem choć są warte tej ceny ostatecznie, a też jakiejś licznej konkurecji nie mają w swojej kategorii. 

 

Kiedy starsza rewizja startowała to cena była jeszcze wyższa o 150$

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tam jakieś porównanie i dla mnie ewidentnie było coś z nimi nie tak (zero dynamiki, wokal prawie niesłyszalny, jak zza światów czy studni z takim pogłosem- vol można odkręcić prawie na max.na ba20 i kicha).Wykluczam problem z kablem zbalansowanym, który działa bez problemu z T1v2. Nie miałem innego. 
Mam nadzieje, że nie bedą robić problemu. Pani przez tel. powiedziała, że zwrocą pieniądze. Gwarancja od nich niby 6 moesięcy, ale paragonu nie dali. Tak sie robi interesy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak wyszło z tymi Sundarami. Ja się mocno nad nimi zastanawiałem i już miałem negocjować, bo jakieś kabelki chyba mam w szafie, ale pomyślałem że za dużo słuchawek się nazbierało i odpuściłem. 

Jeszcze te Monolithy mnie ciekawiły ale nie wiem czy one nieco nie grzebane, chyba że wyszła wersja też z takimi wtykami (nie-XLR). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Widzę, że kolega od niedawna na forum. :D

Hahaha no fakt nie znam gustu @lobuz1:D Na pocieszenie napiszę, że ostatecznie mnie też nie porwały ;) Choć zgodzę się z @MrBrainwash że przy swojej cenie są bardzo ciekawą opcją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o gust, czy porwały czy nie tylko o to, że te słuchawki były uszkodzone. Pisałem o tym już kilka razy. Nie miałem okazji zapoznać się z nimi i wyrobić własnej opinii. Wyglądają słabo. Słuchanie na nich przypominało mi moją wyprawę zagazowanym Cinqecento  z Warszawy do Krakowa (miałem tam taką koleżankę) w latach 90 i pokonywanie górek przed celem mojej podróży. Redukcja, wciskanie gazu do podłogi i nerwowy balans ciałem przód tył nic nie dawał. Pociłem się jeszcze bardziej i stresowałem mając na ogonie zniecierpliwionego kierowcę w beemce :P.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, cpu1 napisał:

Hahaha no fakt nie znam gustu @lobuz1:D Na pocieszenie napiszę, że ostatecznie mnie też nie porwały ;) Choć zgodzę się z @MrBrainwash że przy swojej cenie są bardzo ciekawą opcją :)

Taaak…Tutaj poznasz jeszcze wiele rzeczy, których byś nie wymyślił nawet po dobrej ścieżce. Jedne z najlepszych opowieści to te z k701 w roli zgniatarki do hajendów, albo o tym ileż to prądu potrzebują hd650 - za każdym razem czytam je z zapartym tchem, podobnie jak oglądam filmy z Chaplinem.
Co do Sundar, to mnie porwały jakością dźwięku; mimo że sygnaturą nie wpisują się w moj gust. Można je trochę popsuć ociężałym, pluszowym wzmakiem, wtedy nabierają ciałka; degradacja sq też nie jest jakaś straszliwa. Gorsze wydumki widywałem tutaj - dac, osobno zegar, konwerter, wzmak lampowy i jego przedwzmacniacz(!) pędzący wzmak tranzystorowy; to wszystko spięte drogimi kablami od różnych takich tam zaklinaczy deszczu i….efekt końcowy - na poziomie nieco niższym od cobalta😂.

 

PS …i na to wszystko oczywiście zasmażka, sorry - Tomanek znaczy…

 

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, d_nac napisał:

Może być coś jednak z kablem - kojarzę, że zbalansowany od Meze nie pasuje do Sundar, chodzi o TS vs. TRS na jackach wchodzących do muszli.

Nie wykluczam tego, ale ja nie miałem przy sobie innego, tylko ten zbalansowany od T1v2 z adapterem na 2.5. Wtyki do muszli są 3.5mm stereo.

C805BD29-EBF0-4AF2-8B24-45B0B58AD4BF.jpeg

44284E28-B023-4B45-9591-926190866C55.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, d_nac napisał:

Może być coś jednak z kablem - kojarzę, że zbalansowany od Meze nie pasuje do Sundar, chodzi o TS vs. TRS na jackach wchodzących do muszli.


Ja słuchałem Sundar z balansem od JD, który zrobił specjalnie do Beyerów i wszystko było ok. Wtyki wyglądają dokładnie tak, jak na zdęciu

Edytowane przez dweet
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze się stało, że @lobuz1 zwrócił słuchawki to teraz można spróbować je wyrwać w mega deal'u tłumacząc, że nie są w pełni sprawne 🤪 Tylko co jeżeli faktycznie coś w nich nie gra jak powinno 🤨 Zagadka chyba pozostanie nie rozwiązana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cpu1 napisał:

Chyba dobrze się stało, że @lobuz1 zwrócił słuchawki to teraz można spróbować je wyrwać w mega deal'u tłumacząc, że nie są w pełni sprawne 🤪 Tylko co jeżeli faktycznie coś w nich nie gra jak powinno 🤨 Zagadka chyba pozostanie nie rozwiązana ...

Serio? :) Może cos źle podłączyłem- zamiast do wzmacniacza to do tostera…

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Jeżeli toster na cztery kanapki to zbalansowany i się nada ;)

Tak serio to "przedzwoniłbym" miernikiem kabel zgodnie ze schematami dla pewności ale raczej wina po jego stronie graniczy z niemożliwym :) Jeżeli masa z sygnałem by miała zwarcie w muszli to w ogóle by nie grały i chyba tak samo jeżeli masa dla L i P jest zamieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hustler napisał:

Tego "Chwasta" za 3-3.5kzł można brać w ciemno, świetny sprzęt imo. ;) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności