Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, vonBaron napisał:

IMO TH-X00 w ogóle nie powinny stać koło 610 bo to ujma dla tych drugich.

Haha.. ale farmazony wypisujesz, ale ok, niech tak będzie.

 

Jedziecie po tych TH-X00, jak po burej suce, a to praktycznie ten sam dźwięk, co TH-610, TH-900, AH-D2000/5000 itd. itp., wszystko na biocelulozie Foster-a, obudowy też praktycznie identyczne. Więc co, nagle Fostex odwalił maniane i spartolił wszystko w TH-X00, ot tak, dla kontrastu?! ?

 

Moje zdanie na ten temat jest takie, jeden za drugim klepie zasłyszaną/wyczytaną opinie i stąd taka, a nie inna opinia na temat tych słuchawek. Dziwnym faktem jest, że zdecydowana większość, bardzo sobie chwali TH-X00, a tak absurdalne pojazdy po tym modelu, to tylko na tym forum można poczytać. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Ale przecież ich słuchałem i po prostu o każdej porze dnia i nocy wolę 610. Każdy ma inny gust, to że tobie się podobają to tylko mnie cieszy ;)

Ok, tylko mi nie chodzi o różne gusta, a o totalne mieszanie z błotem tych słuchawek, czytając komentarze na ich temat, można odnieść wrażenie,

że pchełki z kiosku ruchu grają lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

Ok, tylko mi nie chodzi o różne gusta, a o totalne mieszanie z błotem tych słuchawek, czytając komentarze na ich temat, można odnieść wrażenie,

że pchełki z kiosku ruchu grają lepiej ?

To czytaj uważniej, bo ja np. wielokrotnie pisałem, że imo siedzi tam super przetwornik i w ogóle słuchawy mają potencjał. Skup się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2018 o 12:07, audionanik napisał:

To czytaj uważniej, bo ja np. wielokrotnie pisałem, że imo siedzi tam super przetwornik i w ogóle słuchawy mają potencjał. Skup się.

Chyba jesteś wyjątkiem na tym forum ?. Ale ok, nie ma co ciągnąć tematu, każdy ma prawo do swoich osądów.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neonlight napisał:

Haha.. ale farmazony wypisujesz, ale ok, niech tak będzie.

 

Jedziecie po tych TH-X00, jak po burej suce, a to praktycznie ten sam dźwięk, co TH-610, TH-900, AH-D2000/5000 itd. itp., wszystko na biocelulozie Foster-a, obudowy też praktycznie identyczne. Więc co, nagle Fostex odwalił maniane i spartolił wszystko w TH-X00, ot tak, dla kontrastu?! ?

 

Moje zdanie na ten temat jest takie, jeden za drugim klepie zasłyszaną/wyczytaną opinie i stąd taka, a nie inna opinia na temat tych słuchawek. Dziwnym faktem jest, że zdecydowana większość, bardzo sobie chwali TH-X00, a tak absurdalne pojazdy po tym modelu, to tylko na tym forum można poczytać. ?

Bo generalnie są słabe :) dt990pro wolę zdecydowanie. 

Porównywałem też bezpośrednio x00 z th900 i to nie była drobna różnica ?to była kolosalna różnica warta moim zdaniem nawet dopłaty do th900 jak już kupować droższe słuchawki. No po prostu x00 nie dało się słuchać po przesiadce z th900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

Bo generalnie są słabe :) dt990pro wolę zdecydowanie. 

Porównywałem też bezpośrednio x00 z th900 i to nie była drobna różnica ?to była kolosalna różnica warta moim zdaniem nawet dopłaty do th900 jak już kupować droższe słuchawki. No po prostu x00 nie dało się słuchać po przesiadce z th900.

DT990 to V-ka, dźwięk techniczny, średnica wyprana z emocji, bas miękki i słabo zarysowany, dla mnie bez szału. ?

 

Też porównywałem TH-X00 z TH-900, i oczywiście 900-ki są techniczne lepsze, o wiele większą precyzja i scena, ale dla mnie jest to ich bolączką,

bo słabe realizacje są na dłuższą metę niesłuchalne, a przecież nie o to chodzi.

 

Poza tym, ogólnie 900-ki są odchudzone i bas brzmi zbyt... technicznie, czasami brakuje mu masy, to samo tyczy się średnicy, która w TH-X00 jest

lepiej nasycona, bliższa, organiczna i nie taka sterylna, góra też jest spokojniejsza w TH-X00. Podobna sytuacja jest z TH-610, dźwięk poprawny

technicznie, ale organiczności i naturalności za wiele w nim nie ma. 

 

Osobiście przedkładam przyjemność z odsłuchu nad techniczną doskonałość, dlatego też większość hi-end-owych sprzętów do mnie nie przemawia,

nie jestem realizatorem dźwięku, i nie rozkładam dźwięku na czynniki pierwsze, nie mam też zamiaru rezygnować z ulubionych albumów tylko dlatego,

że są niesłuchalne na  "laboratoryjnym" sprzęcie.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

DT990 to V-ka, dźwięk techniczny, średnica wyprana z emocji, bas miękki i słabo zarysowany, dla mnie bez szału. ?

 

Też porównywałem TH-X00 z TH-900, i oczywiście 900-ki są techniczne lepsze, o wiele większą precyzja i scena, ale dla mnie jest to ich bolączką,

bo słabe realizacje są na dłuższą metę niesłuchalne, a przecież nie o to chodzi.

 

Poza tym, ogólnie 900-ki są odchudzone i bas brzmi zbyt... technicznie, czasami brakuje mu masy, to samo tyczy się średnicy, która w TH-X00 jest

lepiej nasycona, bliższa, organiczna i nie taka sterylna, góra też jest spokojniejsza w TH-X00. Podobna sytuacja jest z TH-610, dźwięk poprawny

technicznie, ale organiczności i naturalności za wiele w nim nie ma. 

 

Osobiście przedkładam przyjemność z odsłuchu nad techniczną doskonałość, dlatego też większość hi-end-owych sprzętów do mnie nie przemawia,

nie jestem realizatorem dźwięku, i nie rozkładam dźwięku na czynniki pierwsze, nie mam też zamiaru rezygnować z ulubionych albumów tylko dlatego,

że są niesłuchalne na  "laboratoryjnym" sprzęcie.

Piszesz o dt990pro 250Ohm? Nie możliwe, że tak grają, to samo th900 u mnie grały inaczej niż opisujesz ;) ale to kwestia toru, bo np na mojo nie grały tak super th900.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, o DT990Pro, ale w sumie to bez większego znaczenia, bo wszystkie 990-ki grają podobnie, a przerobiłem je z różnymi torami. I żeby nie było,

że są "słabe", bo w swojej cenie i dla kogoś, kto lubi taką charakterystykę, są bardzo dobre. Druga sprawa, że DT990 z świeżymi padami, a ubitymi, to też

dosyć mocno zmienia postać rzeczy, bo ja wolę np. zmęczone pady, ale cierpi na tym scena. ?

 

TH-900 słuchane na Questyle CMA600i, Mojo i Sabaj DA3. Najlepiej mi się ich słuchało z Sabaj-a, bo zagęścił je trochę i ostudził zapędy góry. Co nie

zmienia faktu, że TH-X00 były po TH-900 tak bliskie i przyjemne, wręcz lampowe, że nie chciało mi się dalej słuchać flagowca. ?

 

Szkoda, że TH-X00 nie mają bardziej zbitego basu i ciut przytemperowanej góry (tak, czasami też potrafi dać się we znaki), bo byłby ideał dla mnie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2018 o 19:05, awayeah napisał:

Nie wiem jak to gra, ale cena dobra:

Nexum Aqua - DAC po usb do smartphone'ów (usb c albo micro usb)

https://www.amazon.co.uk/dp/B01JZ54SGM/ref=psdc_1591692031_t1_B01LCFC824

https://www.amazon.co.uk/Portable-Headphone-Amplifier-Battery-Version-C-gold/dp/B01LCFC824/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1534179610&sr=8-3&keywords=NEXUM+AQUA

 

23 funty z wysyłką albo niecałe 20 funtów jeżeli też macie pod ceną opcję voucher 20%

Ponoc niezle, kolezka mial podlaczone do stockowego iphona 7 i gralo wedlug niego lepiej niz stock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, neonlight napisał:

Szkoda, że TH-X00 nie mają bardziej zbitego basu i ciut przytemperowanej góry (tak, czasami też potrafi dać się we znaki), bo byłby ideał dla mnie ? .

Szkoda, że nie da się ich posłuchać przed zakupem :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6 dni na aliexpress Fiio X5 III gen ze słuchawkami Fiio F9SE za 335,99 $. Wg super okazja. Będzie wiele innych fajnych okazji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Za 6 dni na aliexpress Fiio X5 III gen ze słuchawkami Fiio F9SE za 335,99 $. Wg super okazja. Będzie wiele innych fajnych okazji 

 

Z cłem i VAT-em wyjdzie tyle samo co przed promocją czyli ok. 1600 zł. Jak kupisz u nas to wyjdzie ok. 2100 zł. Nie wynegocjujesz rabatu 20%? No chyba, że nie chcesz aby dystrybutor zarobił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Nie wynegocjujesz rabatu 20%? No chyba, że nie chcesz aby dystrybutor zarobił :) 

 

Handel w republice kartoflanej nie był mi obcy przez wiele lat. Wydaje mi się, że dystrybutor musi mieć narzutu minimum 100% (pensje pracowników, czynsz za lokal, inne opłaty - 50 : 60%, podatki) żeby przeżyć. Jeśli z marszu zrobi Ci upust 20% od ceny sprzedaży, to z perspektywy sprzedawcy jest to już 40%. To który dystrybutor ma według Ciebie wujka i ciotkę w skarbówce? ;)  Mógłbym wtedy liczyć na 30 40% upust :)

 

P.S.

I żeby nie było. Nie mam dobrego zdania o naszych dystrybutorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Z cłem i VAT-em wyjdzie tyle samo co przed promocją czyli ok. 1600 zł. Jak kupisz u nas to wyjdzie ok. 2100 zł. Nie wynegocjujesz rabatu 20%? No chyba, że nie chcesz aby dystrybutor zarobił :) 

I dolicz 500 pln za słuchawki to wyjdzie Ci już lepszy rabat chyba że potrafisz wynegocjować 40% rabatu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaro54 napisał:

I dolicz 500 pln za słuchawki to wyjdzie Ci już lepszy rabat chyba że potrafisz wynegocjować 40% rabatu,

 

To jest cena ze słuchawkami o ile dobrze liczą: 1700 PLN + 400 PLN = 2100 PLN Chyba, że mylę modele tych Fiio. 

1 godzinę temu, xxxmiloszxxx napisał:

 

Handel w republice kartoflanej nie był mi obcy przez wiele lat. Wydaje mi się, że dystrybutor musi mieć narzutu minimum 100% (pensje pracowników, czynsz za lokal, inne opłaty - 50 : 60%, podatki) żeby przeżyć. Jeśli z marszu zrobi Ci upust 20% od ceny sprzedaży, to z perspektywy sprzedawcy jest to już 40%. To który dystrybutor ma według Ciebie wujka i ciotkę w skarbówce? ;)  Mógłbym wtedy liczyć na 30 40% upust :)

 

P.S.

I żeby nie było. Nie mam dobrego zdania o naszych dystrybutorach.

 

Ile możesz wynegocjować, to widać w promocjach, preorderach, wyprzedażach, itd. Nikt łaski nie robi, jak nich chce, to kupujesz gdzie indziej. Ja staram się trzymać jednego salonu audio (z nielicznymi wyjątkami kiedy nie mają w ofercie, jak np. Sony) i Panowie doskonale wiedzą, że Rabat to nie tylko stolica Maroka :) Ale dzięki temu robią niezły biznes od 25 lat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jaro54 napisał:

I dolicz 500 pln za słuchawki to wyjdzie Ci już lepszy rabat chyba że potrafisz wynegocjować 40% rabatu,

20% to w sprzętach poniżej 1000pln na dzień dobry ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sheffunio napisał:

20% to w sprzętach poniżej 1000pln na dzień dobry

 

Ano. Bo na pierdółkach marży jest kilkaset procent. Grajka za 10 tysi też da się kupić za 6 z kawałkiem. Ale to już chyba jest po kosztach i dla swoich (recenzjopisów).

(proszę mnie nie ciągnąć za język, bo ja straszna klepa jestem ;) i jeszcze nietakt publicznie uczynić gotowym, faktury na dowód wklejając, gdy mnie ktoś wyzwie od kłamców/fantastów) [- albo i nie :)]

Audio-przedmioty to nie lekarstwa dla konającego dziecka - ceny, marże, koszty ...  są, jakie są. Nie ma co i nie ma nad czym ...

 

Dobrej nocy Kolegom. Wróćmy do okazji z allegro i nie tylko  :)

[czy ja siem nie zachowujem w tym zdaniu jak mordorator, ten, co mnie punktami ostrzeże za czwarte?]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe promo na powrót do szkoły :) https://inspiracje.x-kom.pl/powrot-do-szkoly?s=&cat[]=489&pricef=&pricet=&sort=popular&limit=30

Słuchawki:

AKG K92 za 149 zł z 199 zł

Snab Overtone EP-82M BT za 99 zł z 179 zł

Marshall Major II Białe 179 zł

SoundMagic HP151 399 zł
Takstar PRO82 299 zł

 

Głośniki BT
Divoom VoomBox Outdoor 2GEN 199 zł
Bang & Olufsen BEOPLAY A2 ACTIVE 1149 zł

 

 

Edytowane przez Honor25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluedio T6 teraz za 36,30$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności