Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, docentore napisał(a):

Niby już po promach, ale Jabra miała obniżkę cen w swoim eu sklepie.

 

Obniżyli cenę z 200$ do 130$ (€).

 

Przy wyborze destynacji na np Węgry czy Chorwację wyskakiwała cena 130 w lokalnej walucie.

 

Koledze z HU zcancelowali zamówienie, mi się udało zamówić na adres w Chorwacji.

3 top twsy Jabry za 50€. Wysłane dziś.

 

Ale ze do Chorwacji będziesz po nie jechał czy jak? :D

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma wujka w USA to na Adorama fajna cena za Hifiman 6SE v2 
https://www.adorama.com/l/?searchinfo=hifiman he6se&sel=Item-Condition_New-Items  549 $ - ok 2,5tys
Niestety do PL nie wysyłają z tego co widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie działamy :))

 

3 miesiące Roona za 2$ (oferta ważna do 28 listopada):

 

https://roonlabs.com/black-friday-two-dollar?utm_source=roonlabs.com&utm_medium=email&utm_campaign=bf_22&utm_term=$2&utm_content=email 1

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, audionanik napisał(a):

A miałeś okazję słuchać jakieś droższe combo? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2022 o 22:36, BearPL napisał(a):

No właśnie, bo fajnie by było przed świętami mieć :) 

No ale zamówione. Dzięki za wrzutkę. Dokładnie tego potrzebowałem :)

I jak, twoje już dotarły? Moje właśnie do mnie dotarły. W środę wieczorem zamówione dzisiaj u mnie 

 

20221126_145631_HDR.jpg

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 15:14, Lord Rayden napisał(a):

A jest u nas ktoś całkiem "sFocalony" ? Ma otwarte Focal, zamknięte Focal, wireless od Focal ?

Ja mam tylko Celestee.

Kupowaliście Bentleye ?

 

Miałem kiedyś cleary i bentleye w tym samym czasie. Obecnie nie mam ani jednych ani drugich, wiec chyba jestem już "odFocalony" ;) 

 

Ale sentyment pozostał. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Które lepsze?

 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Radiance to miały być niby "zamknięte cleary" ale nie były, grały inaczej. Ja osobiście całościowo wolałem cleary, ale to radiance miały bardziej naturalny tembr, były cieplejsze, nie tak metaliczne, bardziej muzykalne i chyba też bardziej uniwersalne. Z tego względu myślę, że radiance mogą się ogólnie bardziej podobać. No i z racji zamkniętej konstrukcji, to jedyne z tej pary, które można było słuchać w głośnym pomieszczeniu ;)

 

Jedne i drugie bardzo łatwo było wysterować, świetnie grały z dapa.

 

Cleary w zestawie miały 3 kable, tak wiem że ludzie uważają je za kable od żelazka;) ale ja je akurat lubiłem. Radiance z kolei ma jeden kabel - mówiąc w skrócie, fatalny! Jak byłem mały miałem akwarium z rybkami, do wymiany wody używałem takiego gumowego wężyka- mam wrażenie, że focal wziął taki wężyk, włożył do środka drut, założył wtyki i podrzucił radiance do pudełka. Podobny wężyk jest teraz dodawany do nowych utopii 🙈 .. Ale to drobny sczegół, gdyż i tak słuchałem ich głównie z ultimy po kablu 2.5mm od kulozębego, albo z lpgt na 4.4. W moim odczuciu radiance dostawały skrzydeł grając po balansie. W clearach nie wyczuwałem większej różnicy między se vs bal. 

 

Pod kątem ergonomii było bardzo podobnie, aczkolwiek radiance miały bardziej płaski pałąk (nie wiem jak to inaczej nazwać), przez to były bardziej szerokie i na mojej głowie nie leżały tak dobrze jak cleary - ale to u każdego pewnie będzie inaczej. + Może to tylko moja sztuka była jakaś dziwna.

 

Ogólnie jedne i drugie słuchawki lubiłem, milo wspominam :)

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

I jak, twoje już dotarły? Moje właśnie do mnie dotarły. W środę wieczorem zamówione dzisiaj u mnie 

 

20221126_145631_HDR.jpg

Nie ma mnie w weekend w domu, ale miałem SMS od kuriera. Mam nadzieję, że ktoś odebrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _salgado_ napisał(a):

 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Radiance to miały być niby "zamknięte cleary" ale nie były, grały inaczej. Ja osobiście całościowo wolałem cleary, ale to radiance miały bardziej naturalny tembr, były cieplejsze, nie tak metaliczne, bardziej muzykalne i chyba też bardziej uniwersalne. Z tego względu myślę, że radiance mogą się ogólnie bardziej podobać. No i z racji zamkniętej konstrukcji, to jedyne z tej pary, które można było słuchać w głośnym pomieszczeniu ;)

 

Jedne i drugie bardzo łatwo było wysterować, świetnie grały z dapa.

 

Cleary w zestawie miały 3 kable, tak wiem że ludzie uważają je za kable od żelazka;) ale ja je akurat lubiłem. Radiance z kolei ma jeden kabel - mówiąc w skrócie, fatalny! Jak byłem mały miałem akwarium z rybkami, do wymiany wody używałem takiego gumowego wężyka- mam wrażenie, że focal wziął taki wężyk, włożył do środka drut, założył wtyki i podrzucił radiance do pudełka. Podobny wężyk jest teraz dodawany do nowych utopii 🙈 .. Ale to drobny sczegół, gdyż i tak słuchałem ich głównie z ultimy po kablu 2.5mm od kulozębego, albo z lpgt na 4.4. W moim odczuciu radiance dostawały skrzydeł grając po balansie. W clearach nie wyczuwałem większej różnicy między se vs bal. 

 

Pod kątem ergonomii było bardzo podobnie, aczkolwiek radiance miały bardziej płaski pałąk (nie wiem jak to inaczej nazwać), przez to były bardziej szerokie i na mojej głowie nie leżały tak dobrze jak cleary - ale to u każdego pewnie będzie inaczej. + Może to tylko moja sztuka była jakaś dziwna.

 

Ogólnie jedne i drugie słuchawki lubiłem, milo wspominam :)

 

Brzmi zachęcająco. Ja szukam właśnie typowo zamkniętych, bo otwarte mam Anandy-BT i półotwarte Dharmy D1000. Będę miał też Beyery t5p MK2, więc będzie ciekawy pojedynek między Radiance a t5p :) Zobaczymy jak budżetowe NAD HP50, których używam obecnie jako zamknięte, wypadną na ich tle.

 

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _salgado_ napisał(a):

 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Radiance to miały być niby "zamknięte cleary" ale nie były, grały inaczej. Ja osobiście całościowo wolałem cleary, ale to radiance miały bardziej naturalny tembr, były cieplejsze, nie tak metaliczne, bardziej muzykalne i chyba też bardziej uniwersalne. Z tego względu myślę, że radiance mogą się ogólnie bardziej podobać. No i z racji zamkniętej konstrukcji, to jedyne z tej pary, które można było słuchać w głośnym pomieszczeniu ;)

 

Jedne i drugie bardzo łatwo było wysterować, świetnie grały z dapa.

 

Cleary w zestawie miały 3 kable, tak wiem że ludzie uważają je za kable od żelazka;) ale ja je akurat lubiłem. Radiance z kolei ma jeden kabel - mówiąc w skrócie, fatalny! Jak byłem mały miałem akwarium z rybkami, do wymiany wody używałem takiego gumowego wężyka- mam wrażenie, że focal wziął taki wężyk, włożył do środka drut, założył wtyki i podrzucił radiance do pudełka. Podobny wężyk jest teraz dodawany do nowych utopii 🙈 .. Ale to drobny sczegół, gdyż i tak słuchałem ich głównie z ultimy po kablu 2.5mm od kulozębego, albo z lpgt na 4.4. W moim odczuciu radiance dostawały skrzydeł grając po balansie. W clearach nie wyczuwałem większej różnicy między se vs bal. 

 

Pod kątem ergonomii było bardzo podobnie, aczkolwiek radiance miały bardziej płaski pałąk (nie wiem jak to inaczej nazwać), przez to były bardziej szerokie i na mojej głowie nie leżały tak dobrze jak cleary - ale to u każdego pewnie będzie inaczej. + Może to tylko moja sztuka była jakaś dziwna.

 

Ogólnie jedne i drugie słuchawki lubiłem, milo wspominam :)

 

 

Z jakiego powodu sprzedałeś i na co się przerzuciłeś? Zaczynam się powoli rozglądać za jakimiś słuchawkami i myślałem nad Focalami, ale dobrze by było wiedzieć z czy to porównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

I jak, twoje już dotarły? Moje właśnie do mnie dotarły. W środę wieczorem zamówione dzisiaj u mnie 

 

20221126_145631_HDR.jpg

Sprawdż Jarku proszę sprawę aptX Adaptive. Chyba że żaden z Twoich telefonów tego kodeka nie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jot R napisał(a):

 

Z jakiego powodu sprzedałeś i na co się przerzuciłeś? Zaczynam się powoli rozglądać za jakimiś słuchawkami i myślałem nad Focalami, ale dobrze by było wiedzieć z czy to porównać :)

 

Sprzedałem bo mało wtedy ogólnie słuchałem muzyki na słuchawkach, a jeżeli już to głównie na iemach (na które się w tym czasie przerzuciłem).

 

Od niedawna wróciłem ponownie do słuchawek wokółusznych - bo zakochałem się w drewnianych modelach ath (AWAS i AWKT) :)

 

Hmm to szkoła grania focala, dość unikatowa, ale jeśli słuchałeś kiedyś jakiś  modeli słuchawek od focala to byłby to punkt odniesienia.

 

Np radiance to takie trochę "gorsze" stellie, ale nie tak bardzo, bardziej inne niż gorsze. Stellie mają podbity midbas, radiance podbity subbas. Stellia ma średnicę blisko, bardzo namacalną o dobrej rozdzielczości. Radiance ma średnicę nieco schowaną. Góra u stelli gładka, przyciemnienona (z maleńkim pikiem, który się czasem aktywował nie pamiętam dokładnie w którym rejonie). Góra w radiance z delikatnym rozjaśnieniem. Scena, jak to u focala, raczej wąska. U stelli bardzo intymna, bliżej słuchacza, w radiance z delikatnym dystansem przez co w wielu utworach ta z radiance bardziej mi się podobała. Najlepszą cechą stelli to słodka ale wyraźna średnica oraz dość wysoka rozdzielczość. Najlepsza cecha radiance - muzykalne i przyjemne granie (no i przypominam oczywiście o kolosalnej różnicy w cenie). Strojenie stelli w stronę krzywej harmana. Radiance to bardziej granie na planie v'ki.

 

Z kolei clear to takie gorsze utopie (te stare), spokojniejsze, łatwiejsze w wysterowaniu, z bardziej "przystepnym" dźwiękiem, oczywiście nie tak bardzo szczegółowe jak utopie. Ale z zaskakująco zbliżoną ogólną sygnaturą dźwięku ;)

 

warto dodać, że słuchawki focala słyną z raczej wąskiej sceny, ale w przypadku w.w. Modeli jest to scena rozbudowana w głąb, o świetnym obrazowaniu i realizmie, I po chwili słuchania zapomina się o jej wąskich kształtach, zwłaszcza w przypadku otwartych modeli :)

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrewek napisał(a):

Będę miał też Beyery t5p MK2, więc będzie ciekawy pojedynek między Radiance a t5p :) Zobaczymy jak budżetowe NAD HP50, których używam obecnie jako zamknięte, wypadną na ich tle.

 

Coś mi się wydaje, że skusiles się na te z olx za 1500 zł :) Chwilę się zastanawiałem, bo cena dobra ale po pierwsze one chyba mają mniejsze pady niż inne beyerdynamic a poza tym obiecałem sobie, że już kolejnych słuchawek nie kupię poki nie sprzedam. Pewnie Owle lub th610 pójdą pierwsze, bo te T90 jakieś magiczne są :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności