Skocz do zawartości

? sr-60 czy aurvana live! ?


mhm

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam CAL! a dwa dni temu bylem w sklepie na odsluchu Grado SR-60 ; ) CAL! zagraly lepiej, bardziej zywo, radosnie, Grado zagraly mniej przestrzennie, gdybym mial tylko kasiore na jedne (nawet w tej samej cenie) to wybralbym CAL!, ale ze jestem troche po.....y na punkcie dzwieku i muzyki to kupie sobie Grado-SR60 chocby dla ich legendy i ciekawego wygladu ; )

 

ps. Grado byly nie wygrzane co uswiadomil mi sprzedawca i doszlismy do wniosku, ze byc moze po wygrzaniu gradowki pokazalby jeszcze wiekszego skilla choc i tak zagraly naprawde fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcecie powiedziec, ze sr60 graja wyraznie slabiej i jedyna przewaga jest w samym kablu?

 

a maja grac glownie z clixem drugiej generacji + od czasu do czasu cos stacjonarnego i jeszcze pewenie czasem z zasluzonym t30 ktory swoje wypracowal jako glowne zrodlo dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzmacniaczu lampowym Aurvany Live nie ustępują hd600 a co dopiero mówić o sr60

 

Jednak bym zachęcał Kolegę najpierw do posłuchania HD600 i CAL! i sr-60 z lampą, a potem dopiero do wygłaszania takich autorytatywnych opinii. Chyba, że Kolega słuchał - wtedy wycofuję poprzednie zdanie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem - pisałem gdzieś tutaj na forum.

 

Trudno powiedzieć co za grało lepiej ale na pewno AL! nie wypadły słabo ;) a wręcz się pokuszę o stwierdzenie że zagrały bardzo przyzwoicie.

-----------

 

Violet nawet puszczałem przez X-Cana v3 takiego jak masz ;) no i nie powiesz że gra to słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem - pisałem gdzieś tutaj na forum.

 

Trudno powiedzieć co za grało lepiej ale na pewno AL! nie wypadły słabo ;) a wręcz się pokuszę o stwierdzenie że zagrały bardzo przyzwoicie.

-----------

 

Violet nawet puszczałem przez X-Cana v3 takiego jak masz ;) no i nie powiesz że gra to słabo?

 

-> naw3

 

Dzięki za odpowiedź. No faktycznie, nie mogę powiedzieć, że CAL! z MF X-Can v3 grają źle. One grają b. przyjemnie, ale wolę połączenie X-Can v3 z HD650. Jakoś milej, głębiej i bardziej romantycznie.

 

Ale gdybym miał teraz wybierać (posiadając obecne z nimi osłuchanie) tylko pomiędzy CAL! a SR-60, to miałbym trudny dylemat... Mogę stwierdzić jedynie, że to by zależało jakiej muzyki głównie chciałbym słuchać. Ostrzejsze bity -> CAL!, spokojniejsze i klasyka -> SR-60 - ale nie piszę tego z całkowitym przekonaniem, a jedynie z dużą dozą prawdopodobieństwa. ;)

 

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co dyskutować trzeba po prostu i posłuchać i dobrać nie tylko słuchawki tak by muzyka cieszyła i zaspokajała ;) Cena AL! jest na prawdę śmieszna grają ciepło i przyjemnie, może nie za bardzo selektywnie (tutaj HD wypada cudownie).. Przyznam że nie miałem tyle czasu dla Grado co dla al i hd ale wygoda sr60.. No niezbyt mnie urzekła (to też jest ważny i istotna sprawa bo to też niezwykle indywidualna sprawa!). Grado w moim odczuciu miały przyjemniejszy środek niżeli al taki trochę bardziej dynamiczny, selektywny tego brakuje w al.

 

Podsumowując usiąść posłuchać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego słuchasz, jeśli z kompa bądź z mp3 to brałbym sr60, w CAL! drażniła mnie wycofana średnica (podobno na dobrym źródle jest z tym lepiej)

Również zależy ile słuchasz, jeśli lubisz wielogodzinne odsłuchy to otwarta konstrukcja zwykle lepiej się sprawdza. CAL! natomiast będą bardziej szczegółowe i jeśli będziesz miał jeszcze fundusze na wymianę kabla to mogą się okazać znacznie lepszą inwestycją (chętnych na odkupienie raczej nie będzie brakowało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR60 męczyły uszy przy dłuższym używaniu, CAL! są dużo wygodniejsze(przy długich partyjkach w CS'a idealne).

 

Co do dźwięku, nie wypowiem się, bo moje sr60 to były praktycznie sr80. Trochę słuchałem ich na hd414 i jakoś środek wydawał mi się bardziej żywy(w CAL nie mogłem znaleźć tego soczystego, żywego fortepianu - choć może przy lepszym źrodle..). Technicznie CAL>>>>SR60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdze, ze na dobrym zrodle nie ma kompletnie zadnych problemow lub zwjawisk w stylu wycofanej srednicy CAL! :)

Bas dodatkowo staje sie bardzo dobrze kontrolowany.

Nie slyszalem jeszcze CAL z wymienionym kablem ale mam nadzieje, wkrotce to zmienic.

 

CAL! i Grado to kompletnie dwa inne typu prezentacji. Ale abstrahujac od nich - mozna porownac sluchawki w kontekscie - jak bardzo wywiazuja sie z owych narzuconych im typow prezentacji i jak dobre sa w tym technicznie.

 

Mysle, ze Grado pokazuja czym wlasciwie jest "smak Grado" od modelu SR325i z dobrym napedem, na zle dobranym mozna sie bardzo przejechac.

Mniej wybredne sa RS2, RS1 takze wymagaja juz solidnie dobranego napedu a GS1000 kaprysne sa juz bardzo i jest to znacznie bardziej neutralna prezentacja - jednak w pewnym stopniu wciaz utrzymana w smaku Grado - co jest powodem wielu zarzutow fanow o za mala ilosc "szkoly Grado" w GS1000. Jak dla mnie to idealne wywazenie i duza dawna neutralnosci ktorej brakowalo w RS1.

Wiec RS2 to taki bezpieczny zakup Grado. Z drugiej reki mozna wyrwac za ~900 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze to ta sama klasa, CAL sa ciemniejsze , Grado jasniejsze, CAL nieco wiecej szczegolow, wiecej basu ale sa zamulone i bas jest zbyt mocny, co do wygody stawiam na rowni, jedne i drugie grzeja, Grado sa wgmnie dynamiczniejsze ale tez bardziej krzykliwe. Nie stawiam CAL za to na rowni z HD580, i DT990Pro, jeszcze raz dokonywalem porownania i moim zdaniem bezapelacyjnie wygrywaja te ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ja mysle ze to ta sama klasa, CAL sa ciemniejsze , Grado jasniejsze, CAL nieco wiecej szczegolow, wiecej basu ale sa zamulone i bas jest zbyt mocny, co do wygody stawiam na rowni, jedne i drugie grzeja, Grado sa wgmnie dynamiczniejsze ale tez bardziej krzykliwe. Nie stawiam CAL za to na rowni z HD580, i DT990Pro, jeszcze raz dokonywalem porownania i moim zdaniem bezapelacyjnie wygrywaja te ostatnie.

 

wybralem grado i jak na razie moge powioedziec zo to jest to czego szukalem. dzwiek wzorowo, kabel mila niespodzianka,

moze troche za mocno uszy cisnie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności