Skocz do zawartości

Anime


pGo

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę w najdłuższym zahaczyliśmy o anime... i myślę że jest to temat wart osobnego wątku:

 

Kto z was ogląda/oglądał anime regularnie, co ogólnie o tym gatunku sądzicie?

 

Moje doświadczenia opierają się w 99% na wszech i wobec znanym DragonBallu - imo bardzo fajny serial.

Poza tym zdarzyło mi się obejrzeć bratu przez ramię parę odcinków naruto, też całkiem ciekawe.

 

I jeden z niewielu oryginalnych filmów w mojej kolekcji: Appurushîdo a.k.a. Appleseed, czyli jeden z filmów które oglądam tylko w słuchawkach :)

 

Niech ktoś poleci jakieś fajne Anime, bo ostatnio zbytnio nie mam co oglądać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, kiedyś duuużo tego oglądałem :) No ostatnio trochę mniej ale jeszcze z czasu obejrzę ;)

 

Z mojej strony bardzo polecam Neon Genesis Evangelion :) Calutką serie i filmy pełnometrażowe :)

Dragon Ball każdy chyba zna to wiadomo :P

Mononoke Hime (nie jestem pewien czy tak to się pisze) nawet fajny film.

Patlabor -- bardzo dobre anime, z dobrą muzyką i dynamiką :)

Ghost in the shell -- n/c :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu oglądałem Pokemony, mam nawet kasetę z pierwszym filmem :)

Później nastał czas Dragon Balla - ze 3 lata oglądałem. W pierwszej kl gimnazjum skończyłem.

 

Naruto mi nie podchodzi. Powiedziałbym, że się za stary do niego zrobiłem ale to pewnie po prostu takie preferencje :)

 

I to cała moja przygoda z anime :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DB suxx ;p

Exactly. :lol:

> Cowboy Bebop

 

chcesz żeby się zniechęcił na sam początek? :P

Eeeetam, pierdzielisz. Dobry jest. :P Zawsze też zostaje klasyka czyli Evangelion, Gunsmith Cats, Armitage.

 

Btw, zna ktos dobre źródło żeby zassać Samurai Pizza Cats? :D

 

Edyta: Aha, filmy robiące duże wrażenie: "Kanojo to kanojo no neko", "Byousoku 5 Centimeter", "Hoshi no Koe", "Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho", wszystkie jednego twórcy - genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exactly. :lol:

 

Eeeetam, pierdzielisz. Dobry jest. :P Zawsze też zostaje klasyka czyli Evangelion, Gunsmith Cats, Armitage.

 

Btw, zna ktos dobre źródło żeby zassać Samurai Pizza Cats? :D

 

xxx twoją wyszukiwarką ;]

 

EDIT: Widzę że ktoś tu poza mną ogląda Makoto Shinkaia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jeszcze się z tym nie zetknąłem - ale coś czułem że mogę się spodziewać dobrej jakości etc.

 

Da się to jakoś skonwertować do divx, albo vcd/dvd? Bo najchętniej pooglądałbym to sobie na TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anime? Chyba już po avatarze widać, że jest to jeden z moich największych (jak nie największy :P) nałogów :D. Ogólnie mam już na koncie ~140 serii i wciąż przybywają nowe :D.

Jeżeli chodzi o tytuły jakie mógłbym polecić - zależy jakie gatunki preferujesz, bo mógłbym ci walnąć listę kilkudziestu pozycji które są IMO wybitne, ale z których każda byłaby skierowana do innego odbiorcy :P.

 

Co do konwersji mkv na avi - da się, ale nie różnica w jakości jest na tyle spora, że nie wiem czy jest jakikolwiek sens :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vision wydaje trochę anime pod szyldem << anime-gate.pl >>

 

Moze spróbuj KARAS (I i II)

 

Mnie się podobał "Ostatni Strażnik Magii" -> szczerze polecam.

 

Ergo Proxy -> juz widzialem ze polecane

 

Amoze troche klasyki:

 

METROPOLIS

AKIRA

 

Ghost in the Shell -> polecam tylko ten pełnometrażowy. Seria jakoś zaczęła mnie nużyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METROPOLIS

AKIRA

Metropolis jest bardzo specyficzne i trzeba się wkręcić w tą stylistykę, żeby obejrzeć (oginalny metropolis, Sky Captain and the World of Tomorrow).

Akira zupełnie mi nie podszedł, imo beznadzieja.

Ghost in the Shell -> polecam tylko ten pełnometrażowy. Seria jakoś zaczęła mnie nużyć

Podobnie. Nic poza orginalnym gitsem mnie specjalnie nie wciągnęło.

Nie lubie anime w idealnej jakości, wole jakość TV , ma w sobie jakieś takie analogowe ciepło...
:blink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Neon Genesis Evangelion

 

nie widziałem jeszcze tak głupiego zakończenia jak w Evangelionie (dwa ostatnie odcinki)... dobrze że potem zrobili "alternatywne, obowiązujące zakończenie" bo była by tragedia... x_x

 

> te wszystkie niedomówienia w NGE

 

ta ;p są prawie na poziomie pamiętnego filmu Uwe Bolla "Alone in the Darkness"... oba kończysz oglądać z takim samym niedowierzaniem* na twarzy :)

 

> źródło żeby zassać

 

khem khem :P

 

może dobra wypożyczalnia niedaleko?

 

> twoją wyszukiwarką

 

khem khem ^2 :P

 

___

*) "nie wierzę... straciłem tyle czasu na obejżenie takiego !@#$% ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności