Skocz do zawartości

ciekawe płytki binauralne ?


siloe

Rekomendowane odpowiedzi

Największa baza nagrań binauralnych znajduje się na http://binaural.com/indexoldbinhome.html

Najbardziej znaną i łatwą do kupienia (np Allegro) produkcją jest album Peal Jam - Binaural.

Takich nagrań niestety nie ma zbyt dużo - poniżej 200. Jest to dość droga i mało popularna technologia ale z prawdziwą sceną dźwiękową, nie to co oszukańcze stereo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tę już zamówiłem.

 

Szukam dalej :) Niestety faktycznie łatwo nie jest. Technologia sama w sobie droga raczej nie powinna być. Bardziej czasochłonna pewnie, a czas to było nie było pieniądz:)

 

Dobrze nagrana płytka z lekko niszowym jazzikiem to też wydatek rzędu 200-400zł niestety. Póki co półka nie dla mnie. Może jedna płytka od święta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alubumie binaural są 4 utwory nagrane za pomocą "sztucznej głowy" :) - ale naprawdę warto posłuchać, brzmi całkowicie inaczej niż stereofonia.

Płytki z tego typu nagraniami są drogie i warto wspomnieć, że nie każda jest nagrywana z pomocą "sztucznego nosa" i małżowin, więc nie nadaje się do odsłuchu w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przetestować taką składankę ''Holophonic Music and Sound Effects''.

Dostępna w sieci, łatwo znaleźć. Jest kilka na prawdę niezłych kawałków.

 

Edit

 

Ma ktoś więcej muzyki nagranej w ten sposób? Strasznie spodobało mi się to. Niesamowite wrażenia jak dla mnie!

Może ktoś z doświadczonych słuchawkowców może coś polecić? Co kupić czego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna fajna płytka, którą znalazłem i przesłuchałem. Efekty są świetne.

 

"Audio Stax - The Space Sound CD - (binaural reference with dummy head) [1988]

1. Dummy Head Demonstration

2. Marianne from 7 to 7 (Radio Play)

3. When a Man Loves a Woman

4. Take the A-Train (Ellington)

5. Amazing Grace

6. Gome

7. Three Wind-Players (Jacques Ibert)

8. Stars and Stripes (excerpt)

9. Rienzi Overture (Richard Wagner)

10. Israelites in the desert: No. 15 Aria of the Moses (CPE Bach)

11. Israelites in the desert: No. 16 Chorus (CPE Bach)

12. Prelude in Es-Major for Organ (Anton Bruckner)

13. Prelude in C-Major for Organ (Anton Bruckner)

14. Mary's Evensong: Deposuit (Claudio Monteverdi)

15. Mary's Evensong: Sicut erat (Claudio Monteverdi)

16. Duet from Norma and Sonnambula (Charles Dancia)

17. Acquaintance with violin 1

18. Acquaintance with violin 2

19. Cologne Crocodiles: Exercises

20. Watch Museum Wuppertal: Walking Around

21. Watch Museum Wuppertal: Popper Happy Jazz Orchestration

 

This disk contains a sampling of jazz and classical tracks, as well as a few sound effect type tracks, recorded in binaural audio using a dummy head."

 

źródło: what.cd

stax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Rozumiem że ta płyta została pomyślana jako prezentacja rewolucyjnych możliwości S-Logic? B)

Wiesz co, nie wiem. Ale na customach zerwało mi skarpetki. Chór kościelny jest nagrany w tak fenomenalny sposób... Do tego są tam też efekty różne typu fale morskie, fajerwerki itd. Płyta też brzmi na taką gdzie nie było specjalnego masterowania. Perkusja brzmi tak, że jeszcze nie słyszałem tak realnych werbli w nagraniu. Słychać ten taki specyficzny dźwięk uderzenia pałeczki i "pusty" dźwięk bębna. Wiolonczele brzmią naprawdę jak na żywo. No po prostu rewelacja.

A najlepsze są nagrania gdzie jest podłożone chrząknięcia i czujesz się jak na prawdziwym koncercie. Fajnie nagrane są np oklaski gdzie słyszysz 3-4 plany klaszczących rąk m.in. osobę koło siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Po prostu chcą aby ich słuchawki jak najlepiej zabrzmiały, żeby odsłuch był możliwie efektowny. Muzyka zrealizowana pod kolumny nie brzmi aż tak naturalnie (na słuchawkach) jak muzyka zrobiona pod słuchawki. Czy to S-Logic czy E.A.R, nieistotne. Binaural będzie brzmiał fantastycznie czy sprzęt ma jakiś mega system czy nie.

 

Podejrzewam, że można jakoś się dowiedzieć jak została nagrana płyta Ultrasone. Każdy kto choć odrobinę orientuje się w temacie będzie świadom, że większy wpływ na końcowy odbiór ma jednak sposób zrealizowania nagrania, nie S-Logic. Zresztą sam system jest na prawdę świetny - ja przynajmniej to słyszę.

 

piotrus, a nie wiesz może czy są różne wersje tej płyty? Ja słuchałem tej dołączanej do PRO 900. Znasz kawałek z fajerwerkami?

Kiedyś znalazłem w sieci fajną stronkę z nagraniem binaurlanym koncertu akustycznego w mieszkaniu. Koleś chodził z kamerą i mikrofonami po całej chacie - efekt był imponujący. Postaram się to odnaleźć.

 

 

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności