Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wegiel21 napisał:

 OlX to tylko pobranie DPD lub PP z dodatkową opcją spr zawartości ( DPD ma to w cenie ).

 

Nie tylko, kupiłem już sporo rzeczy przez płatności OLX i żadnego wałka jeszcze nie miałem. Zresztą trudno teraz o nie, bo wprowadzili ochronę kupujących - sprzedawca dostaje dopiero kasę jak odbierzesz przedmiot i potwierdzisz, że wszystko z nim ok - masz na to 24h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał:

 

Nie tylko, kupiłem już sporo rzeczy przez płatności OLX i żadnego wałka jeszcze nie miałem. Zresztą trudno teraz o nie, bo wprowadzili ochronę kupujących - sprzedawca dostaje dopiero kasę jak odbierzesz przedmiot i potwierdzisz, że wszystko z nim ok - masz na to 24h. 

I Ty tak serio? Liczysz że jak dostaniesz np dapa uszkodzonego ze np bateria siadac bedzie po 2h to odzyskasz kase? Na allegro to nie dziala jak powinno a na olx juz tak :) no wątpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dirian napisał:

 

Nie tylko, kupiłem już sporo rzeczy przez płatności OLX i żadnego wałka jeszcze nie miałem. Zresztą trudno teraz o nie, bo wprowadzili ochronę kupujących - sprzedawca dostaje dopiero kasę jak odbierzesz przedmiot i potwierdzisz, że wszystko z nim ok - masz na to 24h. 

 

Ten program ochrony to iluzja. Czytałem o przypadku gdzie koleś kupił PS4, ale dostał PS2. Zgłosił do OLX, że zamówienie NIE JEST OK, ale oni nie są w stanie tego zweryfikować. Mają info od inpostu, że paczka dostarczona no i tyle z ochrony. Potem zostają Ci takie same środki dochodzenia swoich praw jak bez ich śmiesznej ochrony, czyli w skrócie: żadne.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro u mnie kiedyś zadziałało jak należy. Kupiłem ładowarkę za 200 zł do dapa, podłączyłem na chwilę i jednak odesłałem bo mi nie odpowiadała. Po 2 tygodniach dostałem zwrot pomniejszony o ponad 20zl ze względu na jakieś niby rysy na ładowarce. Sprzedający sam sobie ustala taka kwotę a później sprzedaje ten sam sprzęt jeszcze raz (super sprzedawca allegro). Nie chciał zwrócić reszty, wiec dla zasady założyłem sprawę- po kilku wiadomościach włączyło się allegro i zajęło stanowisko zgodne z moim. Jeszcze tego samego dnia dostałem zwrot a sprzedający Janusz biznesu pstryczek w nos.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

Na allegro u mnie kiedyś zadziałało jak należy. Kupiłem ładowarkę za 200 zł do dapa, podłączyłem na chwilę i jednak odesłałem bo mi nie odpowiadała. Po 2 tygodniach dostałem zwrot pomniejszony o ponad 20zl ze względu na jakieś niby rysy na ładowarce. Sprzedający sam sobie ustala taka kwotę a później sprzedaje ten sam sprzęt jeszcze raz (super sprzedawca allegro). Nie chciał zwrócić reszty, wiec dla zasady założyłem sprawę- po kilku wiadomościach włączyło się allegro i zajęło stanowisko zgodne z moim. Jeszcze tego samego dnia dostałem zwrot a sprzedający Janusz biznesu pstryczek w nos.

 

To jest inny przypadek. Ja piszę o zakupie od osoby prywatnej, nie od przedsiębiorcy. Dodatkowo zakładam, że mamy do czynienia z oszustem a nie z januszexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O programie POK allegro złego słowa powiedzieć nie mogę, kiedyś kupiłem wzmacniacz, sprzedający nie wysłał kabli które były normalną częścią zestawu tłumacząc że sprzedał za tanio i musi sobie na czymś odbić, do tego górna pokrywa była porysowana. Chciałem zwrócić sprzęt na co się nie zgodził i zgłosiłem do allegro. Sami zaproponowali żeby w wycenił niezgodność towaru z umową i po 24h jak sprzedający nie raczył odpisać przelali mi kasę. Na tyle ile miałem z tym styczność działa to świetnie. Ten program z Olx to bajka, tak jak pisał @Karmazynowy - możesz sobie zgłaszać że coś jest nie tak, i tak nic z tym nie zrobią i trzeba dochodzić praw na drodze cywilnej, co wiadomo jak w naszym kraju wygląda...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

To jest inny przypadek. Ja piszę o zakupie od osoby prywatnej, nie od przedsiębiorcy. Dodatkowo zakładam, że mamy do czynienia z oszustem a nie z januszexem.

Tak samo działa allegro lokalnie, gdzie sprzedają osoby fizyczne. Olx nie budzi mojego zaufania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

Ten program ochrony to iluzja. Czytałem o przypadku gdzie koleś kupił PS4, ale dostał PS2. Zgłosił do OLX, że zamówienie NIE JEST OK, ale oni nie są w stanie tego zweryfikować. Mają info od inpostu, że paczka dostarczona no i tyle z ochrony. Potem zostają Ci takie same środki dochodzenia swoich praw jak bez ich śmiesznej ochrony, czyli w skrócie: żadne.

 

Hmm, no może i racja. W sumie jak się zagłębiłem w regulamin tej ochrony to faktycznie wygląda to jak ściema. Cóż, mi na szczęście jeszcze się nie zdarzyło zostać oszukanym przez OLX i zakup na odległość, ale też 10 razy zawsze sprawdzam czy sprzedawca nie budzi podejrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/22/2021 at 7:42 PM, cpu1 said:

Tak ? Jakbyś widział gdziekolwiek HE-6 wersję na 4 lub 6 śrub za ok 700 EUR to wrzuć proszę tutaj linka.

https://www.ebay.pl/itm/Hifiman-HE-6-Kopfhorer-/265377997079?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m2548.l6249&mkrid=707-127634-2357-0

Dopiero początek aukcji ale powodzenia 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Hmm, no może i racja. W sumie jak się zagłębiłem w regulamin tej ochrony to faktycznie wygląda to jak ściema. Cóż, mi na szczęście jeszcze się nie zdarzyło zostać oszukanym przez OLX i zakup na odległość, ale też 10 razy zawsze sprawdzam czy sprzedawca nie budzi podejrzeń.
Jakby nie patrzeć komis na forum też jakoś bezpieczny nie jest, jeśli spojrzeć na to tylko i wyłącznie racjonalnie.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Samin napisał:

Jakby nie patrzeć komis na forum też jakoś bezpieczny nie jest, jeśli spojrzeć na to tylko i wyłącznie racjonalnie.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Racjonalnie patrząc moim zdani.m dużo bezpieczniejszy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, taramandil napisał:

Shure SE846 na Allegro za 1490 zł.

7-letnie, popękane i z przerabianymi kablami. O 500 zł za dużo IMHO.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie tylko, kupiłem już sporo rzeczy przez płatności OLX i żadnego wałka jeszcze nie miałem. Zresztą trudno teraz o nie, bo wprowadzili ochronę kupujących - sprzedawca dostaje dopiero kasę jak odbierzesz przedmiot i potwierdzisz, że wszystko z nim ok - masz na to 24h. 
Kupowałam tak sporo rzeczy - program ochrony działa tylko jeśli zamiast rzeczy dostaniesz np. cegłę.
Nagrałem im filmik z unboxingu i potwierdzający, że sprzęt przyjechał wadliwy - odpowiedź OLX - model zgodny, jak nie działa, może pan prywatnie dochodzić od sprzedawcy.
Tyle "ochrony"
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wam tak spowalnia allegro od jakiegoś czasu? Wyszukiwanie po haśle, sortowanie i filtrowanie to jakiś dramat.
Czyściłem cookisy, wyłączyłem dla domeny allegro adblocka i nic to nie dało.

To jest zrobione po to, żebyśmy byli zmuszeni zdawać się na algorytm i na sponsorowane produkty.
Niestety będzie tylko gorzej z tym wszystkim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 7 listopada do 23:59 na Jays x-seven żółte i zielone po 39,99 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2021 o 19:48, waski napisał:

Minęły ponad 24godz od czasu gdy zapłaciłem. Do tej pory sprzedawca nie potwierdził sprzedaży pod wysyłkę. Ogloszenie zniknęło z olx.

Zobaczymy, co będzie dalej, ale narazie słabo to wygląda. 

Wyobraźcie sobie, że są jeszcze ludzie uczciwi. Skontaktował się ze mną sprzedawca. Brak potwierdzenia wysyłki na olx argumentował zdarzeniem losowym. Wysłał mi sprzęt (nie płaciłem nic). Teraz bawię się nowa zabawką, a przed chwilą zrobiłem przelew na konto sprzedającego.

Teraz krótka recenzja.

Nie słyszę różnicy pomiędzy sygnałem przekonwertowanym przez SU1 i podanym przez i2s do HoloAudio, a sygnałem puszczonym bezpośrednio z komputera po USB do DACa. 😀

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności