Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

@Andrewek nie wątpię, że tak jest i potrafią dzięki temu sprawiać jeszcze więcej muzycznej radości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rafacio napisał:

Żadna okazja za tak grające słuchawki. 50,20 to byłoby jeszcze ok.

 

Napisał właściciel 3 par Ultrasone :D

 

 

Meridian Explorer 2 za 340zł

https://allegrolokalnie.pl/oferta/konwerter-c-a-dac-meridian-explorer-2-flac-k6z

 

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lsd napisał:

A coś byś napisał szerzej z jakiego powodu tak je "wyceniasz"?

Za słaba dawka kofeiny w pierwszej kawie i się nie skumulowało.  Co za tym idzie, marudny się chłopak zrobił 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Ja też bym ich nie kupił. To słuchawki dla bassheadów, po 10 minutach w nich bolała mnie głowa. Ale jak ktoś lubi dużo basu, to dla niego mogą być dobrym wyborem :)

Czyli jak słuchawki dla bass hedów to max 50zł? :) Grubo polecieli z wyceną Empire Ears LX z kwotą 10tys ;)  

A tak na serio co kto lubi. To może nie są te "jedyne" słuchawki dla każdego ale jak się ich nie łączy z kluchowatymi źródłami to spokojnie można czerpać z ich słuchania dużą przyjemność. Ja sobie je bardzo chwalę a bass headem bym się na pewno nie nazwał.

500zł  ze wspomnianej okazji to dobra cena za te Meze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lsd napisał:

Czyli jak słuchawki dla bass hedów to max 50zł? :) Grubo polecieli z wyceną Empire Ears LX z kwotą 10tys ;)  

A tak na serio co kto lubi. To może nie są te "jedyne" słuchawki dla każdego ale jak się ich nie łączy z kluchowatymi źródłami to spokojnie można czerpać z ich słuchania dużą przyjemność. Ja sobie je bardzo chwalę a bass headem bym się na pewno nie nazwał.

500zł  ze wspomnianej okazji to dobra cena za te Meze.

 

Po prostu te słuchawki idą w pewną skrajność, tak jak K701 tylko w przeciwnym kierunku :) Dlatego oceny też mogą być skrajne w zależności od tego, co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

 

Po prostu te słuchawki idą w pewną skrajność, tak jak K701 tylko w przeciwnym kierunku :) Dlatego oceny też mogą być skrajne w zależności od tego, co kto lubi.

Meze mają obszerny dół ale to jeszcze nie skrajność. Natomiast ja tu tak naprawdę nie o tym.

Jeśli ktoś wrzuca okazję, a ktoś inny ją delikatnie mówiąc wyśmiewa, to chociaż warto sobie zadać przy okazji trochę trudu by uzasadnić swoją ocenę sytuacji, co by nie robić innym, nie zaznajomionym z tematem wody z mózgu.

Z drugiej strony wrzucanie okazji jako linka do licytacji gdzie do końca pozostały jeszcze 2 dni też nie jest zbyt poważne, tak że ten tego... trafił swój na swego ;) Nie było tematu, wyłączam się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Po prostu te słuchawki idą w pewną skrajność, tak jak K701 tylko w przeciwnym kierunku :) Dlatego oceny też mogą być skrajne w zależności od tego, co kto lubi.

 

W jaką skrajność? Przeca Meze 99 mają trochę bas podbity tylko i nieco luźnawy ale bassheadzi to by nawet na nie, nie splunęli :) Dobre i fajne słuchawki, porządnie wykonane w całości z drewna i metalu. Trochę ostentacyjny wygląd mają, muszle takie na styk że sie ledwo uszy mieszczą i może za duży hajp na nie był w pewnym momencie i to tyle. 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze to przeciętne słuchawki imo, ogólnie słaba rozdzielczość w całym paśmie, a bas masakrycznie poluzowany, jak by był tylko podbity, to w to mi graj i basshead (ja) byłby kontent, a tak?! Dokładnie tak, za duży hajp był na towar, który na niego nie zasługuje. EOT. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Spawn napisał:

 

W jaką skrajność?

 

Miałem je jednocześnie z AKG K701 uwielbianymi przez wiadomo kogo. W porównaniu do tych Meze to K701 w ogóle nie mają basu i grają samą wyższą średnicą. Z kolei po 30 minutach z AKG to Meze grają rozlewającym się basem bez przejrzystości. Więc w taką skrajność.

 

A co to jest "trochę podbity" to już można sobie dywagować. W porównaniu do słuchawek strojonych do diffuse field to jest podbicie w okolicach 5 - 10 dB więc ja bym tego nie nazwał "trochę" :) Dla mnie tego basu jest zdecydowanie za dużo, jeżeli chodzi o mój gust.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Meze to przeciętne słuchawki imo, ogólnie słaba rozdzielczość w całym paśmie, a bas masakrycznie poluzowany, jak by był tylko podbity, to w to mi graj i basshead (ja) byłby kontent, a tak?! Dokładnie tak, za duży hajp był na towar, który na niego nie zasługuje. EOT. ;)

Paaaaanie hajp na nie to był z 5 lat temu. Czemu wtedy nic nie pisałeś? :) Zresztą wtedy też rynek słuchawek tego typu i klasy (nie plastikowe, przenośne, zamknięte za 1300zł) był zerowy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Paaaaanie hajp na nie to był z 5 lat temu. Czemu wtedy nic nie pisałeś? :) Zresztą wtedy też rynek słuchawek tego typu i klasy (nie plastikowe, przenośne, zamknięte za 1300zł) był zerowy.

Pamiętam doskonale, kolega Fatso się mocno nimi jarał. A czemu wtedy nie pisałem, bo jakoś nie dałem się wkręcić w te ohy i ahy, i dopiero jakiś rok czy dwa temu je pierwszy raz słuchałem. Jasne, i dzisiaj o dobre, zamknięte w budżecie ~1000zł bardzo trudno, nie mówiąc o portable, bo tutaj jest jeszcze gorzej. Jednak osobiście mam w głębokim poważaniu to, czy słuchawki są zbudowane z drewna, alu czy innego materiału, przyozdobione na cygańsko lub jeszcze inaczej, przede wszystkim ma to grać, a nie wyglądać. Przechodząc do clue, miały być killer'em w swojej półce, a nawet wyższej, niestety nie są imo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafacio napisał:

Ja z tych Meze pamiętam tylko rozlazły bas, bo nic innego tam w zasadzie nie było.

 

2 minuty temu, neonlight napisał:

Pamiętam doskonale, kolega Fatso się mocno nimi jarał. A czemu wtedy nie pisałem, bo jakoś nie dałem się wkręcić w te ohy i ahy, i dopiero jakiś rok czy dwa temu je pierwszy raz słuchałem. Jasne, i dzisiaj o dobre, zamknięte w budżecie ~1000zł bardzo trudno, nie mówiąc o portable, bo tutaj jest jeszcze gorzej. Jednak osobiście mam w głębokim poważaniu to, czy słuchawki są zbudowane z drewna, alu czy innego materiału, przyozdobione na cygańsko lub jeszcze inaczej, przede wszystkim ma to grać, a nie wyglądać. Przechodząc do clue, miały być killer'em w swojej półce, a nawet wyższej, niestety nie są imo. ;)

 

Tyle, że to zupełnie subiektywna ocena. W kontrze mam swoją subiektywną. Gdy wychodziły Meze i nie miały wtedy żadnej dystrybucji w Pl, szukałem zamkniętych słuchawek w budżecie kolo 1k. Wtedy nie znalazłem od nich niczego lepszego. Dla mnie to był killer. Mam je z resztą do dziś i ani myślę się ich pozbywać. Nawet z półtora roku temu dokupiłem zapasowe kilka par padów just in case. To było i jest dla mnie odkrycie do muzy d'n'b, choć zanim zgromadziłem fundusze na droższe sprzety słuchałem na nich wszystkiego. 

Nie znam całej historii  tego modelu. Ktoś kiedyś pisał, że pierwsza edycja była najlepsza a potem była jakaś zmiana, ale nie miałęm potrzeby tego weryfikować. Nie sądze jednak by zmiany mogły być tak istotne by całkowicie zamuliły ten model. Przyznaję jednak ze grane z telefonu czy ciepłych źródeł/wzmaków są rozlazłe. Dla przykładu Cayin i5, czy Cayin HA-1A, WA8 Eclipse to sa sprzęty na których bas na Meze 99 był zbyt poluzowany. Ale taki też był na tych wmzakach z Sony MDR Z1R. Po prostu brak synergii.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności