Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Z tej etykiety nic nie wynika, tym bardziej, że nie wiadomo jaki był powód zwrotu, czy wybrałeś z listy, czy kontaktowałeś się przez chat. To od powodu zależy, czasami też od czasu, jak do 14 dni to bywały darmowe ale to loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LukaszS napisał(a):

Z tej etykiety nic nie wynika,

 

Żartujesz ?

 

4 godziny temu, LukaszS napisał(a):

nie wiadomo jaki był powód zwrotu

 

Przecież jest napisane: "Zaakceptowaliśmy Twoją prośbę o zwrot. Jak tylko otrzymamy poniższy przedmiot, zwrócimy Ci pieniądze" i dalej "Wydrukuj etykietę zwrotną i instrukcje".

 

Standardowa procedura zwrotu Amazon.fr

 

Polecam :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał(a):

 

Standardowa procedura zwrotu Amazon.fr

 

Polecam :) 

Zgłosiłem problem z towarem z Amazon.it, otrzymałem refund -20%, stwierdziłem, że mimo tego chce zwróci produkt i otrzymałem pełen zwrot i proszono mnie o nie odsyłanie produktu. Mogę wkleić mail. Czy to oznacza że zawsze tak będzie? 

 

Amazon wysyła nieopłacone etykiety zwrotne z adresem i kodem produktu który trzeba umieścić w paczce. Paczkę trzeba nadać samemu. 

 

Są przypadki gdy zwracają pieniądze po wysłaniu im dowodu opłaty lub wysyłają opłacone etykiety ale nie jest to standardowa procedura. Trzeba wiedzieć co zaznaczyć w powodzie zwrotu lub skontaktować się z ich pomocą.

 

Jeżeli wiesz jak zawsze otrzymać opłaconą etykietę to podziel się i napisz, a wiele osób skorzysta.

 

D7200 2294.50zł https://www.amazon.pl/dp/B06XD8HMKK

Edytowane przez LukaszS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LukaszS napisał(a):

Zgłosiłem problem z towarem z Amazon.it, otrzymałem refund -20%, stwierdziłem, że mimo tego chce zwróci produkt i otrzymałem pełen zwrot i proszono mnie o nie odsyłanie produktu. Mogę wkleić mail. Czy to oznacza że zawsze tak będzie? 

 

Amazon wysyła nieopłacone etykiety zwrotne z adresem i kodem produktu który trzeba umieścić w paczce. Paczkę trzeba nadać samemu. 

 

Są przypadki gdy zwracają pieniądze po wysłaniu im dowodu opłaty lub wysyłają opłacone etykiety ale nie jest to standardowa procedura. Trzeba wiedzieć co zaznaczyć w powodzie zwrotu lub skontaktować się z ich pomocą.

 

Jeżeli wiesz jak zawsze otrzymać opłaconą etykietę to podziel się i napisz, a wiele osób skorzysta.

 

D7200 2294.50zł https://www.amazon.pl/dp/B06XD8HMKK

 

Oczywiście, że tak. Zamawiałem dziesiątki jak nie setki rzeczy z amazona niemieckiego, polskiego i hiszpańskiego i tylko niektóre produkty mają darmowy zwrot. Te etykiety amazona nie są opłacone i właściwie nic nie dają. Dopiero po potwierdzeniu zwrotu się dostaje etykietę konkretnego przewoźnika na dany kraj.

Darmowe są pewno prawie wszystkie bezpośrednio od amazona, a co do pozostałych to trzeba wejść w opis sprzedawcy i doczytać warunki (zazwyczaj niestety w języku jego kraju)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło zakupu i ewentualnego zwrotu słuchawek Philips Fidelio X2/HR.

 

Słuchawki sprzedaje Amazon.fr

Zastosowanie ma podlinkowana przeze mnie Polityka Zwrotów, której nikomu najwyraźniej nie chce się przeczytać.

 

Reasumując, ewentualny zwrot Fidelio X2/HR będzie darmowy. Czas na zwrot mamy do 31.01.2023.

 

Jeżeli ktokolwiek chce płacić, jego sprawa :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LukaszS napisał(a):

to myślę, że @marek_m zachowa się honorowo i zwróci kwotę kosztu zwrotu :) 

 

Jesteś pewien, że myślisz ?

 

Jeszcze raz polecam czytać dokumenty / polityki / regulaminy i na tej podstawie podejmować decyzje.

 

EOT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał(a):

 

Jesteś pewien, że myślisz ?

 

Jeszcze raz polecam czytać dokumenty / polityki / regulaminy i na tej podstawie podejmować decyzje.

 

EOT.

 

A możesz w tej konkretnej ofercie pokazać gdzie konkretnie jest napisane, że amazon pokryje koszt przesyłki zwrotnej? Bo ja przeczytałem i nie widzę tego jednoznacznie sformułowanego :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał(a):

Zasady zwrotów określa Polityka dot. Zwrotów, w tym wypadku dokument publikowany przez Amazon.fr

 

Podlinkowałem ten dokument kilka postów wcześniej. Polecam lekturę.

 

 

 


Właśnie ją przeczytałem i do niej się odnoszę. Nigdzie tam nie ma napisane, że są darmowe zwroty. Jedynie ma to miejscu (choć też nie zawsze) w przypadku Amazon Global Store. Pytanie, czy francuska wersja to to samo.

 

Cytat

However, please note that not all articles are eligible for return with a prepaid DHL return label and that you will have to return the item to your own fresh with the return label

 

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Na allegro są senki hd800 za 3200zł, sam bym je kupił, ale się cykam, bo z drugiego końca Polski, kiedyś bardziej ryzykowałem :D Allegrowicz wydaje się ok. 

Eeenoo, jak myśmy je mieli to był hajend, a teraz gość pisze:

jest to z pewnością jedna z najlepszych okazji w premium hifi.”

Ja się tak nie bawię!

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wie jakiego ma rarytasa. Powinien pisać że to "niezwyciężona legenda do dziś" czy coś w ten deseń. Najlepiej jeszcze wzmianka z kilkoma cytatami z forum jak to nie gniotą nowych "zepsutych" HD800 z ES czy tam innych szklanych 820 zamkniętych zestrojonych dla podłych amerykańców. Do tego oczywiście info że dziś już nieprodukowane (znaczy biały kruk), no i nie wiem na ile pozwala stan - bo jeżeli mógłby być to oczywiście gabinetowy, ewentualnie miętowy. Coś o niskim albo wysokim numerze seryjnym wskazane. Ja bym jeszcze dodał za sugestią P.Ryki, że wygrzewane jedynie na wysokiej klasy komponentach czyli torze przystającym do nich jakościowo. Słuchane tylko na plikach .wav zripowanych z oryginalnych, japońskich wydań. Ewentualnie coś o różowym szumie. Wykonywane ręcznie w Niemczech. 

 

Po takim opisie myślę Bakuś wsiadłby w Opla i cisnął po nie nawet do Kataru :)

 

Kupiłbym po raz 12 ale po takim szlacheckim opisie chyba sobie daruję -

Słuchawki Audioguest Nighthant

 

 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Na allegro są senki hd800 za 3200zł, sam bym je kupił, ale się cykam, bo z drugiego końca Polski, kiedyś bardziej ryzykowałem :D Allegrowicz wydaje się ok. 

No ale nie ładnie postępujesz, tu się linka podaje do okazji, albo bierzesz, albo sobie zaraz sam poszukam….

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dweet napisał(a):

Właśnie ją przeczytałem i do niej się odnoszę. Nigdzie tam nie ma napisane, że są darmowe zwroty. Jedynie ma to miejscu (choć też nie zawsze) w przypadku Amazon Global Store. Pytanie, czy francuska wersja to to samo.

 

Cytat

However, please note that not all articles are eligible for return with a prepaid DHL return label and that you will have to return the item to your own fresh with the return label

 

 

i dalej:

 

Amazon will automatically reimburse you for the reshipping costs up to a limit of15 €(for items sold by Amazon.fr). If your reshipping costs are more than the auto refund amount, please keep a copy of your return postage receipt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, saudio napisał(a):

No ale nie ładnie postępujesz, tu się linka podaje do okazji, albo bierzesz, albo sobie zaraz sam poszukam….

Nie wiem jak wyciągnąć link z aplikacji mobilnej allegro :D znaleźć je na allegro to nie problem, dasz radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_m napisał(a):

 

i dalej:

 

Amazon will automatically reimburse you for the reshipping costs up to a limit of15 €(for items sold by Amazon.fr). If your reshipping costs are more than the auto refund amount, please keep a copy of your return postage receipt. 

 

Jeżeli to jest z Global Store, czyli jak rozumiem bezpośrednio od amazona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bakus1233 napisał(a):

Nie wiem jak wyciągnąć link z aplikacji mobilnej allegro :D znaleźć je na allegro to nie problem, dasz radę ;)

Spoks taki żarcik, ale poduszki pałąka i pady do wymiany, bo chyba jest ich wszędzie pełno ten welur się pomału rozpada. Także parę stówek trzeba doliczyć, a poza tym stan niezły poza kabelkiem, no akurat w tym miejscu to dziwne prędzej by się przetarł na tym oplocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje się ok, patrząc na inne oferty za 3900zł. 
 

4 minuty temu, saudio napisał(a):

stan niezły poza kabelkiem, no akurat w tym miejscu to dziwne prędzej by się przetarł na tym oplocie.

Gumowa izolacja pęka ze starości w HD800. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności