Skocz do zawartości

Westone UM1 versus Sennheiser


Pantagruel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam zamiar zakupic sobie Westone UM1 (moze ktos jeszcze jest chetny? Przesylka bedzie taniej).

Czy ktos z Was moze porownac JAKOSC dzwieku do sluchawek naglownych np. Sennheiser'a ?

UM1 do konkretnego modelu Senkow?

 

W zasadzie jestem zdecydowany na zakup ale chce wiedziec czego sie spodziewac?

Czy UM1 pozytywnie mnie zaskocza? Oczekuje tego.

 

Moje X3 graja zacnie ale licze na to, ze UM1 zagraja lepiej.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM1 grają narawdę ładnie, jednak jeśli jesteś bessheadem to dołu będzie trochę mało - po prostu nie wyrabia przy wyższym natężeniu dźwięku. Jeśli jednak słuchasz muzyki na poziomie natężenia w miarę "poprawnym" dla słuchu to jest super. Z Meizu m6 grają genialnie, z V39 też (oczywiście jaśniej). Ogólnie w cenie do 300 zł nie znajdziesz IMHO nic lepszego. Ich wygoda jest wręcz powalająca, porównując np do SE530 - 2 światy na korzyść UM1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM1 grają narawdę ładnie, jednak jeśli jesteś bessheadem to dołu będzie trochę mało

 

 

ma byc jasno, detalicznie i szeroko a bas ma byc. po prostu ma byc a nie dominowac.

Lubie taki sprezysty bas i wcale nie musi byc mocny.

 

Sluchawki maja byc dla wokali i smyczkow czyli grac srednica i gora glownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma byc jasno, detalicznie i szeroko a bas ma byc. po prostu ma byc a nie dominowac.

Lubie taki sprezysty bas i wcale nie musi byc mocny.

 

Sluchawki maja byc dla wokali i smyczkow czyli grac srednica i gora glownie.

A jakie masz przyzwyczajenia co do natężenia, bo w rozsądnych poziomach jest super, natomiast przy podkręceniu na wyższe natężenia w M6 bas po prostu dudni (w V39 jest z resztą to samo). Ogólnie UM1 to naprawdę świetne słuchawki. W tej cenie (109$) nie mają sobie równych - jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz przyzwyczajenia co do natężenia, bo w rozsądnych poziomach jest super,

 

 

wlasnie rozsadek to wlasciwe slowo.

Teras slucham opery Handla na senkach HD 555 :)

 

Swietnie nagrana jest cudnie, ciarki pod kolanami.

Damskie kolorato i violonczele! miodzio !

 

Spodziewam sie ze UM1 oddadza jeszcze lepiej te atmosfere. Zreszta, jak slucham tej mojej ulubionej opery to ........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w um1 jest tak, ze niska srednica jest mocno wybita - przez co wokale wydaja sie "cieplejsze", co do basu to jest tylko kickbas - ale nie jest zle. gory nie ma w ogole. oprocz um1 w tej cenie masz tez etymotici ER6i i D-jays - moze warto pomyslec wlasnie o tych dwoch alternatywach? jak chcesz cos co ci zapewni i gore, i srednice to wypadaloby sie wyposazyc w co najmniej takie q-jaysy - te wlasciwie graja dosc plasko, z nieco oddalona scena, ale jest i gora, i bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, ze jest mnostwo sluchawek grajacych lepiej od UM1 [i pewnie tez troche drozsze, bo UM1 mozna wyrwac za naprawde dobra cene - czasem i nieco nad 200 zeta], ale wytwor Westona jest genialnie wrecz wygodny, ma swietny kabel i dobrze izoluje. Jak dla mnie- wymarzone sluchawki do wypadow na miasto i ogolnie w teren. O SE530 zdecydowanie bardziej sie balem, gorzej lezaly w uchu i mialy kabel ktrory draznil mnie ponad wszystko - ale brzmialy cudownie. Um1 wrzucalem do plecaka, zawijalem je wokol playera i w ogole traktowalem je zle i przezyly i dodatkowo dobrze graly :D Ja bym je mocno polecil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, trzeba przyznać westone'om, że wygodą i izolacją nadrabiają jak dla mnie swoje dźwiękowe braki ;) dlatego jeśli już brałbym iem'y to na pewno byłyby to westone'y, lepiej grające słuchawki, które są niewygodne, będą w rezultacie traciły na odbiorze (ale to tylko moje zdanie). dobrym przykładem tutaj byłyby takie k518dj - słuchawki wg mnie grające bardzo fajnie, z średnią izolacją (taką akurat) ale za to z kiepskim komfortem użytkowania. dla mnie było to na tyle natarczywe, że po 30min. bolały mnie już uszy i zamiast delektować się brzmieniem, walczyłem ze sobą żeby mi uszy nie odpadły ;/ i naciąganie nie pomogło, było trochę słabiej, ale muszle dalej opierają się o małżowinę i na to nic się nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ogólnie znanych zalet pianek dołączonych do um1, nie zdecydowałbym sie na powrót do nich. Korzystam już od dłuższego czasu z silikonów shure (te szare) i moim zdaniem wyciągają one ze słuchawek o wiele więcej. Na piankach dźwięk jest lekko przymulony, mało precyzyjny i mało detaliczny. Na silikonach staje się on bardziej żywy, lepiej słychać szczegóły, a góra w pewnym stopniu wraca z zaświatów. Niestety w tej sytuacji tracimy na komforcie i izolacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma byc jasno, detalicznie i szeroko a bas ma byc. po prostu ma byc a nie dominowac.

Lubie taki sprezysty bas i wcale nie musi byc mocny.

 

tak zgadzam się z wami UM1, to bardzo fajne słuchawki, ale

 

ma byc jasno, detalicznie i szeroko a bas ma byc. po prostu ma byc a nie dominowac.

Lubie taki sprezysty bas i wcale nie musi byc mocny.

 

a one nie grają ani jasne ani detalicznie, a tymbardziej szeroko. w takim wypadku, chyba jednak powinieneś sięgnąc po ER6i, bo dla Twoich kryteriów powinny byc lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Um1 wrzucalem do plecaka, zawijalem je wokol playera i w ogole traktowalem je zle i przezyly i dodatkowo dobrze graly :D Ja bym je mocno polecil :D

 

 

wlasnie. To tez dla mnie wazne. Sprzet musi! byc solidny.

Nie znosze jak mi sie cos w rekach rozlazi (jak np. moje X3 :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadzam się z wami UM1, to bardzo fajne słuchawki, ale

a one nie grają ani jasne ani detalicznie, a tymbardziej szeroko. w takim wypadku, chyba jednak powinieneś sięgnąc po ER6i, bo dla Twoich kryteriów powinny byc lepsze.

 

 

OK, zaczne od UM1. Przeciez musze posluchac.

Jesli zagraja lepiej niz moje dotychczasowe X3 to bede zadowolony.

Jak po pewnym czsie uznam, ze to za malo to znow pogadamy.

W tym czasie na pewno cos nowego sie ukaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności