Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Anime


pGo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

> gatunku 'my all times fav' polecę : [...] Cowboy Bebop

 

zonk ;)

 

głupszego anime dawno nie widziałem... a nie, sorry... dragonball ;)

 

jakkolwiek muzyka, ok, nie jest zła... kowboja trzeba oglądać z dużą ilością piwa, na trzeźwo się nie da ;p

 

I to pokazuje jak bardzo różnią się gusta. Jak dla mnie jest to jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Fakt, trza się w klimat wczuć, ale jak już się to zrobi to naprawdę CB potrafi na dłuuugo wryć się w pamięć.

 

A głupszych są tysiące -- see Yumeria (tak to się chyba nazywało) dla przykładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś OAV ? Nie mówię o beznadziejnej serii TV :/

Zacząłem oglądać serię tv kiedyś, oav nie widziałem... <_<

 

Zgadzam się co do Bebopa, jest niezły, ale chyba jednak Black Laggon jest lepsza, tylko czekać na pojawienie się trzeciej serii - pierwsza była średnia, druga roxowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na higurashi no naku koro ni ? XD

 

poza tym dla mnie nr 1 NGE pozniej Hellsing GTO a dalej nie mam jakos uporzadkowanych ;) ale malo widzialem teraz sie chyba zabieram za Gankutsuou - ciekawi mnie to anime ze wzgledu na dosc kwasna technike "rysowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na higurashi no naku koro ni ? XD

 

poza tym dla mnie nr 1 NGE pozniej Hellsing GTO a dalej nie mam jakos uporzadkowanych ;) ale malo widzialem teraz sie chyba zabieram za Gankutsuou - ciekawi mnie to anime ze wzgledu na dosc kwasna technike "rysowania"

 

zabieraj zabieraj :) jedyne anime Gonzo, ktore jest dobre i to w dodatku imho wybitne. chwile się trzeba przyzwyczaic do techniki ,nie rysowania, ale renderingu, ale jest kul. Szczelgólnie Historia, wątki i same postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa dzieciaków kieruje gigantycznym mechem broniąc planety przed przybyszami z... no właśnie, "skądś" ;) Ale anime skupia się głównie na psychice bohaterów, same walki i to co po nich następuje są pretekstem tylko do wywlekania pewnych problemów, lęków itp.

Seria właśnie od Gonzo. Nie jest to jakieś arcydzieło ale myślę, że można je oznaczyć mianem dobrego anime ;)

No i należy tez wspomnieć o bardzo ładnej i pasującej do klimatu piosence w openingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa dzieciaków kieruje gigantycznym mechem broniąc planety przed przybyszami z... no właśnie, "skądś" ;) Ale anime skupia się głównie na psychice bohaterów, same walki i to co po nich następuje są pretekstem tylko do wywlekania pewnych problemów, lęków itp.

Seria właśnie od Gonzo. Nie jest to jakieś arcydzieło ale myślę, że można je oznaczyć mianem dobrego anime ;)

No i należy tez wspomnieć o bardzo ładnej i pasującej do klimatu piosence w openingu.

jakbym juz to gdzies widzial... takie NGE w nowym wydaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym juz to gdzies widzial... takie NGE w nowym wydaniu ?

Klimatem nieco podobne, tylko mniej akcji. No i bardziej przyswajalne ;) NGE jest dosyć ciężkie (przez co genialne), Bokurano jest prostsze, bez mega-głębokich motywów/refleksji. Choć na pewno nie jest to seria z gatunku wypocznynkowo-relaksacyjnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek nie ma się co pakować w NGE czy Elfen Lied bo można doznać szoku kulturowego ;P Tak jak wyżej, polecam jakąś popularną serię.

Dokładnie i nie polecam też Naruto, bo to syf prawie jak DragonBall. Dobry jest Fullmetal Alchemist, można też Cowboy Bebop, Hellsing, Gunsmith Cats... chyba na początek wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i nie polecam też Naruto, bo to syf prawie jak DragonBall. Dobry jest Fullmetal Alchemist, można też Cowboy Bebop, Hellsing, Gunsmith Cats... chyba na początek wystarczy...

 

Japońska nie jest taka zła, polskie tłumaczenie jest brrrr... tragedia

1 seria całkiem trzyma sie kupy i nie jest zła, potem przychodzi coś ponad 100 fillerów i tego sie oglądać nie da..

 

shippuuden z początku zaczyna sie naprawde nieźle po czym po iluś odcinkach całkowicie zmienia sie kreska, tak jak by to na szybko robili, i całkowita niezgodność z mangą.. <_<

 

Dragon ball.. hmm klasyk..xD francuskich nie da sie oglądać, japońskie jakoś ujda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DB przeczytałem całe. Sił na obejrzenie wystarczyło mi na serię DB, na DBZ już nie miałem cierpliwości, o śmietniku zwanym GT nie wspominając. Naruto zacząłem czytać nawet, ale szybko skończyłem z tym, bo to był żal.pl, o serialu animowanym (bo anime tego nazwać nie można) nie wspominając. IMO nie warto tego tykać dzisiaj, nawet wracać z sentymentu.

 

IMO duet Fullmetal Alchemist + Hellsing będzie najlepszy na początek jako zestaw: komedia + rzeźnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DB przeczytałem całe. Sił na obejrzenie wystarczyło mi na serię DB, na DBZ już nie miałem cierpliwości, o śmietniku zwanym GT nie wspominając. Naruto zacząłem czytać nawet, ale szybko skończyłem z tym, bo to był żal.pl, o serialu animowanym (bo anime tego nazwać nie można) nie wspominając. IMO nie warto tego tykać dzisiaj, nawet wracać z sentymentu.

 

jednym sie podoba innym nie, Ja byłem w stanie ogladac do wprowadzenie zmian, dalej tego nie zniosłem..

 

Inni dalej szaleją za tym..

 

Fakt w GT jest taki bałagan i taki bezsens ze ciężko to sie ogląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naruto zdarzało mi się oglądać bratu przez ramię i takie niezbyt... już dragonballa wolałem ;d

 

Elfen Lied imo jest niezłe - może nieco przesadzili z krwią... i zakończenie trochę nijakie. Ale ogólnie jak najbardziej pozytyw.

 

Death Note jako następne będzie ok?

(bleach'a jeden odcinek z ciekawości obejrzałem i w sumie ni to mnie ziębi ni chłodzi.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając elfen lied i naruto jako 1wsze anime, można się osto zrazić.

 

Ja na start polecę Escaflowne'a oraz wszystko ze studia Ghibli

 

Wejdź na merlin.pl, wpisz haslo Ghibli i zobacz wyniki.

 

Wśród nich "Ruchomy zamek hauru" i "Sprited Away" to moje ulubione "bajki"

 

Ale "Powrót do marzen", "Podniebna poczta Kiki", "Szept serca" to są bardzo mądre ale niezwykle romantyczne anime.

 

Raczej ukierunkowane na płeć piękną. Potrzeba milosci, odpowiadanie na uczucia innych, itp, itd. Nie są to klasyczne anime jakich moze szukac ktos na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na merlin.pl, wpisz haslo Ghibli i zobacz wyniki.

 

Wśród nich "Ruchomy zamek hauru" i "Sprited Away" to moje ulubione "bajki"

 

Ale "Powrót do marzen", "Podniebna poczta Kiki", "Szept serca" to są bardzo mądre ale niezwykle romantyczne anime.

 

Raczej ukierunkowane na płeć piękną. Potrzeba milosci, odpowiadanie na uczucia innych, itp, itd. Nie są to klasyczne anime jakich moze szukac ktos na początek.

hmm... koleżanka chciała, żebym jej jakieś anime pokazał, to chyba będzie idealne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności