Skocz do zawartości

Sansa Clip i Fuze - Ładowarka FAQ


Gość KHOT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

PietroZ - O.K., ja to wszystko rozumiem i czytałem topic od początku. Tylko, że tam słowa nie ma o sposobie ładowania. Czy jest zwykły, czy impulsowy :) I stąd teraz moje pytanie, czy oryginalna do V3 ładuje tez impulsowo, czy nie? Bo Jeśli tak, to nie ma sprawy i kupuję (TANIEJ!!) tą z F1, a nie oryginalną :) A jeśli nie...

 

Tak na marginesie - słyszał ktoś z Was o tym wynalazku Philipsa? Wydaje się ciekawy, chociaż niezbyt tani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item580485513_100_orygin...v6_v3i_spv.html

 

To będzie działać? Kupiłem w końcu Fuze i chcę się upewnić czy ta ładowarka da radę?

Z Fuzem nie będzie, gdyż Fuze nie ma gniazda miniUSB. Za to taka powinna działać. Moja ładowarka ma dokładnie takie same parametry i działa aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posiadam odtwarzacz sansa e250. kupilem ladowarke TRAK cena 20 zl. po podlaczeniu odtwarzacza do ladowarki wyswietlony byl napis "podlaczone" nie bylo przy baterii zoltego pioruna oznaczającego ladowanie ; D. wyprobowalem wiec sposob z zaklejeniem dwoch z czterech "drucików". i oto jestem mile zaskoczony bo wszystko pieknie dziala. wszystko dobrze opisane DZIEKI CI za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel do Sansa Fuze jest taki sam jak do Ipoda? Jeśli nie, to czy ten:

http://allegro.pl/item606518790_kabel_usb_...i_transfer.html

jest najtańszym dostępnym kablem do ladowania Fuze i transferu mptrujek?

 

aha, czy jeśli jest to taki sam kabel, to czy oryginalna ładowarka ipoda, też będzie Fuze ładować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Skonstruowałem ładowarkę Simens z wyjściem na mini usb. Out jest taki 5V/420mA. Wszystko się powinno zgadzać. Problem jest w tym że gdy sprawdzam napięcie na mierniku to zamiast 5V pokazuje 8V. Od razu mówię że nie znam się na tym tak dobrze, ale podstawy mam i lutownica nie jest mi obca.Skoro to jest ładowarka to powinno być większe napięcie, ale nie wiem czy aż rzędu 8V skoro na USB od kompa pokazuje 5.20V. Czy podłączenie tej ładowarki skończy się przepaleniem baterii w clipie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje spokój. No ale <_< nurtuje mnie jedna sprawa:

-ładowarka Simensa 5V-/420mA pokazuje na mierniku 8.50V

-ładowarka Nokii 3.7V-/355mA pokazuje 8.50V

-ładowarka Nokii DC5V-/350mA pokazuje 8V

 

-ładowarka Nokii nowszy model DC5.7V-/800mA pokazuje 6V

-usb 4.75 V do 5.25 V i tak właśnie pokazuje

 

Jak już pisałem nie jestem orłem w tych sprawach, ale mnie to drażni oznaczenia na ładowarkach nie mówią mi tego co powinny. Miernik pokazuje raczej dobrze ponieważ 2 ostatnie się zgadzają. Wie ktoś w czym jest problem?

Według tego faq niektórymi mógłbym naładować clipa, lecz patrząc na napięcie na wyjściu clip może się przywędzić. Wiem też że rozwiązanie nie tkwi w wadliwych ładowarkach, a z tego że może nawet źle mierzę te napięcia. Nie myślcie że szkoda mi kasy na tą ładowarkę, bo już zamówiłem z v3 :P kieruję mną czysta ciekawość i nic więcej.

Może mnie ktoś nakierować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Daje spokój. No ale <_< nurtuje mnie jedna sprawa:

-ładowarka Simensa 5V-/420mA pokazuje na mierniku 8.50V

-ładowarka Nokii 3.7V-/355mA pokazuje 8.50V

-ładowarka Nokii DC5V-/350mA pokazuje 8V

 

-ładowarka Nokii nowszy model DC5.7V-/800mA pokazuje 6V

-usb 4.75 V do 5.25 V i tak właśnie pokazuje

 

Jak już pisałem nie jestem orłem w tych sprawach, ale mnie to drażni oznaczenia na ładowarkach nie mówią mi tego co powinny. Miernik pokazuje raczej dobrze ponieważ 2 ostatnie się zgadzają. Wie ktoś w czym jest problem?

Według tego faq niektórymi mógłbym naładować clipa, lecz patrząc na napięcie na wyjściu clip może się przywędzić. Wiem też że rozwiązanie nie tkwi w wadliwych ładowarkach, a z tego że może nawet źle mierzę te napięcia. Nie myślcie że szkoda mi kasy na tą ładowarkę, bo już zamówiłem z v3 :P kieruję mną czysta ciekawość i nic więcej.

Może mnie ktoś nakierować???

Napięcie bedą poprawne gdy ladowarka bedzie obciazona znamionowo, strach podlaczac do odtwarzacza takie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności