Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Na AliExpress można kupić bez żadnej promocji za 168$ więc wszystko powyżej to dla mnie żadna promocja fyi
Ale może udało się komuś wyrwać taniej niż to?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AliExpress można kupić bez żadnej promocji za 168$ więc wszystko powyżej to dla mnie żadna promocja fyi
Ale może udało się komuś wyrwać taniej niż to?


Sent from my iPhone using Tapatalk
168 czy 268?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2021 o 14:55, MrBrainwash napisał:

No nie wiem. 

 

A po co cokolwiek coś mierzyć skoro mamy 'wszystko-słyszących'? 🙃

Nie wszyscy szukają potwierdzenia na wykresach tego, co słyszą. Może to jest dla tych, co nie bardzo wiedzą, co słyszą, albo w ogóle niewiele słyszą i chcą się jakoś dowiedzieć? Widzę, że wszedłeś ponownie w fazę odgrzewania tego samego kotleta. Przypomnę tylko, co pisałem i uzasadniałem wielokrotnie - wykresy na ASR swoim zakresem nie informują prawie o niczym, może poza oceną poprawnego przenoszenia pasma (co jest zawsze) i brakiem grubych zniekształceń (też prawie zawsze). 

W dniu 26.11.2021 o 15:40, MrBrainwash napisał:

Pomiary słuchawek i kolumn to zupełnie inna para kaloszy niż pomiary i możliwości nowoczesnej elektroniki. 

Pomyliłeś możliwości komponentów z ich realnymi aplikacjami, gdzie jest miks komponentów o bardzo różnych parametrach. Np. dobry kondensator elektrolityczny audio ma 0,1% THD na 10kHz. To gorzej niż lampa, ale da się obejść. Tylko nie każdy umie obejść. Itd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, telemach napisał:

Timeless poniżej 200 to tylko do USA z kuponami Linsoul a tak to pułap 202-205.

 

Wczoraj dojechały kurierem Inpost paczki z Hifigo z zakupów 11.11 - między innymi Shanling EM5

Zamówione do PL przed filmikiem crina i 11.11, wyszło $160 brutto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wisting napisał:

I skończył się tegoroczny Black Frajer. Kupiliście coś w dobrej cenie?

Elektronikę z USA (płatność przyjęli, ale nadal mogą anulować zamówienie), VPN. Były też promo na gry. Nawet jeśli platformy grania w chmurze wspierają daną produkcję, to niekoniecznie zakupioną we wszystkich dostępnych sklepach. Np. Control Ultimate Edition kupiony na GOGu nie odpali się przez Geforce Now, bo dżifors wspiera Ultimate Edition zakupioną przez Steam, a zwykłą wersję przez Steam i Epic Games...

Lost in Random ma wysokie wymagania sprzętowe oraz 0 opcji konfiguracyjnych. Ostatecznie zwróciłem. 50zł za Raise of Tomb Raider Definite Edition to nadal sporo jak za grę na raz. Niby pormo -85% z 358zł. Nie wiem kto łyka te bzdury. Cyberpunk za 100 zł... to ja poczekam na DLC w 2022

Przed świętami raczej nie spodziewałbym się atrakcyjnych promocji na elektronikę, ale po świętach i jednocześnie przed nowym rokiem na pewno pojawią się pojedyncze sztuki przecenionego sprzętu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Elektronikę z USA (płatność przyjęli, ale nadal mogą anulować zamówienie), VPN. Były też promo na gry. Nawet jeśli platformy grania w chmurze wspierają daną produkcję, to niekoniecznie zakupioną we wszystkich dostępnych sklepach. Np. Control Ultimate Edition kupiony na GOGu nie odpali się przez Geforce Now, bo dżifors wspiera Ultimate Edition zakupioną przez Steam, a zwykłą wersję przez Steam i Epic Games...

Lost in Random ma wysokie wymagania sprzętowe oraz 0 opcji konfiguracyjnych. Ostatecznie zwróciłem. 50zł za Raise of Tomb Raider Definite Edition to nadal sporo jak za grę na raz. Niby pormo -85% z 358zł. Nie wiem kto łyka te bzdury. Cyberpunk za 100 zł... to ja poczekam na DLC w 2022

Przed świętami raczej nie spodziewałbym się atrakcyjnych promocji na elektronikę, ale po świętach i jednocześnie przed nowym rokiem na pewno pojawią się pojedyncze sztuki przecenionego sprzętu

Tak tego który zalega na magazynach i nikt go nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

168 czy 268?

fbbc5b6d7e69bf18302ac0ae01f337e9.jpg
Sprawdziłem przed chwilą, bo się nareszcie skończył "cyber super duper poniedziałek" i cena wróciła do normy :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter bardzo poważnie się zastanawiam i może się umówię. Jedyne co mnie powstrzymuje to chec ponownego zakupu Empyreanow lub odsłuchania nowszych Elite, na które to odsłuchy już się umówiłem, bo te niesamowicie dobrze siedziały na mojej wielkiej głowie, a focale mogą już się nie zmieścić :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

Nie wszyscy szukają potwierdzenia na wykresach tego, co słyszą. Może to jest dla tych, co nie bardzo wiedzą, co słyszą, albo w ogóle niewiele słyszą i chcą się jakoś dowiedzieć? Widzę, że wszedłeś ponownie w fazę odgrzewania tego samego kotleta. Przypomnę tylko, co pisałem i uzasadniałem wielokrotnie - wykresy na ASR swoim zakresem nie informują prawie o niczym, może poza oceną poprawnego przenoszenia pasma (co jest zawsze) i brakiem grubych zniekształceń (też prawie zawsze). 

Pomyliłeś możliwości komponentów z ich realnymi aplikacjami, gdzie jest miks komponentów o bardzo różnych parametrach. Np. dobry kondensator elektrolityczny audio ma 0,1% THD na 10kHz. To gorzej niż lampa, ale da się obejść. Tylko nie każdy umie obejść. Itd.

To chyba lubisz częstować się odgrzewanym kotlem. 

 

Na forum ASR masz odpowiednie wątki na krytykowanie metodologii. Zaadresuj swoją krytykę bezpośrednio i potem zapodaj link do dyskusji chętnie obadam.

 

Na ten czas zgadzamy się co do tego, że się niezgadzamy. Nie widzę logiki ani potwierdzenia na to co mówisz. 

 

W komponentach są zniekształcenia a potem w pomiarach sygnału ich nie widać? Ciekawe rzeczy opowiadasz. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Undertaker napisał:

wrzucam na odczepnego okazję z olx'a: Ultrasony jak dzwony za sześćset 2900

Nie opłaca się za 600 zł. Ja sprzedałem prawie o połowę taniej. Mam nadzieje, że kupiła je osoba, która wiedziała co kupuje, bo ogólnie te słuchawki nie nadają się do słuchania muzyki.

Jak ktoś takich słuchawek potrzebuje to moja cena była dobra, a przy podanej w ogłoszeniu to lepiej kupić nowe 1480, bo grają w zasadzie tak samo, a będą nowe. Z tym, że nie ma etui czy zapasowych padów.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, majkel napisał:

Nie wszyscy szukają potwierdzenia na wykresach tego, co słyszą. Może to jest dla tych, co nie bardzo wiedzą, co słyszą, albo w ogóle niewiele słyszą i chcą się jakoś dowiedzieć? Widzę, że wszedłeś ponownie w fazę odgrzewania tego samego kotleta. Przypomnę tylko, co pisałem i uzasadniałem wielokrotnie - wykresy na ASR swoim zakresem nie informują prawie o niczym, może poza oceną poprawnego przenoszenia pasma (co jest zawsze) i brakiem grubych zniekształceń (też prawie zawsze). 

Pomyliłeś możliwości komponentów z ich realnymi aplikacjami, gdzie jest miks komponentów o bardzo różnych parametrach. Np. dobry kondensator elektrolityczny audio ma 0,1% THD na 10kHz. To gorzej niż lampa, ale da się obejść. Tylko nie każdy umie obejść. Itd.

Lepiej bym tego nie ujął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jako pierwszy dodzwoniłem się do oferenta Focal Stellia z olx.

Historia jest dziwna. Słuchawki są od jego znajomego z Niemiec, który to poprosił o sprzedaż w Polsce. Brak dowodu zakupu, kartonu i kufra transportowego. W piątek mam się spotkać i posłuchać. Mam jednak obawy co do pochodzenia słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jako pierwszy dodzwoniłem się do oferenta Focal Stellia z olx.
Historia jest dziwna. Słuchawki są od jego znajomego z Niemiec, który to poprosił o sprzedaż w Polsce. Brak dowodu zakupu, kartonu i kufra transportowego. W piątek mam się spotkać i posłuchać. Mam jednak obawy co do pochodzenia słuchawek.
Żeby nie było jak z tymi Staxami, które ktoś buchnął ze sklepu... Z drugiej strony, może znajomy ma tyle siana, że mu nie zależy i brak czasu na sprzedaż? Chyba trochę naiwne co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafacio napisał:

Nie opłaca się za 600 zł. Ja sprzedałem prawie o połowę taniej.

 

No jak ja się nimi interesowałem dobrych kilka lat temu, to jak się udało używki w bdb stanie w okolicach 500-700 zł dorwać to to była dobra oferta. Nowe nie tak dawno temu to był koszt ok. 1300 zł zdaje się. 

No jak sprzedałeś swoje za 3 stówki to wyobrażam sobie że kupujący był zadowolony ;) Parę stron wstecz wrzucałem Edition 12 używane to w razie czego jakbyś je brał to bym się pisał na jakąś promocję :D

 

A na serio to tych nowych 1480 nie znam, ale skoro piszesz że to praktycznie to samo to może kiedyś na nie zapoluję, bo już były promocje. 

 

2900 swego czasu podobały mi się bardziej niż 900 Pro chociaż to musiałbym łeb w łeb skonfrontować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roo_Volt napisał:

Wczoraj jako pierwszy dodzwoniłem się do oferenta Focal Stellia z olx.

Historia jest dziwna. Słuchawki są od jego znajomego z Niemiec, który to poprosił o sprzedaż w Polsce. Brak dowodu zakupu, kartonu i kufra transportowego. W piątek mam się spotkać i posłuchać. Mam jednak obawy co do pochodzenia słuchawek.

 

Na zdjęciu widać zawieszke (skóra naturalna), chyba każdy by taką zawieszke zerwał od razu zaraz po wyjęciu z pudełka. Za to sztuki demonstracyjne do odsłuchu w sklepach zawsze ją mają. Facet sprzedaje słuchawki i kable czyli, taki właśnie zestawik demo jaki potencjalny klient dostaje do odsluchu w salonie - kurcze podejrzane to :( Nie znam historii z buchnietymi staxami, ale oby tutaj było inaczej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagierono właśnie się zastanawiam na sensem wystawiania w Polsce. W takiej cenie w Niemczech sprzedawałby jakieś 20 minut. To właśnie mnie niepokoi. To wygląda jak ukradzione z jakiegoś sklepu. Na pałąku jest skórka informująca o skórze wykorzystanej do produkcji, są kable i saszetka na papierologie ale brak kuferka. Normalnie jakby ktoś w sklepie wyjął i zostawił kuferek dla niepoznaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności