Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, tommir napisał:

Cło, czy jest naliczane, czy też czasem nie, ma mniejsze znaczenie. VAT to 23% i on głównie decyduje o opłacalności zakupu czy jej braku. Dochodzą też opłaty za obsługę.

Za opłaty za obsługę można grzecznie podziękować ale mało kto o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dweet napisał:
7 minut temu, wegiel21 napisał:
Za opłaty za obsługę można grzecznie podziękować ale mało kto o tym wie.

Jak już wystawili rachunek?

Zawsze można reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wegiel21 napisał:

Taki iż pracuję w Agencji Celnej i cli się aż dym idzie :)

 

Np za taki Galaxy Note 10 z USA facet zapłacił tyle iż ja bym wolał kupić tel w PL.

 

Stawka cła na elektronikę z USA jest zerowa przecież. Na pewno piszesz o cle, a nie VAT i innych opłatach manipulacyjnych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Najner napisał:

Pewnie dlatego, że Kolega @wegiel21 woli na forum siedzieć zamiast pracować :D:D

Ps. Żartuję oczywiście ;)

 

 

Kolega jest na urlopie i wygrzewa stare kości ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

 

Stawka cła na elektronikę z USA jest zerowa przecież. Na pewno piszesz o cle, a nie VAT i innych opłatach manipulacyjnych?

To to właśnie. Mówi się potocznie że paczki są clone itd. natomiast te opłaty zazwyczaj to klasyczne 23% VAT + dodatkowe koszta np. dla agencji pośredniczącej. Samo cło nawet jeśli jest, to ma znacznie niższą wartość niż VAT.

Edytowane przez Greezye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno. Przed tą całą Unią Europejską i jej zasadami jak byłem na wakacjach u wujka w Niemczech i kupiłem coś w MM to VAT był zwracany jak dobrze pamiętam na granicy a to co się teraz dzieje to jawna wolna amerykanka. Jeżeli płacimy VAT w USA i ponownie w Polsce to przypadkiem nie powinno być opcji zwrotu amerykańskiego VATu ? To można tak obciążać w nieskończoność ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cpu1 napisał:

Zastanawia mnie jedno. Przed tą całą Unią Europejską i jej zasadami jak byłem na wakacjach u wujka w Niemczech i kupiłem coś w MM to VAT był zwracany jak dobrze pamiętam na granicy a to co się teraz dzieje to jawna wolna amerykanka. Jeżeli płacimy VAT w USA i ponownie w Polsce to przypadkiem nie powinno być opcji zwrotu amerykańskiego VATu ? To można tak obciążać w nieskończoność ...

 

W usa nie ma vatu (23%) tylko sales tax (od 3 do 7%) i ceny w sklepach w usa masz netto czyli bez sales tax. Zostaje on doliczony dopiero jak podasz do ktorego stanu zamawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

W usa nie ma vatu (23%) tylko sales tax (od 3 do 7%) i ceny w sklepach w usa masz netto czyli bez sales tax. Zostaje on doliczony dopiero jak podasz do ktorego stanu zamawiasz.

Racja, zapomniałem o tym 👍 Jeżeli ktoś zamawia np. z Massdropa z bezpośrednią wysyłką do Polski rozumiem, że nie doliczają sales tax ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lobuz1 napisał:

Dokładnie. Jak zamawiasz np. na takim dropie do Polski to nic nie dolicza.

Doliczy Poczta Polska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lobuz1 napisał:

Albo i nie doliczy jak coś małego.

Od 1 Lipca chyba już nie ma pojęcia małego, taniego, poniżej jakiejś wartości itd :( Łud szczęścia tak to chyba powinno się nazywać jeżeli paczka nie zostanie zatrzymana do odprawy celnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Albo i nie doliczy jak coś małego.

Taniego a nie małego. Drop podaje prawdziwą cenę i od niej liczą opłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem nowe zasady machiny celnej to jeżeli sprzedający opłaci VAT za towar (pobierze automatycznie od kupującego) to taki przedmiot przechodzi bez problemów a jeżeli nie to odprawa celna i związane z tym dodatkowe oprócz VATu opłaty manipulacyjne.  Ma to skłonić do opłacania VATu z góry jak ma to miejsce m.in. przy zakupach z eBaya czy Ali. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiesz, że nie chodziło mi o gabaryty przedmiotu :). Jasne, że TANIEGO.

13 minut temu, Jaro54 napisał:

Taniego a nie małego. Drop podaje prawdziwą cenę i od niej liczą opłaty. 

 

Teraz, cpu1 napisał:

Jeżeli dobrze zrozumiałem nowe zasady machiny celnej to jeżeli sprzedający opłaci VAT za towar (pobierze automatycznie od kupującego) to taki przedmiot przechodzi bez problemów a jeżeli nie to odprawa celna i związane z tym dodatkowe oprócz VATu opłaty manipulacyjne związane z odprawą celną.  Ma to skłonić do opłacania VATu z góry jak ma to miejsce m.in. przy zakupach z eBaya czy Ali. 

Dobrze zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cpu1 napisał:

Jeżeli dobrze zrozumiałem nowe zasady machiny celnej to jeżeli sprzedający opłaci VAT za towar (pobierze automatycznie od kupującego) to taki przedmiot przechodzi bez problemów a jeżeli nie to odprawa celna i związane z tym dodatkowe oprócz VATu opłaty manipulacyjne.  Ma to skłonić do opłacania VATu z góry jak ma to miejsce m.in. przy zakupach z eBaya czy Ali. 

 

Ali opłaca VAT? Chyba tylko pokazuje cenę z VAT, ale przy kasie już go nie płacisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, all999 napisał:

Ali opłaca VAT? Chyba tylko pokazuje cenę z VAT, ale przy kasie już go nie płacisz...

Płacisz już automatycznie kwotę z VAT dla Polski dodaje 23%. Zerknij że w wyszukiwarce inna cena a po wejściu w ogłoszenie już powiększona o VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, all999 napisał:

 

Ali opłaca VAT? Chyba tylko pokazuje cenę z VAT, ale przy kasie już go nie płacisz...

Ali ma też magazyny w UE i nie zawsze z tego powodu są opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz już automatycznie kwotę z VAT dla Polski dodaje 23%. Zerknij że w wyszukiwarce inna cena a po wejściu w ogłoszenie już powiększona o VAT.
Wykonałem symulację, dodałem do koszyka słuchawki (Moondrop Kato), które kosztują 233$ z VAT. Po dodaniu do koszyka i przejściu do płatności, odlicza VAT i wychodzi 190$.


b75e38412caf73f2f8f4e87d00ba0a5f.jpg

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności