Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Byla licytacja i bylo kup teraz.
Przyznaje sie bez bicia ze w szkoku chyba najpierw kliknalek kup teraz a potem wstawilem tu oferte, mea culpa. Nie codziennie klika sie na kup teraz w 5 sekund po przeczytaniu treści aukcji. :D


tapniete z japka

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krz napisał:

@fallow, współczuję. Allegro ma teraz bandyckie prowizje za sprzedaż. Chyba musiało Cię ostro przycisnąć.

 

Matko. Dopiero teraz zauważyłem. Nie byłem świadomy, że teraz są takie prowizje. Za samego Brystona - 3999 PLN, Fostexy TH610 - 1699 PLN i Kabel zbalansowany 599 PLN tej prowizji wyszło 377,82 PLN. 

 

Nie przycisnęło mnie. Mam teraz trochę inny system i chciałem spienięzyć stary. Robiłem kolejne podejście pod system w pełni symetryczny gdyż pomyślałem sobie, że spróbuję wycisnąć co się da z HD800s i TH900mkII. W zasadzie utwierdziłem się w przekonaniu, że symetryczne napędzanie dynamików nie dla mnie. Na kilku systemach i wzmakach umiem juz uogólnić czym ce****e się takie brzmienie i jakie są różnice w stosunku do single-ended. System zbalansowany nie jest żadnym zbawieniem ani krokiem w przód w moim odczuciu przy moich oczekiwnaiach a z HD800s zrobił HD800s^2. Ja mam niestety tak, że wolałem brzmienie HD800 zamiast HD800s, podobnie mam najprawdopodobniej z T1v1 i T1v2 chociaż nie miałem ich leb w leb. Tak samo wole Grado bez "e". Na pewno słuchawki miały lepszy drive w rejonie basu ale pozycjonowanie żródeł na tym traciło. Nie wiem czemu tak się dzieje ale stało się to regułą. Ogólnie doszedłem do wniosku, że bardziej mi się podoba SE. Poza tym wiele w tym marketingu i robienia ludziom z mózgu wody. Np. Woo Audio WA22 reklamowany przez Jacka Woo jako zbalansowany wcale taki nie jest :) jest zbalansowany od wejścia do wyjscia na transformatorze co oczywiscie ma swoje zalety ale ciezko uznac za konstrukcje w pelni symetryczna. Podobnie WA5. Pierwszy w pelni zbalansowany wzmak Woo Audio to WA33.

 

Przepraszam za offtop. Moze pogadamy o tym w jakimś wątku? :)

 

No nic będę musiał z tym żyć. Ale dzięki za uświadomienie.

 

Ide wystawić kilka aukcji do komisu w takim razie. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fallow napisał:

 

Matko. Dopiero teraz zauważyłem. Nie byłem świadomy, że teraz są takie prowizje. Za samego Brystona - 3999 PLN, Fostexy TH610 - 1699 PLN i Kabel zbalansowany 599 PLN tej prowizji wyszło 377,82 PLN. 

 

Nie przycisnęło mnie. Mam teraz trochę inny system i chciałem spienięzyć stary. Robiłem kolejne podejście pod system w pełni symetryczny gdyż pomyślałem sobie, że spróbuję wycisnąć co się da z HD800s i TH900mkII. W zasadzie utwierdziłem się w przekonaniu, że symetryczne napędzanie dynamików nie dla mnie. Na kilku systemach i wzmakach umiem juz uogólnić czym ce****e się takie brzmienie i jakie są różnice w stosunku do single-ended. System zbalansowany nie jest żadnym zbawieniem ani krokiem w przód w moim odczuciu przy moich oczekiwnaiach a z HD800s zrobił HD800s^2. Ja mam niestety tak, że wolałem brzmienie HD800 zamiast HD800s, podobnie mam najprawdopodobniej z T1v1 i T1v2 chociaż nie miałem ich leb w leb. Tak samo wole Grado bez "e". Na pewno słuchawki miały lepszy drive w rejonie basu ale pozycjonowanie żródeł na tym traciło. Nie wiem czemu tak się dzieje ale stało się to regułą. Ogólnie doszedłem do wniosku, że bardziej mi się podoba SE. Poza tym wiele w tym marketingu i robienia ludziom z mózgu wody. Np. Woo Audio WA22 reklamowany przez Jacka Woo jako zbalansowany wcale taki nie jest :) jest zbalansowany od wejścia do wyjscia na transformatorze co oczywiscie ma swoje zalety ale ciezko uznac za konstrukcje w pelni symetryczna. Podobnie WA5. Pierwszy w pelni zbalansowany wzmak Woo Audio to WA33.

 

Przepraszam za offtop. Moze pogadamy o tym w jakimś wątku? :)

 

No nic będę musiał z tym żyć. Ale dzięki za uświadomienie.

 

Ide wystawić kilka aukcji do komisu w takim razie. 

 

Bardzo ciekawy temat, przenies go do odpowiedniego watku bo warto wymienic spostrzezenia i dalej to omowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są wypustki na pałąku....a kysz maro ,przepadnij,....he,he...

Godzinę temu, nsk napisał:

Jak mocny bas to chyba @Rafacio

Rafacio teraz dogorywa ,powiew mocnego basu go położył po całości..może się na wróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru sprzedawać K701 bo na czym bym słuchał? Na zamulonych planarach, które w większości przypadków grają jak zepsute, fizycznie się rozlatują już w pudełku, a ważą pół kilo? 

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gourney napisał:

Onkyo dp-x1b za 1649: http://allegro.pl/odtwarzacz-cyfrowy-onkyo-dp-x1-b-digital-player-i6988004678.html. Na sprzedawcę ktoś kiedyś narzekał (handluje zwrotami, więc można różnie trafić, ale zawsze można oddać).

 

Brałbym, ale czwarty player to już przesada;).

 

Faktycznie handlują zwrotami, realnymi demówkami itp. Więc różnie może być. I nie należy liczyć, że ktoś tam testuje wszystkie sztuki sprzętu. Z racji na rozpiętość asortymentową i ilościową, nikt raczej się w to nie bawi. Też u nich kupiłem sprzęt i okazał się być z wadą. Z pozytywnych rzeczy, rozumni ludzie, kontakt jest, byle rzeczowo i bez nerwów i można się dogadać w razie czego. Od zwrotów się nie uchylają, ja zaproponowałem redukcję ceny na rozsądnym poziomie i na tym stanęło. Tak że ogólnie ok, ale trzeba pamiętać że można mieć pecha i trafić felerny egzemplarz. Więc jak ktoś w gorącej wodzie kąpany i nerwowy, to niech szuka raczej innych ofert. 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupowałem Sony ZX1, miał być sprawny a bateria znikała w oczach bez używania DAPa. Zwrot bez problemów i dobry kontakt, więc ryzykujemy ewentualnie koszty wysyłki zwrotnej oraz zamrożenie pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli już się chwalimy... :P to rok temu kupiłem dwa Soniacze NWZ-E585. Pudełka trochę pomiętolone, ale playerki i dołączone słuchawki bez najmniejszych śladów użytkowania, a baterie w nich jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności