Skocz do zawartości

Sansa Clip i Fuze - Ładowarka FAQ


Gość KHOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kupiłem Clip'a z opisywanych aukcji allegro (pewnie Refurb) z firmy Kompranet z ładowarką gratis. Ładowarka oczywiscie pasuje ale nie ładuje ;p

Ładowarka wygląda w środku inaczej niż w tutorialu.

Postanowiłem pogłówkować i zaryzykować i udało się.

 

Należy przeciąć ścieżkę w laminacie między pierwszym a drugim lutem (w rządku 4 lutów obok siebie - zaznaczone na zdjęciu). Nie ma połączenia lutowanego, tylko należy przeciąć nożykiem (dość głęboko) ścieżkę w laminacie

 

Na zdjęciu:

12.jpg

Edytowane przez richie ploomba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kupiłem Clip'a z opisywanych aukcji allegro (pewnie Refurb) z firmy Kompranet z ładowarką gratis. Ładowarka oczywiscie pasuje ale nie ładuje ;p

Ładowarka wygląda w środku inaczej niż w tutorialu.

Postanowiłem pogłówkować i zaryzykować i udało się.

 

Należy przeciąć ścieżkę w laminacie między pierwszym a drugim lutem (w rządku 4 lutów obok siebie - zaznaczone na zdjęciu). Nie ma połączenia lutowanego, tylko należy przeciąć nożykiem (dość głęboko) ścieżkę w laminacie

 

Nie musiałeś główkować, bo instrukcja jest na pierwszej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie musiałeś główkować, bo instrukcja jest na pierwszej stronie...

 

a no zaskoczę Cię, trochę musiałem pogłówkować bo instrukcja z pierwszej strony odnosi się do innego modelu ładowarki. Jasne, że główne założenie modyfikacji jest zawarte w pierwszym poście, ale płytki z mojej ładowarki i z tutorial'a trochę się różnią. W mojej nie należy rozdzielać połączonych ze sobą cyną lutów, tylko należy przeciąć ścieżkę w laminacie łączącą dwa piny. Ładowarka opisywana przez ~KHOT~ ma dwa piny zlutowane ze sobą (nie posiadają one połączenia w postaci ścieżki zatopionej w laminacie tak jak w mojej). Porównaj zdjęcia.

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnimi czasy, mój kochany Vanquish R Pocket miał bardzo niemiły wypadek (został przejechany przez wóz dostawczy pełen cegieł...), tak więc jestem zmuszony zainwestować w coś nowego. Decyzja padła na Sansę Clip+ (+) kartę 4 GB (choć jeszcze rozważam znowu zakup Vanquisha R Pocketa... fajna grajka jak za tak niską cenę).

Denat (zniszczony mp3) zostawił mi ładowarkę, wobec tego mam pytanie czy ta ładowarka jest w stanie naładować mi Sansę Clip +?

 

Oczywiście jest to oryginalna ładowarka, którą dostałem wraz z R Pocketem.

 

Tak, przeczytałem "tutorial" i wynika z niego, że ładowarka nie spełnia wymagań "minimalnych", ale ktoś tutaj niedawno pisał z kolei, że zakupił ładowarkę Vedii i że owa ładowarka ładuje Clipa+ bez problemów. Vedia i ta moja ładowarka ma bardzo podobne, przykładowo:

 

Ładowarka USB Vedii

 

Napięcie wejściowe100-250 VAC 0.1A 50/60Hz

Napięcie wyjściowe5 V +- 5%

Natężenie wyjściowe300 mA

 

 

 

Moja stara ładowarka po denacie:

(uwaga, przepisuję wszystko tak jak jest napisane na tej ładowarce)

Input:100-240VAC 50/60hz 100mA

Outpu:5.0V (tutaj miał być specjalny znak, ale nie potrafię go znaleźć w tablicy znaków - wygląda on miej więcej jak znak równa się, ale zamiast dolnej "belki" jest trzy kropek, a górna belka to zwykła kreska jak w znaku równości ) 300mA.

 

Czyli (chyba) te ładowarki są porównywalne ze sobą, więc jest szansa, że naładuję nią Clipsa+ ową ładowarką?

 

PS. Wybaczcie "nieco" chaotyczny post, mam nadzieję że jednak go zrozumiecie. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie małe pytanko (odnośnie ładowania i nie). Mam wersję USB 1.1 (płyta główna to AK32 via KT266). Mam takie małe pytanko odnośnie tego USB. Na pudełku z Clip+ jest napisane w wymaganiach, USB 2.0. Będę w stanie ładować (póki nie zakupię sobie jakieś ładowarki z V3`ki) przez niego? I co ważniejsze... będę mógł dzięki niemu przesyłać dane na plajerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zawsze ładowałem mojego clipa plus na kompie, dzisiaj zorientowałem się, że ładowarka od mojej kamery ma wtyk mini USB i ma 5v. Podłączyłem rozładowanego clipa, a on naładował się po 2 godzinach. Sieciowa ładuje szybciej niz kabel USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawostka:

kupiłem dzisiaj ładowarkę sieciową usb, żeby mieć czym ładować moją sansę fuze (tą starszą, z szerokim wejściem). Wyjąłem płytkę drukowaną, a tam już fabrycznie 2 środkowe styki nie były przylutowane :D

Oznacza to, że owa ładowarka od nowości, bez żadnych modyfikacji nadaje się idealnie do sansy fuze! No i kosztowała 7,99 zł :)

 

http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-zasilacz-usb-mp3-mp4-wawa-wola-i1747298638.html - dokładnie ten model kupiłem. maxpower usb travel charger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie .Panowie zakupiłem ładowarkę oryginalną do sansa clip+ z tej aukcji:

 

http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-motorola-nowa-i2475932763.html

 

Parametry ładowarki-

MODEL: DCH3-05EIJ-0300

INPUT: 100-240V~50/60 Hz 0.2 A

OUTPUT: 5.0V-550mA

Problem jest tego typu że ładowarka się delikatnie grzeje.Czy to nie uszkodzi clipa+ ?

Jeszcze jedno pytanie ,po podłączeniu clipa+ do ładowarki odtwarzacz sam się włącza ,wyłączyć po podłączeniu czy zostawić włączonego ? -czy nie ma różnicy ?.Z góry pięknie dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności