Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Faktycznie niedoczytanem. Program wysyłkowy dotyczy USA i GB. Z Japonii na szczęście nigdy opłat nie doliczyli. Dostałeś zwrot? Ja czekam blisko 120 dni (tyle Urząd Skarbowy ma czasu). Plus 30 dni czekałem na ustosunkowanie się Urzędu do wniosku o zwrot VAT. Ale to raptem "tylko" 720 zł... 

Odpuściłem bo to były jakieś frytki 20-30zł. Za tą kasę biegać na pocztę, wysyłać i odbierać od nich w każdej nowej sprawie polecone za potwierdzeniem odbioru- nie wysłałem dokumentów i zamknęli temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cpu1 napisał:

10 lat temu miałem takie w idealnym stanie za 700zl i nie było chętnych :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał:

10 lat temu miałem takie w idealnym stanie za 700zl i nie było chętnych :P 

10 lat temu to ja byłem piękny i młody, a za 700 zł to można było pojechać na urlop i jeszcze po powrocie zakupić jakieś przyzwoite Senki Ovation ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bakus1233 napisał:

Dlatego trzeba to uciąć a nie jeszcze promować takie oferty w okazajach z allegro 😅

D5200 chodziły po 1000-1200 zł dziś 1400-1500 zł. D7200 po 1300-1500 zł dziś ~ 2000 zł. Dlaczego z D2000 miałoby być inaczej ? Cena jest spoko w mojej opinii i tak jak pisałem jeszcze do nego więc nie ma co się napinać. Nie musisz do nich wracać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cena nie jest spoko, w dodatku za zmęczone słuchawki. Wspieranie takich ofert tylko powoduje, że wszystko będzie droższe niż kiedyś. Nowe słuchawki, to jeszcze rozumiem, że drożeją, ale dlaczego windować ceny starych śmieci? Jeszcze żeby to były jakieś sony r10 czy akg k1000. Doszliśmy do takich śmiesznych czasów, że stare hd545 wiszą po 600zł (nie wiem kto to kupuje) jak nieco drożej można mieć hd600 a brzmienie bez porównania lepsze. A zresztą… chcecie, to napędzajcie to :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare śmieci ze względu na sypiącą się ekoskórę z pałąka ? Reszta wygląda OK ale można poprosić o dodatkowe foty. W prawie wszystkich Denonach i Fostexach ma to miejsce i uważam, że nie jest to powód by robić z tego dramat. Jeżeli słuchawki były udane to bez względu na wiek ich ceny mogą rosnąć jak słusznie przywołałeś R10 czy K1000. Ostatnio zauważyłem że HD580 Precision ludziska kupują w dużo wyższej cenie niż HD600. Nie wiem czym to spowodowane ale każdy robi jak uważa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bakus1233 napisał:

Jeszcze żeby to były jakieś sony r10 czy akg k1000. Doszliśmy do takich śmiesznych czasów, że stare hd545 wiszą po 600zł (nie wiem kto to kupuje) jak nieco drożej można mieć hd600 a brzmienie bez porównania lepsze. A zresztą… chcecie, to napędzajcie to :)

 

Ja co prawda nie pamiętam tych czasów kiedy to jeszcze były czasy i nowe Technicsy RP-F30 ponoć wyprzedawali w sklepach po 300-1000 zł, AKG K1000 kosztowały nowe te 2300 (gdzie używki to minimum 3,5-4 koła), a dolar i euro były poniżej czy tam koło 3 złotych. Niemniej jednak, HD545 to były jedne z moich pierwszych pełnowymiarowych "puszek", a dokładnie drugie po Philipsach SBC-HS900 (które mam do dziś) nauszniki; kupiłem je jakoś na wakacje 2012 i dałem coś koło 150 ziko za dobrze zachowany egzemplarz. Oj jak one mi grały, ta wielka scena, "Sennheiser house sound", ta magia! Wtedy raczej pisano o modelach takich jak HD580 czy HD600, bo HD650 już wtedy bywały dissowane wśród audiofilów. Pamiętam że po taniości można było wyrwać równie ciekawe HD525,535 czy 265 Linear, bo ludzie szaleli za HD565 Ovation które latały blisko 400 ziko. Później i je miałem ale raczej mnie rozczarowały brzmieniem bo zabrano im Sennheiserowy woal, choć z kablem na Sonolene potrafiły kopnąć. A miałem jeszcze frika czyli drajwery od HD565 w budzie od HD580 pomalowane na czarno z jakimś super hajendowym kablem! 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/akg-k1000-bass-heavy

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

D2000 miały uszli drewniane, czy plastikowe? 

Jakiś czas temu na ebay kleinanzeigen był takowe, ale z muszlami na zamówienie z USA. Kubaturę miały potężną, ale ciekawy jestem jak duży miało to wpływ na dźwięk. Cena była znośna, bo jakieś 1400-1500 zł z transportem do Polski.

 

11 godzin temu, Undertaker napisał:

 

Ja co prawda nie pamiętam tych czasów kiedy to jeszcze były czasy i nowe Technicsy RP-F30 ponoć wyprzedawali w sklepach po 300-1000 zł, AKG K1000 kosztowały nowe te 2300 (gdzie używki to minimum 3,5-4 koła), a dolar i euro były poniżej czy tam koło 3 złotych. Niemniej jednak, HD545 to były jedne z moich pierwszych pełnowymiarowych "puszek", a dokładnie drugie po Philipsach SBC-HS900 (które mam do dziś) nauszniki; kupiłem je jakoś na wakacje 2012 i dałem coś koło 150 ziko za dobrze zachowany egzemplarz. Oj jak one mi grały, ta wielka scena, "Sennheiser house sound", ta magia! Wtedy raczej pisano o modelach takich jak HD580 czy HD600, bo HD650 już wtedy bywały dissowane wśród audiofilów. Pamiętam że po taniości można było wyrwać równie ciekawe HD525,535 czy 265 Linear, bo ludzie szaleli za HD565 Ovation które latały blisko 400 ziko. Później i je miałem ale raczej mnie rozczarowały brzmieniem bo zabrano im Sennheiserowy woal, choć z kablem na Sonolene potrafiły kopnąć. A miałem jeszcze frika czyli drajwery od HD565 w budzie od HD580 pomalowane na czarno z jakimś super hajendowym kablem! 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/akg-k1000-bass-heavy

Mnie jakoś te starsze Sennki tzn. HD540 Rerefence II i HD545 nie porwały, jakieś takie zbyt zwiewne granie, w którym brakowało mi mięsa, ale to też kwestia muzyki, bo np. lekka akustyczna i żeńskie wokale brzmiały na nich super. Ceny tych modeli też są trochę z czapy i wolę AKG z tamtego okresu, bo grają mi lepiej, a są tańsze i solidniejsze.

 

K1000 chodzą za mną od lat i byłyby pięknym zwieńczeniem mojej kolekcji modeli tej firmy (wtedy jeszcze bym musiał upolować K340), ale 5,5 tysiąca piechotą nie chodzi. No i bez odsłuchu bym nie zaryzykował zakupu.

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/chord-dave-dac-pre-wzmacniacz-sluchawkowy-12118996907

32000 zł, nowy, ale sprzedawca ma całe 2 transakcje na koncie od 1 roku i 9 miesięcy, więc ... zaleca się daleko posuniętą ostrożność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał:

Jeśli kupuje sprzęt by go normalnie używać, a nie testować to, ile ma mieć tych transakcji?

Kto kupuje sprzęt żeby go normalnie używać? Sprzęt jest NOWY. Cena jest 40% niższa niż rynkowa. Historia transakcji bliska 0. Cena 32.000 zł. Czego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafacio napisał:

Od ilu jest bezpiecznie?

Ja zawsze szukam sprzedawców z 0 ilością transakcji. Wtedy jest najbezpieczniej.

 

Teraz, Rafacio napisał:

Nie rozumiem jak zwykły DAC może kosztować tyle, że 32000 zl to 60% ceny.

Przyznać się, że czegoś się nie rozumie to nie wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, prolim napisał:

32 zł mi nie będzie szkoda, jakbym je stracił. Ale 32.000 zł to już może trochę bardziej.

Kupno DAC za tyle to jest tak jak byś te pieniądze wyrzucił. Nie ma więc różnicy czy gościu ci przyśle tego daca czy cegłę. Można śmiało brać skoro ktoś i tak ma do wyrzucenia 32 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak gra DAC za takie pieniądze. Niby te sprzęty jak Cowon PL czy Burek C3P co to je mam grają najlepiej z tych co mam ale "not baj a fer mardżin" jak to Amerykańcy mawiają. A i tak się zastanawiam czy Topnik D30 Pro nie lepszy w sumie, a kosztuje ułamek ceny. @RafacioTy słuchałeś jakiegoś drogiego DAC'a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, prolim napisał:

Ja zawsze szukam sprzedawców z 0 ilością transakcji. Wtedy jest najbezpieczniej.

Ty tak serio czy to jakaś prowokacja? 🤔 Bo jak serio to właśnie zabiłeś ludzi którzy zbierają komentarze czy to tu czy na allegro czy hedfaju i można Nas uznać za komary 🤣🤦‍♂️🤭

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności