Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

To jest ciekawe, że Ed9 wypuścili chyba ze 20 lat temu, a nadal cieszą się takim zainteresowaniem. Co do wskrzeszenia tego modelu to obawiam się, że nowa cena byłaby w zakresie 2-3k Eur.

 

Przydałoby się posłuchać tych 8ex. Znam 'zwykle' 8 i Romeo, zatem interesujące jest w którą stronę poszło to brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallowTak jest, ten pałąk z dawnych ED7/9 czy "wskrzeszonych" Tribute7 to tak wnioskuję najsłabszy element tych słuchawek nawet niekoniecznie konstrukcyjnie, bo mimo że plastik to wydawał mi się bardzo solidny, tak wygoda w serii Signature Pro była taka sobie przez to. Także ja też bym chętnie zobaczył te dziewiątki z np. pałąkiem takim jak mają słuchawki z dzisiejszych serii Edition + pady mocowane na magnesy jak ED8EX chociażby właśnie :)

 

@marekhallfaktycznie te 777 sztuk Tribute7 poszło na pniu patrząc po tym że takie Edition 5 nie zeszły jeszcze wszystkie, a na rynku są dłużej i mniej ich niby wyprodukowano, przynajmniej wersji LTD. Dziewiątki pochodzą jeszcze z czasów kiedy hi-endowych słuchawek było stosunkowo niewiele, dość przytoczyć taką stronę. Dzisiaj nawet jak do gry wchodzi nowy producent to wrzuca cenę na poziomie właśnie takich Edition 9 czy Sennków HD800 z dawnych lat i cyk, mamy hajend i trudno się powoli w tym wszystkim połapać :D Z Ultrasone się niektórzy naśmiewają ale firma mimo wszystko jakąś historię ma i jak kiedyś rozmawiałem z jednym Niemcem który był zainteresowany moimi ED9 to pisał mi że podobno Japończycy szaleją na różnych eventach typu "canjam" za nowymi modelami z serii Edition. Czy tak jest naprawdę, tego nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fallow napisał(a):

 

@lobuz1

 

Tak tylko mówię :)

 

CEC DX51 mkII 

To jedyna i właściwa, najlepsza wersja DX51 na 4x PCM 1704 :)

 

https://www.olx.pl/d/oferta/cec-dx51-mkii-4-x-pcm1704-df1704e-24bit-dac-hi-end-rzadkosc-na-rynku-CID99-IDSpXMn.html

 

Kolejny dobry DAC :)

Tak, widziałem już go wcześniej…ale to byłoby o jeden dac za daleko. 😊. Wziąłbym go z ciekawości, ale nie będę miał dla niego miejsca. Dzięki.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś na stronie hifiman.com bezpośrednio?  Zamawiałem niecałą godzinę przed Nowym Rokiem a jutro mają mi dostarczyć. Wysyłka z USA czy z magazynów Europa/ Polska? Informacje kurierskie bardzo lakoniczne, pierwotnie miało być przez Inpost a teraz DHL,trochę dziwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z tutaj obecnych robił kupił te super przecenione Focale Radiance z francuskiego FNACa albo w ogóle w tym sklepie robił zakupy i próbował coś potem zwrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał(a):

@fallowTak jest, ten pałąk z dawnych ED7/9 czy "wskrzeszonych" Tribute7 to tak wnioskuję najsłabszy element tych słuchawek nawet niekoniecznie konstrukcyjnie, bo mimo że plastik to wydawał mi się bardzo solidny, tak wygoda w serii Signature Pro była taka sobie przez to. Także ja też bym chętnie zobaczył te dziewiątki z np. pałąkiem takim jak mają słuchawki z dzisiejszych serii Edition + pady mocowane na magnesy jak ED8EX chociażby właśnie :)

 

@marekhallfaktycznie te 777 sztuk Tribute7 poszło na pniu patrząc po tym że takie Edition 5 nie zeszły jeszcze wszystkie, a na rynku są dłużej i mniej ich niby wyprodukowano, przynajmniej wersji LTD. Dziewiątki pochodzą jeszcze z czasów kiedy hi-endowych słuchawek było stosunkowo niewiele, dość przytoczyć taką stronę. Dzisiaj nawet jak do gry wchodzi nowy producent to wrzuca cenę na poziomie właśnie takich Edition 9 czy Sennków HD800 z dawnych lat i cyk, mamy hajend i trudno się powoli w tym wszystkim połapać :D Z Ultrasone się niektórzy naśmiewają ale firma mimo wszystko jakąś historię ma i jak kiedyś rozmawiałem z jednym Niemcem który był zainteresowany moimi ED9 to pisał mi że podobno Japończycy szaleją na różnych eventach typu "canjam" za nowymi modelami z serii Edition. Czy tak jest naprawdę, tego nie wiem. 

Pałąk w Tribute 7 jest nieco poprawiony, bo ma obicie na całej powierzchni co już nie powoduje takiego nacisku jak w ED9, gdzie twardy pałąk wbijał się w czaszkę. Jeśli ktoś tak jak ja nie jest posiadaczem bujnej fryzury, która mogłaby ten ucisk jakoś zmniejszać, to słuchanie ED9 staje się średnio przyjemne.

Zgadzam się w temacie pałąków ED8 - bardzo przyjemna i fajna konstrukcja. Ta z 7/9 i Signature to o ile się nie mylę produkt Beyerdynamic (od początku działalności Ultrasone korzysta z ich pałąków. Na wątku Ultrasone wkleje dziś zdjęcie prehistorycznych słuchawek z dość ciekawym rozwiązaniem :))

 

Co do miłości Japończyków do Ultrasone, to chyba coś w tym jest, bo dość dużo używanych słuchawek tej firmy oferowanych jest z tego odległego kraju, a ceny, no cóż, nie są niskie :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic DT1990

Wróżę, że będą na przecenie na x-kom:) Właśnie odsyłam sztukę, która była u mnie i po serwisie Beyera ma zniszczone pudełko. Także pewnie z tego względu będą musieli je przecenić.

 

Edytowane przez muuhau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x86 napisał(a):

Czy można zapytać co tam serwis majstrował przy nich ?

 

Wtyczka mini-xlr nie chciała wyjść po pierwszym włożeniu. Nie wiem, co z tym zrobili, ale na pewno wróciły w pełni sprawne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=36379]Undertaker[/mention]może coś dla Ciebie  
https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-sennheiser-hd-800s-CID99-IDSCn7Q.html
Ktoś się przyna? Miałem na nie ochotę. Nie zdążyłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zielinskitomasz napisał(a):

Nie zdążyłem emoji25.png

Na otarcie łez Focal Radiance jak nówki z grudnia 2022 / MP3Store za 3000 zł :

https://www.olx.pl/d/oferta/focal-radiance-by-bentley-na-gwarancji-CID99-IDSu3ul.html

 

lub w 100% nowe :

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/focal/2021501145937111259/3544057725136/focal-radiance-by-bentley

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jot R napisał(a):

Widzę, że usunęli już wszystkie kupony. Trochę słabo, że informują na dzień przed.

Szkoda, bo mieli tanie kabelki.

Jeszcze zdążyłem jedne doki zamówić - taniej niż na ali. I tyle tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nazar70 napisał(a):

Jeszcze zdążyłem jedne doki zamówić - taniej niż na ali. I tyle tego będzie.

Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie ale nie jestem przekonany czy to dobry pomysł. Przez ponad tydzień sprzedający nie wysyłał moich zamówionych IEMów. Dwa dni temu wniosłem o anulowanie transakcji. Akurat dziś otrzymałem zwrot kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, x86 napisał(a):

Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie ale nie jestem przekonany czy to dobry pomysł. Przez ponad tydzień sprzedający nie wysyłał moich zamówionych IEMów. Dwa dni temu wniosłem o anulowanie transakcji. Akurat dziś otrzymałem zwrot kasy. 

Nie zamawiałem dzisiaj, tylko 2 tygodnie temu - mam już info w apce inpostowej - idą do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zamówiłem karmę dla psa z wykorzystaniem monet które (naiwny) człowiek zbierał
Polecam wykorzystać cokolwiek tam się ma na zakup z wysyłką z PL, nie ryzykowałbym z Chinami.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FranticPhil napisał(a):

Ja jeszcze zamówiłem karmę dla psa z wykorzystaniem monet które (naiwny) człowiek zbierał

I ostatnio bardzo promowali te monety. Też jeszcze zrobiłem ostatni zakup, żeby wszystkie wykorzystać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności