Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, marek_m napisał(a):

 

Fragment opisu:

  • Wersja na PC lub PlayStation: łączność bezprzewodowa za pomocą klucza sprzętowego.
  • Wersja Bluetooth: 5.1
  • Kodeki dźwiękowe: SBC, AAC, adaptacyjny aptX
  1. Czy one nadają się do muzyki (zwykłe, niekolorowane stereo) ?
  2. Co to jest ten klucz sprzętowy, czy łączą się jak inne urządzenia BT ?

 

Z tego co zrozumiałem na firmowej stronie - nadajnik radiowy na usb. Czyli słuchawki mają trzy metody łączności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, x86 napisał(a):

Weteran OLX sprzedaje nowe Devy Pro za 830 zł :

https://www.olx.pl/d/oferta/hifiman-deva-pro-CID99-IDS8rfA.html

Drażnią mnie w jego opisie wymienione popularne słuchawki dla zwiększenia zasięgów ogłoszeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LukaszS napisał(a):

Drażnią mnie w jego opisie wymienione popularne słuchawki dla zwiększenia zasięgów ogłoszeń. 

To że w treści ogłoszenia to pol biedy bo wydaje mi się że olx tego nie indeksuje. Najgorsze są parówy które na bezczelnego w tytule walą 15 innych marek/nazw żeby tylko podbić sobie wyszukiwanie. Cwaniactwo do potęgi Entei i człowiek się przebija przez bazylion ogłoszeń nie na temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

Najgorsze są parówy które na bezczelnego w tytule walą 15 innych marek/nazw żeby tylko podbić sobie wyszukiwanie. Cwaniactwo do potęgi Entei i człowiek się przebija przez bazylion ogłoszeń nie na temat.

O to mi chodziło. Często znajduję jego ogłoszenia szukając słuchawek których on nie sprzedaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hubercik12311 napisał(a):

To że w treści ogłoszenia to pol biedy bo wydaje mi się że olx tego nie indeksuje. Najgorsze są parówy które na bezczelnego w tytule walą 15 innych marek/nazw żeby tylko podbić sobie wyszukiwanie. Cwaniactwo do potęgi Entei i człowiek się przebija przez bazylion ogłoszeń nie na temat.

Bardziej wkurzający są tylko kupujący, którzy chcą się targować albo nie chcą kupować.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LukaszS napisał(a):

Drażnią mnie w jego opisie wymienione popularne słuchawki dla zwiększenia zasięgów ogłoszeń. 

Wydaje się, że w ofercie nie ma adaptera, warto zwrócić na to uwagę.

Ja miałem dość ciekawą rozmowę z tym użytkownikiem :) Opowiem w ramach ciekawostki, a może i warto to brać pod uwagę przy okazji robienia z Panem interesów.

Otóż Pan napisał do mnie, że jest zainteresowany moimi Drop+ Panda i zaoferował wymianę na jakiś inny sprzęt. Po kilku dniach wysłał mi listę ~20 par słuchawek + jakiś dongli. Powiedziałem, że chętnie wymienię się za NAD HP70 i dopłacę 200zł, natomiast reszta sprzętu mnie nie interesuje. On NADy wycenił na 1000zł, ja moje Pandy na 900zł, więc wydaje mi się, że moja propozycja była więcej niż dobra.

Dostałem odpowiedź, że "używane Drop+ THX Panda, bez gwarancji, z co najmniej drugim ich użytkownikiem, i z nie najlepszymi ocenami użytkowników nie są dla mnie warte wymiany za nowe NAD HP70 na gwarancji. Jeżeli chcę Pan nowe NAD HP70, to proszę zaproponować porównywalny sprzęt w porównywalnym stanie"

No i tutaj moje oczka się rozszerzyły w akcie zdziwienia, ponieważ ten Pan za moje Pandy oferował sprzęty takie jak Fidelio X2 (które nowe chodzą NOWE po ~400zł) albo uszkodzone NAD HP70 w których nie działa BT, choć pozycji takich było więcej :) Więc z jakiegoś tajemniczego powodu jego logika miałaby obowiązywać tylko w jedną stronę. Napisałem uprzejme wyjaśnienie, że coś nie gra w tym sposobie myślenia, wyjaśniłem też inne kwestie np. że te słuchawki pochodzą od zaufanego usera z forum audio i są używane, bo nowych już nie da się kupić poza tym nigdy nie były one dostępne w polskiej dystrybucji.  No a argument, że mają "nienajlepsze opinie", w sytuacji gdy to nieprawda i to ten Pan się do mnie w ich sprawie zgłosił był kluczowym bodźcem, który spowodował mój opad rąk. Na moje argumenty Pan tupną nogą i się pożegnał. 

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Andrewek napisał(a):

Ja miałem dość ciekawą rozmowę z tym użytkownikiem :) Opowiem w ramach ciekawostki, a może i warto to brać pod uwagę przy okazji robienia z Panem interesów....
  No a argument, że mają "nienajlepsze opinie", w sytuacji gdy to nieprawda i to ten Pan się do mnie w ich sprawie zgłosił był kluczowym bodźcem, który spowodował mój opad rąk. Na moje argumenty Pan tupną nogą i się pożegnał. 

To dużo tłumaczy, "Pan" ten szuka desperatów, którzy chcąc się pozbyć sprzętu i odzyskać część pieniędzy, a on potem wymienia na jeszcze jeszcze lepszej klasy sprzęty lub sprzedaje. Nie wiem czy on nie pisał do mnie wcześniej tylko z innego konta lub zmienił nazwę. Coś mi się kojarzy imię Mateusz ale pewny nie jestem. Pisał do mnie nie raz w sprawie tego samego sprzętu nie pamiętając, że już do mnie pisał i pewnie po usunięciu korespondencji. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Andrewek napisał(a):

No a argument, że mają "nienajlepsze opinie", w sytuacji gdy to nieprawda

Nie dyskutuję z wyceną, bo 9 stów to jak dla mnie dobra cena za nie, ewentualnie można by się o stówkę potargować, a ze strony typa klasyczna OLXowa januszerka.

 

Natomiast to że opinię o trwałości mają nienajlepszą to akurat prawda. Długo się nad nimi zastanawiałem, bo uwielbiam PM3, ale ilość postów na reddicie i forach o padających bateriach i elektronice szybko mnie wyleczyła. Olewka ze strony Dropa po roku od wypuszczenia też nie pomaga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, x86 napisał(a):

Weteran OLX sprzedaje nowe Devy Pro za 830 zł :

https://www.olx.pl/d/oferta/hifiman-deva-pro-CID99-IDS8rfA.html

I tu jeszcze jedna uwaga. W opisie zestawu ani na dołączonych zdjęciach nie widać wymienionego Bluemini R2R. Czyżby bez niego i dlatego taka cena?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zdzichon napisał(a):

Nie dyskutuję z wyceną, bo 9 stów to jak dla mnie dobra cena za nie, ewentualnie można by się o stówkę potargować, a ze strony typa klasyczna OLXowa januszerka.

 

Natomiast to że opinię o trwałości mają nienajlepszą to akurat prawda. Długo się nad nimi zastanawiałem, bo uwielbiam PM3, ale ilość postów na reddicie i forach o padających bateriach i elektronice szybko mnie wyleczyła. Olewka ze strony Dropa po roku od wypuszczenia też nie pomaga.

To się zgadza akurat, pisałem o tym z gościem, tj. wskazywałem na to, że ludzie narzekają na trwałość albo usterki techniczne, natomiast co do dźwięk z kolei to sporo osób wskazuje, że nie słyszało lepszych słuchawek BT. Poza tym mój argument był taki, że skoro mają ponad rok i do tej pory działają to tylko na plus, tj. skoro nic nie padło zaraz po zakupie to pewnie już nie padnie :) Z tego samego powodu ostatnio kupiłem używane Anandy-BT zamiast w tej samej cenie nowych zaplombowanych, ale bez gwarancji.

Poza tym clue jest tu inne - skoro facet jest zainteresowany tymi słuchawkami to znaczy, że zdaje sobie sprawę z ich wad i zalet i po ich kalkulacji uznaje, że jednak całościowo warto. I w takiej sytuacji przywoływanie argumentów, że słuchawki są "nienajlepsze" jest absurdalne. Trochę jak w tym powiedzeniu - "ale to Ty dzwonisz" ;) 

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności