Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audiobooki


AudioNova

Rekomendowane odpowiedzi

> z drugiej strony tylko 8kb ? za free to jakis zart

 

żart? a czego oczekujesz za darmo? :) poza tym słuchałeś właściwie tych plików? da się ich słuchać... to nie jest tak, że jedyne co słychać to jedna wielka kaszanka...

 

zawsze możesz KUPOWAĆ audiobooki - na tejże stronie (za drobną opłatą) bądź przykładowo na audible.com, a tu tylko $30 sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marmur: na pierwszej stronie jest link do mojego spisu kilkunastu miejsc, gdzie znajdziesz (punkt 5b) dość kompletną listę... nie chwaląc się, znam temat i lepszej listy nie znajdziesz, he he B)

 

co do jakości darmowych audioksiążek - jest różna, ale z mojego doświadczenia wynika, że tylko niewielki procent amatorskich nagrań to dno.

 

jakość tego, co jest na audiobooksforfree - to są w sumie tylko sample i tak trzeba je traktować. a jeśli zechcesz kupić dłuższy utwór - ceny nie są złe.

 

pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie bartek rzeczywisice jest tam kawal dobrej roboty linki sie przydadza. a co do kupna to rzeczywiscie mozna znalezc ciekawe pozycjie w dobrych cenach tylko czasem dobrze by bylo posluchac jakis sample przed kupnem, ale nie zawsze mozna miec wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wspomniany był Project Gutenberg

http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page

 

W którym główny nacisk położono jednak na słowo pisane, jednak natknąć się można na audiobooki :)

W różnych językach, ale głównie po angielsku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z tego co widzę, to audiobooki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, Nawet lektury szkolne w takich wersjach są dostępne i chyba to lepsze, niż czytanie jakiś opracowań. Zresztą nie zawsze ma się możliwość czytania normalnej książki, ale w takich chwilach można sięgnąć po audiobooka i posłuchać. Niezła sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Co ten wątek taki prawie nieżywy ?

Audiobooków nie słuchamy ? Ja lubię, zwłaszcza słuchowiska z oprawą dźwiękową, szczególnie podczas długich i nudnych podróży.

Teraz na tapecie "2010: Odyseja kosmiczna" :

http://audioteka.com/pl/audiobook/2010-odyseja-kosmiczna

 

Pierwsze 57 minut można pobrać za darmo

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 3/12/2017 o 16:21, paratykus napisał:

Co ten wątek taki prawie nieżywy ?

Audiobooków nie słuchamy ? Ja lubię, zwłaszcza słuchowiska z oprawą dźwiękową, szczególnie podczas długich i nudnych podróży.

Teraz na tapecie "2010: Odyseja kosmiczna" :

 

http://audioteka.com/pl/audiobook/2010-odyseja-kosmiczna

 

Pierwsze 57 minut można pobrać za darmo
 



z takiego typu audiobookow to polecam "Czy androidy snia o elektrycznych owcach?". Tez zrobiony audiobook teatralnie z podzialem na role. Genialny.

Edytowane przez shpongloid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, shpongloid napisał:



z takiego typu audiobookow to polecam "Czy androidy snia o elektrycznych owcach?". Tez zrobiony audiobook teatralnie z podzialem na role. Genialny.

 

Ponad 2 lata temu tak pisałem na Muzostajni:

 

"Fajnie, że ten temat się pojawił. Próbowałem „zaszczepić” audiobooki na forum.mp3store, ale tak jakoś trochę bez echa przeszło.

A przecież taka porządna realizacja to oprócz wątków fabularnych, prawdziwa uczta dla naszych uszu jeśli chodzi o dźwiękową panoramę wykreowanego świata. Można odlecieć jak przy dobrej muzyce, albo nawet bardziej.

 

Co do Blade Runner, warto wspomnieć, że słuchowisko zostało nagrane w systemie dźwięku binauralnego.

W podobnym duchu zrealizowano „Niezwyciężonego”, polecam szczególnie miłośnikom Stanisława Lema. Ja audiobook odebrałem znacznie lepiej niż książkę. Może dlatego, że udźwiękowienie jest dosyć mroczne i genialnie – dla mnie – wpisuje się w fabułę i przesłanie książki :

http://audioteka.pl/niezwyciezony/#Ladowanie

Za najszerszą, najbardziej pełną i najbogatszą pod względem udźwiękowienia uważam Trylogię husycką Andrzeja Sapkowskiego .Również Opowiadaniom o wiedźminie czy też realizowanemu cyklowi Sagi, właśnie zapoznaję się z „Krwią elfów”, niczego pod tym względem nie brakuje.

Na koniec dodam tylko, że znam twórczość ASa prawie na pamięć.Jednak spotkanie z porządnie zrealizowanym audiobookiem w formie słuchowiska to dla mnie zupełnie nowe przeżycie, zarówno pod względem emocjonalnym jak i estetycznym.

Krążą opinie, że audiobook jest gorszy od książki, bo ogranicza nam wyobraźnię narzucając własne wizje i koncepcje właśnie poprzez udźwiękowienie. Jako mól książkowy, który przeczytał tysiące książek, pozwolę sobie skromnie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.
U mnie jest zupełnie odwrotnie.

Nie znaczy to, że każdemu taka forma „czytania” literatury może przypaść do gustu. Wyraziłem tylko swój punkt widzenia.
Wszystkich „maniaków” audio zachęcam jednak do audiobooków, zwłaszcza w formie słuchowisk."

 

Edit: i jeszcze z Muzostajni

 

"Chciałbym odnieść się do wypowiedzi Lorda, bo tutaj może być pogrzebany pies, który odrzuca część ludzi od audiobooków :

„Ebooki jak najbardziej. Można przy nich muzyki słuchać. Ale audiobooki mnie męczą. Próbowałem kiedyś w autobusie.”

Moim skromnym zdaniem audiobooka w formie słuchowiska nie powinno słuchać się w przelocie, przy okazji, na mieście itp.
Raczej zasiąść w ciszy i skupieniu jak do ukochanej płyty – zapewnić sobie maksimum warunków odsłuchowych.
Inaczej będzie trudno „odlecieć” !

 

Myślę że warto temat rozruszać. 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Norda napisał:

Lubie audiobooki ale zazwyczaj przy nich usypiam i przy kolejnym odsluchu mam problem gdzie dokladnie skonczylem :P

Z tego względu audiobooków słucham głównie w podróży, a do łóżka ustawiam sobie grajka na pół godziny traktując sprawę właśnie jako miły usypiacz ;)

 

edit:

 

To jeszcze może "Święty chaos" - nie jako rekomendacja ( bo ma tylu zwolenników co przeciwników ), ale jako ciekawostka, bo to : "pierwszy w Polsce audioserial napisany wyłącznie z myślą o wersji audio przez scenarzystę i pisarza, Cezarego Harasimowicza."

http://audioteka.com/pl/audiobook/swiety-chaos

 

oraz :

 

 

I zajawka Kahira z lubimyczytac.pl :

" Realizacja - majstersztyk. Świetnie udźwiękowiony , obsadzony bardzo dobrymi aktorami , z klimatycznym podkładem muzycznym Michała Lorenca. Audiobook marzenie. Tak by się wydawało. Tymczasem w warstwie fabularnej mamy tytułowy chaos. Chaos taki że i święty by tego nie ogarnął. Autor rzuca bohaterkę po wszystkich kontynentach i trudno dostrzec jakiś większy sens w jej działaniu. Im dalej tym robi się dziwniej. Gdyby spojrzeć na tą książkę jako całość to mozna odnieść wrażenie że słuchamy jakiegoś nieprawdopodobnego bełkotu , ale ... . No właśnie jeste pewne "ale". Gdy podejdziemy do tej książki w taki sposób w jaki była wydawana w audiotece - czyli w formie dźwiękowego serialu, wtedy dostajemy fantastyczną trzymającą w napięciu opowieść o super-agentce . Słuchajmy tej książki tak jakbyśmy oglądali serial typu procedural. Odzielmy sobie poszczególne epizody. Historia agentki pójdzie na drugi plan ,a my w każdym odcinku dostaniemy strzępek , urywek wiadomości które budują tą postać . W takim wypadku - możemy pozwolić autorowi zaszaleć - a niech tam robi co chce , nasza bohaterka niczym James Bond albo Rudy 102 i tak wyjdzie cało i tak wypełni zadanie - ale w jakim stylu !!! Będzie się działo - mają być jeszcze 2 sezony tej ksiązki/audobooka/słuchowiska -ja czekam "

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności