Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Foma napisał:

 

To cytat z Piotra Ryki?😋

 

Raczej nie, bo z ezoteryką u P. Piotra w recenzjach się nie spotkałem ;) Słuchawki CD3k są przyjemne, warto posłuchać, mają równo prowadzony bas, i dobrą średnicę (wokale nie są ani nadmiernie pogłębione, ani odmłodzone), mocne górki na 6khz oraz 12khz, do którego przechodzi ze spadku przy 8-9khz. Są detaliczne, dość jasne, z głęboką i szeroką sceną (nieco mniejszą niż w K1000), z mocno oświetlonymi źródłami o gładkiej, mało zróżnicowanej fakturze (AKG są pod tym względem lepsze), ale też dość męczącą dla niektórych osób (w tym mnie) górą. Jeśli ktoś taką prezencje lubi lub ma tor z mocno nasyconym, gęstym, dźwiękiem z lekko wycofaną górą, powinny zrobić wrażenie. Są też dobre w zastosowaniach multimedialnych (m.in. za sprawą wzorowej lateralizacji źródeł).

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Tej recenzji nie pamiętałem ;)) Zwracam honor i chętnie przeczytam, bo obecnie opisy nie są aż tak barwne👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tytus1988 napisał:

@Kuba_622 Tej recenzji nie pamiętałem ;)) Zwracam honor i chętnie przeczytam, bo obecnie opisy nie są aż tak barwne👍

 

To prawda, dawne recenzje Piotra Ryki miały coś w sobie ;) Swoją drogą to jest jedyna recenzja jaką czytałem, gdzie K812 zostały ocenione pozytywnie, tak chyba wszyscy inni je krytykowali. Sprzedają się chyba też dość kiepsko i nie są zbyt popularne. Nie wiem dlaczego, bo dla mnie to udane słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

Jasne, kto inny by tak opisał słuchawki? :)https://hifiphilosophy.com/recenzja-akg-k812/10/

Wow. Pierwsza recenzja p. Ryki napisana przejrzystym, zrozumiałym i barwnym językiem, z której da się pojąć jak grają słuchawki :D WOW!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622  sam chętnie zrobiłbym do nich podejście za jakiś czas i sprawdził, jak się będą u mnie sprawować w porównaniu z K1k oraz innymi w różnych warunkach. Chyba radzą sobie gorzej głównie na naszym rynku, bo na eBay używki schodzą bez problemu po około 2700 zł. Według mnie dobrze czułyby się dobrze z Mullardami, Brimarami... a być może warto byłoby dokonać modyfikacji w ich okablowaniu. Nie wiem, ale chętnie to sprawdzę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

To prawda, dawne recenzje Piotra Ryki miały coś w sobie ;) Swoją drogą to jest jedyna recenzja jaką czytałem, gdzie K812 zostały ocenione pozytywnie, tak chyba wszyscy inni je krytykowali. Sprzedają się chyba też dość kiepsko i nie są zbyt popularne. Nie wiem dlaczego, bo dla mnie to udane słuchawki.

Słowo udane pasuje jak dla mnie tylko do ich basu. One robią świetne pierwsze wrażenie i najlepiej, żeby nie miały wówczas obok siebie podobnie wycenianych przedstawicieli konkurencji. Natomiast im dalej w las, tym więcej drzew. Dźwięk jakiś taki skorupiasty i bez uwolnienia, na mechaniczną modłę. Do tego drobny rezonans na wyższej średnicy, który istnieje i widać nawet ząbek na wykresie ich impedancji. Niektóre głosy, zwłaszcza żeńskie, potrafią go wydobyć i dla mnie to jest game over, bo słyszę to potem już zawsze. Nie lubię takich stałych wtrętów w brzmienie, a system, który zatopi takie zjawiska pod powierzchnią brzmieniowej melasy to nie dla mnie granie. Ja lubię mieć system, który robi wrażenie zespołu, gdzie wszyscy potrafią wszystko, a nie jest grupą wsparcia, gdzie niedowidzący wspiera kulawego. 

Mam coś takiego, że pewne słuchawki po okresie adaptacji ulegają całkowitemu przyswojeniu, albo po tym okresie następuje dezaprobata i negacja z powodu braku asymilacji. K812 należą u mnie do tej drugiej grupy, gdzie w pierwszej grupie znajdowały się T90, T1, HD800, PS1000 i jeszcze parę innych. Mamy więc sytuację, że istnieją dla mnie słuchawki lepsze, a nieraz i tańsze. Atak na tuzy typu T1 czy HD800 firmie AKG się nie powiódł. Zresztą ja wolę nawet HiFiMany HE-6. 

Ponadto nie pojmuję dlaczego firma AKG wyprowadziła w nich sygnał niesymetrycznie? Tych słuchawek nie da się podpiąć pod balans bez ingerencji w konstrukcję polegającą minimum na wymianie gniazda. Konektor, jaki tam dali, też nie z tych łatwych do zastąpienia. 

16 minut temu, Tytus1988 napisał:

@Kuba_622  sam chętnie zrobiłbym do nich podejście za jakiś czas i sprawdził, jak się będą u mnie sprawować w porównaniu z K1k oraz innymi w różnych warunkach. Chyba radzą sobie gorzej głównie na naszym rynku, bo na eBay używki schodzą bez problemu po około 2700 zł. Według mnie dobrze czułyby się dobrze z Mullardami, Brimarami... a być może warto byłoby dokonać modyfikacji w ich okablowaniu. Nie wiem, ale chętnie to sprawdzę :)

I to jest właściwa cena za te słuchawki. Piszę to tak "pod rynek", bo znam słuchawki za mniej, które oceniam wyżej za dźwięk. Wykonanie K812 mają porządne, tylko pady wolałbym jakieś mniej "militarne" w odczuciu. Kabla próbowałem z nimi innego niż fabryczny, jakaś niższa seria znanego producenta, i w całkowitym bilansie było gorzej niż z fabrycznym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

Słowo udane pasuje jak dla mnie tylko do ich basu. One robią świetne pierwsze wrażenie i najlepiej, żeby nie miały wówczas obok siebie podobnie wycenianych przedstawicieli konkurencji.

 

Ja jak na razie miałem tylko pierwsze wrażenie, bo u siebie ich jeszcze nie miałem. Lubię T90, ale po prostu chciałem spróbować czegoś bardziej "ekskluzywnego" ;) A słuchałeś może DT1990?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bob2000 napisał:

Warto brać słuchaweczki od tego Pana? Raz już przypadkiem natrafiłem na jego oferty ale wtedy miał mniej ocen i się rozmyśliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Metalic napisał:

Warto brać słuchaweczki od tego Pana? Raz już przypadkiem natrafiłem na jego oferty ale wtedy miał mniej ocen i się rozmyśliłem :)

Warto, tylko trzeba dopytać o stan konkretnej sztuki, bo to są używki ze studia nagrań (podobno!) i mogą posiadać delikatne wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob2000 napisał:

 

Wziąłem DT880 PRO. Tych jeszcze nie miałem, a może zostaną jako kalibrujące słuch, analityczne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Metalic napisał:

Warto brać słuchaweczki od tego Pana? Raz już przypadkiem natrafiłem na jego oferty ale wtedy miał mniej ocen i się rozmyśliłem :)

 

To Mietas przecież, dusza człowiek. Sporo od niego kupiłem. Często gadamy.

Kupuj spokojnie, wymienia bez problemu jak coś nie tak.👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, majkel napisał:

 I to jest właściwa cena za te słuchawki. Piszę to tak "pod rynek", bo znam słuchawki za mniej, które oceniam wyżej za dźwięk. Wykonanie K812 mają porządne, tylko pady wolałbym jakieś mniej "militarne" w odczuciu. Kabla próbowałem z nimi innego niż fabryczny, jakaś niższa seria znanego producenta, i w całkowitym bilansie było gorzej niż z fabrycznym.

 

Podejrzewałem, że kabelkowo mogą być wybredne. Dziękuję za odpowiedź!👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W x-komie Bluedio T4s za 99 pln z hasłem dzien-kobiet

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, espe0 napisał:

espe0 jak z kompatybilnością ?

Działają z każdym androidem czy tylko sony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, espe0 napisał:

Dzięki, kupione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności