Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Ten strzęp skóry można sobie zakładać i zdejmować kiedy się chce (wiem bo mam Stellie).

Za to w Steliach z racji koloru i rodzaju skóry z prędkością światła powstają od potu, temperatury ciemniejsze plamy na padach (głównie od dołu) i obiciu pałąka.

Ja nie mam problemów z potliwością, a jakiś miesiąc po wymianie padów na nowe oryginały pojawiły się na nich ciemno brązowe plamy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aro91 napisał:

😌 Jak bym miał odłożona kasę brał bym jak reksio szynkę meh

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/48/428932.php

Jolidka 1701 😣

Warto dzisiaj pakować się w taki stary sprzęt? Ma to szanse ze współczesnymi integrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 A to współczesne integry grają w czymś lepiej prócz tego że to coraz częściej wielofunkcyjne wszystko mające piecyki 😛

Ta Jolidka miała super dobre opinie, z 3 lata temu chciałem ją kupić ale u nas strasznie rzadki okaz taki model.

Z innej strony co my kupimy za 1500zł bo nic specjalnego z nowoczesnych modeli

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aro91 napisał:

@dj1978 A to współczesne integry grają w czymś lepiej prócz tego że to coraz częściej wielofunkcyjne wszystko mające piecyki 😛

Ta Jolidka miała super dobre opinie, z 3 lata temu chciałem ją kupić ale u nas strasznie rzadki okaz taki model.

Z innej strony co my kupimy za 1500zł bo nic specjalnego z nowoczesnych modeli

W takiej cenie to współcześnie nie za bardzo jest w czym wybierać, ale czy taka legendarna Jolida przeskoczy brzmieniowo dzisiejszy sprzęt za półki cenowej 5k, który ma upakowane wszystkiego po trochu.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roo_Volt napisał:

@szwagierono właśnie się zastanawiam na sensem wystawiania w Polsce. W takiej cenie w Niemczech sprzedawałby jakieś 20 minut. To właśnie mnie niepokoi. To wygląda jak ukradzione z jakiegoś sklepu. Na pałąku jest skórka informująca o skórze wykorzystanej do produkcji, są kable i saszetka na papierologie ale brak kuferka. Normalnie jakby ktoś w sklepie wyjął i zostawił kuferek dla niepoznaki. 

Jeśli to komuś pomoże w podjęciu decyzji - wczoraj wysłałem mu pytanie, tak oficjalnie przez wiadomość OLX, o pochodzenie słuchawek i możliwość obejrzenia i do tej pory nie dostałem jakiejkolwiek odpowiedzi.

Edytowane przez Smutny Joe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Aro91 napisał:

@dj1978A jakie masz na myśli modele za 5k?

Bo wiek nie ma za wiele do rzeczy oprócz tego, że stare wzmacniacze częściej wymagają serwisu to barwę mogę mieć lepsza niż obecne nowoczesne piecyki

Słuchałem Hegle, Rotele, Cyrusy i parę innych. Mam Rotel A14 i gra mi świetnie. Spróbowałbym czegoś typy Vintage, ale obawiam się tego częstszego serwisowania, na co już nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Smutny Joe napisał:

Jeśli to komuś pomoże w podjęciu decyzji - wczoraj wysłałem mu pytanie, tak oficjalnie przez wiadomość OLX, o pochodzenie słuchawek i możliwość obejrzenia i do tej pory nie dostałem jakiejkolwiek odpowiedzi.

Ze mną jest umówiony na piątek przed południem. Zrobił mi rezerwację. Może dlatego na razie olewa innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aro91 napisał:

@dj1978 Zobacz sobie to i różnice cen masakra

https://www.ebay.pl/itm/334236403426?hash=item4dd20ac6e2:g:bfMAAOSw93Bho6uK]

 

A jaki Hegel i jak Ci grał w 2 słowach?

 

Czyli u nas z pół takiej ceny, tylko opis trochę lakoniczny, raczej bez zapewnień o 100% sprawności. Samo "sprawny" to raczej wzbudza czujność, niż o czymś zapewnia.

Słuchałem np Hegla H95, o dziwo aksamitne granie, ale takie bardzo poprawne, przez to może się wydawać trochę nudne.

Największe dotychczas wrażenie zrobił na mnie wzmak stereo SinusAudio na lampach 6550, niesamowita holografia i barwa. Ale póki co nie mam warunków na przechowywanie takiej stadniny lamp przy systemie kolumnowym. Wzmak lampowy słuchawkowy Sinusa miałem w innym pokoju i tam miał swój specjalny piedestał🙂 Ale chyba wystarczy OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Shopee tipsy Whizzer ET100 za 31,08. Do tego sklep oferuje 10 złotych zniżki przy zamówieniu powyżej 40 złotych, więc za dwa komplety wychodzi taniej niż za jeden w oficjalnym sklepie Whizzera na Ali:

https://shopee.pl/jietu.pl?smtt=0.0.9

 

Mi rozwiązują problem z dłuższymi tulejkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Shopee tipsy Whizzer ET100 za 31,08. Do tego sklep oferuje 10 złotych zniżki przy zamówieniu powyżej 40 złotych, więc za dwa komplety wychodzi taniej niż za jeden w oficjalnym sklepie Whizzera na Ali:
https://shopee.pl/jietu.pl?smtt=0.0.9
 
Mi rozwiązują problem z dłuższymi tulejkami.
Dziwnie wyglądają. Co daje taka konstrukcja?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy długich tulejkach to zwężenie na szczycie sprawia, że tipsy nie rozpychają kanałów, więc zachowują się jak mniejsze nakładki, a szersza podstawa uszczelnia ucho jak właściwie dla nas.

Dzięki temu rośnie komfort i słuchawka siedzi stabilniej w uchu, bo nie jest wypychana na zewnątrz.

 

Mają też wpływ na dźwięk, podbijając bas i lekko cofając średnicę, więc nie do wszystkiego się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności