Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ownadi napisał:

RE-400

http://allegro.pl/hifiman-re400-sluchawki-dokanalowe-zestaw-full-box-i6728858840.html

 

Myślicie, że oryginalne? Cena wyjątkowo niska.

lokalizacja - Szanghaj. Pewnie oryginalne (hifiman to przecież Chińska firma) ale na przesyłkę będziesz czekał kilka tygodni. Cena jest normalna. Moim zdaniem lepiej jest zamówić na http://penonaudio.com/HiFiMAN-RE-400?search=re-400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sound John napisał:

lokalizacja - Szanghaj. Pewnie oryginalne (hifiman to przecież Chińska firma) ale na przesyłkę będziesz czekał kilka tygodni. Cena jest normalna. Moim zdaniem lepiej jest zamówić na http://penonaudio.com/HiFiMAN-RE-400?search=re-400

Dzięki za info. W Polsce widziałem je przeważnie za 450zł+. Zamówione z penonaudio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buriza jest znany ale w złym znaczeniu na miuipolska.pl. Też wielu użytkowników miało problem z tym panem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzątane. 

Niektóre historie są naprawdę urzekające, a przemyślenia niesamowicie głębokie, tyle że niekoniecznie pasują do bieżącego wątku. W związku z powyższym, przed zamieszczeniem kolejnych wpisów, uprasza się potencjalnych autorów o zapoznanie się z tytułem wątku, jak również z postem nr 1, który wyjaśnia powód jego powstania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, audionanik napisał:

Te słuchawki w takim stanie po tyle chodzą, więc ta raczej oferta nie odstaje od innych.

 

Swoje w takim stanie brałem za ok. 6k, będzie ze jakieś dwa lata temu. Widziałem też model z pełnym kompletem (box, kable) chyba za coś około 5k, więc jeszcze lepsza nawet oferta niż ta z której skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, EvilKillaruna napisał:

 

Swoje w takim stanie brałem za ok. 6k, będzie ze jakieś dwa lata temu. Widziałem też model z pełnym kompletem (box, kable) chyba za coś około 5k, więc jeszcze lepsza nawet oferta niż ta z której skorzystałem.

Zgadza się, tak dwa lata temu było i to se ne wrati chyba, bo od jakiegoś roku widać zwyżkę; jeszcze parę lat i dojdzie haracz kolekcjonersko-muzealny; tak że za 10/15 lat należy spodziewać się ceny ok.20k.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka winyli na empiku promocja  3 w cenie 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Druga oferta o której mówiłem była sprzed chyba paru miesięcy. Tendencja więc jest odwrotna do sugerowanej.

 

Ocena tendencji na podstawie jednej oferty? :P

Starsze uznane słuchawki raczej nie tanieją, co niestety widać po cenach różnych vintage, które sprzedawano tanio zanim na forach zaczęto o nich dużo pisać. To tylko kwestia kto za ile wystawi i jak szybko potrzebuje, żeby je sprzedać. Ostatnio ktoś dał linka do SR007 za 5k, i taka okazja, że jak już wszedłem to sprzedane.. przy tej cenie to szybko by się sprzedało nawet z 5 sztuk.

Jeszcze kwestia wyższej ceny dolara według mnie uzasadnia, że słuchawki mają prawo u nas drożeć niestety.

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, oblivion napisał:

Ocena tendencji na podstawie jednej oferty? :P

Starsze uznane słuchawki raczej nie tanieją, co niestety widać po cenach różnych vintage, które sprzedawano tanio zanim na forach zaczęto o nich dużo pisać. To tylko kwestia kto za ile wystawi i jak szybko potrzebuje, żeby je sprzedać. Ostatnio ktoś dał linka do SR007 za 5k, i taka okazja, że jak już wszedłem to sprzedane.. przy tej cenie to szybko by się sprzedało nawet z 5 sztuk.

Jeszcze kwestia wyższej ceny dolara według mnie uzasadnia, że słuchawki mają prawo u nas drożeć niestety.

 

Nigdzie nie powiedziałem że bazuję tylko na podstawie jednej. To był tylko przykład. Owszem, starsze słuchawki z reguły nie tanieją, a przynajmniej z definicji. W praktyce różnie to jednak bywa, dlatego od dłuższego czasu milczę nt. cen tego co miałem do tej pory możliwość recenzować. Z K1000 miałem takie a nie inne wrażenie. SR007 są z tego co wiem nadal produkowane (jeśli mówimy o MKII), natomiast K1000 już od lat nie. Jeśli natomiast słuchawki używane ktoś wystawia za np. 10k, a jak tylko dolar wzrośnie to cena jest podnoszona, to jest to materiał na osobną debatę, której nie powinno podejmować się w tym temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Ta 'ostatnia sztuka' chyba już od stycznia wisi :) dodają po sprzedaży po jednej sztuce, taki trik markentingowy

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:

Ja tam się na takich nie znam, ale w kontekście dyskusji o K1000, oferta sprzed kilku minut.

AKG K1000 - 950€

https://www.head-fi.org/f/threads/fs-akg-k1000-bass-heavy-dark-brown-box.850906/

 

Szczerze mówiąc, to cała ta dyskusja o okazyjności, czy tam jej braku, przy tego typu produkcie, na dziś już można rzecz Vintage i co za tym idzie nieprodukowanym, to jest diabła warta, bo towar ten rządzi się swoimi prawami w kwestii ceny. Sprzęt jest tyle wart ile ktoś jest gotów za niego zapłacić w racjonalne perspektywie czasu, znaczy niekoniecznie dziesięciu lat. I sondowanie gruntu w postaci wysokiej ceny wyjściowej jest zabiegiem dość racjonalnym, bo zjechać z ceny zawsze można, jak się wysonduje już rynek, a podnieść nagle, niekoniecznie :)

 

Jak dziś pamiętam i wcale nie było to 100 lat temu, AKG K1000 za 1799zł na Allegro, jedną parę i zaraz obok drugą za 2100zł. I żeby było zabawniej, ta niższa cena była za zestaw z BAP 1000, jeśli ktoś pamięta co to jest. 

I co z tego wynika? Ano niewiele. Więc dywagacje na ten temat są raczej pozbawione sensu. A już spinać się o to, za ile ktoś wystawił, to  jest kompletnie nieracjonalne. 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności