Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, prolim napisał:

 

W formularzu wysyłkowym nie ma Polski (i wielu innych europejskich państw, np. Niemiec) do wyboru.

Ktoś zna jakiś sposób, by to obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FranticPhil napisał:

Już nie ma

Cóż wszystko co dobre się kończy 😊

Daj by cię powiadomiło o dostępności, będziesz wiedział jako jeden z pierwszych 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HappyBlack napisał:

W formularzu wysyłkowym nie ma Polski (i wielu innych europejskich państw, np. Niemiec) do wyboru.

Ktoś zna jakiś sposób, by to obejść?

 

Zawsze możesz trochę dopłacić, ale w zamian obejść się bez kombinowania z pośrednikami, cłem i vatem, przynajmniej w teorii bo ja swoje zamówienie anulowałem ostatecznie swego czasu. 

Z wysyłką do Polski powinno wyjść koło 662 dolarów, więc nie zdziwiłbym się jakby podobna kwota do tego co trzeba by zapłacić pośrednikowi (chociaż znowu inni musieliby się wypowiedzieć). 

Tylko trzeba dopytać hifimana np. mailowo żeby się upewnili czy mają w europejskim magazynie tak jak jest napisane na stronie, mi odpisali że niby w polskim magazynie mają choć zanim wysłali to zdążyłem się rozmyślić, anulować i stracić prowizję PP za przewalutowanie także frayerstwo roku i hifimana już mam dość póki co :D

 

P.S. Te ze sklepu hifimana to open boxy niby ale z normalną roczną gwarancją. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undertaker napisał:

 

Zawsze możesz trochę dopłacić, ale w zamian obejść się bez kombinowania z pośrednikami, cłem i vatem, przynajmniej w teorii bo ja swoje zamówienie anulowałem ostatecznie swego czasu. 

Z wysyłką do Polski powinno wyjść koło 662 dolarów, więc nie zdziwiłbym się jakby podobna kwota do tego co trzeba by zapłacić pośrednikowi (chociaż znowu inni musieliby się wypowiedzieć). 

Tylko trzeba dopytać hifimana np. mailowo żeby się upewnili czy mają w europejskim magazynie tak jak jest napisane na stronie, mi odpisali że niby w polskim magazynie mają choć zanim wysłali to zdążyłem się rozmyślić, anulować i stracić prowizję PP za przewalutowanie także frayerstwo roku i hifimana już mam dość póki co :D

 

P.S. Te ze sklepu hifimana to open boxy niby ale z normalną roczną gwarancją. 

Ja też kiedyś kupię te słuchawki od Hifiman i po 2 tygodniach czekania na wysyłkę anulowałem i baaardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie czekałeś na wysyłkę, też z europejskiego magazynu? A czemu bardzo dobrze? Z tego co pamiętam to masz złe wspomnienia po Sundarach które jedna firma na alle sprzedawała i okazały się uszkodzone. 

Ja miałem Sundary i akurat ten model bardzo miło wspominam, wykonanie takie sobie ale wygodne i dobrze grające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ugz napisał:

Ja tam he6v2 se odkupiłem już z Polski z prawie zerowym przebiegiem - tylko cena nie wyglądała już tak atrakcyjnie jak w dolarach bez podatków i opłatach dla pośredników. W sumie ciekawi mnie ile z tymi dodatkowymi kosztami by wyszło teraz :D 

Dodatkowe koszty to głównie 23% Vat i opłata za obsługę celną- kurierzy biorą pewnie około 100zł a poczta mniej.

Godzinę temu, Undertaker napisał:

2 tygodnie czekałeś na wysyłkę, też z europejskiego magazynu? A czemu bardzo dobrze? Z tego co pamiętam to masz złe wspomnienia po Sundarach które jedna firma na alle sprzedawała i okazały się uszkodzone. 

Ja miałem Sundary i akurat ten model bardzo miło wspominam, wykonanie takie sobie ale wygodne i dobrze grające :)

Wysyłka miała być z Azji, ale nie mogli dogadać się wewnętrznie z wysyłką. Nie podobają mi się te słuchawki. Mam skojarzenia z tą firmą jako typową chińską tandetą i bylejakością. Jak zakładałem Sundary to czułem się jak na randce z nieatrakcyjną dziewczyną i nawet alkohol niewiele mogłby pomóc.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/5/2022 at 6:39 PM, blueme said:

 

Myślę że najprościej podpytać te osoby co je wystawiają 😉

 

 

K712? Na polskim Amazonie cena jest praktycznie ta sama co rok temu, a na Amazonie bywają przeceny o kilkadziesiąt zł 


dzięki za sugestię ale nie ufam ludziom na tych platformach.

na polskim amazonie może cena jest stała, ale na ceneo poszła w górę o jakieś 250 zł od połowy albo drugiego kwartału 2020 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undertaker napisał:

A to jakaś dobra cena bo widzę ja nawet 200 zł taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

Potarguj się.

Na szęście nic nie opuszczają ;)

 

11 godzin temu, wegiel21 napisał:

A to jakaś dobra cena bo widzę ja nawet 200 zł taniej?

Jeżeli masz na uwadze te używki z Allegro to zachowałbym ostrożność bo raz już poszły i kupujący nie zapłacił albo zwrócił z jakiegoś powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fostex TH909 z Wielkiej Brytanii: https://www.ebay.pl/itm/203964981837?hash=item2f7d42a24d:g:RaIAAOSw-p1ijLD6

4600zł + 240zł wysyłka. 

Nie wiem czy będzie cło, ale nawet jeśli to u nas chodzą po 8500zł :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pabloj napisał:

Fostex TH909 z Wielkiej Brytanii: https://www.ebay.pl/itm/203964981837?hash=item2f7d42a24d:g:RaIAAOSw-p1ijLD6

4600zł + 240zł wysyłka. 

Nie wiem czy będzie cło, ale nawet jeśli to u nas chodzą po 8500zł :D

Na bank będzie z marszu vat i cło a zdarza się, że dziady naliczają w Pl jeszcze raz bo na rachunku od sprzedającego nie ma ujętego vatu. Miałem tak z paczką z Japonii- wysłałem reklamację i kazali wysyłać pocztą dokumenty i jakieś oficjalne zgłoszenie. Odpuściłem bo chodziło o 20zł,  przestałem kupować na ebay z krajów spoza EU.

8590B929-D168-41ED-B78D-CA67DDCAB45F.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pabloj napisał:

@lobuz1Opłaty importowe już zawierają cło i vat?

Tak, ale jak pisałem mi kiedyś dowalili drugi raz w Polsce bo na ebay sprzedają niezależni sprzedawcy, którzy nie załączają rachunków lub dają takie, które nie mają Vat. Celnik otwiera paczkę, sprawdza pewnie w sieci cenę artykułu i dowala vat i cło. Później musiałem to wyjaśniać i zrezygnowałem bo chodziło o niewielkie kwoty. Ja odpuszczam grubsze tematy na ebay spoza UE.

Edytowane przez lobuz1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba na ebay sprzedawca nie nalicza opłat importowych, tylko firma wysyłkowa. To jest tzw. obsługa w ramach programu wysyłki międzynarodowej. Parę razy korzystałem i przy transakcji masz już podane koszty zakupu + opłaty. https://www.ebay.pl/pages/help/buy/shipping-globally.html 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Ale to chyba na ebay sprzedawca nie nalicza opłat importowych, tylko firma wysyłkowa. To jest tzw. obsługa w ramach programu wysyłki międzynarodowej. Parę razy korzystałem i przy transakcji masz już podane koszty zakupu + opłaty. https://www.ebay.pl/pages/help/buy/shipping-globally.html 

 

W teorii może być wszystko pięknie (szczególnie jak dostarcza kurier), ale jak wspominałem zakupiłem na ebay z Japonii pokrowce Stax, do cen ebay doliczył mi od razu cło i Vat. Wysyłka japońską pocztą a na poczcie w PL byłem zdziwiony że muszę dopłacić: opłata za obsługę  i opłaty celno-podatkowe. Celnik naliczył to z automatu i nawet nie pytał o rachunek czy coś- Japończyk dołączył swój rachunek. Pani na poczcie doradziła żeby reklamować i podała mi namiary na właściwy organ. Zadzwoniłem i Pan powiedział, że trzeba wysłać maila ze zgłoszeniem- tak zrobiłem, wszystkie printscreeny dołączyłem. Za jakiś czas dostaję pismo za potwierdzeniem odbioru, że ja muszę im to wysłać pocztą z dodatkowymi formularzami- odpuściłem bo chodziło o niewielka kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niedoczytanem. Program wysyłkowy dotyczy USA i GB. Z Japonii na szczęście nigdy opłat nie doliczyli. Dostałeś zwrot? Ja czekam blisko 120 dni (tyle Urząd Skarbowy ma czasu). Plus 30 dni czekałem na ustosunkowanie się Urzędu do wniosku o zwrot VAT. Ale to raptem "tylko" 720 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności