Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

awaria Westone UM1


douglaz

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

 

znów zasnąłem ze suchawkami, i następnego dnia okazało się, iż nie działają. tym razem UM1 - tzn. jedna słuchawka gra normalnie, a druga straszznie cicho. :( co może być przczyną i czy da rade to jakoś naprawić ? dodam, że tulejki nie są zapchane.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się przypadkiem nie udało to masz motor napędowy żeby zaopatrzyć się w słuchawki Sony

 

tak pokombinuje. ale jeśli się nie uda mi ich naprawić to chyba bede 'skazany' na EX85, ew. ER6i, ale chyba nie będzie mi się chciało ich sprowadzac, pozatym są o 50 PLN droższe(jak nie więcej), pozatym przy EX85 będa miał miejscową gwarkę i można je tanio w Gdańsku dostac. dzisiaj pójde do tego sklepu być może pozwolą mi ich posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

byłem niespodziewanie tydzień w szpitalu... ale już jestem.

 

naprawdę strasznie szkoda UM1 mi ;(

 

UM1 kupowałem od nfsu, bez gwarki, chyba, ze on coś wie na ten temat, ale wątpie, w każdym razie nie mam na nie zadnej faktury, ani papierów.

 

jak będe miał czas i ochłone to napisze do @tmc, bo za dużo wrażeń jak na 1 tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona słuchawka, która ledwo grała znacznie przygłośniła się samoczynnie - do tego stopnia, że gra tylko trochę ciszej niż ta sprawna. nie opłaca się ich naprawiac za 105 PLN, tymbardziej, ze do tego dojdzie przesyłka, czekanie no i znowu bez gwarancji. jedyna nadzieje jest w tym, że ta słuchawka się zregeneruje sama :P

 

dziwna sprawa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, uszkodziłem swoje JBL w podróźy. Prawa słuchawka gra ciszej niż lewa.

Tylko to jest początkowe stadium, ponieważ na ogół - przy swobodnym ułożeniu kabla przy jacku, słuchawka gra poprawnie.

 

Gdy odegniemy lekko kabelek w tym miejscu na bok, prawa słuchawka zaczyna ciszej grać.

Pierwszy raz się z tym spotykam, ponieważ przy tego typu uszkodzeniach, albo słuchawka grała dobrze albo wydobywały się z niej "smieszne" dźwięki.

Bądź nie grała wogole.

 

Więc polecam poruszać jackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, uszkodziłem swoje JBL w podróźy. Prawa słuchawka gra ciszej niż lewa.

Tylko to jest początkowe stadium, ponieważ na ogół - przy swobodnym ułożeniu kabla przy jacku, słuchawka gra poprawnie.

 

Gdy odegniemy lekko kabelek w tym miejscu na bok, prawa słuchawka zaczyna ciszej grać.

Pierwszy raz się z tym spotykam, ponieważ przy tego typu uszkodzeniach, albo słuchawka grała dobrze albo wydobywały się z niej "smieszne" dźwięki.

Bądź nie grała wogole.

 

Więc polecam poruszać jackiem.

 

 

To znaczy że masz naderwany kabel. Wymienisz jacka i będzie wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... więc to moze wina kabelka a nie słuchawki w UM1 ?

 

problem w tym, ze jak poruszam kabelkiem nic się nie zmienia...

 

Nie wiem jak w Twoim wypadku ale w tym co cytowałem to bez wątpienia zabieg wymiany jacka pomoże. Często się to robi jak kabel jest w kieszeni razem z odtwarzeczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może masz cos zapchane woskowiną ale to byłoby raczej widac.

 

dlatego pisze, że tulejki są czyste, nie pozapychane. dziwi mnie to, ze teraz gra głośniej niż jak to zauważyłem, tydzień temu. kabelek wygląda idealnie, ale owej feralnej nocy jak się obudziłem był bardzo poplątany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam, wodę albo wilgoć w jednej słuchawce.

Miałem to samo kilka razy.

Raz miałem słuchawki na szyi w lekkim deszczu i widocznie jedna wyłapała krople i grała ciszej przez 6 h.

później chyba któreś shure po myciu czarnych pianek, założyłem nie wysuszone do końca i było dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności