Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Maniolo napisał:

Czy któryś z Kolegów ma wiedzę dlaczego te ogłoszenie zamieszczane  na kilku stronach tak długo wisi i jest tyle razy przywracane : https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/ogłoszenia/słuchawki/słuchawki-astellkern-ak-t5p-gen2-r127327/.

Pozdrawiam.

Ja też próbowałem je nabyć ale niestety nie udało się dojść do porozumienia, a rozmowa była dość dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, adam1974gdansk napisał:

....Kurcze chyba się starzeję że takie rzeczy mnie drażnią - no ale co zrobić skoro żyję w kraju gdzie powodem do chwały jest pisanie albo skandowaie wulgaryzmów na ulicach ;) 

 

O, to, to, to. "starzeję się" to zwrot kluczowy. Wiem to po sobie...

Jesteś mniej więcej dwie ery komunikacji międzyludzkiej do tyłu :). Tak to już bywa, jak się jest sprzed ery "dzieci neostrady" i ery "dzieci Facebooka".  Lekko miał nie będziesz :D A będzie tylko gorzej, więc luzik.

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiszą na allegro te t1p i szczerze polecam bo to porządny kawałek słuchawki i cena 2tys nie wydaje mi się jakaś wygórowana, choć kilka razy pytano mnie o AK t1p a kupujący jednak myśleli że to jest zwykłe T1. Choć wolałbym poza allegro bo wiadomo ich prowizja lichwiarska. Tu wskoczyłem bo dostałem 'cynk' że jestem obmawiany ;), jak widać założyłem świeżo profil aby rozjaśnić sytuację. Ew. korespondencja najlepiej na email adam3city@wp.pl albo na jakiś priv - pewnie powiadomienie dostanę jakieś info że jest wiadomość. Obie pary słuchawek są koszerne, działają, zdjęcia pokazują co i jak - z moim AK380 świetnie się zgrywają ale mam też Beyery Xelento i w sumie jak już znajdę chwilę czasu na słuchanie muzy to albo odpalam jednak kolumny albo mam czas aby przed zaśnięciem wrzucić Xelento do ucha i coś tam posłuchać przez chwilę. Tyle mojego. Ak T1p tu się nie sprawdzają bo żonie hałas przeszkadza w spaniu albo muszę słuchać komentarze typu 'znów słuchasz tego narkomana z The Doors?' co mi psuje radość odsłuchu ;) Nie mam już toru pod słuchawki innego w tej chwili. Oczywiście - zarówno T1p jak i t5p są dedykowane pod DAPa ale niewygodnie się w łóżku z nimi leży haha ;)

33 minuty temu, John Grado napisał:

Adam, niecny sprzedawiec z Gdańska :) Adam, pisałem do Ciebie kiedyś na audiohobby o te T1 ale nie odpisywałeś :) 

 

A to przepraszam ale chyba w końcu odpisałem? Na audiohobby wchodzę bardzo rzadko przyznam.

33 minuty temu, John Grado napisał:

Adam, niecny sprzedawiec z Gdańska :) Adam, pisałem do Ciebie kiedyś na audiohobby o te T1 ale nie odpisywałeś :) 

 

A to przepraszam ale chyba w końcu odpisałem? Na audiohobby wchodzę bardzo rzadko przyznam.

Edytowane przez adam1974gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adam1974gdansk napisał:

Wiszą na allegro te t1p i szczerze polecam bo to porządny kawałek słuchawki i cena 2tys nie wydaje mi się jakaś wygórowana, choć kilka razy pytano mnie o AK t1p a kupujący jednak myśleli że to jest zwykłe T1. Choć wolałbym poza allegro bo wiadomo ich prowizja lichwiarska. Tu wskoczyłem bo dostałem 'cynk' że jestem obmawiany ;), jak widać założyłem świeżo profil aby rozjaśnić sytuację. Ew. korespondencja najlepiej na email adam3city@wp.pl albo na jakiś priv - pewnie powiadomienie dostanę jakieś info że jest wiadomość. Obie pary słuchawek są koszerne, działają, zdjęcia pokazują co i jak - z moim AK380 świetnie się zgrywają ale mam też Beyery Xelento i w sumie jak już znajdę chwilę czasu na słuchanie muzy to albo odpalam jednak kolumny albo mam czas aby przed zaśnięciem wrzucić Xelento do ucha i coś tam posłuchać przez chwilę. Tyle mojego. Ak T1p tu się nie sprawdzają bo żonie hałas przeszkadza w spaniu albo muszę słuchać komentarze typu 'znów słuchasz tego narkomana z The Doors?' co mi psuje radość odsłuchu ;) Nie mam już toru pod słuchawki innego w tej chwili. Oczywiście - zarówno T1p jak i t5p są dedykowane pod DAPa ale niewygodnie się w łóżku z nimi leży haha ;)

 

A to przepraszam ale chyba w końcu odpisałem? Na audiohobby wchodzę bardzo rzadko przyznam.

 

A to przepraszam ale chyba w końcu odpisałem? Na audiohobby wchodzę bardzo rzadko przyznam.

Nie odpisałeś :) Ale to dawno temu było, teraz mam już te Piunierki, tak się złożyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, SlawekR napisał:

 

O, to, to, to. "starzeję się" to zwrot kluczowy. Wiem to po sobie...

Jesteś mniej więcej dwie ery komunikacji międzyludzkiej do tyłu :). Tak to już bywa, jak się jest sprzed ery "dzieci neostrady" i ery "dzieci Facebooka".  Lekko miał nie będziesz :D A będzie tylko gorzej, więc luzik.

 

A tak, trzymam się od Facebooka z daleka - wystarczy że mnie Android/Google podsłuc**je.

 

Taka ciekawostka też - mam w rodzinie takiego senior dyrektora z Cisco, mieszka pod Londynem - jakiś czas temu rozmawialiśmy i uświadomił mnie, że 'internet się zwija' - tzn de facto jak szukasz coś przez google albo wchodzisz na amazona albo na facebook - to nie jesteś już w internecie, tylko jesteś wyłącznie na serwerach tych gigantów. To nie jest internet w powszechnym rozumieniu 'wolnej sieci'. Szczególnie niepokojące z tym google - de facto ta firma decyduje co możesz albo nie możesz zobaczyć w necie - tu w Gdansku jest firma LPP (Reserved) - spróbujcie w internecie przez google znaleźć zdjęcia właścicieli ew. poza oficjalnym portalem LPP itp. ;) (rozwiązanie zagadki - zarząd firmy płaci google aby usuwała/blokowała dostęp do jakichkolwiek zdjęć i wiadomości o prywatnym życiu tychże)

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, robiłem z Adamem biznesy parę razy, na łączną kwotę kilka tysi. Zawsze 100% profeska. 

 

@John Grado na Audiohobby nie działają powiadomienia na e-mail. Ja się tam nie loguję, gdy nie mam nic do powiedzenia, a potem się okazuje, że parę tygodni wcześniej dostałem PW. :) Włączoną mam tą opcję, i co? I nic. Parę lat temu śmigała.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, majkel napisał:

Ludzie, robiłem z Adamem biznesy parę razy, na łączną kwotę kilka tysi. Zawsze 100% profeska. 

 

@John Grado na Audiohobby nie działają powiadomienia na e-mail. Ja się tam nie loguję, gdy nie mam nic do powiedzenia, a potem się okazuje, że parę tygodni wcześniej dostałem PW. :) Włączoną mam tą opcję, i co? I nic. Parę lat temu śmigała.

o! dzięki! stare dzieje... PS1000 chyba też były wtedy o Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1974gdansk napisał:

Natomiast w związku z tym, że ileś tam tych sprzętów odsprzedawałem to sporo ciekawych obserwacji miałem o tym jak sprzedaje się tu u nas a jak np zagranicę (korzystałem z ebay oraz audiomarkt.de). Normalnie jaja. Wystawiam kolumny Zu Audio za 1/3 ceny ... Kurcze chyba się starzeję że takie rzeczy mnie drażnią;) 

 Cześć. Ja zaś młodnieję dzięli olx i allegro, bo drażnią mnie oferty z ceną 3x większą, nie niższą.

 

https://www.olx.pl/oferta/stacja-lutownicza-wtcp-s-50w-24v-CID99-IDBVYs4.html#cbbff525b3

Stacja lutownicza WTCP-S 50W/24V Dąbrowa Górnicza - image 1

Cytuję za poetą: "Stacja jest w stanie nienaruszonym."

 

Jest ktoś chętny na 50letnią dziewiczkę?

 

Czy "młode cycki" https://archiwum.allegro.pl/oferta/stacja-lutownicza-jbc-kabel-zasil-groty-i8671783395.html

STACJA LUTOWNICZA JBC +KABEL ZASIL+ GROTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo ciekawa oferta tych akt5, tym bardziej że one chyba najdłużej trzymają cenę i mają jakiś hi-endowy kabel. Sam jestem ciekaw jakby to zagrało mając w pamięci zwykłe t5p.2 :)

Nie wiem, czy to przypadkiem nie @Vaietbył wielkim fanem tych AK'aczy, przynajmniej po jednym odsłuchu gdzieś na wystawie? 

Miałem wrzucać T1 do okazji ale widzę że one właśnie od @adam1974gdansk

 

Co do posta to nic dodać nic ująć. Może poza tym witam bo tak pisząc można se nagrabić u wykładowców :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy takie filozoficzne wywody tu snują, że aż ciekawie poczytać ;) Tylko trywialna prawda jest taka, że T1 czy T5p da się ustrzelić za 1600 - 1800 zł, nie wiem czy wersję A&K, ale Beyerdynamic 1 i 2 gen. sprzedają się za taką cenę dość regularnie. A Polscy audiofile najwyraźniej są nieco mniej zamożni niż niemieccy czy malezyjscy i dla nich te kilka stówek ma znaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertakerano słuchałem ich na AVS 2018, kiedy to była świeżyna i zajarałem się nimi mocno. Wiadomo, trochę sprzętu od tego czasu przerobiłem, "trochę" mój tor się poprawił, ale wciąż jestem ciekaw tego, jak wypadłyby w porównaniu do tego, co mam obecnie. Dla mnie, wtedy, to były słuchawki kompletne, które miały dla mnie wszystko, ale przede wszystkim dawały niezrównane ilości radości.

 

P.S. To było w niedzielę.  Na prawie 8 godzin tego dnia na AVS, 3h spędziłem w AK T5p2 :D

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maniolo napisał:

Czy któryś z Kolegów ma wiedzę dlaczego te ogłoszenie zamieszczane  na kilku stronach tak długo wisi i jest tyle razy przywracane : https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/ogłoszenia/słuchawki/słuchawki-astellkern-ak-t5p-gen2-r127327/.

Pozdrawiam.

 

7 godzin temu, adam1974gdansk napisał:

Odbiór osobisty jest dla mnie wbrew pozorom dużo trudniejszy niż wysyłka paczkomatem - kwestia umówienia się (no i punktualności kupujących - a z tym niestety bywało różnie kilka razy - dla mnie np. 18:00 to jest 18:00 a nie 'tak między 18 a 20tą jakoś jak dam radę') mam tu rodzinę, dwoje dzieci, pracę, obowiązki wieczorem, nie żyję z handlu sprzętem

@Maniolo Tu masz odpowiedź od samego sprzedawcy, dlaczego tyle wiszą.

My nie mamy rodzin, dzieci, obowiązków wieczornych i innej pracy, dlatego kolega nas nie rozumie

 

7 godzin temu, adam1974gdansk napisał:

...nie mam czasu aby organizować odsłuchy, a ze zrozumiałych względów (nie tylko sanitarnych) wizyty osób z ulicy/internetu nie są najlepszym pomysłem na życie rodzinne

Ani ja ani nikt inny chcący kupić te słuchawki nie proponowaliśmy odsłuchu, jedynie odbiór osobisty, więc nie rozumiem żalów.

 

7 godzin temu, adam1974gdansk napisał:

Zupełnie od siebie dodam jeszcze - choć trochę off-topic zapewne - że standardy rynku w naszym kraju nad Wisłą potrafią zadziwić. 

Natomiast w związku z tym, że ileś tam tych sprzętów odsprzedawałem to sporo ciekawych obserwacji miałem o tym jak sprzedaje się tu u nas a jak np zagranicę (korzystałem z ebay oraz audiomarkt.de). Normalnie jaja. Wystawiam kolumny Zu Audio za 1/3 ceny sklepowej - wiszą 2-3 miesiące w ogłoszeniach a jedyne reakcje to typu 'jak przywieziesz i będę mógł odsłuchać to pewnie kupię, jeszcze ustalimy cenę' a za chwilę sprzedaję dużo drożej do Francji z płatnością z góry i bardzo rzeczową miłą rozmową. Najciekawsze zdarzenie miałem z preampem Lebena - łatwiej było go wysłać do Malezji do kupca niż upłynnić na Wisłą a cena była naprawdę sensowna.

Wiemy jakie są standardy handlu nad Wisłą. Borykamy się z tym na co dzień w dziale komis, więc po raz kolejny nie rozumiem wylewanego tu żalu. Mam w komentarzach ponad 100 potwierdzonych transakcji z użytkownikami tego miejsca, a z kolejnych 50 nie ma tu po nich wpisu, więc realia sprzedaży używanego sprzętu nie są dla mnie szokiem.

 

Nie pozostaje więc nic innego jak przestać robić z siebie ofiarę, oddzielić się od barachła  i sprzedawać w bogatszych krajach.

Ja natomiast dalej będę handlował na tym krajowym padole, brał w zęby sprzęt i leciał w wyznaczone miejsce i termin przez sprzedającego, bez stękania jak baba, bo jeszcze się rozmyśli...

Tu się po prostu nie zrozumieliśmy.

 

6 godzin temu, majkel napisał:

Ludzie, robiłem z Adamem biznesy parę razy

Człowieku, nie każdy zna Adama żeby w ciemno przelew

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie popadał w skrajności. To, że na tym forum powstała grupa osób wypożyczających sobie sprzęt i słuchawki to super, zresztą sam wypożyczyłem kilka razy komuś to czy tamto. Bywa przecież tak, że właśnie przez odsłuch rzecz która stoi w komisie się sprzeda. Ale to, że nie każdy ma ochotę (z różnych względów) umawiać się na odsłuchy, odbiory, czy właśnie wysyłki to inna sprawa. Wiadomo, że trzeba mieć wtedy na względzie to, że może się nie sprzeda tak szybko jakby się tego oczekiwało. Tylko z drugiej strony czy każdy zakup słuchawek musi się odbywać jak kupno samochodu? Nie chodzi tu o nieroztropne wywalanie kasy z potencjalną możliwością wpakowania się w jakiś wałek, a o zwykłe właśnie omijanie skrajności. Było kilka takich okazji, przy których gdybym miał się zastanawiać i dopytywać o odbiór osobisty, to by mi ktoś to gwizdnął sprzed nosa. Żeby nie było, sam niejednokrotnie odpuściłem sobie taki czy inny przedmiot, i nikogo nie namawiam do jakiegoś konkretnego postępowania. Odsłuch osobisty to pewnie zawsze najciekawsza i najbezpieczniejsza opcja, ale jeśli jesteśmy na forum i mamy np. komentarze za transakcje to można chyba założyć, że przynajmniej większa część osób będzie rzetelnie podchodzić do sprawy. Tutaj może problemem był słaby odzew na maile zainteresowanych i mała aktywność na forach właśnie. 

Bo jeśli chodzi o zwykłą audiofilską ciekawość, to realizować ją można na różne sposoby. Jeden to meety (które nie w każdych miastach się odbywają) i wysyłki odsłuchowe. Sam raz czy dwa razy skorzystałem więc to też nie tak, że jestem jakimś wyraźnym przeciwnikiem takiego rozwiązania. A drugi sposób jest taki, że dajmy na to szukam danego sprzętu, ryzykuję kupując go (w przypadku jeśli to jest unikat np.), potem wystawiam w komis jak mi się znudzi i dalej ktoś może zrobić to samo. Czasem nawet cena jest odpowiednio niska że naprawdę, nie ma też co wybrzydzać w drugą stronę i jak kogoś coś interesuje, po prostu kupić, wtedy ten "przemiał" sprzętu jest większy i naturalniejszy. Tak tutaj kiedyś było, dzisiaj zainteresowanie najczęściej sprowadza się do wypożyczania - no ale może taka moda i ja zdziadziałem. 

 

Powtórzę żeby nie było, każdy ma swój rozum i dysponuje swoją kasą, no i są różne sytuacje. Chciałem tylko napisać że poniekąd rozumiem @adam1974gdanskale też i jego adwersarzy. Tylko po prostu tak jak nie każdy w każdych okolicznościach ma czas i ochotę zagadać do drugiej osoby na ulicy, tak nie każdy może chcieć robić jakieś ustawki odsłuchowo-odbiorowe. I nie musi chodzić tu od razu o jakąś nieuprzejmość. 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Impacto Bayerdynamic za 49E.

Wysylka niestety tylko do Niemiec i Austrii.Sam bym kupił ale nie mam jak.

 

https://www.beyerdynamic.de/impacto.html?cid=salesparam_717398#

Tu do innych państw:

https://europe.beyerdynamic.com/impacto.html

Edytowane przez leszekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

Ale to, że nie każdy ma ochotę (z różnych względów) umawiać się na odsłuchy, odbiory, czy właśnie wysyłki to inna sprawa. Wiadomo, że trzeba mieć wtedy na względzie to, że może się nie sprzeda tak szybko jakby się tego oczekiwało. Tylko z drugiej strony czy każdy zakup słuchawek musi się odbywać jak kupno samochodu? Nie chodzi tu o nieroztropne wywalanie kasy z potencjalną możliwością wpakowania się w jakiś wałek, a o zwykłe właśnie omijanie skrajności. Było kilka takich okazji, przy których gdybym miał się zastanawiać i dopytywać o odbiór osobisty, to by mi ktoś to gwizdnął sprzed nosa. Żeby nie było, sam niejednokrotnie odpuściłem sobie taki czy inny przedmiot, i nikogo nie namawiam do jakiegoś konkretnego postępowania. Odsłuch osobisty to pewnie zawsze najciekawsza i najbezpieczniejsza opcja, ale jeśli jesteśmy na forum i mamy np. komentarze za transakcje to można chyba założyć, że przynajmniej większa część osób będzie rzetelnie podchodzić do sprawy. Tutaj może problemem był słaby odzew na maile zainteresowanych i mała aktywność na forach właśnie. 

Bo jeśli chodzi o zwykłą audiofilską ciekawość, to realizować ją można na różne sposoby. Jeden to meety (które nie w każdych miastach się odbywają) i wysyłki odsłuchowe. Sam raz czy dwa razy skorzystałem więc to też nie tak, że jestem jakimś wyraźnym przeciwnikiem takiego rozwiązania. A drugi sposób jest taki, że dajmy na to szukam danego sprzętu, ryzykuję kupując go (w przypadku jeśli to jest unikat np.), potem wystawiam w komis jak mi się znudzi i dalej ktoś może zrobić to samo. Czasem nawet cena jest odpowiednio niska że naprawdę, nie ma też co wybrzydzać w drugą stronę i jak kogoś coś interesuje, po prostu kupić, wtedy ten "przemiał" sprzętu jest większy i naturalniejszy. Tak tutaj kiedyś było, dzisiaj zainteresowanie najczęściej sprowadza się do wypożyczania - no ale może taka moda i ja zdziadziałem. 

 

Powtórzę żeby nie było, każdy ma swój rozum i dysponuje swoją kasą, no i są różne sytuacje. Chciałem tylko napisać że poniekąd rozumiem @adam1974gdanskale też i jego adwersarzy. Tylko po prostu tak jak nie każdy w każdych okolicznościach ma czas i ochotę zagadać do drugiej osoby na ulicy, tak nie każdy może chcieć robić jakieś ustawki odsłuchowo-odbiorowe. I nie musi chodzić tu od razu o jakąś nieuprzejmość. 

 

 

Ale co Wy z tym odsłuchem??

Nie było nawet słówka aby rzucić uchem, a tym bardziej wpraszać się do mieszkania na posiadówkę.

O sprzedaży za 1500 zł również nie było mowy, urwana stówka od ówczesnej ceny 2200 zł dla zasady i tyle.

Żeby też nie było, przywitałem się per pan, pożgałem jak przystało.

To że sprzedający zaczął wrzucać do jednego worka wszystkich potencjalnie zainteresowanych, to wyszło co wyszło.

Każdy ma prawo decydować o tym jak chce sprzedać swój sprzęt i komu. Szczerze, naprawdę nie interesuje mnie to dlaczego, po prostu ja sobie odpuszczam takich sprzedawców, bo sam mam wobec siebie trochę inne wymagania i niechcący wymagam też tego od innych, całkiem jak widać niesłusznie.

Padło na forum pytanie, jak to jest, że wspomniane słuchawki wiszą kilka miesięcy to napisałem dlaczego.

Ja byłbym skłonny nadrobić kilkadziesiąt km, żeby je odebrać osobiście, a sprzedającemu nie chciało się wyjść z chaty.

A nie znamy się na tyle, żeby obcej osobie wysłać 2 koła z hakiem w ciemno.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwaki są z co nie których audiofili i tyle, można to traktować również jako komplement😉

a tymczasem okazja poszła o stówkę w górę🙂

https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/ogłoszenia/słuchawki/astellkern-ak-t5p-gen2-beyerdynamic-r128028/

Edytowane przez dj1978
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany, można kupić KEF 7 ponad 2 tysiące taniej w porównaniu z ceną regularną:

 

https://www.premiumsound.pl/kef-r7.html

 

W dniu 19.11.2020 o 09:26, Spawn napisał:

 

W sensie wzmacniacze do tych słuchawek? ;)

 

Niewykluczone, chociaż wskazałbym także w tym przypadku dobre realizacje muzyczne. A jeśli o nich mowa, to jeśli ktoś jest zainteresowany albumami xrcd od p. Krzysztofa, to warto skontaktować się dzisiaj, bo będzie składał zamówienie na wybrane tytuły. Zaraz sam przesyłam moją krótką listę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności