Skocz do zawartości

Beresford TC-7510


Rekomendowane odpowiedzi

Beresford'a MK 6/4 MOD21 musisz go dobrze "wygrzać ",na razie słuchaj na jego wzmacniaczu słuchawkowym. Pózniej możesz spróbować majkel-a v7,v8 Co kupić ? Dla mnie odpadają słuchawki zamknięte , uszy " parzą " dlatego mam otwarte :) kiedyś miałem Sennheiser 580 bo innych nie było . Teraz zaczynam od 595 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym skorzystal przy okazji odsylania DACa ale jest jeden problem - nie wiem jak majkel uwinie sie z kolejka na v8 a sluchanie na beresie tego typu sluchawek to juz jakies nieporozumienie (tym bardziej jesli maja to byc sluchawki docelowe i glowne). a potrzebuje sluchawek praktycznie najpozniej za 2 tygodnie (nie bede pisal dlaczego bo mi sie nie chce tlumaczyc :) )

 

Dlatego jeszcze raz proponuję kupić CAL! do Beresforda :)

 

Umilą Tobie czas na oczekiwanie V8. I @majkel może V8 zoptymalizować pod CAL!, które doskonale sam zna ...

 

Widzę po forum,ze ludzie dzielą się na tych którzy uwielbiają CAL! LUB Grado.

 

Sprawdź do której "szkoły" należysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzeju, gwarantuje,że SR325i już na samym wzmacniaczu Beresforda pokaże Ci co trzeba. Swoją drogą całkiem fajnie to hula jedno z drugim. Odeślesz mi razem z DACiem. Ja mam teraz RS1, więc mogę się obyć przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek kolego, moze moja odpowiedz zabrzmi prymitywnie ale... majac 1200zl do wydania mam pakowac sie w sprzet creative'a za 300zl? bo na kupno sluchawek "tymczasowych" nie mam kasy ani zdrowia :) - chce kupic te sluchawki ktore wymienie za kilka lat na gs1000

 

Poczytaj wątek @rolndsingera (chociaz to moze zając miesiąc ;) )

 

CAL! + Beresford może dostarczyć więcej wrażeń niż HD650 + .... droga przez mękę (czyli dobór wzmacniaczy,źródeł, kabli ...)

 

Wiem co mówię, bo mam HD595 które wybitnie grają tylko z dziurki mojego VIncenta (zwłaszcza po "wyczyszczeniu" zasilania)

 

Z Beresforda juz nie. Jestem pewien ze HD650 mogą być wybitne ale trzeba tygodni prób,żeby dobrać do nich tor (i sporo szczęscia)

 

Chodzi oczywiście o uzyskanie chociaż 80% tego co mogą dać

 

EDIT >>

 

Obecnie jeszcze wybitnie zagrały z mojego amp-a Creek-a po wpięcu coaxiala za 1500 PLN :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadamy się ;) Tylko musisz je traktować jak własną kobietę :P

Generalnie trzeba trochę posłuchać różnych konstrukcji, różnych sprzętów żeby po prostu wiedzieć czego się chce.

Jest jeszcze druga droga - kupić pierwszy lepszy polecany zestaw i nie słuchać niczego innego :)

 

PS. Wątek o CAL to w zasadzie wątek o wszystkim. Śmietnik się zrobił niestety

 

EDIT:

 

Z innej beczki.

Ranking transportów cyfrowych przeniosłem ze względów porządkowych właśnie do osobnego wątku. Jako bonus dorzuciłem bardzo pouczające wyniki nowych testów.

Zapraszam http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=44172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado_Fan- A ty zostawiasz sobie RS1 czy je później będziesz sprzedawał?:D

BTW. Jak idzie wygrzewanie? Ja postanowiłem teraz nie robić testu na mojej muzyce aż przekroczą 100h a jutro to nastąpi.

 

EDIT: http://www.head-fi.org/forums/f10/fs-grado...upgrade-405159/

RS2 na Cardasie za 300$. Jako ciekawostka..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysio, jeszcze zobaczymy. One mają dopiero 4 doby, więc chodzą sobie

 

Fallow bardzo ciekawe te testy. A może je przenieść do nowego wątku o transportach? Chyba bardziej na temat, a tu zostawić link tylko bo na pewno ludzie też będą zainteresowani.

Podesłałbym jeszcze raz Beresowego TC-3618 i może też swojego coaxiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel: Tak, sredni z nich kable cyfrowe :) Ja jeszcze sobie ukladam odczucia w glowie, ale jak juz sobie wszystko uloze w glowie, to napisze :)

GradoFAN: Masz racje, tam chyba bardziej jest ich miejsce. Poprosilem o zmodowanie.

Imacman: Milo :)

 

Podaje wiec linka, dla ciekawych testow kabli cyfrowych i analogowych jako cyfrowe via RMAA -> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...mp;#entry496379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek kolego, moze moja odpowiedz zabrzmi prymitywnie ale... majac 1200zl do wydania mam pakowac sie w sprzet creative'a za 300zl? bo na kupno sluchawek "tymczasowych" nie mam kasy ani zdrowia :) - chce kupic te sluchawki ktore wymienie za kilka lat na gs1000

 

Lenar te CAL! to wcale nie taki glupi pomysl, moze byc ze potem uznasz ze nie warto bylo wydawac tyle kasy.

Sr325i graja agresywniej od sr60, z lepsza rozdzielczoscia i przestrzenia ale komfort podobny , moze nawet gorzej bo ciezsze.

W tej kwocie ja bym bral dla siebie K701, dla Ciebie chyba faktycznie najlepiej DT880Pro, jest brzmienie, jest komfort. To ze sr325i sa drozsze nie zmaczy ze sie bardziej spodobaja. Musisz odsluchac, naprawde nie ma innej rady. Poza tym sam zobaczysz moze nawet nie GSy beda Twoim ostatecznym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy dt 880 pro i jednoczesnie beresforda - czy ktos napedzal te sluchawki z dziurki? To ze sr325i pokaza swoj potencjal juz wiem od Bartka i nie mam powodow by mu nie wierzyc... jak jest z dt 880 pro? pytam poniewaz takie rozwiazanie przejsciowe niestety bede musial zastosowac na jakis czas... a odsluchem zajme sie w polowie lutego (GF- jesli twoja propozycja wypozyczenia sr325i jest aktualna to ewentualnie skusilbym sie w takim wlasnie okresie choc nic nie jest pewne bo moze dorwe je osobiscie wczesniej). Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy BD - czy ktorys z was mieszka moze w Toruniu, Bydgoszczy, okolicach i bylby sklonny je uzyczyc chocby na 2 godzinki testow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dużo piszecie tu o słuchawkach. A jakie są wasze odczucia po wykorzystaniu Beresforda przy słuchaniu muzyki z kolumn?

Moje aktualne źródło to Marantz CD 6002, wzmacniacz Rotel RA-04, kolumny podłogowe Tannoy Sensys. Ciekawi mnie różnica dźwięku w kolumnach po podpięciu Beresforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenar a posluchaj tez DT990Pro na przyklad, widze wzbraniasz sie przed sluchawkami za mniejsze kwoty co moze okazac sie bledem.

Generalnie powiem szcerze ze teraz kupilbym sobie albo K701 albo GSy albo tez HD800 jak wejda. Z tym ze to wszystko moze kiedys bo teraz dobrze mi sie slucha na HD580/DT990Pro. A wcale duzo im nie ustepuja CAL!

 

Matman masz fajny wzmacniaczyk ale Sensysy z tego co pamietam wciagaly dzwiek zamiast go wydobywac - Beres moze tu nie pomoc, wal PM do Ogorka on slucha na yarach:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy dt 880 pro i jednoczesnie beresforda - czy ktos napedzal te sluchawki z dziurki?

 

W tym Ci nie poogę, ale rozważ jeszcze te AKG 701.

Ja mam o pare klas od nich gorsze k240studio, i z beresem zgrywają się nieźle.

 

sporo jest tutaj

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...25896&p=6#k

 

ale też oczywiści mnóstwo obrzucania się błotem, trzeba ostro filtrować :)

 

Jancio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenar, DT880 też dobrze grają z Beresfordem. Wbudowany wzmak jeszcze im daje radę, ale wyciska z niego siódme poty, w końcu to 250ohm, także to raczej rozwiązanie przejściowe.

 

matman11>>

Fakt mniej tutaj osób ma system kolumnowy, ale można znaleźć i takie opisy. Daleko szukać nie trzeba Jancio może Ci coś na ten temat powiedzieć ;)

Masz ten komfort, że nie musisz polegać na cudzych wrażeniach bo możesz DACa wypożyczyć i spokojnie posłuchać u siebie i podjąć decyzję.

 

 

 

 

A ja dziś i jutro mam okazję stroić Stage 3 na super czułym duecie - najświeższy Moonlight v8 i niewygrzane Grado GS1000.

Na prawdę sporo się udało poprawić przez to właśnie,że wszystko słychać jak na dłoni, dzięki Majkel. Odwdzięczyłem się za to fotkami Moona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy uczestnik forum kłaniam się wszystkim.

Zainteresowałem się ostatnio Beresford DAC gdyż czegoś takiego brakuje w moim systemie. Na tym forum znalazłem wiele informacji o nim ale w pewnym aspekcie czuję się niedoinformowany. Chodzi o różne wersje i modyfikacje. Dlatego chciałbym prosić GRADO Fana o wyjaśnienia.

Czy wersja MK 6/4 jest najnowszą wersją niemodyfikowaną?

Czy MOD21 jest najnowszą modyfikacją fabryczną?

Czy stage 2, 3 są własnymi modami GF ?

GRADO Fanie czy twoje modyfikacje mają na celu ogólną,kompleksową poprawę jakości dźwięku czy są wykonywane w celu dostosowania brzmienia do indywidualnych wymagań zamawiającego? Czy twoje modyfikacje dotyczą tylko wyjścia słuchawkowego czy całości? Czy twoje modyfikacje są wykonywane na wersji MOD21,czy na wersji podstawowej MK6/4?

Trochę dużo tych pytań ale myślę że te informacje przydadzą się potencjalnym nabywcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja odpowiem :)

 

MOD21 to najnowsza wersja FABRYCZNA Beresforda.

 

Kupując nowego możesz kupic TYLKO TAKĄ WERSJĘ

 

Starsze wersje to np. 6/4, 6/3 ...

 

Stage 2 i Stage 3 to modyfikacje GRADO__Fan-a.

 

Najlepsza rada -> pożyczyć og GF Beresforda MOD21 (czyli niemodyfikowny, fabryczny egzemplarz), światłowód lub ten droższy coaxial i sprawdzić jak to zagra.

 

Jak będzie bardzo dobrze z lekkim niedosytem (lub apetytem na więcej) to Stage2 i Stage3 mają własnie zaspokajać taki apetyt :D

 

Jak poprawi sie warunki zasilania w torze cyfrowym i audio to na każdym wyjsciu słychać róznicę. A to jest podstawą Stage2 (w tym eliminowanie zakłóceń powstających wewnątrz układu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matman11>>

Fakt mniej tutaj osób ma system kolumnowy, ale można znaleźć i takie opisy. Daleko szukać nie trzeba Jancio może Ci coś na ten temat powiedzieć ;)

Masz ten komfort, że nie musisz polegać na cudzych wrażeniach bo możesz DACa wypożyczyć i spokojnie posłuchać u siebie i podjąć decyzję.

 

Ja BARDZO chętnie coś powiem...zeznam wszystko, dobrowolnie i w ogóle. Tylko że - Beresa nie mam :)

Jak wróci...z upgrade...ech...jak wróci...to będę pisać jak się stage3 sprawuje ;-)

 

Jancio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmotywowany modowanieniem, postanowiłem zmienić kabel sieciowy we wzmacniaczu. Pytanie, czy bawić się ze wstawianiem gniazda zasilającego IEC np. Schurter z filtrem 10 A, czy wymienić sam kabel na Lappa Olflex 3x2,5 z wtyczką Bals’a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności