Skocz do zawartości

Sansa Clip i Fuze - Ładowarka FAQ


Gość KHOT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Sanse fuza i też sobie chciałem sprawić taką ładowarkę. Odkopałem w szafie właśnie takie coś, jednak odrobinę różni się parametrami.

Jeżeli próbowałeś i ładuje, to ok. Na wyjściu ma 0,7A, więc ze sporym zapasem, z drugiej strony ma gniazdo usb, więc pewnie napięcie terz trzyma w granicach standardu. Popatrz teraz na rysunek:

post-14627-1249215126_thumb.jpg

Żółte kółka to piny zewnętrzne, ich nie ruszasz. Kółka niebieskie, to piny wewnętrzne i je musisz odizolować. Czarnym kółkiem masz zaznaczoną najlpszą linię cięcia - tnij z niewielkim dociskiem, kilka razy, aż do laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam, niedługo będę miał clipa 8gb i muszę zakupic ładowarkę, wie ktoś gdzie moge kupic tanio ładowarke z miniusb w Warszawie?

 

Drugie pytanie to czym się różni ta ładowarka od tej? Warto dopłacac, czy nie ma to różnicy? Czy jeśli kupie powiedzmy zepsutą ładowarkę (albo z za dużym napięciem) to może mi się spalic mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

dołączam się do poprzednich pytań

 

Cześć,

 

Ja kupiłem ładowarkę Vivanco w EuroAGD do Clipa+ i przerobiłem według opisu kolegi KHOT z pierwszej strony tego wątku, czyli miernik w łapę, ostry nóż do tapet i dwa środkowe piny odłączyłem od gniazda USB. Ładowareczka teraz pięknie ładuje Clipa+.

Jako ciekawostkę dodam, że mam w domu jeszcze pierwszą wersję Clipa, która ładuje się na moim lapku Dell-u D630 bez problemu, natomiast Clip-a+ nie mogę na nim naładować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co przerabiać ładowarke skoro zwykła kosztuje...8 złotych na allegro

i działa świetnie , tylko trzeba pamiętać o wyłączeniu po włożeniu wtyczki żeby nie

grał bez sensu podczas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co przerabiać ładowarke skoro zwykła kosztuje...8 złotych na allegro

i działa świetnie , tylko trzeba pamiętać o wyłączeniu po włożeniu wtyczki żeby nie

grał bez sensu podczas ładowania.

Przeczytaj dokładnie początek tego wątku to się dowiesz dlaczego niektóre ładowarki trzeba przerobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie odtwarzacza Sansa C250. Do zestawu oryginalnie dołączony jest jedynie kabel USB, co uniemożliwia ładowanie odtwarzacza bez dostępu do komputera. Rozglądałem się za ładowarką sieciową, znalazłem coś ale nie chcę kupić czegoś co nie będzie działało. Stąd pytanie czy ta (http://www.allegro.pl/item1005260946_ladowarka_baterii_aku_pda_kam_gsm_mp3_3_6v_3_7v.html) ładowarka będzie działała z moim MP3?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Przymierzam się do zakupienia Sansa Clip+, i w wątku obok przeczytałem że ładowarka od motoroli V3 będzie ładować tak samo jak w Clipie. Natomiast nurtuje mnie kwestia zakupu trzymam w ręku ładowarkę do Motoroli , prawdopodobnie też do modelu v3 jak wyczytałem w sieci, ale jest to inny model od tych oferowanych na allegro.

 

Dane z naklejki z ładowarki wyglądają następująco

MODEL: FMP5189B

INPUT :100-240V~50/60Hz 0,15 A

OUTPUT: 5.0V - 550mA

 

A na ładowarce którą znalazłem na allegro, o razu zaznaczam że jest to inny model ale podane że oryginał do V3 dane wyglądają następująco:

MODEL: DCH3-05EIJ-0300

INPUT: 100-240V~50/60 Hz 0.2 A

OUTPUT: 5.0V-550mA

 

Różnica jak widać jest minimalna w linijce INPUT.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć, czy to właściwie ma znaczenie która z tych będzie użyta, czy obie będą tak samo dobre?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem. Kupiłem ładowarke usb i chcialem ladowac przez nia telefon i ja otworzylem zeby zakleic te piny, tylko okazuje sie ze w srodku troche inaczej wyglada niz tamta ktora opisal KHOT...

Prosze o instrukcje zaklejenia prawidlowych pinow... Przesylam zdjecia, prosze je pobrac i zaznaczyc na paincie co mam zakleic tasma.. bardzo prosze o pomoc!

 

aae47afa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam niedawno zakupiłem Sansa Fuze i gratis dostałem zasilacz sieciowy usb ale gdy podłączę do niej Fuze odtwarzacz nie ładuje się przeczytałem FAQ ale nadal dużo rzeczy nie rozumiem. Parametry mojej ładowarki to

INPUT:AC100-240V 50/60Hz

OUTPUT:DC5V+-0.20V

DC500mA+-30mA

Jak myślicie przerabiać to ładowarkę czy nie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem o tuż ładowarkę z tego linku http://www.hihawa.pl/produkty/Akcesoria%20do%20odtwarzaczy%20MP3/Vedia%20ładowarka%20USB%20-461.html i ładuje bez przeróbek od miesiąca gdy ją użytkuję nie miałem z nią problemu a i najważniejsze nie trzeba wcale jej modować czyli przerabiać. Mam nadzieję że komuś pomogłem.

Edytowane przez Judas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności