Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klipsch Image X10


IamWeasel

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie listonosz postanowił łaskawie ruszyć d*** i dostarczyć mi długo oczekiwane Images. Od czasu zakupu do czasu kiedy je dostałem zdążyły się już przemianować z Klipsch Image na Klipsch Image X10, ale to dalej topowy model Klipscha. Nie ma chyba w polskim Internecie o nich za wiele, więc relax and enjoy:

 

Na czym zależało mi kupując słuchawki: chciałem ciepłego, przyjemnego brzmienia, wygody używania. Używane do słuchania muzyki poza domem, słuchawki musiały więc też ładnie wyglądać (Westone i Shure to nie dla mnie, wielkie i budzą u mnie skojarzenia z aparatem słuchowym). Można się spodziewać że Klipsche te oczekiwania spełnią, ale postaram się być możliwie obiektywny.

 

Najpierw szybko o zawartości opakowania: poza słuchawkami i jakimiś mniej istotnymi papierkami kupujemy:

 

Dwa futerały - oba sztywne ze sztucznej skóry. Większy, dość brzydki, z naszytym gumowym (chyba) sporym logo Klipsch, zapinany na zamek. W środku są przegródki z siateczkami. Niestety z powodu tego, że jest dość spory, nacisnając go na środku możnaby na upartego trochę zgnieść zawartość. Do większego futerału wchodzi mniejszy, bardzo ładny, prostopadłościan zamykany na wszyty w środek (niewidoczny) magnes, odciśnięte logo Klipsch. Sprawia bardzo pozytywne wrażenie.

 

Poza tym przejściówka z dużego jacka, samolotowa, patyczek do czyszczenia.

 

No i dużo końcówek. Są zrobione z przezroczystego, białego silikonu (?), może nieco miękksze od tych najpopularniejszych z np. Ep630. Mają też inny kształt, są bardziej spiczaste. Dzięki temu znacznie lepiej i wygodniej siedzą w uchu. Mi pasują standardowe - średnie. Poza tym mamy całkiem małe (trzebaby do nich mieć serio małe uszy), duże i dwa rozmiary bi-flange. Razem 5 par a dwie następne można dostać za free od Klipsch po internetowej rejestracji.

 

Wykonanie słuchawek jest na wysokim poziomie. Same słuchawki są zrobione z aluminium, miedzi, końcówki kabli gumowe, ładnie obejmujące kabel. Również końcówka jacka jest elegancko i mądrze zaprojektowana.

 

Jako źródło posłuży iPod nano trzeciej generacji, wersja US bez blokady głośności. Dlaczego? Dlatego że to z nim będą używane na codzień, podoba mi się ten player - preset Treble Boost. Jak kogoś to bardzo boli to może mi przysłać kabel do iFP-180T :)

 

Po pierwsze - impedancja 50 ohm powoduje że grają ciszej niż przeciętne IEMs. Na mocnym iPodzie i tak jest to za głośno żebym mógł wytrzymać, ale wiem że wiele osób lubi słuchać na max głośności. No ale przy takim volume i tak nie słychać żadnych detali, więc po co kupować takie słuchawki, hm?

 

Co mnie zaskoczyło jako pierwsze to fantastyczna scena, najlepsza jaką dane mi było słyszeć, i to bez sztucznego rozdzielenia. Prawdopodobnie mamy to dzięki jednemu driverowi - ale za to jakiemu. Brzmienie opisałbym jako dość neutralne ze wskazaniem na ciepłe. Żadne pasmo moim zdaniem nie dominuje (uważam, że tak powinno być). Treble dochodzą dość wysoko, są przyjemne w słuchaniu, nie piszczą. Nie zwracają niczym szczególnym uwagi, po prostu dobra rzemieślnicza robota. Średnica jest mocno bezpośrednia, wokale 'in your face'. Jest jej wystarczająco dużo żeby grać szczegóły wokalu, ale nie tak dużo żeby było to uciążliwe (nie lubię zbyt wiele średnicy bo zabiera dla mnie melodyjność i fun). Za to bas - mój ideał. Dochodzi bardzo nisko, jest superciepły, idealnie miękki, piękne soczyste uderzenia.

 

Jak już pisałem pasma są zbalansowane i grają 'razem'. Daje to bardzo dużo radości ze słuchania, polecam słuchawki zwłaszcza osobom szukającym radości ze słuchania muzyki, do analizy dźwięku są chyba lepsze opcje (ale czy wiele lepsze?).

 

Images są bardzo wygodne w użytku. Założone celują 'w górę' kanału słuchowego, nie wchodzą głęboko (tzn bi-flanges pewnie można sobie wpychać jak ktoś lubi, ja nie lubię). Słuchawkę wsadza się do ucha po czym kabel najlepiej docisnąc na płasko do twarzy. Można leżeć na poduszce, czuć, że coś jest w uchu, ale to coś nie przeszkadza, nacisk na ucho nie zmienia też prawie dźwięku (to pewnie zależy od osoby).

 

Naprawdę ciężko mi doszukać się wielkich wad, ale jedna rzecz mi się nie podoba. Końcówka słuchawki wygląda po prostu jak rura, nie wiem jak zbudowane jest wnętrze, ale nie wygląda jakby miała być w środku jakiegoś rodzaju siateczka zabezpieczająca. Zakładając mniejsze końcówki myślę że jest duża szansa powpadania do środka jakichś paprochów czy innych niechcianych małych itemów. (EDIT: siateczka chyba jednak jest!)

 

Oczywiście spełniły moje oczekiwania z nawiązką - jeśli kupujesz słuchawki z myślą o radości słuchania i liczy się również ich wygląd - nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Jak wejść w ich posiadanie? Ja kupiłem z US eBay od usera 'cyber_worlds' za 299 USD. Teraz sprzedaje je nawet za 256 USD. Moim zdaniem to bardzo niska cena jak za taki produkt. Spokojnie zgadza się na wysyłkę jako gift, ale chce za nią 49 USD (USPS Express Mail). Faktycznie dobra opcja wysyłki bo z US do PL szły tylko 3 dni (trzeciego dnia były w Polsce). Żeby nie było jednak za pięknie to z Warszawy do Grudziądza szły 12 (sic!) dni - pewnie z uwagi na strajk. Aha, polski crappy paypal nie chciał mi przyjąć płatności na taką kwotę (z przyczyn nieznanych). Przelew bankowy do USA koztuje w zależności od banku ok. 50zł. Razem więc w tym momencie słuchawki można mieć z USA w ok. 5 dni za circa 725zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zaskoczyło jako pierwsze to fantastyczna scena, najlepsza jaką dane mi było słyszeć, i to bez sztucznego rozdzielenia. Prawdopodobnie mamy to dzięki jednemu driverowi - ale za to jakiemu.

 

Ciekawy wniosek - czemu jeden driver mialby zapewniac lepsza scene niz kilka?

 

Brzmienie opisałbym jako dość neutralne ze wskazaniem na ciepłe. Żadne pasmo moim zdaniem nie dominuje (uważam, że tak powinno być).

 

[Edit]

I to wszysto na nano3 z podbitymi wysokimi ? :)

[/Edit - pozno jest :) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wniosek - czemu jeden driver mialby zapewniac lepsza scene niz kilka?

To ja tez sie przylacze :)

 

A tak btw. ogolnie z punktu widzenia akustyki im mniej driverow tym lepiej - temat byl juz z tego co pamietam przerabiany z Themadcubem i Getzem w ktoryms z watkow o customowych IEMach gdzie wiele bylo offtopicow nt. samej budowy i konstrukcji IEMow, jednak to sie przkladalo bardziej na ogona trudnosc zbalansowania takich sluchawek, znieksztalcenia etc.

 

A co do recenzji, to autor moglby napisac z jakimi innymi IEMami mial do czynienia. Bo w zasadzie nie mamy punktu odniesienia. Dla kogos kto slyszal np. EP630 Westone UM1 moga byc najlepszymi IEMami na swiecie :) Zeby bylo obiektywnie powinny byc to IEMy z tej samej grupy cenowej. Westone UM2, Shure SE420, Super.fi 5 Pro np. czy tez Q-Jays.

 

Ja bardzo ciesze sie, ze ktos w koncu porwal sie na kupno Klipschow Image !!! :) I cos o tym napisal.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze chyba takze je kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosżę - wreszcie kilka słów o nich padło. :) Długo nic nie było - nawet się kidyś na nie łasiłem lae później stwierdziłem, że to pewnie coś w stylko B&O - designerski gadżecik:) dla ludzi, którzy nigdy nie napiszą o nich złego słowa bo najważniejsze założenie - wizualne - jest u nich w pełni zaspokojone :)

 

Co do tej sceny :) ja mam na to jakąś teorię z nakładaniem się dołu i wpływem tego na przestrzenność brzmienia - ale nie wiem czy właśnie o to (czyli nie nakładanie się pasm na siebie) chodziło autorowi :)

 

Czy ktoś jeszcze miał to ustrojstwo w uszach ?? Ciekawi mnie konforntacja z E3, Se530 czy UM2.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie przylacze :)

 

A tak btw. ogolnie z punktu widzenia akustyki im mniej driverow tym lepiej - temat byl juz z tego co pamietam przerabiany z Themadcubem i Getzem w ktoryms z watkow o customowych IEMach gdzie wiele bylo offtopicow nt. samej budowy i konstrukcji IEMow, jednak to sie przkladalo bardziej na ogona trudnosc zbalansowania takich sluchawek, znieksztalcenia etc.

 

To jest oczywiste i odnosi sie rowniez do kolumn - nadal pozostaje jednak pytanie o scene. Skoro jeden driver ma oferowac wieksza to czemu to sie generalnie nie sprawdza w rzeczywistosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już wiemy czemu fallow się wyprzedał z iemów :) Cieszę się, że będzie jeszcze druga recka :) Ja raczej z customa się nie przesiądę - ale szukam czegoś hmmm... lekko brzmiącego. Nie wiem tylko czy nie zdecyduję się na zabawę w themadcub 3d + 2d:) Mam jeszcze nadzieję, że themadcub poeksperymentuje trochę i zrobi coś w stylu T2+bas :). Może wtedy przyjdzie czas na kolejny custom.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wniosek - czemu jeden driver mialby zapewniac lepsza scene niz kilka?

 

[Edit]

I to wszysto na nano3 z podbitymi wysokimi ? :)

[/Edit - pozno jest :) ]

 

No prosżę - wreszcie kilka słów o nich padło. :) Długo nic nie było - nawet się kidyś na nie łasiłem lae później stwierdziłem, że to pewnie coś w stylko B&O - designerski gadżecik:) dla ludzi, którzy nigdy nie napiszą o nich złego słowa bo najważniejsze założenie - wizualne - jest u nich w pełni zaspokojone :)

 

Co do tej sceny :) ja mam na to jakąś teorię z nakładaniem się dołu i wpływem tego na przestrzenność brzmienia - ale nie wiem czy właśnie o to (czyli nie nakładanie się pasm na siebie) chodziło autorowi :)

 

Czy ktoś jeszcze miał to ustrojstwo w uszach ?? Ciekawi mnie konforntacja z E3, Se530 czy UM2.

 

pozdrawiam

 

To jest oczywiste i odnosi sie rowniez do kolumn - nadal pozostaje jednak pytanie o scene. Skoro jeden driver ma oferowac wieksza to czemu to sie generalnie nie sprawdza w rzeczywistosci?

 

Zanim przypisana mi teoria jeden driver = lepsza scena zostanie rozwinięta sprostuję, że nie o to mi chodziło ; ). Chodziło o to, że dzięki jednemu driverowi mamy scenę bardziej jednolitą.

 

'I to wszysto na nano3 z podbitymi wysokimi ? :)' - no tak, jak napisałem. Chcecie się czepiać iPoda? Nie wiem skąd bierze się na różnych forach ta nienawiść do Apple, patrząc po cenie sprzętu jaki się tu przewija raczej nie z zazdrości - nie mam pojęcia, ale będę do znudzenia powtarzał że iPod gra bardzo dobrze. Przyznaję również, że iriver gra lepiej. Różnica musiałaby być jednak z pięć razy większa niż jest żeby zrekompensowało mi to jakośc wykonania playera, budowę, wygląd, radość z używania. Chętnie zmienię player na lepszy, nie jestem do nano w żaden sposób przywiązany. Nie znalazłem lepszego do moich potrzeb.

 

'Długo nic nie było - nawet się kidyś na nie łasiłem lae później stwierdziłem, że to pewnie coś w stylko B&O - designerski gadżecik:) dla ludzi, którzy nigdy nie napiszą o nich złego słowa bo najważniejsze założenie - wizualne - jest u nich w pełni zaspokojone :)'

 

I prawdopodobnie w dużej mierze masz rację : ) Wygląd słuchawek miał dla mnie prawie tak duże znaczenie jak dźwięk, bo widzą mi na szyi 60% czasu. Nie nosiłbym raczej SE530 albo UM2, nawet jeśli różnica w brzmieniu jest znacznie większa niż ta o której czytałem.

 

Do zachwycania się dźwiękiem w domu, jasne. Ale do słuchania ulubionej muzyki w podróży Image+Nano imo ftw.

 

A co do recenzji, to autor moglby napisac z jakimi innymi IEMami mial do czynienia. Bo w zasadzie nie mamy punktu odniesienia. Dla kogos kto slyszal np. EP630 Westone UM1 moga byc najlepszymi IEMami na swiecie :) Zeby bylo obiektywnie powinny byc to IEMy z tej samej grupy cenowej. Westone UM2, Shure SE420, Super.fi 5 Pro np. czy tez Q-Jays.

 

Tu was nie zadziwię, najlepsze IEMy jakie miałem to ER6i, poza tym ep630 i ex71. Poza tym z godnych wymienienia B&O A8 i Alessandro MS1. Nawet czysto teoretycznie Images powinne być najlepszymi z nich, dlatego nie pisałem żadnych porównań. Do dokładnej analizy dźwięku myślę że potrzebujecie kogoś z większym skillem i exp w tej dziedzinie : ). Już pewnie wywnioskowaliście, że nie dam się pokroić za jakośc dźwięku, chociaż jest dla mnie bardzo ważna. Myślę że reprezentuję przeciętnego target konsumenta Images.

 

@IamWeasel

 

Recka OK...

 

Zaciekawiło mnie jedno masz iRiver iFP-180TC bez kabla? Jaka wersja kolorystyczna?

 

Ja też nie więc jest OK :D

 

Jest srebrny.

 

Dość ważne w przypadku tych słuchawek są faktycznie zdjęcia, więc je wrzucam (komentarz wpisany na obrazki).

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg

6.jpg 7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przypisana mi teoria jeden driver = lepsza scena zostanie rozwinięta sprostuję, że nie o to mi chodziło ; ). Chodziło o to, że dzięki jednemu driverowi mamy scenę bardziej jednolitą.

 

Moze - tyle ze ze wzgledu na ograniczenia zawsze bedzie czegos brakowalo (basu, wysokich albo jednego i drugiego)

 

'I to wszysto na nano3 z podbitymi wysokimi ? :)' - no tak, jak napisałem. Chcecie się czepiać iPoda? Nie wiem skąd bierze się na różnych forach ta nienawiść do Apple, patrząc po cenie sprzętu jaki się tu przewija raczej nie z zazdrości - nie mam pojęcia, ale będę do znudzenia powtarzał że iPod gra bardzo dobrze.

 

To jest kwestia punktu odniesienia i gustow - mnie sie brzmienie nano 3 zupelnie nie podoba. W tym miejscu chodzilo mi natomiast o pisanie o naturalnosci w momencie kiedy podbija sie czesc pasma - to raczej do siebie nie bardzo pasuje

 

Przyznaję również, że iriver gra lepiej. Różnica musiałaby być jednak z pięć razy większa niż jest żeby zrekompensowało mi to jakośc wykonania playera, budowę, wygląd, radość z używania. Chętnie zmienię player na lepszy, nie jestem do nano w żaden sposób przywiązany. Nie znalazłem lepszego do moich potrzeb.

 

Jakosc wykonania ipodow jest delikatnie mowiac taka sobie - szybko zdychajace baterie, kiepskiej jakosci ekrany i dosc spora awaryjnosc to realia. WYglad i radosc uzywania to rzecz wzgledna i trudno o tym dyskutowac - pytanie jak dlugo uzywales innego sprzetu poza apple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc wykonania ipodow jest delikatnie mowiac taka sobie - szybko zdychajace baterie, kiepskiej jakosci ekrany i dosc spora awaryjnosc to realia. WYglad i radosc uzywania to rzecz wzgledna i trudno o tym dyskutowac - pytanie jak dlugo uzywales innego sprzetu poza apple

 

I wiesz co? Można tak pisać jak sie chce ale prawda jest taka, że mój wyświetlacz i bateria są ok a iPod sie nie psuje. Naciskasz na awaryjność - a co jeśli sprzęt działa? A większośc działa. Masz zwartą, małą metalową obudowę, ładny design zarówno obudowy jak i menu. Wyświetlacz jest świetny, ma dużą rozdzielczość, jasność i używając go zapominasz w ogóle co to piksel. Słyszałem tylko narzekania o wypalonych pikselach - u mnie ich nie ma, a nawet jakby było i 5 to miałbym w życiu większe problemy. Szczerze to wybrałbym go tylko dzięki jakości obudowy i wykonaniu wyjścia jack. Wszyscy traktują iPoda jako osobną kategorię i mają inne wymagania niż do reszty mp3. Podczas gdy położony na stole wśród innym mp3jek i dany do oceny komuś, kto nie wie czym jest marka pewien jestem, że zostałby oceniony jako jeden z lepszych.

 

Sprzęt inny niż apple? T10 prawie dwa lata, H140 niemal rok. To mój pierwszy ipod.

 

To jest kwestia punktu odniesienia i gustow - mnie sie brzmienie nano 3 zupelnie nie podoba. W tym miejscu chodzilo mi natomiast o pisanie o naturalnosci w momencie kiedy podbija sie czesc pasma - to raczej do siebie nie bardzo pasuje

 

iPod na flat brzmi moim zdaniem po prostu brzydko i na miejscu apple ustawiłbym mu default brzmienie własnie takie jakie jest z treble boost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze gonienie kroliczka Cie dopadlo :)

Tak, szczegolnie ze gonie w dol zamiast w gore :) kupujac tansze a sprzedajac drozsze ;)

no to już wiemy czemu fallow się wyprzedał z iemów :) Cieszę się, że będzie jeszcze druga recka :) Ja raczej z customa się nie przesiądę - ale szukam czegoś hmmm... lekko brzmiącego. Nie wiem tylko czy nie zdecyduję się na zabawę w themadcub 3d + 2d:) Mam jeszcze nadzieję, że themadcub poeksperymentuje trochę i zrobi coś w stylu T2+bas :). Może wtedy przyjdzie czas na kolejny custom.

pzdr

Wyprzedalem sie dlatego glownie, ze bede mial customowe UE w wielkiej promocji, Siloe :) Zobacze co sa warte. Nie beda jednak nalezaly do mnie i bede je mial tylko przez jakis czas, oprocz tego chce miec jakies swoje uniwersalne. Ciekawosc + inne aspekty pchnely mnie do sprzedazy SE530, jako ze Westone 3 nie ma, na 99% sprobuje z Image :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna scena z jednoprzetwornikowych konstrukcji mysle ze nie powinna nikogo dziwic. dobrym przykladem takowej sa acuhorny - open.jpg (ktorych cena nota bene jest "dosc" wysoka - 7kzl w stosunku do poniesionych kosztow - w szczegolnosci glosnika: klik :D). Nie ma zadnych interferencji, nie ma problemow ze zgraniem fazowym dwoch przetwornikow, itd... Sprawa jest skomplikowana w przypadku kolumn - bo bywa tak, ze hotspot, gdzie zgranie fazowe jest ok jest dosc waskie to w przypadku IEMow wplyw ma glownie producent. Zreszta chodzi tez o zgranie brzmieniowe dwoch przetwornikow - i tutaj wychodza wady np triple.fi, gdzie imo dobry bas nie wspolgra ze slaba gora - wyciagnietej jakby z innej bajki... co do samej recenzji to liczylbym na porownania chcoiazby do er6i - mysle ze dla wielu by byly to cenne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne troche te sluchawki. Takie dwa male siusiaki. :lol: Choc male to troche szpanerskie chyba. Nie w moim guscie.

 

Jak zrobia jakies polaczenie se530 i um2 to pierwszy to kupie.

 

 

pewnie kolega juz sprzedaje. :lol:

 

 

Powiadam ci że bluźnisz i od wiecznych mąk ucieczki już nie znajdziesz.

 

 

Od er6i mają mniej środka (jak pierwszy raz założyłem er6i to jego ilość mnie aż odrzuciła, chociaż zaraz się przyzwyczaiłem), mniej piskliwą górę, zdecydowanie lepszy bas (i trochę go więcej) no i nieporównywalnie lepszą scenę. Oczywiście to tylko jeśli chodzi o dźwięk bo wygoda to jak RR na autobahnie vs wyścigi po zaoranym polu na drewnianych amortyzatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności