Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, bakus1233 said:

Ja właśnie strasznie się rozczarowałem ekranem w iphone x. Muszę dodać, że miał naklejone szkło zabezpieczające i nie jestem pewny czy nie wpływa ono na jakość wyświetlanego obrazu, bo to co zobaczyłem, to jakaś porażka, strasznie blade kolory, o wiele lepszy ekran ma chociażby samsung galaxy s8.

 

Jak nie przepadam za iphone to akurat ekrany mają dobre, nawet bardzo dobre. Tak wyglądają prawdziwe kolory, a nie jakieś podciągnięcia i koloryzowanie jak u innych.

Sam mam oneplus6 w sRGB i jak się przełączy np w domyślny czy DCI-P3 to widać jak w tych innych profilach są podciągnięte kolory.

Trochę analogicznie jak to z tymi naszymi słuchawkami - neutralne są droższe i nie każdemu pasują, sprzedają się basowe lub Vki itp.

 

10 minutes ago, pabloj said:

Na Massdropie pojawiły się Audio-Technica W1000Z i W5000:

https://www.massdrop.com/buy/audio-technica-ath-w1000z-and-ath-w5000-headphones

W1000Z w cenie nicałych $400 (ok. 1500zł) po doliczeniu wysyłki do Polski. U nas kosztują 3400zł..

Po recenzji @EvilKillaruna trudno się oprzeć, tymbardziej, że brakuje mi wysokiej jakości zamkniętych do kolekcji :Dhttps://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-w1000z/

 

Dodam od siebie, że W5000 to +170$. @pabloj kupujesz któreś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dla mnie lepsze są te sztuczne kolory samsunga amoled, niż ta realność w iphone ;) ale nawet macbook pro ma bardziej nasycone kolory od tego iphone, poważnie ten ekran mi wyglądał jak z marnej podróbki, ale tel był na 100% oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem Miotam się pomiędzy Fostex TR-X00 Ebony a właśnie teraz tymi ATH W1000Z. Jest to trudna decyzja bo zakup w ciemno 😜 Ponadto nie wiem czy mój przyzwyczajony do planarów i elektrostatów słuchów nie postawi za dużych wymagań co do holografii, sceny, detaliczności. Z drugiej strony bardzo mi brakuje dobrych słuchawek zamkniętych (czasem w domu jest dość głośno i w Staxach czy Hifimanach trudno się słucha).

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, pabloj said:

@Nicodem Miotam się pomiędzy Fostex TR-X00 Ebony a właśnie teraz tymi ATH W1000Z. Jest to trudna decyzja bo zakup w ciemno 😜 Ponadto nie wiem czy mój przyzwyczajony do planarów i elektrostatów słuchów nie postawi za dużych wymagań co do holografii, sceny, detaliczności. Z drugiej strony bardzo mi brakuje dobrych słuchawek zamkniętych (czasem w domu jest dość głośno i w Staxach czy Hifimanach trudno się słucha).

 

Ja zapieram się nogami i rękami przed Staxami. Nie chcę aby mi się spodobały.  Skupiłem się na zamkniętych i tylko kolejne osoby mi pokazują, że pomimo przesłuchania (czyli minimum

2-3 dni u mnie) dużej ilości modeli nadal jestem w lesie. ATH, Fostexy - nie ruszane. Uparłem się chyba już na Sony Z1R i może lepiej nie ruszać kolejnych tematów.

Te z Massdrop przynajmniej tak po kieszeni nie walą okrutnie jak np Ether Flow C. Pewnie uda Ci się je bez straty odsprzedać jak nie podejdą.

Ja już nie jedne kupiłem w ciemno aby przesłuchać u siebie i na razie bez większych strat udało mi się dalej w obieg puścić. Grunt to dobrze kupić. Ale to odzywa się we mnie żyłka handlowa :)

Mam dzięki temu podwójną zabawę. Pewnie do pierwszej dużej wtopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem Póki co to wszystko co mam kupowałem w ciemno, sugerując się recenzjami i w 70% przypadków trafiałem ;) Zwykle nowy zakup stawał się progresem do poprzedniego. Trochę się obawiam, czy aby nie będę musiał zainwestować w ortodynamiczne zamknięte żeby się w pełni zadowolić, a W1000Z są po prostu tak ładne, że dla samej ozdoby biurka mógłbym je kupić :D

Nie obawiaj się Staxów, one robią wow po czasie, nie od razu, i trzeba dobrać odpowiednie pod siebie (można też pomodować te najtańsze i dokupić bufor lampowy, żeby popłynąć w kierunku swojej sygnatury jak ja zrobiłem).

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, pabloj said:

@Nicodem Póki co to wszystko co mam kupowałem w ciemno, sugerując się recenzjami i w 70% przypadków trafiałem ;) Zwykle nowy zakup stawał się progresem do poprzedniego. Trochę się obawiam, czy aby nie będę musiał zainwestować w ortodynamiczne zamknięte żeby się w pełni zadowolić, a W1000Z są po prostu tak ładne, że dla samej ozdoby biurka mógłbym je kupić :D

Nie obawiaj się Staxów, one robią wow po czasie, nie od razu, i trzeba dobrać odpowiednie pod siebie (można też pomodować te najtańsze i dokupić bufor lampowy, żeby popłynąć w kierunku swojej sygnatury jak ja zrobiłem).

 

Ja dziś w ten sposób w ciemno kupiłem HE-560. Ale dotrą pewnie za miesiąc. Zakładam progres vs HE-400i/4xx które podobają mi się niesamowicie, pomimo że słuchałem już dużo droższych i teoretycznie ciekawszych modeli. Co w HE-400i mnie urzekło to to, jak bardzo zmieniają się w zależności od toru. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Nicodem napisał:

Trochę analogicznie jak to z tymi naszymi słuchawkami - neutralne są droższe i nie każdemu pasują, sprzedają się basowe lub Vki itp.

 

Trochę rzeczywiście tak jest. Jak porównasz dwa identyczne monitory, to lepszy wyda Ci się ten, który będzie świecił trochę jaśniej (analogicznie jak z dźwiękiem). Biel wyda się subiektywnie lepsza jeśli będzie zaniebieszczona itp. Dlatego większość telefonów/ tabletów/ monitorów itp. ma fabrycznie ustawione przejaskrawione, zaniebieszczone kolory, a w sklepie jeszcze się je prezentuje z maksymalnie ustawioną jasnością. To jest wszystko obliczone na złapanie klienta na pierwsze wrażenie. Praktycznie w sprzęcie konsumenckim,  firmy które sprzedają swoje urządzenia z dobrze skalibrowanymi ekranami, to można policzyć na palcach jednej ręki (Apple, Microsoft w Surface).

Natomiast w przeciwieństwie do słuchawek, w przypadku wyświetlaczy raczej nikt nie uprawia poezji, nie pisze się poematów o pełgających światłach itp. ;) Tylko się wszystko mierzy. Nawet w domowych warunkach można sobie pomierzyć i skalibrować wyświetlacze używając i1 Display Pro i nikt tu nie polega na własnych, subiektywnych odczuciach ;)

 

28 minut temu, bakus1233 napisał:

Wygląda na to, że dla mnie lepsze są te sztuczne kolory samsunga amoled, niż ta realność w iphone ;) ale nawet macbook pro ma bardziej nasycone kolory od tego iphone, poważnie ten ekran mi wyglądał jak z marnej podróbki, ale tel był na 100% oryginalny. 

 

W iPhonie są różne "ulepszacze" typu zmienianie temperatury barwowej bieli w zależności od pory dnia. Może coś z tych ulepszaczy było akurat włączone. Generalnie MacBook Pro (Retina) też ma wyśmienicie skalibrowany wyświetlacz, z tym że X to OLED, więc jest szerokogamutowy i kolory absolutnie nie powinny wyglądać na wyblakłe :)

 

Generalnie jak ktoś chce pogadać o OLED, IPS i innych wyświetlaczach, to proponuję założyć osobny temat, bo tutaj chyba niechcący zrobiłem spory off topic ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Nicodem said:

 

Ja dziś w ten sposób w ciemno kupiłem HE-560. Ale dotrą pewnie za miesiąc. Zakładam progres vs HE-400i/4xx które podobają mi się niesamowicie, pomimo że słuchałem już dużo droższych i teoretycznie ciekawszych modeli. Co w HE-400i mnie urzekło to to, jak bardzo zmieniają się w zależności od toru. 

 

Mam HE-560 (ten stary drewniany model, nie ten najnowszy w srebrnym kolorze) i gorąco polecam do nich zbalansowany DAC/AMP i kable. Mocno zmieniają się na plus. Ja im jeszcze dołożyłem lampowy wzmak Little Dot MK3Se (ale to już moja fanaberia bo lubie ten kierunek dźwięku).

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pabloj napisał:

@Nicodem Miotam się pomiędzy Fostex TR-X00 Ebony a właśnie teraz tymi ATH W1000Z. Jest to trudna decyzja bo zakup w ciemno 😜 Ponadto nie wiem czy mój przyzwyczajony do planarów i elektrostatów słuchów nie postawi za dużych wymagań co do holografii, sceny, detaliczności. Z drugiej strony bardzo mi brakuje dobrych słuchawek zamkniętych (czasem w domu jest dość głośno i w Staxach czy Hifimanach trudno się słucha).

To dlaczego nie pomyślisz o Beyerdynamic T1 półotwarte, ale trochę tłumią, w sumie niewiele gorzej niż Fostexy lub zamknięte T5p2? Będziesz miał holografię, scenę, detaliczność. Albo jak już Fostex to TH900. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się tu nie ma nad czym zastanawiać - w1000z w tej cenie nawet z vat/cło to okazja - i od fostexów massdropa klasę wyżej granie

 

a i Niemce nie mają tego czaru analogowego co w1000z

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupyku No właśnie ta cena kusi, normalnie kupić i postawić jako ozdobe chociażby :D

Edytowane przez pabloj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nicodem napisał:

Trochę słabo z gwarancją. Wolałbym dopłacić 700zl i kupić z 2 letnią gwarancją.

Jest szansa na cenę poniżej 10k, no i 1 rok gwarancji. Poza tym wątpię, zeby ktoś z Utopiami wytrzymał dłużej niż 1 rok, może tej gwarancji wystarczyć jeszcze na 2-3 osoby - taka mała uszczypliwość😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Nicodem napisał:

Ale wiesz że to nie jest wersją Flow?

 

https://allegro.pl/oferta/bakoon-hpa-21-wzmacniacz-sluchawkowy-7896712899

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, prolim said:

Ponoć bez flow lepsze są. A model otwarty jest lepszy z flow.

 

Kurcze te Flow C podobały mi się ale nie skradły mi serca, natomiast Flow otwarte - rewelacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nicodem napisał:

Kurcze te Flow C podobały mi się ale nie skradły mi serca, natomiast Flow otwarte - rewelacja.

Z tego co pamiętam, Tyll twierdził, że flow C mają za dużo basu i przez to tonalność się zrypała. Za to zwykłe ethery flow dostały kicka w basie, gdzie poprzednio brakowało. Ale generalnie są opinie, że między aeon flow c i otwartymi a etherami są tak małe różnice, że nie ma sensu kupować etherów. Wiele osób twierdzi, że stosunek cena/jakość jest bardzo słaby.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności