Skocz do zawartości

Anime


pGo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

po pierwsze South Park czy Family Guy czy Włatcy Móch to mniej lub bardziej ale bajki dla dorosłych ;)

 

Chyba nie uważasz, że jak coś jest animowane to nazywa się 'bajka'. W bajce ścierają się siły dobra i zła, głównym bohaterom (zawsze dobrym) rzucane są 'kłody pod nogi', ale im większe problemy napotkaja, tym wspanialsze jest ich końcowy triumf. Bajka się zawsze dobrze kończy, ma jasne i czytelny przekaz i morał (często mówiony wprost). Bohaterami często są zwierzęta o cechach ludzkich.

 

To co Ty nazywasz bajką to po prostu film animowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka - krótki utwór literacki, wierszowany, żartobliwy, zawierający morał (pouczenie). Czasem słowa "bajka" używa się w znaczeniu "baśń", w języku potocznym słowo "bajka" oznacza często również film animowany bądź kreskówkę jednak jest to błąd rzeczowy (biorąc pod uwagę zasady języka polskiego).

 

I nie kłócić mi się o takiego bzdeta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo Proxy, coś w deseń Ghost In The Shell. :) Do tego teraz męcze Death Note, wcześniej Air Gear. Pełno metrażowe to takie tytuły jak: Księżniczka Monoke, Ruchomy Zamek Hauru i coś tam jeszcze. :) Kontakt z anime takim bardziej wyszukanym mam problem ale zawsze moge skoczyć do kumpla który ma kontakty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo ostatnio robia dobrych seriali anime, obecnie praktycznie calkowicie pochlonely mnie j-dramy (jestem na 3-cim epizodzie Nodame Cantabile, serialu na podstawie mangi/anime? o uczniach szkoly muzycznej - miazga :) Nodame love <3 (polecam jeszcze Nobuta wo Produce, Proposal Daisakusen, Waterboys 2 TV - wszystko na ten temat na stonie d-addicts).

z anime dostepnych w polsce polecam Ghost in the shell SAC i 2nd GIG oraz filmy kinowe, Akira, Karas, Vampire hunter D, Samurai Schamploo i wszystkie filmy Miyazaki'ego (Hauru, W krainie bogow, Nausicca, Mononoke, itd.) a i jeszcze Black lagoon jest podobno swietny, musze kupic. Ze starszych to polecam wszystkie filmy/serie fantasy Slayers, Rayearth TV. Widzal ktos Appleseed Ex machina? Lepsze niz pierwszy film? Jesli tak to tez chetnie zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzal ktos Appleseed Ex machina? Lepsze niz pierwszy film? Jesli tak to tez chetnie zobacze.

Mniej więcej na podobnym poziomie, jak dla mnie bez rewelacji, ale do obejrzenia.

 

Ergo Proxy, bardzo fajny serial.

Jeszcze wg mnie godny polecenia jest Avatar: The Last Airbender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze Black lagoon jest podobno swietny, musze kupic.

Nie tylko podobno, ale napewno. Ciągła akcja, tysiace pocisków, hektolitry krwi i... nieśmiertelna Revi. W siódmym odcinku jest taki kawał:

 

Revi: "Ilu Polaków potrzeba, aby zakręcić żarówkę?"

Rock: "... ... ..."

Revi: "Stu - jeden trzyma żarówkę, a 99 kręci domem"

Rock: "...?"

 

W dodatku gdzieś tam przewija się nazwisko: Kaczyński...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oł noł to kupię dopiero jak będę w Polsce :( a Ergo Proxy IMO to nic nadzwyczajnego, do ponownego obejrzenia mnie już nie ciągnie, choć opening naprawdę mi się podobał :)

Fajna jest jeszcze seria TV X-1999. Nic specjalnie ambitnego ale fajnie się ogląda jako taką mroczniejszą alternatywę dla Dragon Balla :lol: (DB swego czasu oglądałem wszystkie odcinki, Vegeta, Truks i C17 rulezz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja obecnie czekam na drugi sezon Mobile Suit Gundam 00, który pojawi się w pażdzierniku. Pierwszy sezon był prawie tak dobry jak Gundam Wing, a już na pewno o niebo lepszy od poprzedniego niewypału jakim Gundam Seed Destiny był. Polecam tez Black Lagoon bo to sie bardzo przyjemnie oglada, sam czekam na trzeci sezon , ktory został już ogłoszony. Obecnie jestem na etapie oglądania Ghost Hound (ktory ma całkiem wciągająca atmosfere) i zaczynam Tengen Toppa Gurren-Lagann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czas zrobić mały updejt:

 

Elfen Lied

post-14627-1218829075_thumb.jpg

Prawdziwie chore anime. Dobra i ciekawa, ale przy okazji dość "mocna" historia opowiedziana w maksymalnie krwawy sposób. Dobrze, mocno zarysowane postaci z dobrze dobranymi głosami. Bardzo ładna kreska, oprawa graficzna na wysokim poziomie, do tego świetna muzyka (opening syci ^_^ ). Obejrzeć warto, ale trzeba być świadomym, że to nie jest rzecz "do zaliczenia" na szybko, "filmik do chipsów"...

 

Paprika

post-14627-1218829902_thumb.jpg

Genialny film. Dla mnie jeden z najlepszych - na tyle, żeby mu wystawić dychę na AniDB. Nie do każdego dotrze tak mocno, ale poziom absurdu trafił idealnie w mój gust. Fajnie skomponowana historia, przyzwoicie graficznie oprawiona z genialną ścieżką dźwiękową (której najlepszy utwór został udostępniony przez autora do ściągnięcia za darmo tutaj).

 

Dzisiaj zacząłem oglądać Black Lagoon.

post-14627-1218830853_thumb.jpg

Po trzech odcinkach wygląda przeciętnie = nic specjalnego. Porównywany do laguny Cowboy Bebop bije ją mocno, ale hmmm... zobaczymy jeszcze. Do końca obejrzę na pewno. Dość mocno wkurza strasznie sztuczny głos Revy, do tego dochodzi beznadziejna piosenka w openingu - nie jest dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności