Skocz do zawartości

Uzytkownicy Wzmacniaczy Przenosnych


x500

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja mam Fiio E5, i jestem zadowolony :D Wreszcie mój soniacz pozbył się francuskiego limitu głośności.

 

Limit glosnosci wylacza sie z poziomu firmware'u - nie trzeba do tego uzywac E5 :)

 

gra jakoś normalnie ten fiio?

 

Gra calkiem przyzwoicie jak na takie malenstwo. Poza delikatnym rolloff'em niskiego basu i lekkim szumem wiekszych problemow nie stwierdzono. Dodaje lekko przestrzeni i spokojnie napedza srednio trudne sluchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pGo - W porównaniu do Fiio E3 nie powoduje szumu, ma przełącznik między Bass Boost a flat i regulacje głośności. Dodaje trochę basu, dźwięk jest bardziej dynamiczny, przejrzysty, średnie tony są lepiej wyeksponowane. Tyle potrafię zauważyć, reszta gra raczej tak samo jak gra. Nie żałuję tych 20 dolców, tym bardziej że wtedy były po 2,50 :P

Dawindyk - Volume Limit, co ? Tylko że we francji jest limit fabryczny. Na max volume, 30 gra tak jak USA na 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to i ja się dopisuję do KWP (klubu wzmacniaczy przenośnych ;))

obecnie "męczę" cordę 3move z najstarszym ipodem nano i irivera h120 z ibasso d10, i jakoś nie mogę się zdecydować, który zestaw podchodzi mi bardziej... :D każdy ma swój urok (muzyczny oczywiście ;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
To jest pogorszenie dźwięku, a nie poprawa :D

 

Który ze wzmacniaczy poprawiłby już dźwięk? Może najlepiej pójść na elektrodę i zmontować sobie coś samemu (nie mam dwóch lewych rąk ;])?

 

To zalezy od tego jaki masz sprzet - nie zawsze wzmacniacz jest potrzebny i nie zawsze pomoze. Pojecie "ulepszenia dzwieku" rowniez ma wiele znaczen - pytanie o co Tobie w tym wypadku chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzbycie się szumów, na barwę niech wpływa neutralnie.

Wiem, że z KSC75 rewelacji nie będę miał, ale w swoich philipsach (shp8500) czuję, że wzmacniacz by się przydał. Pytałem, czy jakoś odczuje 'polepszenie' dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Zamówiłem Fiio E5, czekam na przesyłkę z Hong Kongu :)

Ma zasilić 75 ohm HFI-650. Próbował ktoś Fiio z Ultrasone?

Na razie wkurza mnie w tych słuchawkach "posykiwanie" w wysokich tonach (sybilizacja?).

Może powyższy wzmacniaczek to wyeliminuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Zamówiłem Fiio E5, czekam na przesyłkę z Hong Kongu :)

Ma zasilić 75 ohm HFI-650. Próbował ktoś Fiio z Ultrasone?

Na razie wkurza mnie w tych słuchawkach "posykiwanie" w wysokich tonach (sybilizacja?).

Może powyższy wzmacniaczek to wyeliminuje.

Pozdrawiam.

 

 

jaki masz odtwarzacz? co do posykiwania... to grzej chłopie grzej te sluchawki ile wlezie... fiio nie poprawi góry, conajwyzej troszke dół rozpedzi.

 

 

ewentualnie wes jakis kawałeczek gąbki, cieniutkiej i wsadz pod górną czesc padów, tam sa takie otwory, jak je zakryjesz gąbka to góra powinna sie uspokoic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pisząc o "rozpędzeniu dołu" chodzi Ci precyzyjność i żywość basu a nie o jego ogólne zwiększenie bo już teraz przy niektórych numerach Tricky'ego mam oprócz doznań muzycznych zapewniony masaż skroni :)

...ale korektor pewnie zapanuje nad ewentualnym przebasowieniem Fiio.

Na razie słuchawki grają z SB Live z PC i z amplitunera Onkyo, podłączałem je też do Fuze'a ale nie wyrabiał.

Nie bardzo czaję gdzie wstawić ten kawałek gąbki, tak słuchawka wygląda "nago":

hfi650.jpg

Zamówiłem też welurowe pady od Beyerdynamica w nich jest chyba grubsza gąbka więc może to też da pozytywny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pisząc o "rozpędzeniu dołu" chodzi Ci precyzyjność i żywość basu a nie o jego ogólne zwiększenie bo już teraz przy niektórych numerach Tricky'ego mam oprócz doznań muzycznych zapewniony masaż skroni :)

...ale korektor pewnie zapanuje nad ewentualnym przebasowieniem Fiio.

Na razie słuchawki grają z SB Live z PC i z amplitunera Onkyo, podłączałem je też do Fuze'a ale nie wyrabiał.

Nie bardzo czaję gdzie wstawić ten kawałek gąbki, tak słuchawka wygląda "nago":

hfi650.jpg

Zamówiłem też welurowe pady od Beyerdynamica w nich jest chyba grubsza gąbka więc może to też da pozytywny efekt.

 

 

gdzie zamawiales welurki? orginalne sa masakryczne, przynajmniej w hfi780, a z tego co wiem to nizsze modele maja jeszcze twardsze sztuki... welurki powinny duzo poprawic, zwlaszcza jak sie ładnie wygniotą juz.

 

Co do rozpedzenia dołu to niestety bedzie to zwiekszenie jego ilosci raczej... Gąpeczką przykryj te otwory od strony pałaka ( te 6 takich, białych ) powinno pomoc, ale nie zagrubo ;) ewentualnei zakryj tylko te przy pałaku ( 4 ) , bo te 2 długie juz bardziej za srodek odpowiadaja. Ja mam przysłoniete te 4 górne tylko, no i mam w muszli nawalone foli babelkowej i troszke waty, dosc ladnie to pracuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, jak sprawuje się Fiio e3/e5 z CAL? Jak wiadomo tych słuchawek w pełni nie napędzi żaden player, więc zainteresowałem się takim małym ampikiem.

 

U mnie E5 radzi sobie z HFI-650 a myślę, że CAL! są łatwiejsze do napędzenia więc powinno być w porządku, nie mniej najlepiej by było gdyby wypowiedział posiadacz ww. zestawu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności