Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy dział - Galeria - ankieta


KHRoN

Nowy dział - Galeria  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za powstaniem nowego działu - "Galeria"?

    • Tak
      54
    • Nie
      10
  2. 2. Czy będziesz umieszczał swoje zdjęcia w galerii?

    • Tak
      44
    • Nie
      20


Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie coś jak porównania byłoby bardzo fajne- pod warunkiem, że..

.. byłby to poddział recenzji- a w nim można by umieszczać i zdjęcia porównanwcze i porównania dźwięku.

 

nie wiem czy już za bardzo nie kombinuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porównania byłoby bardzo fajne- pod warunkiem, że.. byłby to poddział recenzji

 

to również jest ciekawa możliwość... tyle że w samych recenzjach mało komu chce się umieszczać "ładne" zdjęcia... więc galeria miała być niejako "zachętą" do robienia ładniejszych zdjęć ;)

 

co do "zdjęć w pełnym rozmiarze w postach" - jest to wykonalne tylko dla linków zewnętrznych i tylko do pewnego rozmiaru zdjęcia... obawiam się że 800x600 nie wchodzi w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już za bardzo nie kombinuje..

Właśnie..

 

Dział recenzje to jedno, dział porównań zdjęciowych to dwa, imho.

 

Ja widzę to tak; nowy dział, a w nim podział na: 'porównania wielkości odtwarzaczy' oraz na 'słuchawki na głowie'. Tam każdy tworzy sobie temat z nazwą sprzętu, wrzuca zdjęcie poglądowe, a poniżej toczy się luźna dyskusja na temat wielkości (albo w ogóle zablokować możliwość pisania postów). Na górze znajduje się index (tak jak teraz index w Recenzjach), aby szybko można było znaleźć dany model słuchawek/odtwarzaczy.

 

Jak dla mnie proste i przejrzyste..

 

co do "zdjęć w pełnym rozmiarze w postach" - jest to wykonalne tylko dla linków zewnętrznych i tylko do pewnego rozmiaru zdjęcia... obawiam się że 800x600 nie wchodzi w grę

To jesteśmy w kropce - bo galeria z miniaturkami, jak dla mnie nie wchodzi w grę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, ja nie myśle o galerii, jako o miejscu gdzie znajdę zdjęcie mojego wymarzonego odtwarzacza, tak łądne, że będę mógł je sobie dać na tapete.

Przecież to nie jest forum o fotografii- to jest forum o odtwarzaczach!

niech zdjęcia pokazują rzeczywistą wielkość odtwarzaczy, słuchawek na głowie- przecież to ma większy sens, takie zdjęcia na prawdę się przydają. Ja wiem, że miło czasem popatrzeć na coś ładnego- ale jak ktoś ma już zapędy do robienia ładnych zdjęć- to mógłby je umieścić również- ale nie róbmy z tego wymogu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś potrafi pstrykać jak np @MatmaN swojego iRivera to niech śmiało wrzuca, bo na to się chętnie patrzy.

Cały czas obawiam się o to, że takich osób będzie za mało aby postawić galerię z prawdziwego zdarzenia - więc czy jest sen, pchać się w 'przeciętne' zdjęcia? Już lepiej pozostać przy zdjęciach porównawczych (zawsze, przecież będzie można rozszerzyć galerię). Przynajmniej ja tak to widzę..

 

Bynajmniej pozostaje jeszcze kwestia tych miniaturek - ani to wygodne, ani ładne, a tym bardziej nie pasuje do Galerii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej pozostaje jeszcze kwestia tych miniaturek - ani to wygodne, ani ładne, a tym bardziej nie pasuje do Galerii..

 

No 100% racja.

A skąd bierze się ograniczenie na imageshack itd ? Przecież i to wygodniejsze niż wklejanie przez załącznik i wygląda sto razy lepiej niż miniaturka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeżeli dobrze pamiętam, to zdjęcia w dużej rozdziałce wklejane tutaj z imageshack czy innego tego typu wynalazku miały w zwyczaju najpierw się całe załadować i rozwalić z miejsca cały temat, w którym były wklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to tak; nowy dział, a w nim podział na: 'porównania wielkości odtwarzaczy' oraz na 'słuchawki na głowie'.

Jeśli galeria ma być w takiej formie, to mogę jedynie służyć w tym drugim wątku i sfotografować PX100 na mojej głowie w kilku ujęciach, bo poza iPodem nie mam innego grajka więc nie porównam wielkości odtwarzaczy. Chyba, żeby zrobić zdjęcia np. z linijką czy jakąś inną miarką, żeby oprócz wyglądu użytkownik miał odwzorowanie wielkości odtwarzacza, rozumiecie o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie za galerią jestem za

ale w adnotacji takiej :

 

1. ludzie dodają np. x zdjęć i jest to robione na zasadzie ankiety po około tygodniu czy 2 od opublikowania moderator patrzy na ilość pozytywów i negatywów i oczywiście te zdjęcia gorzej oceniane wywala

2 Ludzie piszący recenzje powinni podawać odnośniki do galerii a nie dodawać właśnie często słabej jakości zdjęcia (w tym momencie była by potrzeba posiadania galerii)

 

innymi słowy galeria TAK ale pod warunkiem ocen wystawiania przez użytkowników forum a nie np moderatora czy admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co na forach inna forma wypowiedzi artystycznej niż wątek? Tam można przelać wszystko, zamieszczając zdjęcia opatrzone komentarzami. Ja nie mam zwyczaju zaglądać do galerii prywatnych, a bloga nie przeczytałem w życiu ani jednego. Ani też nie napisałem. Wolę "klasyczne" formy wypowiedzi w necie: post, recenzja, komentarz, nowy temat, itp. Będę się chciał bardziej uzewnętrznić, to założę swoją stronę www i dam linka tu i ówdzie, ale nie mam teraz głowy do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym nowy dział tylko że w takiej formie:

-Dział podzielony na słuchawki, odtwarzacze, inne (meety, stacjonarka itp).

-Tworząc nowy temat nazywamy go pełną nazwą producenta (nie tyczy się to meetów).

-Zamieszczamy tylko zdjęcia w załącznikach.

-Temat zostaje zamknięty.

-Jeżeli ktoś chciałbym zadać jakieś pytanie to wysyła PM.

 

Każda inna forma byłaby nieodpowiednia. Powinno być sucho i rzeczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za galerią, sam nie mam zwyczaju wchodzić w prywatne galerie bo mi się nie chce szukać :P

A tak byłoby to łatwo dostępne, gdyby jeszcze zastosować jakiś rozsądny system oceniania mogłoby być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust wystarczyloby, gdyby kazdy uzytkownik zalozyl sobie konto na photobucket, dajmy na to, i zakladal temat zgodny z tym co chce pokazac- czy to calego zestawu, czy to sluchawek albo playera. Bedzie to latwe do przeszukania, a unikniemy przesadzonych podforow- w koncu nie trzaskamy tych zdjec az tyle. DOmyslam sie, ze bedzie na poczatku jak z komentarzami- kazdy zalozy profil, natrzaska fotek, a potem sie uspokoi i zrobi sie sympatyczniej.

 

BTW. dzieki Radzique- to mile :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności