Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Spawn napisał:

 

10 osob dalo Ci lajka za to ze sie przyznajesz ze wolisz pół motorynki zamiast porzadnych sluchawek? 

oQAktkpTURBXy9mMmI4MTE3NDU1NDkwZTliZGU4ZjdjYWRjY2M1ZTlmMS5qcGeRkwIAzQHk.jpeg

 

 

 

Dawaj też a nie marudź!

 

P.S. Co gorsza Ty za wklejenie mema z kotem dostałeś więcej ode mnie więc w ogóle to świadczy nie najlepiej o stanie audiofylyzmu na tym forum. :D 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ange7 napisał:

 

Widzę, że są to 812 Made in cośTam 

Dawno nie widziałem na ebayu 812 Made in Austria : ( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAX SRS-3100  -  $652 już z wysyłką  (czyli jakies 2500zł + ewentualne opłaty celne bo nie zawsze naliczają)

https://www.ebay.com/itm/STAX-SRS-3100-Ear-Speaker-System-AC-100V-JP-model-EMS-tracking-from-JP/183138383185?epid=10003305240&hash=item2aa3e5f551:g:~d0AAOSwsN9XBadf:rk:1:pf:1&frcectupt=true

 

U nas 4200zł.... kusi kurrrna kusi. 

 

Pytanie zagadka, czy trzeba do tego kupić osobny zasilacz pod nasze warunki?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vonBaron napisał:
Cytat

 AC 100V

No chyba raczej

 

3 minuty temu, pabloj napisał:

I wszystko będzie cacy? Jak mniemam powinno.

 

W Polsce nie da się kupić przetwornika 230V=>100V (są ale nieaudiofilskie na 110V). Jest firma, która może go zrobić na specjalne zamówienie ale koszt takiego, który na pewno nie spowoduje "buczenia" to 250zł (sprawdzałem dla siebie).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Melo2573 said:

W Polsce nie da się kupić przetwornika 230V=>100V (są ale nieaudiofilskie na 110V). Jest firma, która może go zrobić na specjalne zamówienie ale koszt takiego, który na pewno nie spowoduje "buczenia" to 250zł (sprawdzałem dla siebie).

 

Ale po co kupować przetwornik 230V=>100V jak SRM252S jest zasilany wtyczką 12V?

 

Stax-SRM-252S_03.jpg


Nie wystarczy wtedy kupić dobry zasilacz na 12V?

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie jestem elektronikiem ale jeżeli ten zasilacz 12V to jakaś banalna konstrukcja, którą w Polsce można zastąpić czymkolwiek to problemu może nie być. Tutaj jest jakaś stara aukcja allegro, gdzie człowiek coś wspomina o zasilaczu.

capture_02092019_132423.jpg

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę źle pamiętać, ale to Staxów z Japonii poza zmianą napięcia potrzebne jest odwrócenie fazy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, timecage said:

Mogę źle pamiętać, ale to Staxów z Japonii poza zmianą napięcia potrzebne jest odwrócenie fazy.

W komentarzach jakiś kolo ze Szwajcarii napisał, że kupił zasilacz 12V 600mA i wszystko mu gra.

 

Na tyle energizera jest narysowane, że minus w środku, wiec pewnie trzeba tego pilnować kupując zasilacz.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 13:17, Melo2573 napisał:

Ok. Nie jestem elektronikiem ale jeżeli ten zasilacz 12V to jakaś banalna konstrukcja, którą w Polsce można zastąpić czymkolwiek to problemu może nie być. Tutaj jest jakaś stara aukcja allegro, gdzie człowiek coś wspomina o zasilaczu.

capture_02092019_132423.jpg

 

Nie ma żadnego problemu z kupieniem zasilacza do niego, jedynie trzeba pamiętać, że STAX ma minus na bolcu.

Natomiast sam wzmacniacz nie najlepiej radzi sobie z Lambdami IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  I coś ekstra, z 1985/6 https://allegro.pl/oferta/sony-d-50-discman-kolekcjonerski-7833716436 za 600 zł 

ScreenShot_20190210141429.jpeg.41985164dccdf3078e1d58f93185c12a.jpeg

 

Mam D-250 i D-350. Wiem jak to gra :) 

 

Poluję na D-50 mk2

Edytowane przez xxxmiloszxxx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Kuba_622 said:

 

Nie ma żadnego problemu z kupieniem zasilacza do niego, jedynie trzeba pamiętać, że STAX ma minus na bolcu.

Natomiast sam wzmacniacz nie najlepiej radzi sobie z Lambdami IMHO.

 

Co znaczy nienajlepiej i który z energizerow w takim razie lepiej sobie z nimi radzi?

 

Pytam, bo zamówiłem jednak ten zestaw Staxa srs-3100 ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pabloj napisał:

 

Co znaczy nienajlepiej i który z energizerow w takim razie lepiej sobie z nimi radzi?

 

Pytam, bo zamówiłem jednak ten zestaw Staxa srs-3100 ;)

 

Jak już zamówiłeś, to lepiej się skupić na jego pozytywach ;)

Tak poza tym, to ja słuchałem go z 003, 202, 404, 507. Tych L300 nie znam. Możliwe, że jest to lepiej dobrany zestaw niż np. SRM252 + Lambdy 202 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Kuba_622 said:

 

Jak już zamówiłeś, to lepiej się skupić na jego pozytywach ;)

Tak poza tym, to ja słuchałem go z 003, 202, 404, 507. Tych L300 nie znam. Możliwe, że jest to lepiej dobrany zestaw niż np. SRM252 + Lambdy 202 :)

Tak pytam z ciekawości ;) Będzie wstępnie podłączone do Aune S6, a potem się pomyśli w zależności od tego co usłysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pabloj napisał:

Tak pytam z ciekawości ;) Będzie wstępnie podłączone do Aune S6, a potem się pomyśli w zależności od tego co usłysze.

 

Poza kwestiami dźwiękowymi, to mi przy połączeniu 252 z Lambdami zwyczajnie brakowało głośności. Ale o ile dobrze pamiętam, to gdzieś czytałem, że w tym nowy zestawie z L300 coś tam poprawili i gra głośniej. Więc może będzie dobrze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś się przed chwilą udało z DT 1990 za tysiaka :D. 

Panowie, przenieście się z tymi Staxami na pw. 

Sony MDR-Z1R ze zwrotu/używane od Amazon Hiszpańskiego ok 5450 zł (1249 EUR + różnica 2%  w VAT)) 

https://www.amazon.es/gp/offer-listing/B01LD5GO7I/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damix napisał:

Komuś się przed chwilą udało z DT 1990 za tysiaka :D. 

 

 

Średnie słuchawki nawet jak za tysiaka ;] dobra no, zazdroszcze 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś się przed chwilą udało z DT 1990 za tysiaka :D
Panowie, przenieście się z tymi Staxami na pw. 
Sony MDR-Z1R ze zwrotu/używane od Amazon Hiszpańskiego ok 5450 zł (1249 EUR + różnica 2%  w VAT)) 
https://www.amazon.es/gp/offer-listing/B01LD5GO7I/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used
Spotkałem się z opinią, że te Sony są bardzo wymagające co do reszty konfiguracji i trudno je napędzić. Z DAPami to w ogóle ma sens?
Cena fajna.
57 minutes ago, Damix said:

 

Sony MDR-Z1R ze zwrotu/używane od Amazon Hiszpańskiego ok 5450 zł (1249 EUR + różnica 2%  w VAT)) 

https://www.amazon.es/gp/offer-listing/B01LD5GO7I/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used

 

Nie wysyłają do PL:


Lo sentimos, este producto no se puede enviar a la dirección seleccionada. Más información. Cambia la dirección de envío o elimina el producto de tu pedido.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności