Skocz do zawartości

Słuchawki uniwersalne


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję słuchawek uniwersalnych, które idealnie sprawdzą się tak w domu, jak i w podróży.

Zwracam przede wszystkim uwagę na:

-jakość dźwięku;

-jakość wykonania (trwałe, możliwe jak najlżejsze);

-wygodę użytkowania (nie grzeją/uciskają, dobrze trzymają się głowy);

 

W tej chwili używam px100, jednak o ile w mieście sprawują się doskonale, o tyle w domowym zaciszu pozostawiają pewien niedosyt.

 

Obecnie mam na oku następujące modele:

-Sennheiser HD 280 Pro;

-audio-technica ATH-ANC7;

-audio-technica ATH-OR7SV;

-denon AH-D1001.

 

Które z powyższych słuchawek oferują najlepszą jakość dźwięku? Jak wypadają w porównaniu do HD 595, sr60?

Jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję słuchawek uniwersalnych, które idealnie sprawdzą się tak w domu, jak i w podróży.

Zwracam przede wszystkim uwagę na:

-jakość dźwięku;

-jakość wykonania (trwałe, możliwe jak najlżejsze);

-wygodę użytkowania (nie grzeją/uciskają, dobrze trzymają się głowy);

 

W tej chwili używam px100, jednak o ile w mieście sprawują się doskonale, o tyle w domowym zaciszu pozostawiają pewien niedosyt.

 

Obecnie mam na oku następujące modele:

-Sennheiser HD 280 Pro;

-audio-technica ATH-ANC7;

-audio-technica ATH-OR7SV;

-denon AH-D1001.

 

Creative Aurvana Live to same słuchawki co Denony AH-D1001 tylko cztery razy tańsze (140 zł ) :)

 

 

Na naszym forum jest spora grupa entuzjastów tego modelu , która zupełnie serio

twierdzi że szczególnie po recablingu Aurvana Live to najlepsze słuchawki świata .

 

Co prawda i one mają swoje wady (nic nie jest doskonałe ;):D )

; znacznie lepiej grają na bardzo dobrym sprzęcie stacjonarnym niż

z dziurki portable playera , po drugie jak na słuchawki zamknięte izolują

jednak słabo po trzecie przedłużka ( kabel CAL jest dzielony 1.2m +3m ewidentnie

psuje dzwięk ) - ale za tą cenę ( ani za jej dwu lub trzykrotność ) nie dostaniesz nic

lepszego . Zatem brac , kupować , na Aurvana Live 140 zł nie żałować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda i one mają swoje wady (nic nie jest doskonałe ;):D )

; znacznie lepiej grają na bardzo dobrym sprzęcie stacjonarnym niż

z dziurki portable playera

I to jest prawda.

 

Niestety wiele osób przesadnie stwierdza, że się w ogóle nie nadają do słuchania na sprzęcie portable...

cóż, w moim przypadku po przesiadce z bardzo dobrych Grado SR60 podłączanych zazwyczaj do zestawu stacjonarnego, na Aurvana Live! podłączonych do telefonu SE D750i wspomaganego(lub nie) wzmacniaczem słuchawkowym, poczułem się jak w niebie - moja mina po przesłuchaniu któreś z płyt Sigur Rós musiała wyglądać naprawdę zabawnie :)

Fakt - dopiero na dobrym sprzęcie stacjonarnym pokażą pełnię swoich możliwości, ale sprowadzanie ich wyłącznie do stacjonarnej roli byłoby sporą nieścisłością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... no to jestem w kropce. Oczywiście wiem o istnieniu AL!, jednak niemal natychmiast odrzuciłem je ze względu na niebudzącą zaufania:

a) firmę

B) jakość wykonania

c) cenę ;)

 

Przed chwilą przeczytałem TEN temat i cóż, zdziwiłem się i to niemało. Wciąż jednak nie do końca jestem przekonany co do słuszności wyboru creativów... ta firma mnie odstrasza...

 

W każdym razie wiem już, że denony AH-D1001 i AL! to to samo, zaś po wymienie kabla to drugie może okazać się nawet lepsze. Sennki HD 280 Pro raczej odpadają (wątpię, czy dźwiękowo dorównują hd600). Pozostają jeszcze dwa modele audio-technica (ATH-ANC7, ATH-OR7SV) oraz ew wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Miałem to samo - po prostu posiadanie słuchawek firmy creative zdecydowanie mnie nie urządza... ale cóż, dźwięk przede wszystkim... pozostaje tłumaczenie że nie jest to creative, tylko Foster ;]

b) Może i nie jest idealna(w sumie niektóre rzeczy nie budzą mojego zaufania), ale zdecydowanie nie jest to tania chińszczyzna. W miarę solidny wyrób, może nawet powyżej średniej jakościowej.

c) No cóż, sam nie wierzyłem, dopóki się nie przekonałem - wyszło na to, że nie dość iż zaoszczędziłem pieniądze przy zmianie z SR60, to jeszcze dostałem lepszy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawda.

 

Niestety wiele osób przesadnie stwierdza, że się w ogóle nie nadają do słuchania na sprzęcie portable...

cóż, w moim przypadku po przesiadce z bardzo dobrych Grado SR60 podłączanych zazwyczaj do zestawu stacjonarnego, na Aurvana Live! podłączonych do telefonu SE D750i wspomaganego(lub nie) wzmacniaczem słuchawkowym, poczułem się jak w niebie - moja mina po przesłuchaniu któreś z płyt Sigur Rós musiała wyglądać naprawdę zabawnie :)

Fakt - dopiero na dobrym sprzęcie stacjonarnym pokażą pełnię swoich możliwości, ale sprowadzanie ich wyłącznie do stacjonarnej roli byłoby sporą nieścisłością.

 

Ja już z dwa razy widziałem ludzi z CAL-ami na głowie na warszawskiej ulicy

i powiem że przynajmniej z estetycznej strony zupełnie przyzwoicie to wygląda . :D

 

Jako przenośny wzmacniacz do Aurvan Live można wybrać Little Dot MK I (> eBay.pl ;) )

 

MK-1.~1.JPG

 

- słuchałem tego połączenia u Ogórka i wiem że z CAL-ami zgrywa się pod względem

własności sonicznych niemal idealnie ( pewnym problemem jest natomiast że na najlepszym

jakościowo stopniu wzmocnienia ... właściwie nie wzmacnia sygnału słuchawek nieskoohmowych

Co prawda zawsze można przestwić gain na wyższy stopień - ale ucierpi na tym jakość sygnału :(

> mimo tych zastrzeżeń do CAL Little Dot MK jednak polecam - CAL i tak mają dosyć

wysoką skuteczność więc amplifikacja potrzebna jest im raczej o podniesienia jakości

sygnału niż jego literalnego wzmocnienia :) )

 

A wracając do meritum tego topiku > czyli słuchawek uniwersalnych . Jest rzeczą

oczywistą że tak naprawdę takie nie istnieją . Prosta prawidłowość :

jeżeli chcemy mieć słuchawki izolujące to musimy niestety zapomnieć o komforcie

, i vice versa ; jeżeli chcemy mieć komfort to musimy zapomnieć o dobrej izolacji .

Te pożadane walory w dużym stopniu się po prostu wykluczają > podobnie

jak jak jakość dzwięku z jednej strony , a portabliność / czy poręczność z drugiej .

 

Creative Aurvana Live nie są więc słuchawkami uniwersalnymi - natomiast są (bo muszą być )

jakimś kompromisem wobec tak wygórowanych wymagań . Ale jeżeli nie przeszkadza

nam słaba ( jak na słuchawki zamknięte ) izolacja , oraz to że słuchawki nie daja

się na przykład złożyć i schować do kieszeni ( jak Twoje Sennheisery PX100 )

, to naprawdę warto je sobie sprawić . W tej chwili w kategori stosunku jakości/ do ceny

CAL-e będą na pewno najlepszym wyborem . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście nie warto dopłacać 200 zł za sam wygląd (denony na ebayu US). Powstał już jakiś temat odnośnie tego kabla do creativów? Niestety forumowa szukajka nie obsługuje zwrotu 'AL!' ;]

 

Edit (do postu wyżej):

 

Myślę, że iAudio 7 powinien sobie poradzić bez wzmacniacza. Jeżeli jestem w błędzie, proszę mnie poprawić :]

Na dobrej izolacji akurat mi nie zależy. W mieście byłoby nieco niebezpiecznym chodzić w czymś co całkowicie odcina twoje uszy od świata zewnętrznego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cascriptor użytkownik majkel jest wciąż w, nazwijmy to, fazie testowej, niedługo powinien zdradzić jakiego kabla użył i gdzie ewentualnie można go nabyć. ;)

 

Myślę, że iAudio 7 powinien sobie poradzić bez wzmacniacza. Jeżeli jestem w błędzie, proszę mnie poprawić :]

Jak już wielokrotnie pisano - CAL! zagrają ze wszystkiego, kwestia tylko na ile % swoich możliwości. Natomiast z napędzeniem ich nie ma żadnego problemu, pod tym, względem z T60 grają jak PX100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze kilka recenzji i kupiłem ;) Miejmy nadzieję, że nie pożałuję ;)

 

getz-> ten twój wzmacniacz troszkę drogi jest. 125$ + koszt przesyłki to jakieś 300 zł... w Polsce znalazłem tylko Little Dot MK III za prawie 1k zł (na Allegro). W każdym razie póki co nie widzę sensu w kupowaniu tego typu 'zabawek' ;]

 

Z resztą ew wymiana kabla zapewne również do najtańszych nie będzie należała. Podejrzewam, że coś w granicach 150-200zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz-> ten twój wzmacniacz troszkę drogi jest. 125$ + koszt przesyłki to jakieś 300 zł... w Polsce znalazłem tylko Little Dot MK III za prawie 1k zł (na Allegro). W każdym razie póki co nie widzę sensu w kupowaniu tego typu 'zabawek' ;]

Ciekawe jak to cudo ma się do MxM, cmoya od Forzy czy majkela (ale tu będzie jeszcze drożej)..

 

Z resztą ew wymiana kabla zapewne również do najtańszych nie będzie należała. Podejrzewam, że coś w granicach 150-200zł...

http://forum.mp3store.pl/index.php?s=&...st&p=374992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno testowałem CAL w pociągu i tam one się IMHO nie nadają. Radzę nabyć Sennheisery HD25-1, bo z nimi można i w samolocie wysiedzieć, i dokanałówek nie potrzeba, poza tym one są pierońsko skuteczne i nie potrzebują dodatkowego wzmacniacza, no może z wyjątkiem playerów z europejską blokadą mocy wyjściowej, ale wszelkie iRivery, iAudio, Vedia, dadzą im radę tak samo jak PX100 lub Koss Porta Pro. W komisie pojawiają się czasem HD25-1, i raczej długo tam nie leżą. CAL to świetne słuchawki, ale nie do siedzenia w hałasie, izolacja w nich jest prawie żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to cudo ma się do MxM, cmoya od Forzy czy majkela (ale tu będzie jeszcze drożej)..

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?s=&...st&p=374992

 

Ja go dłuższą chwilę testowałem u Ogórka z CAL-ami i pięcioma

różnymi ampami słuchawkowymi : począwszy od Forzy Cmoya

, przez kandadyjski PA2V , Majkelowego Moonlighta ( ale stara wersja V2 )

autorskiego MxM który przyniósł Modrzew ( ale tu nie pamiętam czy nie dokonał

on modyfikacji swojego projektu pod kątem wysterowania jasno grających Grado SR-60 )

, no i koniec końców sprowadzonego ostatnio przez Ogórka prosto z Chin Little Dot MK I.

 

Moim zdaniem na najniższym gain I ( Little Dot MK I ma regulowne poziomy wzmocnienia )

z Aurvanami Live właśnie dzwięk tego ostatniego wzmacniacza był zdecydowanie najlepszy

( zarówno wtedy kiedy ciągnąłem sygnał z Karmy , jak i z Irivera T20 )

 

Problemem może być natomiast to , że z 32 ohmowymi CAL-ami na tym stopniu

wzmocnienia amplifikacja Little Dot MK I była nawet ujemna :( ( czyli wzmacniacz

odkręcony do oporu dawał słabszy sygnał niż ten który otrzymywał ze zródła )

, natomiast na wyższych stopniach wzmocnienia ( gain II i gain III ) nie grał już tak dobrze .

 

Mimo wszystko jest to na pewno ciekawy , dobrze grający i profesjonalnie wykonanany amp.

Ogórek trochę się zdziwił kiedy ze wzmacniaczem dostał jako bonus etui oraz krótki , ale

wykonany z bardzo dobrych elementów interkonet (solidne "neutrikowe" wtyki , przewód

wykonany z miedzi o o czystości 4N) . Naprawdę sympatyczny gest z strony chińskiej

manufaktury produkującej te ampy . :rolleyes: Widać że zależy im na pozyskaniu klientów

na dłużej i przestaję się dzwieć że na Head-fi jest już spora grupa zwoleników tej

marki która "rozwija się " razem z firmą stopniowo konfekcjonując coraz to nowsze

generacje Little Dot`ów . I to zarówno tych najtańszych przenośnych konstrukcji

tranzystorowych , jak tych droższych stacjonarnych : hybrydowych czy lampowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno testowałem CAL w pociągu i tam one się IMHO nie nadają. Radzę nabyć Sennheisery HD25-1, bo z nimi można i w samolocie wysiedzieć, i dokanałówek nie potrzeba, poza tym one są pierońsko skuteczne i nie potrzebują dodatkowego wzmacniacza, no może z wyjątkiem playerów z europejską blokadą mocy wyjściowej, ale wszelkie iRivery, iAudio, Vedia, dadzą im radę tak samo jak PX100 lub Koss Porta Pro. W komisie pojawiają się czasem HD25-1, i raczej długo tam nie leżą. CAL to świetne słuchawki, ale nie do siedzenia w hałasie, izolacja w nich jest prawie żadna.

 

Może małe porównanie?

px100 vs AL! w pociągu

 

Jeżeli senki tłumią gorzej niż AL! to nie ma problemu. W pociągu wystarczy nieco podgłośnić, zaś w mieście moim zdaniem wysokie tłumienie jest jak najbardziej niewskazane.

 

HD25-1 -> troszkę drogie, poza tym te poduchy... latem z czymś takim na uszach mogłoby być niezbyt komfortowo. Skóropodobne materiały AL! powinny sprawować się nieco lepiej w pełnym słońcu... mam przynajmniej taka nadzieję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może małe porównanie?

px100 vs AL! w pociągu

 

Jeżeli senki tłumią gorzej niż AL! to nie ma problemu. .

 

.... No bez przesady ;)

PX100 to słuchawki całkowicie otwarte , które z definicji prawie wcale nie tłumią .

 

Natomiast CAL-e to jednak słuchawki zamknięte - ale jak na taką konstrukcję

tłumią rzeczywiscie słabo ( za to są - przynajmniej moim zdanie -rzeczywiscie bardzo wygodne ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)CAL to świetne słuchawki, ale nie do siedzenia w hałasie, izolacja w nich jest prawie żadna.
.... No bez przesady ;)

PX100 to słuchawki całkowicie otwarte , które z definicji prawie wcale nie tłumią .(...)

Stąd też moje pytanie ;] Wiedziałem, że prawie robi wielką różnicę. Nie wiedziałem tylko jak wielką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też moje pytanie ;] Widziałem, że PRAWIE robi WIELKĄ różnicę.

Nie wiedziałem tylko JAK wielką

 

To bardzo trudno określić - szczególnie w liczbach :D

 

Jest taka amerykańska witryna handlująca słuchawkami różnych firm > Headroom

, która usiłuje mierzyć na przykład rzeczywistą izolację poszczególnych modeli

słuchawk , ale szczerze mówiąc grafy które wklejam poniżej należałoby

traktować z lekkim przymróżeniem oka.

 

( 1) Denony AH-D1001K = Creative Aurvana Live

( 2) im więcej dB spada linia poniżej poziomu 0dB - tym większe tłumienie

> jak widać z wykresów poziom izolacji w słuchawkach dla różnych częstotliwości

akustycznych , nigdy nie jest wielkością stałą i zmienia się w zależności od wysokości dzwięku . :)

 

 

untitled_1.JPG

 

untitled_3.JPG

 

untitled_2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności