Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

...

Żeby nie było OT, to wrzucam (być może) okazję zakupu słuchawek Beyerdynamic DT109 po stówce (są niby 3 pary więc jak ktoś zainteresowany, to może lepiej dopytać o stan i zdjęcia): http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6538626322&ref=last-visited

Swoją drogą ciekawe, czy je można jakoś sobie przerobić na coś zbliżonego do DT150, ale widzę, że chyba pady jednak inne i tu zastosowanie typowo raczej techniczne.

....

Zakupiłem jedne jakiś czas temu. W stanie fabrycznym nie polecam, bo dźwiękowo padaka (prawie sam środek pasma i masa odbić od obudowy). Co się z nich da wycisnąć, jeszcze nie miałem czasu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

DT990 - KT 359zł

Jest to jakaś starsza wersja. Może nawet 600ohm. Tylko pady wymienione na prawdopodobnie te.

Podejrzewam grubą okazję, więc wypada dopytać co to za słuchawki.

Tak, to pierwsza, 600 ohmowa wersja DT990. Czy okazja? Moim zdaniem normalna cena.

 

Poprosiłem o więcej zdjęć i są już w aukcji [właściwie to jest], sądząc po skręconym kablu, obudowie i skórce na pałąku wyglądają na poszanowane i oszczędne w użyciu. Gąbka za przetwornikiem albo też wymieniona albo oryginalna [skoro pady się rozsypały albo wyglądały na bardzo nieestetycznie]

 

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że za przetwornikiem nie wkładali gąbki, ale coś podobnego do włókniny/filcu. Ten materiał zachowuje swój dobry stan dużo dłużej niż gąbką, stąd raczej jest oryginalny.

 

Wyglądają na bardzo zadbany egzemplarz. Miałem/widziałem kilka raz starych DT i chyba z tak dobrze zachowanymi/odrestaurowanymi jeszcze się nie spotkałem. Nie wiadomo, co tam w środku namodził. Ale dalej uważam, że za tę cenę to okazja.

 

@down:

No to ktoś mądry rozpoczął licytację. Chciał zaoszczędzić 40zł?

 

 

 

Ale co wy tam widzicie? Jedyne co można z pozytywów wypatrzyć to fakt, że nic nie jest połamane (aczkolwiek pałąk jest w nieostrości, więc kto wie...) i napisy nie są starte. Obudowa jest z czarnego tworzywa i ciężko po niej poznać, co słuchawki przeszły. To samo z kablem. Ot, jest fabryczny. Jak można oceniać stan skórki na pałąku ukazanej na zdjęciu w kompletnej nieostrości? No chyba, że na maila dostałeś więcej fotek... Pady są wymienione, czyli stare musiały wyglądać jak obraz nędzy i rozpaczy. Jak dla mnie bardziej przeciętniak niż NOS.

 

Oczywiście, można prosić o więcej zdjęć, ale zdajesz sobie sprawę, że słuchawki mogą mieć koło 30 lat?

Miałem kilka par i widziałem różne aukcje, ale jeszcze na takie nie trafiłem. Może napisy były odświeżane, ale nie widać żadnego zadrapania, a w DT pierwsze co schodzi, to właśnie napisy.

jak ktoś z naszych brał to niech pochwali się dlaczego zwrócił :)

http://allegro.pl/beyerdynamic-dt-990-stan-bardzo-dobry-rybnik-i6543743170.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka osób ostatnio szukało:

 

https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-q-jays-CID99-IDhKUvH.html#1f874db4a1

 

Q-Jays v2 na OLX, 900 PLN (być może uda się jeszcze zejść nieco z ceny).

Znasz człowieka ?

 

 

Jak komuś zależy, mogę zorganizować odbiór osobisty. Zdarza mi się tamtędy przejeżdżać, oczywiście pod warunkiem że nie ściemnia z lokalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kilka osób ostatnio szukało:

 

https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-q-jays-CID99-IDhKUvH.html#1f874db4a1

 

Q-Jays v2 na OLX, 900 PLN (być może uda się jeszcze zejść nieco z ceny).

Znasz człowieka ?

 

 

Jak komuś zależy, mogę zorganizować odbiór osobisty. Zdarza mi się tamtędy przejeżdżać, oczywiście pod warunkiem że nie ściemnia z lokalizacją.

 

Ok. zapytałem o odbiór osobisty. Zobaczymy.

 

EDIT.

 

Odbiór osobisty możliwy, brak oryginalnego pudełka, tylko to co na zdjęciu. Ja pasuję.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga bezprzewodowe słuchawki Axgio Sprint Wireless za 8$!! Do kupienia na TinyDeals http://www.tinydeal.com/axgio-sprint-sport-stereo-bluetooth-41-wireless-earphone-f-iphone-7-p-161862.html

 

Cena amazonowa tych słuchawek waha się od 36$ do 39$.

Grają bardzo przyzwoicie! Serio i nie gubią sygnału dopóki nie zakryje się ręką źródła(chodziłem po pokoju telefon leżał na biurku i nie przerywały w ogóle), mogą jednocześnie łączyć się z dwoma urządzeniami, da się sterować przyciskami na pilocie zarówno iPhona jak i Androida dwa przyciski na raz aktywują Siri lub Google Now.

 

Sam skusiłem się z uwagi na cenę licząc się z tym że może przyjść podróbka albo w ogóle nie dotrą. Ale przyszły po około 6 dniach (w tym weekend) wysyłka darmowa Swiss Post ze śledzeniem paczki!

 

Na head-fi można poczytać recenzje są polecane jako #2 najlepsze bezprzewodowe słuchawki dokanałowe! Cena to około 30zł myślę że warto zaryzykować nawet jeśli za długo nie pograją lub zaginą w podróży z HK. Są na prawdę dobrze wykonane, bateria trzyma około 7 godzin grają fajnie.

 

Polecam :)

Edytowane przez amonlb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest zła ale w zestawie jest tylko odtwarzacz nie wiadomo gdzie kupiony, podobno prezent od byłej dziewczyny a Pan sprzedaje bo wracają wspomnienia, nie sciemniam tak mi napisał :) Sprzedawca trochę opuścił z ceny. Pisałem kiedyś z nim jak miał go za 1200zł proponowałem właśnie chyba 900zł dlatego że w tym samym czasie na Allegro był cały komplet igła z dowodem zakupu za za niecałe 900 ale ktoś był szybszy niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które tak grają? Amazonowe czy ten chińczyk z TD?

Jak dla mnie to te same słuchawki. Nie mam zamiaru robić testów, ale pudełko i produkt wyglądają na oryginalne. Grają całkiem nieźle trochę brakuje niskich tonów ale po założeniu pianek z zestawu przybyło i są na przyzwoitym poziomie. Nie jestem audiofilem i nie mam zamiaru oceniać ich jakości grania w odniesieniu do przewodowych słuchawek, ale na tą chwilę nie mam im nic do zarzucenia.

Grają przyjemnie trzymają długo a porównując do SM PL30, xiaomi piston v2 i v3 grają całkiem nieźle.

Słucham głównie Spotify w najwyższej jakości jeszcze nie sprawdzałem czy flaci zagrają dużo lepiej.

 

Jako dodatkowe słuchawki na miasto, siłownię czy spacery nadają się idealnie za 30 zł nie wybrzydzam, poza tym na reszcie nie wkur... mnie kabel wpięty w telefon.

Edytowane przez amonlb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy cena okazyjna, bo to bardzo ciężko wycenić ze względu na stan, a ten, przynajmniej na zdjęciach, wygląda na cośkolwiek szokujący i niespotykany :)

http://allegro.pl/ekektronika-tds-5-ortodynamiczne-i6555398617.html

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, 500 zł to jakiś żart za te słuchawki. choćby nawet wyglądały jak milion dolarów :)

 

Tu akurat nie do końca zgodził bym się zgodził.

Jeśli to nie ściema i rzeczywiście są nowe, to jest to unikat i jakąś tam wartość faktycznie mają i będzie ona raczej rosła z każdym rokiem, a nie malała. Ale to raczej w kategoriach kolekcjonerskich a nie audio należy je wtedy traktować. Nowy, nie jeżdżony, Fiat 126p też pewnie by kosztował na dziś sporo :D Fabrycznie nowa Nokia 6310 też na dziś kosztuje prawie 1300zł, a używka około 50zł. Ale musi być totalnie nowa, a nie odnawiana.

Tutaj podobnie, warunek, słuchawki muszą być faktycznie totalnie nowe, a nie na ten przykład prawie nowe. Bo "prawie" w takim przypadku robić będzie sporą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności