Skocz do zawartości

Laberg przyśpiesza - kolejny produkt 4.4" + TV OUT


Sylwik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to się mylisz kolego, bo ramosy sztuk dwa (V8, RM935) plus teclast sztuk jeden (M26) nie są oparte o chinachip a mają TVout.

I dokładnie są one właśnie oparte o rockchip RK2706.

 

Co do Ingenic są zdania podzielone. Z jednej strony szersza obsługa audio z drugiej sporo osób narzeka na brzmienie.

 

Co do audio to zdania są podzielone, ale jeżeli chodzi o video to Ingenic wygrywa z nowym Rockchipem, jeżeli wierzyć chińskim pismakom :)

 

A tak wymiata TV OUT:

 

s13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można je zgrać z filmem, tylko jaki pożytek wtedy z tego, że player odtwarza filmy bez konwertowania? :) Równie dobrze można wtedy kupić cokolwiek innego, co wymaga konwersji, bo i tak trzeba film przez jakiś program przepuścić i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz nagrać je na film :] nie ma idealnego odtwarzacza... szukam takiego od ponad miesiąca :P

Jeśli naprawde będzie 16m kolorów i czas odtwarzania dość dobry.... to będzie jeden genialnych sprzętów

 

 

Jak już trzeba przerabiać film żeby nałożyć napisy, to równie dobrze można go przerobić na format akceptowalny przez cokolwiek innego... np. PSP - też ma tv-out'a, a do tego sporo innych funkcjonalnosci. O jego spadającej cenie nie wspominając....

 

 

Najlepiej by było, gdyby kod źródłowy softu na te odtwarzacze (ingenic) został uwolniony, użytkownicy sami by dorobili do tego takie funkcjonalności jakie producentowi nawet do głowy nie przyszły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacy Napisano Dzisiaj, 19:37

Owszem, można je zgrać z filmem, tylko jaki pożytek wtedy z tego, że player odtwarza filmy bez konwertowania? Równie dobrze można wtedy kupić cokolwiek innego, co wymaga konwersji, bo i tak trzeba film przez jakiś program przepuścić i tak.

 

 

Pożytek z odtwarzania filmów bez konwertowania na odtwarzaczyu z TV-out jest taki, że masz obraz o większej rozdzielczości (no i często więcej klatek na sekundę). Spróbuj puścić sobie na dużym telewizorze film o rozdzielczości 320x240 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie jest to wszystko jedno. BIGBoy po konwersji polegającej na wklejeniu napisów będzie mógł odtworzyć film w wyższej rozdzielczości niż inne urządzenie odtwarzające film po konwersji polegającej na zmniejszeniu rozdzielczości i wycięciu iluś tam klatek.

Według mnie to bardzo duża różnica czy TYLKO wklejamy napisy czy wklejamy napisy i jednocześnie bardzo poważnie pogarszamy jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i póki co sprowadza się to do tego, że to tylko według Ciebie jest różnica.

 

Jak mam tracić czas na konwertowanie to grzeje mi to i tyle.

 

Tracę czas i już. Jest jakiś kierunek w który playery muszą pójść, żeby to miało sens i tyle.

 

Tak czy inaczej, póki co zdarza mi się ściągać filmy po różnemu dziwnemu i napisy są niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto nie potrafi się obejść bez napisów brak owej opcji w playerze będzie dużym problemem. Konwersja filmu pełnometrażowego to znowu nie takie hop siup jak w przypadku teledysku. Co z tego, że będziesz miał wyższą rozdzielczość skoro do konwersji będziesz musiał kompa zostawić samemu sobie na jakiś czas....trwa to nie krótko, a w trakcie procesu obiążenie wystarczająco duże by zniechęcić do pracy z komputerem. Kolejny mankament to fakt, że proste konwertery ograniczające się do zaznaczenia kilku ustawień nie dają tak dobrych efektów jak konwersja gdzie wszystkie parametry określamy ręcznie. Do tego niestety trzeba już mieć jakieś pojęcie. Sam tv-out w dobie tanich jak barszcz odtwarzaczy dvd (w wielu przypadkach posiadających port usb) wielką gratką nie jest.

 

Jak dla mnie to pozycja dość interesująca. Zapewne jednak w wersji od Ondy, bo Laberg znając życie swoje doliczy. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jak już trzeba konwertować to wali mnie to, czy muszę zmieniać rozdziałkę, czy tylko wklejać napisy. TV-out to żadne cudo teraz. Mój stacjonarny odtwarzacz łyka niemal wszystko - DivX/XviD, napisy TXT etc. Chociaż mam w miarę przyzwoity procesor, to takie konwertowanie mimo wszystko musi trwać. W dodatku z tego co wiem chociażby takie Irydi Booster rusza wszystkie filmy "z kopyta" i chociaż jakością dźwięku nie powala, to posiada host USB i jakiś malutki, flashowy player + irydi z filmami zjada na śniadanie takiego Laberga funkcjonalnością i najprawdopodobniej stosunkiem cena/jakość. Z tego co pamiętam napisy też rusza bez większych problemów.

 

Obawiam się, że ten Laberg to będzie niewypał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jak już trzeba konwertować to wali mnie to, czy muszę zmieniać rozdziałkę, czy tylko wklejać napisy. TV-out to żadne cudo teraz. Mój stacjonarny odtwarzacz łyka niemal wszystko - DivX/XviD, napisy TXT etc.

 

Obawiam się, że ten Laberg to będzie niewypał :]

 

A próbowałeś wziąć swój stacjonarny odtwarzacz ze sobą na podróż do samochodu, pociągu albo do metra i tam oglądać filmy? Bo ja BIGboya próbowałem i nawet nie musiałem wziąć telewizora pod pachę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Najlepiej by było, gdyby kod źródłowy softu na te odtwarzacze (ingenic) został uwolniony, użytkownicy sami by dorobili do tego takie funkcjonalności jakie producentowi nawet do głowy nie przyszły ;)

 

Sam sobie odpowiem...

 

http://translate.google.com/translate?hl=p...aqContents.aspx

 

Ingenic has successfully ported the Linux 2.4 and 2.6 kernels on JZ series SoCs. Customers can download the toolchain and source code from following links.

 

Main Features:

SOC: JZ4730/JZ4740/JZ4720

Kernel version: 2.4.20 / 2.6.24.3

 

File system:

YAFFS and YAFFS2

JFFS2

EXT2 and EXT3

FAT16 and FAT32

UBI/UBIFS (2.6)

Storage device drivers:

 

NOR Flash

NAND Flash: SLC/MLC NAND, Hardware ECC, Logical to Physical block Mapping, Bad Block Management, Wear Leveling

MMC/SD card ?Support SDHC card(upto 32GB)

IDE HardDisk (PIO)

MMI:

 

TFT/STN LCD Framebuffer driver, support 16/18/24-bit LCD panel

Smart LCD Framebuffer driver, support 8/ 16/18/24-bit LCD panel

AC97/I2S OSS audio driver, support internal CODEC and external

Touch screen driver, support internal touch controller and external AK4182 controller

CMOS/CCD camera sensor driver, upto 400M pixels

Standard keypad driver

Equipment Joint Drivers:

 

USB Host Driver, which can connect all kinds of USB Devices

USB Device Drivers, which can realize U-Disk Agreement

SPI Interface Driver, which can operate various of SPI Devices

SDIO Interface Driver, which supports WIFI Device

I2C Interface Driver, which can operate various of I2C Devices

Ethernet Driver for development and debugging

Standard serial port Driver

WLAN Driver:

 

SDIO WLAN: Support Marvell 8686, and Atheros AR6001

SPI WLAN: Support Marvell 8686

USB WLAN: Support Atheros ZD1211, and VIA VT6656

Bluetooth Driver:

 

Based on CSR Core Files and Vedio Transfer

MobileTV Driver:

 

Support Afond AD1000 T-DMB demodulator

Power Supply Management:

 

Dynamic F requency Conversion

IDLE Mode

SLEEP Mode

Switch Management

Battery Electricity Check

Hot Plug Management:

 

USB Host Device Hot Plug Management

USB Device Hot Plug Management

MMC / SD Card Hot Plug Management

Multimedia Function:

 

Directly Dispense with conversion, support AVI, WMV, MPEG2, MPEG4, H.264, RM, RMVB, FLV, WMA, MP3 etc

 

 

Co więcej, udostępnione są źródła: "Mplayer Optimized Source Code " - czyli jest szansa na napisy w pliku :)

 

Potrzeba mądrej głowy która by to zebrała do kupy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności