Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.08.2020 o 14:40, dj1978 napisał:

Co się czepiacie, Rapture 2017  z komisu ma status  "rezerwacja". Ktoś widocznie uznał, że jest to jednak okazja😉

Dla wyklarowania informacji, jest to kompletnie inny sprzęt niż Rapture, produkowany swego czasu przez mikołaj612 (układ wyjściowy, zasilanie i drabinka rezystorowa są totalnie nowe). Nie ma nic wspólnego z Rapture poza nazwą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ofertę sprzedaży Jamaszek można jeszcze od biedy zrozumieć jako cenę za eksponat muzealny, tak cena za Rapture (wyrób totalnego dyletanta w dziedzinie elektroniki) jest kompletnie niedorzeczna.
Ty jak zawsze swoje, sluchaleś tego wzmacniacza? To nie jest Rapture, to z powodzeniem pędzi te YH1000 z ogłoszenia i to bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o wielu wzmacniaczach, a konkurować może spokojnie z firmowymi wzmakami sporo droższymi. Także - najpierw posłuchać, potem się wypowiadać.

Co do YH1000 - cena jest normalna, na plus natomiast jest fakt, że nie trzeba ich ściągać ze Stanów czy innego miejsca i płacić vatów i podatków, nie mówiąc o ich znalezieniu w ogóle. Jedni je lubią, inni nie, ale przyznać trzeba, że mimo ponad 40 lat na karku są w stanie stanąć w szranki z droższymi słuchawkami dzisiaj produkowanymi, a fakt że ponad 40 lat i dalej grają i się trzymająca również o czymś świadczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krisio06 napisał:

Nie ma nic wspólnego z Rapture poza nazwą 

No i wykonawcą chyba..

 

43 minuty temu, szwagiero napisał:

Ty jak zawsze swoje

A czyje niby mam pisać?

 

45 minut temu, szwagiero napisał:

To nie jest Rapture

W ogłoszeniu stoi Rapture jak wół.

Rapture'a miałem u siebie onegdaj i jako przedwzmacniacz prawie rozwalił mi gwizdki w paczkach - podczas wyłączania zachowywał się bardzo niestabilnie (jako wzmak słuchawkowy również, a szału dźwiękowo to nie było raczej). 

 

50 minut temu, szwagiero napisał:

konkurować może spokojnie z firmowymi wzmakami sporo droższymi.

Ceną na pewno.

Koszt 6500pln; z oględzin środka wnioskuję, że 5900 to koszt robocizny - Mikołaj musiał chyba sobie tyle wypłacić za robotę i naukę w internecie, bo jeszcze niedawno nie rozumiał co to jest np. reaktancja. Pewnie m.in. z tego powodu tyle strat narobiły jego wzmaki.

56 minut temu, szwagiero napisał:

Co do YH1000 - cena jest normalna

Dla mnie osobiście ciężko chora - ciężkie, niewygodne, stare słuchawki z kiepską rozdzielczością, słabymi magnesami i niską skutecznością (choć ciekawą barwą).

Rynkowo - dla zbieraczy staroci, czy tam zwolenników używania tarki do prania zamiast pralki; może być normalna - czyli nadal daleko od okazji.

Godzinę temu, szwagiero napisał:

przyznać trzeba, że mimo ponad 40 lat na karku są w stanie stanąć w szranki z droższymi słuchawkami dzisiaj produkowanymi, a fakt że ponad 40 lat i dalej grają i się trzymająca również o czymś świadczy.

Zenek Martyniuk, czy tam Bayerfull mimo 30 lat na scenie mogą śmiało stawać w szranki z młodymi wykonawcami zacnego stylu disco polo; to chyba o czymś świadczy.

 

A tak już na serio @szwagiero, to nie wiem czemu każdy, nie dość pochlebny i czołobitny wpis na temat Jamach tak Cię obrusza? Luzik i uśmiechnij się.

  • Thanks 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę wnikał w to co ile kosztuje, ale ten Rapture, to na pewno nie jest tym, który był oferowany na forum, robiąc  furorę love or hejt. 

Na jednym zdjęciu ten z komisu, a ten drugi to jeden z tych znanych. Na tym proponuje skończyć ten offtop.

DSC02211.JPG

8B1C23CC-1F3B-4B1B-AB0C-EECCB007E507.jpeg.e942393e1305ed62f56fed0a55a90010.jpeg.jpg

Edytowane przez Damix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rapture 1, to mi tam się podobał, szczególnie w cenie "dropowej" 1400 pln albo coś koło tego. W ładnej, schludnej chińskiej obudowie, w środku podobno bdb komponenty - ja tam się nie znam i nikomu do środka nie zaglądam to głowy nie dam. Pamiętam natomiast że mikolajowi się zawsze obrywało za to, że patrzy na cenę i egzotyczność elementów z których składa wzmaki, a nie na ich ostateczne całościowe zgranie ze sobą (odpowiednia aplikacja). 

Brzmieniowo to większość recenzji, tych hobbystycznych na MuzoStajni i bardziej profesjonalnych (przynajmniej dwa znane serwisy) było pozytywnych. Choć niektóre poznikały z tego co pamiętam właśnie przez waśnie z konstruktorem, który fakt faktem jest czy był (bo od kilku lat nie kontaktowałem się) powiedzmy kontrowersyjny, ale to każdy zainteresowany w sytuacji wie o co kaman (bany, kłótnie i tak dalej). Jeśli chodzi o handlowanie to też mogę pochwalić. Technicznie nic nie popsuły te wzmaki, a miałem ich kilka przez jakiś czas, choć kto wie czy odpowiednio długo użytkowałem. Może miałem szczęście. Pamiętam natomiast że pewna osoba której pożyczyłem swego czasu wzmaka zgłaszała pewne problemy - zdaje się zepsuł się układ wzmacniacza (o słuchawkach nic mi nie wiadomo). Mikolaj naprawił, ode mnie żadnej dodatkowej kasy nie wziął. Nie dziwię się jednak tym którzy ponieśli jakieś straty. 

No ale 6500 czy 5 z hakiem to robi wrażenie. A stylistycznie (przynajmniej z zewnątrz) nie podoba mi się. 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od części, których użył. Ja kiedyś za 8 rezystorów dałem 400 zł, gdybym miał w swoim projekcie po 4 op-ampy na kanał to na same rezystory bym wydał 1600zł, do tego trzeba doliczyć koszty płytek itp. Generalnie DIY nie ma górnej granicy kosztów, niedawno widziałem na DIY Audio Forum (tym jedynym słusznym - zagranicznym) kolesia, który wydał grube tysiące dolców na swój projekcik. 

 

Mnie bardziej zastanawia coś innego - czemu ktoś dał tyle kasy za tego wzmaka? W ciemno się raczej takich sprzętów nie kupuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman HE-1000v2 za jakieś 6,5 tys. PLN z transportem

 

https://www.ebay.pl/itm/HiFiMAN-HE-1000-v2-Planar-Headphones-open-box/392913462434

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.pl/itm/353165531696?ul_noapp=true

heddphone, 2h licytacja, cena 1k euro póki co

https://www.focal.com/en/exceptional-arche-offer-for-a-winning-combination-with-your-high-fidelity-headphones

jak masz stellie, utopie lub clear to dostaniesz voucher 800/1000 euro na zakup arche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

auction bid,

tu masz za 8.5k z poland

https://www.olx.pl/oferta/focal-stellia-nie-hd800-utopia-mr-speaker-sennheiser-CID99-IDGf3rO.html#1c1cfe86ab

Były tak dobre, że zagrały całe 60h :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności