Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, SlawekR napisał:

Zresztą każdy swój rozum ma, jak piszesz że nie wiesz na co trzeba tak mocno uważać, to ja Cię na pewno nie przekonam, żeby uważać przy ofertach "ikon podrabiania" bez udokumentowanego pierwotnego pochodzenia.

 

Napisałem, że nie wiem na co niby trzeba tak mocno uważać, jeśli do 14 dni można zwrócić.

I podtrzymuję to co napisałem.

 

A do ceny, to jaka lampka? Piszesz, że oryginały są za 12 stówek. A tu słuchawki używane być może po przejściach, bo kabelek wymieniony ... To co to za okazja, za prawie 900 złotych.

 

O podróbkach jest na forum dziesiątki stron, temat wielokrotnie wałkowany i nie ma sensu dalej ciągnąć tego oftopa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Weird_O napisał:

Mam oryginał tych słuchawek i z tego co wiem fejki mają inny futerał (trochę inny kolor, oryginalny jest genuine leather), inny kolor wtyku (złoty zamiast różowego" złota) oraz numer seryjny na kopułkach jest wybity grubszą czcionką, jest bardziej "niechlujny". Więc, oceniając tylko po etui stwierdziłbym, że to oryginały ale nie widzę pozostałych ficzerów więc bym nie ryzykował :)

 

Miałem w rękach jedne i drugie...niestety. Znaczy niestety te drugie. Więc akurat o K3003 to nie takie pitolenie po próżnicy i teoretyzowanie, a własne doświadczenia. I zapewniam Cię, że nie zawsze jest tak jak piszesz. Z podróbami jest tak, jak to z podróbami, są lepsze i gorsze. Lepsze wizualnie są absolutnie nie do odróżnienia. Można odróżnić oczywiście po dźwięku, czasem wprost po impedancji, bo losowe przetworniki tam pakują i zazwyczaj impedancja się nie zgadza. Ale po akcesoriach, zero szans, jak z "dobrego" źródła dodatki pochodzą. Są też oczywiście wersje akcesoriów na odwal się, wtedy idzie odróżnić tak jak piszesz.

7 minut temu, chico99 napisał:

 

Napisałem, że nie wiem na co niby trzeba tak mocno uważać, jeśli do 14 dni można zwrócić.

I podtrzymuję to co napisałem.

 

A do ceny, to jaka lampka? Piszesz, że oryginały są za 12 stówek. A tu słuchawki używane być może po przejściach, bo kabelek wymieniony ... To co to za okazja, za prawie 900 złotych.

 

O podróbkach jest na forum dziesiątki stron, temat wielokrotnie wałkowany i nie ma sensu dalej ciągnąć tego oftopa ...

 

Oryginały używane, jeśli tylko nie rozsypują się w rękach, są do sprzedania za 12 do 13 stówek i w górę, w zależności od stanu. Takie jak z tej aukcji za 1200 spokojnie. O tym pisałem, nie o nowych. Zresztą tak jak mówiłem, nie musimy się spierać. Twierdzisz że nie trzeba uważać, zawsze można się pobawić w zwroty, oki. Ja Cię nie przekonam. Jak wspominałem, każdy swój rozum ma i każdy ma jakieś kalkulacje i priorytety. Nie musimy się o to spierać. Ja myślę, że uważać zawsze warto, a już szczególnie jak jest wiele innych aspektów w danej sytuacji, wskazujących na to żeby jednak sobie odpuścić, bo szkoda czasu. Choćby druga ikona najczęściej podrabianych słuchawek w ofercie obok u tego samego sprzedawcy. Oczywiście to też może być przypadek. 

 

A o podróbach zawsze i wszędzie warto przypominać. Jeśli tylko jedną osobę to uchroni od wpuszczenia się w kanał, to warto i sto stron. Niestety to jest plaga nawracająca i dlatego warto o tym pisać przy każdej potencjalnej okazji lub "okazji", szczególnie takiej o dużym stopniu niepewności. A tutaj oceniłbym stopień  niepewności na wyjątkowo wysoki.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Z1R za 1000 EUR lub 1100 dol z wysyłką

https://www.head-fi.org/threads/sony-mdr-z1r-closed-headphones.925381/

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany fake - dlaczego nie? Ktoś kupił fake, brzmienie się nie podobało. Wymienił kabel, to samo - sprzedaje. Zdjęcia tak zrobione, że ciężko wywnioskować czy ot oryginał.
Ale 14-dniowy zwrot możliwy więc można zaryzykować.
Widzisz jak w wielu rzeczach jest tak że jak kogoś nie stać to znajdzie się taki co kupi replikę za 5-10% ceny, bo co wydać np na zegarek 10k a co 500-1k zł.

Sprawa druga czas na temat "FAKE, podróbki" bo temat powraca i zaśmieca inne tematy.

- Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresują  HarmonicDyne Helios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, retter napisał:

Widzisz jak w wielu rzeczach jest tak że jak kogoś nie stać to znajdzie się taki co kupi replikę za 5-10% ceny, bo co wydać np na zegarek 10k a co 500-1k zł.

Sprawa druga czas na temat "FAKE, podróbki" bo temat powraca i zaśmieca inne tematy.

- Tapatalk
 

 

Najgorsze kiedyś ktoś stara się wykorzystać czyjąś niewiedzę i sprzedać daną rzecz w nieproporcjonalnie wysokiej cenie. Poniżej dość skrajny przykład ;))

 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.de/dp/B01MROVBTI?language=pl_PL&tag=pepperpl09-21

Słuchawki przewodowe Pioneer SE-MS5T-K czarne za około 39 euro z Amazon.de.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, chico99 napisał:

 

Zdecydowanie popieram. @retter, jako pomysłodawca, zakładaj.

 

@retter pomysłodawca, ale generalnie ja najwięcej dymię w temacie, więc się poczuwam.

Jak to mówią, mówisz, masz :):

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomagam sobie, ale...

 

Sony Z1R (nowe? 2 lata gwarancji?) - 5400zł

 

edit:

A nie... Same słuchawki, bez akcesoriów. Gwarancja też tak z dupy opisana:

Sony MDR-Z1R High End Headphone in like new condition. It was used for low hours and shows almost no signs of use. Delivery includes commercial invoice, only headphone itself without other accessoiries and 2 years warranty.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko jeśli to w do $, to u nas pewnikiem + cło + wata.
Pewnie tak, chyba że ktoś ma tam znajomego/rodzinę. Zresztą, nawet z watą i cełem to chyba dobra cena, co prawda nie wiem czy w dzisiejszych czasach te słuchawki są tyle warte, bo rynek bardzo urósł... nie słyszałem ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagiero napisał:
1 godzinę temu, SlawekR napisał:
 
Tylko jeśli to w do $, to u nas pewnikiem + cło + wata.

Pewnie tak, chyba że ktoś ma tam znajomego/rodzinę. Zresztą, nawet z watą i cełem to chyba dobra cena, co prawda nie wiem czy w dzisiejszych czasach te słuchawki są tyle warte, bo rynek bardzo urósł... nie słyszałem ich.

 

Słuchawki są specyficzne, to na pewno i bez wcześniejszych odsłuchów, to tak w ciemno to trochę ruletka, bo mogą nie spasować. Ale cena faktycznie i tak nie jest zła, zważywszy że to cena sklepowa i z pewnego źródła jakby nie patrzeć.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, SlawekR napisał:

 

Słuchawki są specyficzne, to na pewno i bez wcześniejszych odsłuchów, to tak w ciemno to trochę ruletka, bo mogą nie spasować. Ale cena faktycznie i tak nie jest zła, zważywszy że to cena sklepowa i z pewnego źródła jakby nie patrzeć.

Czy one sprawdzą się w muzyce elektronicznej? Jak wygląda u nich zejście na basie?

 

Szukam czegoś z fajnym wykopem i basem DD a nie jak w BA :)

 

Mam znajomego w USA więc 1200 zł za  nówki z pewnego źródła to może być to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo od tipsów zależy, na stockowych jest dość chudo, za to przestrzenią po prostu sprawiają opad szczęki. Z zielonymi sony hybrids bas jest bardziej zwarty. Ale nie nazwałbym ich basowymi słuchawkami. 

Jeśli przez elektronikę rozumiemy np Jarre'a, Hugo Kanta albo Martina Nonstatica to taaaaak, brzmi to nieziemsko :) lepszej przestrzeni nie słyszałem w dokach, w mojej opinii grają przestrzenniej od Andromed choć też chłodniej i jaśniej.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wegiel21 napisał:

Czy one sprawdzą się w muzyce elektronicznej? Jak wygląda u nich zejście na basie?

 

Szukam czegoś z fajnym wykopem i basem DD a nie jak w BA :)

 

Mam znajomego w USA więc 1200 zł za  nówki z pewnego źródła to może być to :)

 

Skraje pasma mają mocne, to chyba najwłaściwsze określenie, potrafią też syknąć jak seal nie jest absolutnie idealny, a z uzyskaniem tegoż niektórzy mają problem ze względu na konstrukcję słuchawek typu bullet.  Ja miałem, co ciekawe głównie w jednym uchu. Ale są też i dobre strony, góra jeśli się już nad nią zapanuje to jest bardzo rozdzielcza, niosąca sporo informacji, także o przestrzeni. I faktycznie potrafią wygenerować przestrzeń zdecydowanie ponadprzeciętnej jakości, jak na doki oczywiście.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka nowych Fostexów TH900 w niższej cenie, to myślę że jest okazja. To jest zwrot ode mnie i słuchawki są jak nowe, tyle co wygrzane. Pudełko jest uszkodzone, ale zawartość była nie ruszona.

https://www.morele.net/sluchawki-fostex-th900-mk-ii-1058652/?sekcja=outlet

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności