Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Używany telefon za 200zł, jaki?


mjuzik

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki używany telefon możecie polecić, w cenie powiedzmy 200 zł (+/- 10%)?

Zależy mi na tym, żeby wygodnie pisało się smsy, bo wysyłam ich mnóstwo. Poza tym chciałbym miły dla oczu wyświetlacz (więcej niż 4k kolorów i 128x128 pixeli). Aparacik może być lepszy niż VGA, chciałbym również bluetooth. Nie zalezy mi na tym, żeby był jakiś cienki, malutki, zgrabniutki itp, nie musi mieć odtwarzacza mp3, bo i tak z niego nie będę słuchał. No i jeszcze jedno, powinien być ładny (ale nie koneicznie) :)

Korzystałem przez jakiś czas z Nokii 7650 (pierwszy telefon z symbianem), i byłem miło zaskoczony (ale miała tylko 4 mb pamięci). W związku z tym moje typy to:

Nokia 7610

Nokia 6630

Macie jakieś sugestie, rady, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zawsze możesz kupić moją Nokię 6600 z każdym dodatkiem o jakim sobie zamarzysz, bo jestem gadgeciarzem i przez ten czas co ją miałem trochę sie tego uzbierało. Żeby nie przeginać pałki, jeśli jesteś zainteresowany to napisz mi PW lub na gg:1810533 - ale dopiero po 26-tym bo jutro wylatuję na wakacje, a dziś raczej nie będę miał za dużo czasu na dyskusję, bo muszę jeszcze trochę spraw pozałatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe, piszesz, że powinien być ładny, a potem wymieniasz, jako kandydatów takie paskudztwa, jak Nokia 7610 i Nokia 6630 :P

Ale o gustach się nie dyskutuje ;)

 

Ja polecę coś innego niż przedmówcy:

- o Nokiach mam w ostatnich latach coraz gorsze mniemanie - firma dołuje coraz bardziej, jeżeli chodzi o jakość wykonania sprzętu.

- Na SE się zupełnie nie znam - nigdy nie miałem i nie używałem

 

Samsung - jeżeli chodzi o jakość wykonania w segmencie telefonów budżetowych to jest dla mnie numer 1. Nokie przy tym wyglądają, jak tania chińszczyzna

Motorola - to z kolei król trwałości. Mam w tej chwili w domu 3 Motorole (T2288, E365, V3), z których najstarsza ma 8 lat i wszystkie działają praktycznie, jak nowe (może nie licząc żywotności baterii). Raz po raz pożyczam je komuś znajomemu, kto akurat potrzebuje zastępczego telefonu (bo Nokia znowu się popsuła :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszych przemyśleniach, jestem skłonny zgodzić się niemal w pełni z tym starym komuchem Ripperem. Z tym, że nie wszystkie budżetowe Samsungi są dobrze wykonane, ale niektóre naprawdę trzymają poziom.

 

Odradzam jakiekolwiek rozsuwane badziewia ;/ A najdalej trzymaj się od wynalazków z logiem BENQ dużymi i Siemens małymi literami O_o Wprawdzie swoją komórką niemal wybijałem szyby w oknach i kilka razy miała ślizg i podskoki na betonie, ale klawiaturę będę musiał przytwierdzić kropelką i ma takie lagi w menu, że zanim pojawi się literka po naciśnięciu jakiegoś przycisku w smsie, to czasem można zrobić herbatę. Szczególni odradzam EL71, chyba, że jako narzędzie zaczepno-obronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung - jeżeli chodzi o jakość wykonania w segmencie telefonów budżetowych to jest dla mnie numer 1.
Tu się zgodzę.
Odradzam jakiekolwiek rozsuwane badziewia ;/
A tutaj nie :)

Miałem (właściwie dalej mam :)) Samsunga D600E. Jest świetnie wykonany, jest rozsuwany, ma rewelacyjny ekran, niezły aparat, jest wytrzymały (spadał niezliczoną ilość razy, kiedyś utopiłem go w wannie i obyło się bez konsekwencji :)). Ale ma też wady. A poza tym... nie ma Symbiana :) Znajdźcie mi niezłego Samsunga z Symbianem za 200zł, to go kupie ;)

 

A co do wyglądu, to rzeczywiście 6630 może nie jest miss, ale 7610 jest cudna i nie zaprzeczać mi tutaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki używany telefon możecie polecić, w cenie powiedzmy 200 zł (+/- 10%)?

Zależy mi na tym, żeby wygodnie pisało się smsy, bo wysyłam ich mnóstwo. Poza tym chciałbym miły dla oczu wyświetlacz (więcej niż 4k kolorów i 128x128 pixeli). Aparacik może być lepszy niż VGA, chciałbym również bluetooth. Nie zalezy mi na tym, żeby był jakiś cienki, malutki, zgrabniutki itp, nie musi mieć odtwarzacza mp3, bo i tak z niego nie będę słuchał. No i jeszcze jedno, powinien być ładny (ale nie koneicznie) :)

Korzystałem przez jakiś czas z Nokii 7650 (pierwszy telefon z symbianem), i byłem miło zaskoczony (ale miała tylko 4 mb pamięci). W związku z tym moje typy to:

Nokia 7610

Nokia 6630

Macie jakieś sugestie, rady, itp?

Podsumowując, poszukaj na aledrogo- to boli czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie boli, i robię to. Tyle że na allegro nie ma pod każdym telefonem wypisanych opinii użytkowników, więc zapytałem Was. Przecież nie każdy telefon jest tak samo wygodny w użytkowaniu, tak samo dobrze sie sprawdza, jest tak samo wytrzymały itp., mimo podobnych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie boli, i robię to. Tyle że na allegro nie ma pod każdym telefonem wypisanych opinii użytkowników, więc zapytałem Was. Przecież nie każdy telefon jest tak samo wygodny w użytkowaniu, tak samo dobrze sie sprawdza, jest tak samo wytrzymały itp., mimo podobnych parametrów.

Nokia 3110 roxuje do sms, ale ma dosyć mały wyświetlacz. Nic lepszego do pisania nie znajdziesz. Posiedział na allegdro 2min i znalazłem nie jedną 6630/6680 która pójdzie za ~200 zł więc nie czaruj. Kupując e50 siedziałem na allegro tydzień ale wyrwałem 500zł (150zł taniej od ówczesnej ceny używek). Kupowanie tanio to nie takie chop siup :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz SE to zapoluj na sharpy - maja dobrą opinię i w swojej cenie sa podobno dobre.

 

Ripper - to, że telefon działa 8 lat to nie jest argument. widzisz mam Ericssona GA318, który ma 12 lat i działa. w tych telefonach poprostu nie za bardzo ma sie co zepsuć. znam za to mase przypadków zepsutej V3, ten model pada jak muchy i jest to stwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pietruszka

Napiszę, ale obawiam się, że to nie nastąpi zbyt szybko... :)

 

 

A co myślicie o Nokii N70? Za 300zł w bdb stanie się opłaca?

 

Sam taki posiadałem, dopóki go nie utopiłem :) nie polecam ich kąpać ;)

 

Telefon w sumie ok, czasem się zawieszał, czasem sam dzwonił, ale tak to z tymi n-kami jest. W miarę wytrzymały, przeżył nie jeden upadek. Najbardziej mnie tylko denerwowało że straaaasznie długo się uruchamiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności