Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, fero415 napisał:

okekj, dziękuję za odpowiedź. miałbym jeszcze jedno pytanie, jako że na ali kupuję od niedawna - wcześniej zakupy zza granicy to głównie amazon tudzież inne hifigo. dwa dni temu złożyłem zamówienie którego nie mogłem opłacić zaraz po zakupie (bo problemy techniczne) i później wyleciało mi z głowy. teraz gdy wchodzę w "zamówienia" na swoim profilu i klikam na "zapłać teraz" przy kwocie "x", po przekierowaniu na stronę płatności operator wymaga przelewu w wysokości "inna niż x" (różniącej się dość znacznie, o ~ 3%). z czego to może wynikać, innego kursu w danym dniu?

Każda waluta inna niż USD jest obarczona 3% kosztem przewalutowania. Dlatego ja z Ali kupuję za USD płacąc kartą debetową, bo mój bank z debetówki nie bierze żadnej prowizji, przewalutowanie jest po kursie MasterCard, czyli średnim. Mam na myśli konto w złotówkach tutaj. Przy płatności kredytową miałbym koszt spreadu, bo wtedy bank liczy po kursie sprzedaży waluty u siebie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54

 

Quote

Z kursu, ceny, przeterminowania kuponów itp. 

dolar chyba się nie wahał tak bardzo w przeciągu ostatnich kilku dni, ale w połączeniu z wygaśnięciem ważności kuponu (z jakiegoś korzystałem) wydaje się to tłumaczyć różnicę.

mimo wszystko jest lekkie zaskoczenie, wszędzie obowiązuje cena w momencie złożenia oferty zakupu. rozumiem że rozbieżności kursowych nikt nie będzie nikomu sponsorował, ale z retroaktywnym wpływem nieważności rabatu w momencie wykonania przelewu (skontrastowanym z jego obowiązywaniem w momencie "zakupu) spotykam się chyba pierwszy raz, w ogóle, nieważne czy mówimy o polsce czy o zagranicy.

 

5 hours ago, majkel said:

Każda waluta inna niż USD jest obarczona 3% kosztem przewalutowania. Dlatego ja z Ali kupuję za USD płacąc kartą debetową, bo mój bank z debetówki nie bierze żadnej prowizji, przewalutowanie jest po kursie MasterCard, czyli średnim. Mam na myśli konto w złotówkach tutaj. Przy płatności kredytową miałbym koszt spreadu, bo wtedy bank liczy po kursie sprzedaży waluty u siebie. 

tak, ale gdy trzy dni temu próbowałem wykonać płatność (która jak wspomniałem się nie powiodła) to była ona na kwotę widniejącą przy produkcie w sekcji "moje zamówienia" na ali, gdzie wczoraj była już wyższa o 3% dla tego samego operatora w polskiej walucie, dlatego wydaje mi się że to wcześniejsze tłumaczenie jest poprawne w kontekście mojego pytania.

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to okazja cenowa, ale sam fakt, że można je kupić. 

Trzeci rzut Earfun Free Pro Oluv edition za 69.99$.  pozostało 1113 sztuk

 

https://www.myearfun.com/limited-edition/earfun-free-pro-tuned-by-oluv?shareid=40C8877044D

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to okazja cenowa, ale sam fakt, że można je kupić. 
Trzeci rzut Earfun Free Pro Oluv edition za 69.99$.  pozostało 1113 sztuk
 
https://www.myearfun.com/limited-edition/earfun-free-pro-tuned-by-oluv?shareid=40C8877044D
Polecam - w tej cenie ciężko o coś równie fajnego. Zwłaszcza jeśli liczy się też wygoda

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Damix napisał:

Nie jest to okazja cenowa, ale sam fakt, że można je kupić. 

Trzeci rzut Earfun Free Pro Oluv edition za 69.99$.  pozostało 1113 sztuk

 

https://www.myearfun.com/limited-edition/earfun-free-pro-tuned-by-oluv?shareid=40C8877044D

Ale kodeki tylko AAC i SBC? Nie ma LDAC ani APTX-HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to okazja cenowa, ale sam fakt, że można je kupić. 
Trzeci rzut Earfun Free Pro Oluv edition za 69.99$.  pozostało 1113 sztuk
 
https://www.myearfun.com/limited-edition/earfun-free-pro-tuned-by-oluv?shareid=40C8877044D
Oluv jest dla mnie raczej antyreklamą jakichkolwiek słuchawek. Słuchawek nie znam, odnoszę się tylko do tego co widziałem kilka razy na jego kanale.
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, all999 napisał:

Oluv jest dla mnie raczej antyreklamą jakichkolwiek słuchawek. Słuchawek nie znam, odnoszę się tylko do tego co widziałem kilka razy na jego kanale.

 

co widziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mykupyku napisał:

 

co widziałeś?

Chociaż np to że słuchawki to nie głośniki a on opisuje wrażenia tak jak by to były głośniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, konrad_a napisał:

Ale kodeki tylko AAC i SBC? Nie ma LDAC ani APTX-HD?

Tylko SBC. Jego recenzje są często kontrowersyjne, a jego opinie dość stronnicze od kiedy sobie upatrzył swój ulubiony charakter dźwięku. 

Ja polecam słuchawki, nie człowieka, który za tym stoi. Grają absolutnie fenomenalnie, mnie to strojenie idealnie pasuje. Takiej charakterystyki dokładnie jak ja słysze jeszcze nie miałem okazji doświadczyć na innych słuchawkach. Trzeba mieć tylko świadomość, że trzeba je aplikować bardzo płytko, żadnego wciskania w ucho bo wtedy dźwięk zaczyna się dusić. Druga sprawa, że te słuchawki to chińszczyzna, wykonanie nijak się ma do używanych przeze mnie np. 1more stylish, nie mówiąc o droższych typu Sony XM3. Moje od początku mają walnietą prawą słuchawkę, trzeba ją puknąć kilka razy żeby zaczęła prawidłowo grać... na jakiś czas, na szczęście zwrócili mi pieniądze. Dlatego też zamówiłem kolejne dwie pary z tego rzutu.

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Damix napisał:

Nie jest to okazja cenowa, ale sam fakt, że można je kupić. 

Trzeci rzut Earfun Free Pro Oluv edition za 69.99$.  pozostało 1113 sztuk

 

https://www.myearfun.com/limited-edition/earfun-free-pro-tuned-by-oluv?shareid=40C8877044D

Zamówiłem 1 parę. Ale mam nadzieję że poprawili QC.

 

Olaf ma swoją wizje audio. Nie koniecznie trzeba się z nim w 100% zgadzać. Zwraca on jednak uwagę, że nie wszystkie efekty w audio są tak samo ważne. Można też spojrzeć na jego playliste muzyczną i się zorientować pod co są ustawione jego preferencje. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kodeki tylko AAC i SBC? Nie ma LDAC ani APTX-HD?
Konradzie,

Te słuchawki nie potrzebują LDACa - one wygrywają charakterystyka, wielkością i bateria. Sony są od nich lepsze pod każdym innym względem (no poza cena :))

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marakas napisał:

Jakby ktoś chciał utemperować wysokie w swoich beyerach. Wkładki akustyczne do amironow. 

 

https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-gabka-na-przetwornik-amiron-wireless-10872537718

No zobacz, nie zauważyłem wcześniej, a z ciekawości bym sprawdził o co tyle szumu 😭 Się rzucili... też mi miłośnicy bajera co pika chcą niwelować, pfff 😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności