Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iFP-895


mbiq99

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziwne pytanie, który lepszy? Widać, że pytający nie ma własnego wyrobionego zdania i dlatego wszyscy powinni koledze uświadomić o jego własnej wartości i osobowości. Nie staraj się dorównać innym bo to może ONI się nie znają albo mają ucho nadepnięte przez słonia. To jest jak z piwem, jeśli wszyscy twierdzą że np. Żywiec jest najlepszy to będziesz go pił mimo że Ci nie pasuje. Tak samo z dzwiękiem ktoś mocno przesteruje EQ bo tak lubi i będzie uważał że tak jest najlepiej a Ciebie aż skręcać będzie od pisków to będziesz tak słuchał bo inni uważają że to najlepsze. Droga przed tobą stoi otworem naucz się na pamięć manualnego operowania EQ a następnie puść ulubiony kawałek zamknij oczy wsłuchaj się w muzykę i przestawiaj suwaki aż osiągniesz to co będzie najlepsze. Gwarantuje pełne zadowolenie. Zauważysz za parę dni że to ustawienie może być już dla Ciebie nieciekawe i zmienisz na inne i o to chodzi żeby szukać czegoś nowego.

 

Na marginesie polskie piwa schodzą na psy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Na marginesie polskie piwa schodzą na psy

 

Kolega ma rację i to nie tylko z piwem. Zauważyłem, że u mnie pierwsze dni po zakupie nowego odtwarzacza to czas zabaw EQ i perfidnych przesterów. Po 2-3 dniach - gdy wystarczająco "nabawiłem" się odtwarzaczem następuje powrót do ustawień "flat" i tak już zostaje. Polecam Założycielowi Tematu to samo - zabawę z odtwarzaczem i własne ustalenie preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam klasyczne V czyli np. 12,9,6,9,12. Slucham podobnej muzyki, Depeche mode, The twins, Fancy, Madonna oraz inne nutki z lat 80. Przy sluchawkach typu PX100, Koss porta pro ustawienie fajnie sie sprawdza. polecam.

 

flat jest fajny przy dobrym zrodle, przy grajkach przenosnych.. mi osobiscie brakuje w przekazie dzwiekowym "wyrazu" "nasycenia".

IFP jest fajny, ale to zawsze bedzie tylko grajek przenosny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi brzmienie najbardziej odpowiadalo na nastepuajcych ustawieniach 15,12,12,12,15 :). ALe takiego ekstremum polecal nie bede, bo mnie zjedzą.

Imho w przypadku playerkow, mp3 ze 128kbps bitratem, warto postawic na FUN czerpany z muzyki.

A mi wlasnie takie ustawienie EQ + CAL!/PMX100 dawaly najwieksza frajde ze sluchania.

Przestery czy nie przestery.. imho tego nie slychac w takich zestawieniach. (mp3 128-192kbps + przenosny player)

Chociaz jako ciekawostke dodam, ze jak dla mnie PMX100, czyli pewnie i CAL!, bo to chyba podobna szkola brzmienia.. najlepiej grały z IPOD SHuffle 2gen :) a tam nei da sie zrobic korekty EQ. Dzwiekowo zniszczylo to mojego IFP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

W moim ifp-895 po 10 latach użytkowania padł joy. Nie działa opcja do góry/ na dół (regulacja głośności). Jak ten czas leci, iriverka kupiłem w sklepie mediatune na Meiselsa w Krakowie. Rok 2005 i panowanie 2 firm iRiver i Cowon, to były czasy:). Zdaje się że mp3store w owym roku jeszcze w Kraku nie było. Koniec wspominek, sedno sprawy gdzie mogę w Krakowie naprawić joya do iriverka, ktoś poleci jaki dobry serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. IFP-ka trzeba mieć drugiego w zapasie, bo jeden zawsze paść może. Tak, egzemplarz jest jak nowy i cena... sam widzisz...

Jeśli chodzi o joya, to pisałem coś tu na forum w tej sprawie. Poszukaj. Kup dżojstik i zanieś do serwisu komórek. Zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd joya wziąć? gdzieś mi się o uszy obiło, że pasują z telefonu Alcatela tylko nie wiem z jakiego modelu.

Nie pamiętam, z jakiego modelu i dlatego radziłem: przejrzyj posty o ifp tu na forum. Jest opcja SZUKAJ.

 

Edit.: Tak na szybkiego odkopałem post:http://forum.mp3store.pl/topic/4324-ifp-899-joystick/?p=67155 chyba przydatny w Twoim przypadku.

Edit 2. Zatem Alcatel OT501. Może jakiś serwis komórek jeszcze ma ten zabytek, to za kilka zetów by sprzedał. Albo od razu wymienił dżoja.

Edytowane przez zewin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności