Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, że to zależy co dla kogo będzie tą lepszością. LCD5 nieco odbiega od typowej szkoły strojenia Audeze. 

 

Mnie się wydaje, że jak ktoś się przyzwyczaił do cieplejszego strojenia Audeze, to możliwe że się nie polubi z LCD5.

 

Z tego co piszą na Head Fi i innych forach często porównując te słuchawki :

 

Dół na plus LCD4

Średnica porównywalna 

Wysokie na plus LCD5 

Holografia na plus LCD5 

Dynamika na plus LCD5 

Detal na plus LCD5

LCD4 mają odrobinę cieplejsze strojenie. 

LCD5 są dużo lżejsze od LCD4 natomiast LCD4 wygodniejsze jeżeli chodzi o boczny ucisk. 

 

LCD5 są też podatne na EQ i ja osobiście spróbowałem poprzez Roona już trzy różne i najbardziej mi się podoba ten od Resolve.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam dla potencjalnych zainteresowanych, że jest to starszy model. Bez TC na końcu. Ten model miał pewne problemy z membraną. No i z tym bardzo dobrym stanem, to bym nie przesadzał widząc jak wyglądają pady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Ja tylko dodam dla potencjalnych zainteresowanych, że jest to starszy model. Bez TC na końcu. Ten model miał pewne problemy z membraną. No i z tym bardzo dobrym stanem, to bym nie przesadzał widząc jak wyglądają pady. 

Żadnych problemów nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 21:23, MichalZZZ napisał:

Mysle, że to zależy co dla kogo będzie tą lepszością. LCD5 nieco odbiega od typowej szkoły strojenia Audeze. 

 

Mnie się wydaje, że jak ktoś się przyzwyczaił do cieplejszego strojenia Audeze, to możliwe że się nie polubi z LCD5.

 

Z tego co piszą na Head Fi i innych forach często porównując te słuchawki :

 

Dół na plus LCD4

Średnica porównywalna 

Wysokie na plus LCD5 

Holografia na plus LCD5 

Dynamika na plus LCD5 

Detal na plus LCD5

LCD4 mają odrobinę cieplejsze strojenie. 

LCD5 są dużo lżejsze od LCD4 natomiast LCD4 wygodniejsze jeżeli chodzi o boczny ucisk. 

 

LCD5 są też podatne na EQ i ja osobiście spróbowałem poprzez Roona już trzy różne i najbardziej mi się podoba ten od Resolve.

Testowałeś plugin Audeze z LCD-5? Wiem że nie ma oficjalnego ale np profil z LCD-4 na "piątkach"? Ja zapomniałem że jest wbudowany w Roon i nie zdążyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Roon jeszcze nie ma ustawień dla LCD5. Ma sie to niedługo zmienić z tego co mi odpowiedział support Audeze - dodadzą. W kazdym razie nie próbowałem np. ustawien LCD4 dla LCD5. Spróbuje, ale to później, bo póki co testuje takie EQ (zdjęcia poniżej) i zabawa jest nie z tej ziemi. Basu to już im napewno nie brakuje ;)

 

 

 

Przechwytywanie.JPG

 

Przechwytywanie.JPG1.JPG

 

Przechwytywanie.JPG2.JPG

 

Przechwytywanie.JPG5.JPG

 

Przechwytywanie.JPG6.JPG

 

Przechwytywanie.JPG7.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dropie Hifiman HE5XX za 189 $

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE1000SE z dobrym kabelkiem Forza za 2000 USD w Europie ? Trochę dziwne ale wygląda nieźle :

https://www.head-fi.org/classifieds/eu-hifiman-he1000se-faw-cable-xlr-adapter-as-gift.24257/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cpu1 napisał:

HE1000SE z dobrym kabelkiem Forza za 2000 USD w Europie ? Trochę dziwne ale wygląda nieźle :

https://www.head-fi.org/classifieds/eu-hifiman-he1000se-faw-cable-xlr-adapter-as-gift.24257/

Listed by: dusty.ro (0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem ich na rynku wtórnym w Polsce, a na pewno są warte wypróbowania... Grado GS3000e za 7000 zł:

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sluchawki-grado-gs3000e-w-idealnym-stanie-komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

Nigdy nie widziałem ich na rynku wtórnym w Polsce, a na pewno są warte wypróbowania... Grado GS3000e za 7000 zł:

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sluchawki-grado-gs3000e-w-idealnym-stanie-komplet

 

;)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wegiel21 napisał:

Jakby ktoś się zastanawiał zalecam sprawdzić gniazda, sam miałem dwie pary jedna kupiona od osoby prywatnej druga prosto z dropa i gniazda się wyłamują. Widzę sporo tego jest na EBay pewnie z tego powodu, ja swoje niestety odesłałem do Dropa i nie mieli już na wymianę. Naprawa pewnie możliwa ale raczej dla specjalisty :(.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestynki obtanili tu i tu

 

A jak ktoś chce używane (do negocjacji) z pewnego źródła (przynajmniej ja brałem kiedyś sprzęt od tych Państwa i nie miałem żadnych problemów) to tutaj chyba też ciekawa oferta. 

 

Nadto, Bajery DT770 Pro 32 ohm LE taniej w JuroEjDżiDi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności