Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ciekawe płytki binauralne ?


siloe

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie. Po prostu chcą aby ich słuchawki jak najlepiej zabrzmiały, żeby odsłuch był możliwie efektowny. Muzyka zrealizowana pod kolumny nie brzmi aż tak naturalnie (na słuchawkach) jak muzyka zrobiona pod słuchawki. Czy to S-Logic czy E.A.R, nieistotne. Binaural będzie brzmiał fantastycznie czy sprzęt ma jakiś mega system czy nie.

 

Podejrzewam, że można jakoś się dowiedzieć jak została nagrana płyta Ultrasone. Każdy kto choć odrobinę orientuje się w temacie będzie świadom, że większy wpływ na końcowy odbiór ma jednak sposób zrealizowania nagrania, nie S-Logic.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

 

A S-Logic może jedynie pogorszyć doznania binaural.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rozumiem co napisałeś ale nie potrafię przelać na słowa, tego co chcę wyrazić. Kolejna noc przy książkach i takie efekty właśnie :lol: Ogólnie chciałem odsunąć wszelkie zarzuty w stronę Ultrasone. IMO S-Logic jest efektywne, a kwestia marketingu jest tu pomijalna.

 

Nie uważam, żeby S-Logic pogarszało odbiór nagrań binaurlanych. Wręcz przeciwnie - może go jeszcze bardziej 'urzeczywistnić'. Jeszcze w żadnych słuchawkach nie słyszałem basu, który by był tak duży, a mimo to nie zachodził na średnicę. W moim mniemaniu to główna zasługa S-Logic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rozumiem co napisałeś ale nie potrafię przelać na słowa, tego co chcę wyrazić. Kolejna noc przy książkach i takie efekty właśnie :lol: Ogólnie chciałem odsunąć wszelkie zarzuty w stronę Ultrasone. IMO S-Logic jest efektywne, a kwestia marketingu jest tu pomijalna.

Mam na myśli to, że Ultrasone reklamuje system S-Logic za pomocą nagrań binauralnych, które brzmią doskonale na każdych słuchawkach i nie potrzebują żadnych wynalazków. Ale jeżeli ktoś nie wie co mu puszczono, to pomyśli że te wszystkie efekty to wynik S-Logic, co jest nieprawdą. Na płycie demo powinny być zwykłe nagrania głośnikowe, bo rzekomo w nich S-Logic ma coś pomagać.

 

Nie uważam, żeby S-Logic pogarszało odbiór nagrań binaurlanych. Wręcz przeciwnie - może go jeszcze bardziej 'urzeczywistnić'. Jeszcze w żadnych słuchawkach nie słyszałem basu, który by był tak duży, a mimo to nie zachodził na średnicę. W moim mniemaniu to główna zasługa S-Logic.

Wszystkie zabiegi odsuwające scenę do przodu i uprzestrzenniające nagrania wpływają negatywnie na realizm binaural. Te nagrania najlepiej zabrzmią z IEM-ami grającymi do głowy, bo są najbardziej zbliżone do lokalizacji mikrofonów. Spróbuj posłuchać binaural z jakimś efektem typu "virtual room", dostaniesz dźwięk jak z głośników, a wtedy binaural nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus, a nie wiesz może czy są różne wersje tej płyty? Ja słuchałem tej dołączanej do PRO 900. Znasz kawałek z fajerwerkami?

Kiedyś znalazłem w sieci fajną stronkę z nagraniem binaurlanym koncertu akustycznego w mieszkaniu. Koleś chodził z kamerą i mikrofonami po całej chacie - efekt był imponujący. Postaram się to odnaleźć.

Mialem do czynienia z kilkoma plytami i wszystkie zdaja sie byc dokladnie takie same... przynajmniej w kwestii samych nagran - mimo "niby" dedykowania ich czy to do s-logica czy tez s-logic & s-logic+ material na nich nagrany zdaje sie byc identyczny.

 

IMO calkiem pomocnym zrodlem w zrozumieniu "dzialania" binauralnych jest faq beyerdynamics'a zakladka What is diffuse-field equalisation?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z "normalnych" płyt nagranych w binaural:

 

http://www.amazon.co.uk/Gotland-Nils-Landgren/dp/B00000AWDX/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1296403410&sr=8-4

 

Duet ze Stańką, nagrywane w jakiejś katedrze. Po fragmentach widać, że efekt jest raz lepszy, raz gorszy (Stańko mówi w wywiadzie, że w trakcie nagrywania chodzili po całym kościele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Ze swojej stony mogę polecić płytę Ottmar Liebert - Up Close

 

jesli ktos lubi akustyczne granie :)

 

nawet słuchawek nie potrzeba :D

na moim Marantzu pm4001 i jakichś tępych kolumienkach Sony już słychać ładny trójwymiar :D

zaraz wkładam słuchafony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Yosi Horikawa wydał nowy album - Spaces
 
Bardzo fajna binauralna płytka
 
https://tidal.com/browse/album/109636777
Lubię kolesia, ale to chyba nie są nagrania binauralne? To znaczy może część dźwięków jest tak nagrywana, ale całość to raczej więcej niż sesja z dwoma mikrofonami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, all999 napisał:
3 godziny temu, Najner napisał:
Yosi Horikawa wydał nowy album - Spaces
 
Bardzo fajna binauralna płytka emoji6.png
 
https://tidal.com/browse/album/109636777

Lubię kolesia, ale to chyba nie są nagrania binauralne? To znaczy może część dźwięków jest tak nagrywana, ale całość to raczej więcej niż sesja z dwoma mikrofonami.

Ciężko mi stwierdzić, formuła jest taka sama jak na poprzednim albumie - w luźne rytmy wplecione są binauralne motywy w stylu szczekania psa, kosiarki do trawy, stacji pociągów itp. Nie wiem czy cały album i wszystkie sample zostały nagrane używając techniki binauralnej, ale w każdym kawałku słychać jak autor bawi się holografią, więc postanowiłem wrzucić info tutaj ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.06.2019 o 17:28, Najner napisał:

Ciężko mi stwierdzić, formuła jest taka sama jak na poprzednim albumie - w luźne rytmy wplecione są binauralne motywy w stylu szczekania psa, kosiarki do trawy, stacji pociągów itp. Nie wiem czy cały album i wszystkie sample zostały nagrane używając techniki binauralnej, ale w każdym kawałku słychać jak autor bawi się holografią, więc postanowiłem wrzucić info tutaj ;)

 

Taka mała ciekawostka. W utworze Mine 4:32 (https://tidal.com/browse/track/109636784) pojawia się nieoczekiwanie polski akcent "... Darek nie wyłanczaj ..." 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

 

Tego niestety nie da się znaleźć w formie albumu, ale na pewno jest to ciekawa realizacja binauralna. To tylko youtube, ale za to przepiękna otoczka wizualna- smakowity kąsek dla estetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności