Skocz do zawartości

Napełnienie pokoju dżwiękiem


Kasztaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie mam w moim pokoju jako takiego sprzętu stacjonarnego (a włączanie komputera, tylko żeby sobie posłuchać muzyki nie-w-słuchawkach-na-plajerze, mija mi się trochę z celem), chciałbym sobie coś skombinować małym nakładem.

 

Mianowicie na forum już była mowa o głośnikach microlab solo 5-6-7c. Dowiedziałem się dzięki temu, że mają one wbudowany wzmacniacz... i naszła mnie taka myśl: czy dałoby się po prostu podłączyć bezpośrednio do nich clipa i już?

 

Drugi wariant to oczywiście kupno tradycyjnie wzmacniacza i kolumn - wyszłoby drożej, ale jak mniemam także lepiej.

 

Lojalnie uprzedzam, że znam się tyle o ile, więc proszę o pomoc i Wasze propozycje.

Aha jakby ta informacja coś pomogła, to chodzi mi tylko o zestaw do muzyki (żadne filmy czy gry :P ), a konkretnie rock/metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można podłączyć Microlaby pod player. Jest to dość wygodne rozwiązanie, nie trzeba manewrować kablami bo Microlaby mają dwa wejścia. Można podłączyć je do dwóch źródeł (np. clip i komp)i wybierać między nimi pilotem.

Mam Solo7C i baaaardzo sobie chwalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie.

Szkoda tylko, że musiałbym latać non stop do plajerka i przełączać utwory ręcznie. Czy to może też da się w jakiś sposób ominąć?

 

a ile kasy na wzmacniacz + kolumny?

 

Nie więcej niż kosztują solo. Do 400 zł.

Kompletnie nie wiem czy dałoby się za tą cenę złożyć coś porządnego.

Jeśli uzyskałoby rezultaty podobne lub lepsze niż ww. microlaby, to można się w sumie zastanowić.

 

W każdym razie dalsze propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z graniem Clipa pod Microlabami, sam tak czasem robię i efekt jest dobry (ni mniej, ni więcej). Do 400pln ciężko będzie kupić solidny zestaw, powiedziałbym raczej że w tej cenie można zrobić niezłe DIY głośniki, ale na wzmacniacz kasy nie starczy. Jeden użytkownik Solo-7c na PurePC stwierdził, że one są chyba robione z kradzionych części, bo trudno uwieżyć, że są takie tanie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 400zl spokojnie zrobimy zestaw kolumny i kupimy jakis wzmacniacz. a neich beda to tesle arn-150 i polska kopulka stx gdwk pj - za calosc mysle ze jakies na luzie 250zl, a 150zl zostaje na wzmacniacz - za to kupimy cokolwiek z allegro... nie wiem jak sie to ma do prolabow, ale podejrzewam ze jednak DIY wygra. ew zamiast tych tesli mozna zrobic klony totem mite, ale na bas nie ma co liczyc (no chyba ze zastosujemy nieoryginalna zwrotnice, poprawnie wykonana w przeciwienstwie do oryginalow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 400zl spokojnie zrobimy zestaw kolumny i kupimy jakis wzmacniacz. a neich beda to tesle arn-150 i polska kopulka stx gdwk pj - za calosc mysle ze jakies na luzie 250zl, a 150zl zostaje na wzmacniacz - za to kupimy cokolwiek z allegro... nie wiem jak sie to ma do prolabow, ale podejrzewam ze jednak DIY wygra. ew zamiast tych tesli mozna zrobic klony totem mite, ale na bas nie ma co liczyc (no chyba ze zastosujemy nieoryginalna zwrotnice, poprawnie wykonana w przeciwienstwie do oryginalow)

 

hej caleb, duzych potrzeba umiejetnosci zeby zlozyc takie DYI jak piszesz?

 

temat naglosnienia do 400pln drazy mnie od pewnego czasu dosc powaznie i zastanawiam sie nad czyms co nie bedzie dudnilo bez wyczucia jak glosniki z subwooferem, nie bedzie nierowne jak przesterowane 'na wysoko' glosniki od komp.

 

dalej trudno mi uwierzyc ze znosnie grajace kolumny ze wzmacniaczem mozna zmiescic w cenie grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niespecjalnie... trzeba umiec sie poslugiwac wiertarka i odrobine lutownica... generalnie stolarka. to co proponuje to jest zwykle skopiowanie konstrukcji, wiec nei trzeba sie bawic w zadne pomiary ani podobne zabiegi.

dalej trudno mi uwierzyc ze znosnie grajace kolumny ze wzmacniaczem mozna zmiescic w cenie grajka.
800zl tez kosztuja grajki, a za ta cene mozna zlozyc juz bardzo przyzwoity zestaw, konkurujacy z firmowymi zestawami za pare kafli i sadze, ze wlasnie ten przedzial jest sporo bardziej oplacalny niz 400zl ;) - bo jak zrobisz to co zaproponowalem to po jakims czasie dostrzezesz wady i bedziesz chcial czegos lepszego. przy wyzszym budzecie/wyzszej klasie oczywiscie bedzie podobnie, ale juz przeskok bedzie duzo bardziej kosztowny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych 800 pln to rozumiem juz zestaw kolumienki DIY + wzmak jakis.

 

niespecjalnie... trzeba umiec sie poslugiwac wiertarka i odrobine lutownica... generalnie stolarka.

 

Taki uklad mi pasuje, byle nie lutowac kondensatorow do plytek. bo takiej lutownicy ani umiejetnosci nie mam. na poziomie przewodow jest ok.

 

A skad wziac projekt - opis pudla i podzespoly?

 

jaki do tego wzmacniacz z allegro zeby zrobic zlota proporcje?

 

musze pokalkulowac czy moj porfel zniesie teraz zestaw za osiem stowek, ale moze jakos wyciulam.

najwazniejsze skad wziac wymiary pudla, opis bebechow i inf czy trzeba scianki laczyc jakims sekretnym super akustycznym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki uklad mi pasuje, byle nie lutowac kondensatorow do plytek. bo takiej lutownicy ani umiejetnosci nie mam. na poziomie przewodow jest ok.

Zwrotnicę trzeba będzie zrobić, ale z polutowaniem zwykle dość ogromniastych elementów powinien poradzić sobie nawet kompletny amator. Zresztą zawsze możesz to komuś zlecić, może będą to dodatkowe koszty a może tylko przysłowiowe piwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, grzebalem w tym forum, ale jakos ten watek nie wpadl mi w oko.

 

a powiesz cos apropos wzmacniacza? nie mam absolutnie wyczucia tak patrzac na zdjecia z allegro.

a do takich kolumienek znalesc wzmak za 150-200 pln to juz sztuka..

 

ma sens grzebanie w tych z lat 70? a moze lepiej jednak szukac w czyms z 90 i miec nadzieje ze sie nie wysypie po 2 tygodniach. Te stare sa klimatyczne, ale sporo slabsze jesli chodzi o moc, nie wiem jak z dzwiekiem

 

0 pomyslu jaki wybor mialby rece i nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy watek nie wpadl w oko? jesli czegos nie rozumiesz to warto zapytac - najlepiej w tamtym watku.

jesli chodzi o wzmacniacz to bierz co sie uda za ta cene - jakiegos denona, yamahe, sansui, rotela, soundwave itp. raczej olej unitry. lepsze wzmaki z lat 70-tych niz nowe z ostatnich lat - na dodatek tansze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos takiego sie nadaje?

 

http://www.allegro.pl/item382144046_denon_...zmacniacz_.html

 

 

a tu w wersji se z kolumnami (gdzies w sieci czytalem ze wersja SE lepsza)

 

http://www.allegro.pl/item383826979_denon_...niki_denon.html

 

niby ma napisane pre-ampli na naklejce, ale moc juz powinna wystraczyc do napedzenia czegos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa odrzucaja malutkim poborem pradu z sieci - w nowszych konstrukcjach nie ma sie co tym kierowac. denon to tylko jeden z przykladow - szukaj tez w innych markach. ja jakis czas temu wyhaczylem yamahe a-520 za jakies 150-160zl, a normalnie chodzi ona powyzej 200zl. takze tylko czekac na okazje. najlepiej po prostu co jakis czas przegladac oferty ktore sie najwczesniej koncza wzmacniaczy i cos dobrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moc. wole miec szczerze mowiac rezerwe mocowa - co by membrany nie lataly jak glupie przy wiekszych natezeniach. tym bardziej ze generalnie nie chodzi o cene - bo da sie wyrwac za podobne pieniadze spory "piec" - patrz chocby posiadana przeze mnie yamaha. oczywiscie sa dobre wzmaki o malej mocy jak np nad 3020, ale wtedy albo zakldamy "ciche" sluchanie (w malym pomieszczeniu powiedzmy 12m^2 nie bedzie z tym problemu, ale w duzych a'la 25m^2, jesli ktos lubi czasem ostro "przygrzac" to moze miec problem), albo robimy kolumny o stosunkowo duzym SPLu - czyli generalnie uciekamy sie do midwooferow 18cm, co wymaga wiekszych nakladow finansowych, jak i wiekszych wymiarow samych kolumn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności