Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, lsd napisał:

 

 

Nie sądze jednak by zmiany mogły być tak istotne by całkowicie zamuliły ten model.

 

Nie wiem, ale ja je miałem okazję posłuchać pierwszy raz dopiero rok temu i te Meze miały wyraźnie więcej basu niż ATH-M50X które przez wielu są uważane za słuchawki dla bassheadów... Więc albo są jakieś różne wersje, albo po prostu mamy tak różny odbiór dźwięku i dla Ciebie słuchawki z większą ilością basu niż M50X nie są za bardzo basowe :)

 

W każdym razie ja się nie dziwię, że fan K701 czyli słuchawek z bardzo punktowym basem któremu brakuje masy nie był zachwycony Meze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lsd napisał:

Ktoś kiedyś pisał, że pierwsza edycja była najlepsza a potem była jakaś zmiana, ale nie miałęm potrzeby tego weryfikować. Nie sądze jednak by zmiany mogły być tak istotne by całkowicie zamuliły ten model.

Pierwsza wersja miała mniejsze pady, w których nie do końca mieściło się całe ucho.

Później zmienili pady na większe, żeby poprawić wygodę. Niestety to zamuliło te słuchawki. 

Jak ktoś chce mniej rozlazłego basu, to Yaxi stPad2 warto spróbować. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, neonlight napisał:

DT150 rzecz jasna. 😆 Serio, a drugie w kolejności DT250, następnie AH-D2000. Wszystkie trzy pary leją te Meze 99C. Z trochę droższych jeszcze Fostex'y TH-X00.

 

Dzięki ale podałeś tylko sluchawki nieprzenośne, pół otwarte oraz sporo doższe (th-x00 były za 400$ tylko z usa więc z vatem to bliżej 2tysi i nadal są półotwarte)

 

PS

Ja miałem meze 99 z 2015 roku prosto z rumunii bo nie było jeszcze dystrybucji w PL. Jak potem coś pozmieniali to nie mój problem :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, coolmen77 napisał:

Ze wzgledu na wygląd dla mnie Meze 99C są również nieprzenośne :D

Dt150 dla mnie też odpadają jako przenośne z tego samego powodu :D Tyle że mają przy tym nieprzyjazne dla przenośnych źródeł 250ohm, słabo trzymają się głowy przy szybkich ruchach i mają kabel jak z tąd do Burkinafaso.

 

Do tego wymienienie DT150 to cios poniżej pasa bo to chyba nawet ja pisałem kiedyś półserio że to najlepsze zamknięte do 2tys :P

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spawn napisał:

 

Dzięki ale podałeś tylko sluchawki nieprzenośne, pół otwarte oraz sporo doższe (th-x00 były za 400$ tylko z usa więc z vatem to bliżej 2tysi i nadal są półotwarte)

No proszę Cię, DT250 są o wiele bardziej przenośne, niż te tubki drewniane z metalową aureolą. 😆 A TH-X00 pierwsze wyszły mnie ok. 1600zł, więc raptem 400zł więcej, niż "Meziaki". 😉

 

39 minut temu, Spawn napisał:

Do tego wymienienie DT150 to cios poniżej pasa bo to chyba nawet ja pisałem kiedyś półserio że to najlepsze zamknięte do 2tys :P

Hahaha.. i po co Ci to było, teraz będzie się to ciągnąć za Tobą do końca tego forum. 😆

9 minut temu, Weird_O napisał:

A te meze z aukcji to ta starsza wersja czy nowsza?

Trzeba by sprawdzić próbę złota, pierwsze miały lepszą. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokładałem w Meze spore nadzieje, właśnie na początku, kiedy jeszcze nie miały dystrybucji. Miałem je od Fatso i wywarły na mnie piorunujące wrażenie, szkoda tylko, że nie pozytywne. One mają tak nudny i jednostajny bas, że gorzej się nie da. Nawet jak w nagraniu nie ma basu, to one i tak go grają ;) Od Meze w tamtym czasie były lepsze Takstary Pro80 lub HD6000 za 200-300 pln, a DT150 to już "hajend" :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spawn napisał:

Napisał właściciel 3 par Ultrasone :D

Być może będzie i czwarta, tylko wtedy będzie to w sprzeciwie do wielu rzeczy pisanych przeze mnie o dwóch głośniczkach na pałączku.

 

Nie wiem czy to specjalna okazja cenowa, ale jak ktoś szuka zamkniętych za kilka stów to powinien moim zdaniem wziąć je pod uwagę.

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-beyerdynamic-dt-660-CID99-IDJqL3K.html#f14081f3ed

To jednocześnie odpowiedź na pytanie co jest lepsze od Meze. Poza odpowiedzią sztampową - wszystko mogę też jako tę odpowiedź podać słuchawki z powyższego ogłoszenia.

To też moim zdaniem dobra cena, bo sam bym kupił, gdyby na mojej drodze nie stanęło Ultrasone.

https://www.olx.pl/d/oferta/beyerdynamic-t-90-CID99-IDJjcSC.html#f14081f3ed

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, prolim said:

Zawsze mi się wydawało, że w okazjach chodzi tylko o to, czy można coś kupić taniej niż normalnie abstrahując od tego czy ktoś uważa to za dobry produkt czy nie.

Kupowanie lipy bo tanio to też nie okazja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 23:52, szwagiero napisał:

Pokładałem w Meze spore nadzieje, właśnie na początku, kiedy jeszcze nie miały dystrybucji. Miałem je od Fatso i wywarły na mnie piorunujące wrażenie, szkoda tylko, że nie pozytywne. One mają tak nudny i jednostajny bas, że gorzej się nie da. Nawet jak w nagraniu nie ma basu, to one i tak go grają ;) Od Meze w tamtym czasie były lepsze Takstary Pro80 lub HD6000 za 200-300 pln, a DT150 to już "hajend" :)

 

Jeśli będzie w przyszłości okazja, radziłbym jeszcze spróbować z innym egzemplarzem. Sztuka wypożyczona z salonu nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia (delikatnie mówiąc), natomiast egzemplarz wypożyczony od @saudio brzmiał wyśmienicie (po pierwszym podłączeniu przeżyłem pozytywny szok), spokojnie stając w konkury z Focalami Utopiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Jeśli będzie w przyszłości okazja, radziłbym jeszcze spróbować z innym egzemplarzem. Sztuka wypożyczona z salonu nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia (delikatnie mówiąc), natomiast egzemplarz wypożyczony od @saudio brzmiał wyśmienicie (po pierwszym podłączeniu przeżyłem pozytywny szok), spokojnie stając w konkury z Focalami Utopiami.

@Tytus1988 tu była mowa o Meze 99 Classic ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lsd napisał:

@Tytus1988 tu była mowa o Meze 99 Classic ;)

 

Dziękuję! ;) Wyszło moje dzisiejsze słuchanie muzyki do 4 rano ;)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vonBaron napisał:

https://www.head-fi.org/classifieds/rockna-wavedream-signature-dac.622/

Jak ktoś szuka uber hi-end DAC to jak znalazł za 5500 ojro, nowy prawie 50k...

A to ten sam co w Premium Sound jest w ofercie za 25,9k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, vonBaron napisał:

Tak ale to za wersję podstawową, ta tutaj kosztuje chyba u nas 48k.

Problem jest taki, że to jest( z tego co mi się udało kiedyś znaleźć google searchem) zwykła wersja upgradowana. Nie ma logo "Signature" na tyle obudowy. Pierwszy właściciel chyba wysłał to do Rumunii na upgrade, ale nie wiem czy nowy ma jakikolwiek dowód, że to się stało no i co konkretnie zostało zmienione - więc byłby potem problem z odsprzedażą.

 

BTW

To jest oryginalny listing :D 

https://www.head-fi.org/threads/sold-rockna-wavedream-signature-w-msb-modules-single-ended.907643/

Edytowane przez Firegon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności