Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Spawn napisał:

 

Jak kupujesz z odbiorem osobistym to też chyba oczekujesz, że przedmiot będzie jakoś spakowany? Czy nie? Jak kupisz 48 elementową porcelanową zastawę to chcesz ją dostać w kartonie czy każdą filiżankę luzem do ręki?

 

Opakowanie to problem leżący po stronie sprzedającego. Jak ja muszę iść na pocztę to nie doliczam kosztów zużycia obuwia, a powinien. Jak postoje pół godziny na poczcie to z 15zł się też powinno należeć się za samo stanie no bo szanujmy się trochę.

 

PS

Ja nie doliczam kosztów pakowania ani kartonu jak coś sprzedaje bo uważam że ta kwestia leży po mojej stronie podczas sprzedaży.

 

No nie zgodzę się.

W momencie odbioru osobistego odpowiedzialność za stan przedmiotu, od momentu odebrania i sprawdzenia stanu, natychmiast przechodzi na kupującego - nie bez powodu rękojmia jest odpowiedzialnością od wad ukrytych, których nie można było stwierdzić w momencie zakupu.

 

Skoro już przytoczyłeś przykład filiżanek - jeżeli sprzedający Ci je zapakuje w karton, np. powrzuca byle jak, a Ty tego nie sprawdzisz i odpowiednio zabezpieczysz, a potem podczas transportu się potłuką, to cała wina jest już po Twojej, a nie jego stronie.

Opakowanie i dostarczenie przedmiotu bez uszkodzeń jest po stronie sprzedającego tylko przy sprzedaży na odległość, gdzie odpowiedzialność sprzedającego jest do momentu dostarczenia przedmiotu. 

Oczywiście - dobry obyczaj zakłada zapewnienie jakiegokolwiek sensownego opakowania, natomiast na pewno nie ma takiego obowiązku, a czasem i sensu. Dla obrazu przytoczę inny przykład - kupujesz tonę ziemi z wykopu (bez transportu, bo odbiór osobisty) - czy oczekujesz jej w workach czy raczej załatwiasz ciężarówkę, żeby ją przewieźć? 
 

Edytowane przez LoneVagrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LoneVagrant napisał:

 

No nie zgodzę się.

W momencie odbioru osobistego odpowiedzialność za stan przedmiotu, od momentu odebrania i sprawdzenia stanu, natychmiast przechodzi na kupującego - nie bez powodu rękojmia jest odpowiedzialnością od wad ukrytych, których nie można było stwierdzić w momencie zakupu.

 

Skoro już przytoczyłeś przykład filiżanek - jeżeli sprzedający Ci je zapakuje w karton, np. powrzuca byle jak, a Ty tego nie sprawdzisz i odpowiednio zabezpieczysz, a potem podczas transportu się potłuką, to cała wina jest już po Twojej, a nie jego stronie.

Opakowanie i dostarczenie przedmiotu bez uszkodzeń jest po stronie sprzedającego tylko przy sprzedaży na odległość, gdzie odpowiedzialność sprzedającego jest do momentu dostarczenia przedmiotu. 

Oczywiście - dobry obyczaj zakłada zapewnienie jakiegokolwiek sensownego opakowania, natomiast na pewno nie ma takiego obowiązku, a czasem i sensu. Dla obrazu przytoczę inny przykład - kupujesz tonę ziemi z wykopu (bez transportu, bo odbiór osobisty) - czy oczekujesz jej w workach czy raczej załatwiasz ciężarówkę, żeby ją przewieźć? 
 

 

Przyznaje że nie wiem jak się kupuje tonę ziemi bo takich ilości nigdy nie potrzebowałem. W sklepie ogrodniczym jest w workach ;) Ale ok, kupuje tonę ziemi, przyjeżdżam ciężarówką i gość mi mówi:  "o tutaj leży kop se pan"  czy Ci załaduje koparką? Musisz dopłacać za załadunek czy samemu dymasz szpadlem?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Compton napisał:

Informacyjnie, Technicsy poszły jako kup teraz, parę minut temu za 1550 zł.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-technics-eah-t700-8853737796

 

W sensie nie poszły, bo nie było oferty kupna

Screenshot_2020-01-13 Przedmioty użytkownika kubawasiak - Allegro pl.png

Aukcja zakończona

Znów są od 1zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tommir napisał:

Znów są od 1zł :)

 

Ale już nie netto :)

 

A jednak...

 

Cytat

Dodatkowe informacje od sprzedającego

Proszę o niezwłoczną płatność po zakończeniu licytacji, zależy mi na transakcjach realizowanych szybko, bez opóźnień. Cena przesyłki zawiera koszt zakupu opakowania, ubezpieczenia i opcji kontaktu kuriera przed dostawą. W przypadku wystawiania faktury VAT do wylicytowanej kwoty doliczam 23% VAT.

 

3 razy mu usunęli aukcje ale nieugięty dalej.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Ale już nie netto :)

 

A jednak...

 

 

3 razy mu usunęli aukcje ale nieugięty dalej.

I co będziecie to kupować Koledzy ? Nie wyglada to aferowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu aferowo? Gość sprzedaje używane słuchawki przy których normalnie nie wystawi Ci nikt faktury z oczywistych względów. Tutaj jest dodatkowa opcja wystawienia faktury ale trzeba sobie zapłacić za to co będzie musiał odprowadzić do urzędu. Jak nie masz firmy to nie potrzebujesz faktury więc zapłacisz tyle ile wylicytujesz.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spawn napisał:

Czemu aferowo? Gość sprzedaje używane słuchawki przy których normalnie nie wystawi Ci nikt faktury z oczywistych względów. Tutaj jest dodatkowa opcja wystawienia faktury ale trzeba sobie zapłacić za to co będzie musiał odprowadzić do urzędu. Jak nie masz firmy to nie potrzebujesz faktury więc zapłacisz tyle ile wylicytujesz.

A jeśli okaże się, że przesyłka przyjdzie spoza UE to i tak zapłacisz 23% VAT plus opłaty, bo nie wiadomo skąd ta przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dropie znowu są MeeAudio Pinnacle P2 za 31.91$, bardzo dobra cena, w Polsce 299 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abby's 1266 za 1700eur do negocjacji z Włoch.

https://www.head-fi.org/threads/wts-eu-abyss-ab-1266-og.923120/

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Night napisał:

w regulaminie jest zapis że koszt wysyłki ma być kosztem rzeczywistym, kiedyś z 10 lat temu jak doliczałem do przesyłki koszty pakowania to dostałem od allegro upomnienie że to jest nie zgodne z regulaminem.

 

teraz chyba zmienili nieco i jest tylko wzmianka

42 zł to był mój koszt rzeczywisty. Jakbym sprzedawał coś za 10k to bym to olał. Tu akurat sprzedawałem za 400 zł. Owsze. Można doliczać to po prostu do ceny przedmiotu, a przy odbiorze osobistym sprzedać taniej. Wszystko można. Można też nie sprzedawać na Allegro i ja tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuQi napisał:

No to tu trochę drożej ale podobno stan sklepowy i gwarancja.

Jak pisałem wyżej. Za 2500 u nas były trzy pary na gwarancji w świetnym stanie. Ta oferta na Allegro wisi już ze 3/4 miesiące. Negocjacje praktycznie żadne, wiec oferta średnia.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac jest kozak, do dzisiaj żałuję, że sprzedałem, ale jest specyficzny w obsłudze, kwestia katalogowania, tagowania itp., sama jakość dźwięku wysokiej próby, choć ta cena chyba trochę przesadzona. Hifimana nie znam, ale pamiętam z opisów, że też miał swoją specyfikę. Oba grajki trochę nie przystają do dzisiejszych standardów, brak andka itd. Teac świetnie jako DAC się sprawował.

Tu poczytaj sobie o Teacu http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/11/teac-ha-p90sd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jarospiec napisał:

Ciekawy Teac HI-Res za 1k zł. Będzie to lepsze niż Hifiman HM-901?

 

 

https://www.olx.pl/oferta/hi-res-audio-teac-ha-p90sd-dsd-CID99-IDCI3a6.html

TU JEST TEST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LuQi napisał:

 

Nie no, qnka, a jak sprzedawałem swoje za znacznie niższą cenę, to nikt nie raczył zauważyć oferty. Brzydko tak, nawet nieładnie, chłopacy. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności